Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Waarom geen tractorsluis In de hutten?

Zaterdag 24 oktober 2020
Donderdag gebeurde er in de straat 'In de hutten' een ongeval met een fietser. Deze straat is nochtans enkel voor plaatselijk verkeer toegankelijk maar is één van de grensovergangen in Lommel. Ze trekt dus wel wat sluipverkeer aan ondanks het feit dat er heel wat fietsers hier passeren om bijvoorbeeld een ijsje te eten bij de Weteringshoeve. Tijdens de lockdown in maart en april werd een tractorsluis geïnstalleerd, maar nadien weer weggehaald. Samen-sp.a wil naar aanleiding van dit spijtige ongeval de discussie opnieuw openen en stelt bij monde van Rina Ven: "De tractorsluis kwam er in het voorjaar tot grote vreugde van de bewoners van deze straat. Zij waren al langer vragende partij om sluipverkeer onmogelijk te maken en dus ontgoocheld toen het stadsbestuur besliste om van deze sluis geen definitieve situatie te maken. Het wordt tijd dat de stad Lommel klare wijn schenkt. Waarom zou zo’n tractorsluis hier niet kunnen? Met welke argumenten houdt men deze verbinding open? Er rijden hier vandaag veel recreatieve fietsers en dat er vroeg of laat een ongeluk ging gebeuren, hadden de bewoners al eerder voorspeld. Wij zullen dus aandringen op actie.”
Volgens bevoegde schepen Sophie Loots werd nu net op vraag van een merendeel van de bewoners de tractorsluis opgeheven, net zoals ook de gemeente Bergeijk én de boeren hier voorstander van waren. De conclusie van de bewoners was dat de baten van een sluis niet zouden opwegen tegen de nadelen inzake bereikbaarheid voor gemotoriseerd verkeer, dit voor bewoners maar ook voor de respectievelijke klanten.
De schepen is hier categoriek in: "De stad heeft geïnformeerd bij de bewoners én bij de gemeente Bergeijk en de voorkeur was toen zéér duidelijk om deze sluis op te heffen. We hebben vervolgens besloten ze te verwijderen en duidelijk in te zetten op meer controles ter plaatse. Uiteraard bedoelen we hier niet een permanente aanwezigheid van de politie mee, maar wél een verhoogde controle." De schepen besluit dat "we heel graag willen meedenken in deze gewijzigde visie van de bewoners en een tractorsluis opnieuw in overweging nemen. Zoals iedereen weet is verkeersveiligheid immers een grote prioriteit van dit bestuur. Maar uiteraard gaan we dit doen in overleg met de bewoners en met de gemeente Bergeijk."
Recentste nieuws
  • Wo 2/07 Het olifentenpaadje
  • Di 1/07 Lommel - Brandweer rukt uit voor heidebrand
  • Di 1/07 Lommel - Weerstandslaan wordt speelstraat
  • Di 1/07 Lommel - Drie huurlingen weg bij Lommel SK
  • Di 1/07 Lommel - OKRA Zomert in de Moffel

Kalender Lommel

Woensdag
2
Juli

Film in de kerk

Film in de kerkVandaag Te warm of te nat, te droog of te koud… Bij ons is het altijd goed ??. Leuke animatiefilm (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Morgen Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
2 Stoelen Kerkhoven door de eeuwen heen door
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Waarom geen tractorsluis In de hutten?
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie