Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Vraag naar telewerk voor grensarbeiders

Donderdag 21 april 2022
Grensarbeiders zouden, net zoals andere werknemers, moeten kunnen telewerken. Maar de huidige fiscale regels weerhouden dat momenteel. Vooruit-parlementsleden Kris Verduyckt en Anja Vanrobaeys willen daarom dat de regering zeer snel werk maakt van een definitieve oplossing voor het fiscale probleem van de grensarbeiders.  Veel inwoners uit onze regio werken in buurland Nederland en betalen daar belastingen. België heeft met haar buurlanden dubbelbelastingverdragen afgesloten om de fiscale situatie voor grensarbeiders te regelen zodat ze niet twee keer belastingen moeten betalen aan beide landen. Verduyckt wijst erop dat de fiscale limieten vastgelegd in de dubbelbelastingverdragen erg streng zijn: “Een grensarbeider die bijvoorbeeld in Nederland werkt en meer dan 10 procent van thuis werkt, wat echt niet veel is, moet in twee landen belasting betalen. Hij dreigt bovendien sommige aftrekposten in Nederland kwijt te spelen zoals bijvoorbeeld de aftrek van zijn eerste woning. Dat is niet fair’.
De tijdelijke bilaterale overeenkomsten die gesloten werden met Nederland, Duitsland, Frankrijk en Luxemburg om de nadelige fiscale gevolgen van telewerken op te vangen, lopen af eind juni. ‘Telewerken is, zeker na corona, volledig ingeburgerd. Het maakt de combinatie werk en gezin gemakkelijker, en het vermindert aanzienlijk de reistijd van en naar het werk, zeker voor grensarbeiders. Maar de huidige wetgeving voldoet niet aan de moderne noden’, zegt Verduyckt. ‘De commissie Financiën van het federale parlement heeft vandaag unaniem een oproep aan de minister goedgekeurd om een definitieve oplossing uit te werken voor dit fiscale probleem van de grensarbeiders. Vooruit vraagt dan ook dat de regering zeer snel werk maakt van deze oplossing’.  

Recentste nieuws
  • Za 11/10 Voorzitterswissel bij KANL
  • Za 11/10 Molleke - 11 oktober '25
  • Vr 10/10 Lommel - Herfst langs het Kanaal van Beverlo
  • Vr 10/10 Lommel - Welke naam krijgt de samengevoegde parochie?
  • Vr 10/10 Lommel - Een keitoffe grootouderdag op de Boudewijnschool

Kalender Lommel

Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesVandaag De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde techniek, (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kunstexpositie KULAV Lommel

Kunstexpositie KULAV LommelVandaag Unieke kunstexpositie bij Kulav – oktober 2025 Zeven getalenteerde kunstenaars tonen hun passie en (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kolonie Kermis Koersen

Kolonie Kermis KoersenVandaag Bijna Kolonie Kermis betekent ook bijna koers. Ook nu zullen er weer twee wielerwedstrijden (…)
Zaterdag
11
Oktober

Basketbalwedstrijd BBC Croonen Lommel

Basketbalwedstrijd BBC Croonen LommelVandaag Zaterdag 11 oktober speelt de Heren A-ploeg om 20.30u thuis tegen Woluwé. Lommel staat (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
2 beeldjes G.Armani Babyfoon
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Vraag naar telewerk voor grensarbeiders
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie