Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Zingen en mediteren in de geest van Taizé

Woensdag 21 februari 2024
Zingen en mediteren in de geest van Taizé - Lommel
Vanavond vond in de kerk van Sint-Pietersbanden een Taizé viering plaats. Dit is eigenlijk een gebedsviering, een gebed waarin je voortdurend bezig bent met de relatie tussen jou en God. Een Taizé viering geeft je de kans om je dagelijkse activiteiten en het jachtige leven even los te laten en je een uurtje vrij te maken om tot meditatie te komen en jezelf te herbronnen. Tijdens zo'n viering worden liederen van de oecumenische geloofsgemeenschap van Taizé gezongen. Dit zijn eenvoudige liederen die hun kracht ontlenen aan de herhaling en die je makkelijk kan leren meezingen. Door de muziek van Taizé ervaar je iets dat boven jezelf uitgaat. Je wordt erin meegenomen en het brengt je tot rust.
Er werd ook geluisterd naar een lezing uit de Bijbel, naar muziek en een gebed, jouw eigen gebed tijdens de stilte. Zo nemen de deelnemers ook de tijd om hun vreugde en zorgen toe te vertrouwen aan God in de voorbeden. Na zo'n viering wordt nog de tijd genomen om elkaar bij een drankje te ontmoeten en wat na te praten in een gezellig samenzijn.
Maar waar komt dit nu eigenlijk vandaan? Taizé is een Frans dorpje in het zuiden van Bourgondië, in de buurt van Cluny. Daar stichtte de Zwitserse broeder Roger Schutz in 1940, in volle Tweede Wereldoorlog, een internationale, oecumenische gemeenschap die de nadruk legt op stilte en het zingen van meditatieve liederen in allerlei talen. Sinds het einde van de jaren vijftig vinden duizenden jongeren uit vele landen de weg naar Taizé. Ze nemen er deel aan de dagelijkse gebedstijden en de internationale ontmoetingen rond bijbel en cultuur, omdat het hen helpt thuis te komen bij zichzelf. In verbondenheid met de gemeenschap van een honderdtal broeders en met de duizenden gasten, wordt er op verschillende plaatsen in de wereld in dezelfde geest gebeden en gezongen. En zo dus ook vandaag in Lommel.
(Foto's Guy Weyns)
Zingen en mediteren in de geest van TaizéZingen en mediteren in de geest van TaizéZingen en mediteren in de geest van TaizéZingen en mediteren in de geest van TaizéZingen en mediteren in de geest van Taizé
Recentste nieuws
  • Di 1/07 Lommel - Kelly Vromans, al jaren een vertrouwd gezicht
  • Di 1/07 Lommel - Nomineer je kandidaat voor Lommelse Cultuurprijs
  • Ma 30/06 Lommel - Demo Sidecar Kids tijdens GP van België
  • Ma 30/06 Lommel - Speuren met Anna in Lommel
  • Ma 30/06 Lommel - Gááw vielóbel voor Carl Vertommen van WICO

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse cultuur, (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Scherm,toetsenbord,luidsprekers Tuinideeen, 75 tuinontwerpen.
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Zingen en mediteren in de geest van Taizé
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie