Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Radio Oorwoud in de Boudewijnschool

Dinsdag 5 maart 2024
Radio Oorwoud in de Boudewijnschool - Lommel
Radio Oorwoud is een groepje muzikanten dat, in samenwerking met WWF (het 'World Wide Fund for Nature' of het Wereldnatuurfonds), drie albums heeft uitgebracht. Met hun liedjes kom je te weten hoe bonobo’s een feestje bouwen en dat je tuin eigenlijk een jungle is. Zo hard de beats knallen in het Bozebomenbos, zo stil wordt het in het wondermooie slaaplied voor dieren. De liedjes rond verschillende milieuproblemen en natuurbeleving verlagen de drempel om het in de klas te hebben over ontbossing, klimaatverandering, biodiversiteit, ecologische voetafdruk,… maar gaan ook over hoe leuk het is om in de natuur te ravotten. 
Radio Oorwoud kwam vandaag op bezoek bij de kinderen van het derde tot en met het zesde leerjaar van de Boudewijnschool. En niet zomaar op bezoek. Ze hadden dat optreden, of beter TWEE optredens, gewonnen naar aanleiding van een wedstrijd van WWF. Met liedjes over onder andere de ijsbeer en de condor. Om te winnen kozen ze hun lievelingsliedje van Radio Oorwoud uit, maakten daar een mooie poster van en stuurden die in. Nadien werkten ze rond het 'Radio Oorwoud op Pad - lessenpakket', met lessen over het klimaat, de natuur en de dieren waarin de liedjes aan bod komen.
De leerlingen van de klas van juf Miet hadden reuzengrote condor (foto) geschilderd, wat waarschijnlijk de doorslag had gegeven om de wedstrijd te winnen.
De school zal ook nog een opruimactie organiseren.
De liedjes van Radio Oorwoud zijn beschikbaar via muziekplatforms zoals Spotify en Soundcloud.
(Foto's Robert Boons)
Radio Oorwoud in de BoudewijnschoolRadio Oorwoud in de BoudewijnschoolRadio Oorwoud in de BoudewijnschoolRadio Oorwoud in de Boudewijnschool
Radio Oorwoud in de BoudewijnschoolRadio Oorwoud in de Boudewijnschool
Recentste nieuws
  • Di 1/07 Lommel - Kelly Vromans, al jaren een vertrouwd gezicht
  • Di 1/07 Lommel - Nomineer je kandidaat voor Lommelse Cultuurprijs
  • Ma 30/06 Lommel - Demo Sidecar Kids tijdens GP van België
  • Ma 30/06 Lommel - Speuren met Anna in Lommel
  • Ma 30/06 Lommel - Gááw vielóbel voor Carl Vertommen van WICO

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse cultuur, (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Vliegenramen Kaarsstolp met kaars
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Radio Oorwoud in de Boudewijnschool
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie