Gemeenteraadslid
Rita Phlippo haalt samen met
vzw Pioen een reeks
zelfredzaamheidstrainingen voor vrouwen naar Lommel. De cursussen vinden plaats in sportcentrum De Soeverein en moeten vrouwen helpen om sterker en zelfverzekerder te reageren in onveilige situaties.
Voor Phlippo heeft het initiatief ook een persoonlijke achtergrond. Ze kende Julie Van Espen, wier gewelddadige dood in 2019 heel Vlaanderen beroerde, persoonlijk. Na de moord op Julie werd vzw Pioen opgericht door Peter, de vader van haar vriend. De organisatie zet zich onder meer in voor laagdrempelige weerbaarheids- en zelfredzaamheidstrainingen.
Phlippo nam contact op met de vzw om die trainingen ook naar Lommel te halen. “Tijdens de sessies ligt de nadruk niet alleen op fysieke weerbaarheid”, vertelt ze. “Vrouwen leren ook mogelijke risicosituaties beter herkennen en krijgen handvatten om te reageren wanneer ze zich bedreigd of onveilig voelen. Tegelijk willen de trainingen hun zelfvertrouwen versterken.”
De cursussen worden georganiseerd in sportcentrum De Soeverein. Concrete data en verdere praktische afspraken worden meegedeeld aan de deelnemers. Wie interesse heeft of meer informatie wil, kan contact opnemen via hallo
![[!]](/img/slingeraap.gif)
vooruitlommel.be.
(Vooruit Lommel)