Er was al lang sprake van, maar nu is de
aanzet tot de start van de verbouwingen in CC De Adelberg gegeven. Een eerste ontwerp werd gemaakt en gisteren vond er een participatiemoment plaats met gebruikers van het cultuurcentrum, de cultuurraad, mensen uit de kunstkringen, enz... De planning is nu dat er met de verbouwingen (waarschijnlijk) gestart wordt
eind mei, begin juni 2019. Het voorwoord was voor schepen van cultuur Kris Verduyckt waarin hij de uitgangspunten van de verbouwingen uit de doeken deed, nl. een grotere eigenheid creëren voor het CC met een eigen bar, een eigen tweede kamer (zaal) en een herpositionering van de exporuimte. Nadien benadrukte directeur Cindy Daems dat de verbouwingen een meerwaarde moeten zijn voor zowel het cultuurcentrum als voor UGC, én dat het voorliggende ontwerp ook enkel maar dàt is, en nog heel wat ruimte biedt tot inspraak en aanpassingen.
Daarna was het de beurt aan architect Luc Schepers om het ontwerp toe te lichten. Enkele krachtlijnen hieruit zijn de volgende: de huidige muur tussen foyer en exporuimte verdwijnt, binnen deze nieuwe grote ruimte wordt
een tweede 'zaal' gecreëerd, polyvalent en voor een max. van 150 personen. De
exporuimte verhuist naar een nieuwe bovenop te plaatsen extra verdieping, die zowel met een trap als met een lift bereikbaar zal zijn. Deze ruimte is ca. 200 m² groot en heeft als langste muur ongeveer 20 meter om werken op te hangen. Voordeel van deze ingreep is dat de ruimte véél meer 'zichtbaarheid' krijgt dan nu. Naast de extra zaal komt ook een
eigen bargedeelte, er komen lockers als vestiaire en de balie van het cultuurcentrum zal duidelijker zichtbaar worden, met een publiek onthaalgedeelte en een backoffice.
De meeste vragen uit het publiek gingen over de nieuwe exporuimte en in hoeverre deze zou kunnen
afgesloten worden, met het oogpunt op veiligheid en verzekering. Hiervoor zou een oplossing makkelijk mogelijk zijn volgens de architect. Ook de eventuele geluidshinder tussen de 'tweede kamer' en UGC kwam ter sprake, waarbij werd benadrukt dat er een volledige afsluiting is tussen de twee gedeeltes, en dat er zeker ook wordt
ingezet op het akoestische. Wat de eigen bar betreft werd geantwoord dat deze in concessie zal worden gegeven, maar dat het voor verenigingen nog altijd mogelijk moet zijn om deze 'af te huren'.
Het worden spannende tijden in ons CC, maar de werking in seizoen 2019-2020 gaat (uiteraard) gewoon door, aangezien er in de polyvalente zaal zélf géén werken voorzien zijn.