Vandaag was er een toonmoment bij de Kunstacademie Noord-Limburg in Lommel, met de naam 'Selfmade'. Een erg toepasselijke naam, omdat de gebrachte choreografieën en composities door de leerlingen zelf gemaakt en gebracht werden.
De voorstellingen werden gegeven in twee zalen, een voor de dans en een voor de muziek. Het talrijk opgekomen publiek - een 50-tal in iedere zaal - kon toch genieten van beide voorstellingen, want ze werden twee keer gegeven.
En dat musiceren en componeren niet alleen voor jongeren is, bewijst
Marc Theunis (
foto boven, aan de piano) die een eigen gecomponeerd blues-nummer bracht. Na 30 jaar niets meer aan muziek te hebben gedaan is hij opnieuw begonnen in het eerste jaar jazz, pop en rock. Marc heeft een muzikale familie, want ook zijn zoon speelt piano. En ook zijn kleinkinderen beoefenen muziek, en het zijn zij die hem ertoe hebben aangezet ook opnieuw met muziek te beginnen. En het resultaat mag er wezen: een geweldig blues nummer, gecomponeerd en gebracht op piano door hemzelf.
(Foto's Guy Weyns).
Meer foto's.