Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Open VLD wil Kerkstraat en Dorp open

Woensdag 4 januari 2012
Het gonst in Lommel van geruchten over de heropening van de Kerkstraat vanaf de rotonde. Dat zou het gevolg zijn van besprekingen tussen middenstand en schepencollege. Dus vroegen we aan schepen van mobiliteit Kris Verduyckt of dat gerucht klopt. "Uw informatie is niet correct, want hierover is geen beslissing genomen door het schepencollege," antwoordde die. "Er zijn wel besprekingen geweest met de middenstand waarin verschillende opties werden bekeken. Als deze tot aanpassingen leiden zullen we hierover communiceren."
Open-VLD Lommel heeft inmiddels een persmededeling verspreid waarin gepleit wordt voor de hoogdringende invoering van "een aantal tijdelijke maatregelen die de huidige problemen in het bestemmingsverkeer in het stadscentrum oplossen"
Meer bepaald pleiten de Lommelse liberalen voor volgende maatregelen:
- de automobilist het centrum (Kerkstraat) laten inrijden via het rondpunt aan de kerk vanaf 9u ’s morgens (na sluiting van de schoolpoorten);
- de automobilist het centrum (Dorp) laten inrijden via de Vreyshorring;
- in afwachting van de ondergrondse parking de braakliggende stadsgronden rond het centrum tijdelijk inrichten en verharden als parking. "De noodzaak aan extra parkeergelegenheid, in het bijzonder bij verdere inbreidingen en bij het afsluiten van het centrum bij activiteiten, is voldoende aangetoond."
"Met het neerlaten van de palen aan de kerk na 9 uur ‘s morgens en het verkeer via de Vreyshorring-Dorp toe te laten, bereiken we nog steeds het vooropgestelde doel om het doorgaand verkeer zoveel mogelijk te weren, maar maken we het bestemmingsverkeer gemakkelijker," aldus Open VLD. "Deze maatregelen moeten er voor zorgen dat de overgang soepeler en met minder negatieve gevolgen voor de bewoners en middenstand kan verlopen."
Toch wil de partij de coalitiegenoten niet te fel tegen de haren in strijken: "Open-VLD Lommel is er als coalitiepartner nog steeds van overtuigd dat het nieuwe mobiliteitsplan in haar definitieve vorm een noodzaak is voor Lommel en een grote meerwaarde heeft voor haar inwoners en haar centrum. We beseffen tegelijkertijd dat een aantal tijdelijke maatregelen noodzakelijk is in afwachting van de realisatie van de kleine ring rond en de extra parkeervoorziening in het centrum."
Recentste nieuws
  • Wo 2/07 Het olifentenpaadje
  • Di 1/07 Lommel - Brandweer rukt uit voor heidebrand
  • Di 1/07 Lommel - Weerstandslaan wordt speelstraat
  • Di 1/07 Lommel - Drie huurlingen weg bij Lommel SK
  • Di 1/07 Lommel - OKRA Zomert in de Moffel

Kalender Lommel

Woensdag
2
Juli

Film in de kerk

Film in de kerkVandaag Te warm of te nat, te droog of te koud… Bij ons is het altijd goed ??. Leuke animatiefilm (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Morgen Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Decoratie voor aquarium Raamposter jongen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Open VLD wil Kerkstraat en Dorp open
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie