Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Vicky Mertens: reizen, beleven en delen

Dinsdag 22 juli 2025
Vicky Mertens: reizen, beleven en delen - Lommel
"In het centrum zijn geen winkels meer, ik ga daar niet meer winkelen", een verzuchting bij veel mensen. Maar daar zou je je wel eens in kunnen vergissen! Akkoord, er is veel leegstand, maar in Lommel centrum zijn toch ook nog heel wat winkels, en vele daarvan worden al jaren uitgebaat door enthousiaste winkeluitbaters die jouw bezoekje meer dan waard zijn. En daar schenken we bij Internetgazet Lommel graag meer aandacht aan, vooral dan aan het persoonlijke verhaal.
In het hart van de Galerij Vivaldi in Lommel vind je Den Outback, een winkel die meer is dan zomaar een outdoorzaak. De bezielster ervan, Vicky Mertens – ze is eigenlijk fotografe van opleiding -, runt de zaak al sinds 1999 met hart en ziel.
Vicky’s verhaal begint niet met een ondernemersplan, maar met een passie voor reizen. “Mijn man en ik hebben een wereldreis gemaakt, en nadien nog een half jaar door Afrika gefietst,” vertelt ze. “Toen we gingen reizen merkten we dat het moeilijk was om in de buurt degelijk reis- en kampeermateriaal te vinden. Je moest naar Nederland of grote steden. Dat bracht ons op het idee om zelf iets te beginnen. En omdat er in Mol, waar ik woon, net een buitensportwinkel geopend was zijn we naar Lommel gekomen,”
Die spontane stap groeide uit tot Den Outback, waar ze begon in het tweede stuk van de galerij en na vijftien jaar verhuisde naar het binnenpleintje, een plek met meer licht en ruimte. “Nu zitten we hier al elf jaar. In totaal dus al 26 jaar bezig. Het is voorbijgevlogen.”

Wat Den Outback uniek maakt, is niet alleen het aanbod – technische kleding, wandelschoenen, lichtgewicht tenten, slaapzakken, kooksets, rugzakken, allerlei lichtgewicht zaken voor rugzaktoeristen – maar vooral de passie waarmee Vicky haar winkel runt. “Ik verkoop niet om te verkopen,” zegt ze. “Ik kies voor duurzame producten waar ik zelf achter sta. Dingen die praktisch zijn, goed gemaakt, en lang meegaan.”
Technische kleding? “Dat is kleding met een verhaal,” legt ze uit. “Waterdicht, winddicht, goed ademend, licht, snel droog... praktische kleding, ideaal voor op reis, maar ook gewoon voor vrije tijd. Het is functioneel én comfortabel.”

Haar liefde voor het materiaal en het persoonlijk contact met klanten blijven haar drijfveren. “Ik zie mezelf niet als een typische verkoopster. Mensen komen hier omdat ze goed advies willen, willen voelen, passen, proberen. Zeker bij schoenen – dat doe je niet zomaar online.”
Toch is het winkelgebeuren veranderd. “Vroeger kwamen mensen met vragen als ‘Wat heb ik nodig voor die reis?’. Nu is er het internet en komen ze binnen met een printje of screenshot van iets dat ze online zagen en vragen wat het hier kost. Soms zijn ze goed geïnformeerd, soms minder. Maar ik merk wel: veel van mijn klanten waarderen nog altijd het persoonlijke contact, de uitleg, het passen, het echte kiezen.”
En dat alles doet Vicky alleen. “Van aankoop tot verkoop, van etalage tot website, ik doe het allemaal zelf. Alleen het ramen wassen aan de buitenkant laat ik af en toe aan iemand anders over,” lacht ze. “Maar verder? Alles. Zelfs de collecties inkopen voor volgende zomer, dat begint nu al. Showrooms bezoeken, keuzes maken… dat hoort er allemaal bij.”
Op social media is ze aanwezig, maar zonder druk. “Ik heb Facebook en Instagram, maar ik zet er alleen iets op als ik er tijd en goesting voor heb. Want de winkel runnen vraagt al zoveel. Het moet leuk blijven.”

Den Outback is niet zomaar een winkel. Het is het verlengde van Vicky’s eigen levensstijl en visie: reizen met respect, kiezen voor kwaliteit, en bewust consumeren. Haar zaak is klein, maar krachtig. Authentiek. Eerlijk. En dat voel je, vanaf het moment dat je binnenstapt.
Recentste nieuws
  • Zo 13/09 Lommel - Verbroedering Lommel onderuit bij Kadijk SK
  • Zo 13/09 Vuurwerk in de lucht én op de grond
  • Zo 13/09 Soulmates: 13 september '26
  • Za 12/09 Lommel - Lommel SK zwaar onderuit bij Union
  • Za 12/09 Lommel - Jong Lommel SK verliest van K.A.C Betekom

Kalender Lommel

Zondag
13
September

Happen en Stappen

Happen en StappenVandaag Stap mee voor een warm hart voor dementie en geniet tijdens de tocht van een hapje en een drankje. (…)
Zondag
13
September

Mosselfeest

MosselfeestVandaag Jaarlijks Mosselfeest op zondag 13 september 2026 met echte Zeeuwse Jumbo Mosselen! Ook andere (…)
Zondag
13
September

Mariapark in ere hersteld!

Mariapark in ere hersteld!Vandaag Ontdek op Open Monumentendag het gedeeltelijk gerestaureerde Mariapark in Lommel-Werkplaatsen. (…)
Zondag
13
September

De Vossemeren RUN

De Vossemeren RUNVandaag Loop jij graag mee voor het goede doel de 5 of 10km? Of laat je kinderen meelopen met de 500m. (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
09/08
Voor: SK Lommel

Bedankt, jullie hebben mij een groot plezier gedaan, door een puntje te pikken bij STVV.

Piet Roijers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Volledige keuken Wolters Woordenboek ( als nieuw)
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muzikanten gezocht
Verloren
Ik ben een sleutel verloren tijdens
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Vicky Mertens: reizen, beleven en delen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie