Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Zusterstad in Nicaragua krijgt 3.500 euro

Woensdag 27 mei 2020
Zusterstad in Nicaragua krijgt 3.500 euro - Lommel
Het stadsbestuur van Lommel maakt 3.500 euro over aan de NGO Prosalud in zusterstad Ciudad Dario in Nicaragua. De directeur van het centrum is dokter en Lommelaar Toon Bongaerts. “De financiële middelen worden ingezet voor sensibilisatie en het verstrekken van correcte informatie via lokale radioprogramma's en posters,” legt schepen van mondiaal beleid Dirk Vanderhoydonks uit. “Anderzijds kan er met de toelage beschermingsmateriaal aangekocht worden zowel voor het verzorgend personeel van het publieke gezondheidscentrum, de polikliniek als voor risicopatiënten.”
“De corona-pandemie is nu ook in Nicaragua in volle opmars, twee maanden later dan in België,” legt Toon Bongaerts uit. “Volgens de officiële rapportering zijn er amper 279 besmette gevallen en 17 doden. Volgens een onafhankelijke informatiebron zouden er echter al 1.594 verdachte gevallen zijn en 351 sterfgevallen, te wijten aan COVID-19. En dit is nog maar het begin.”
“De gezondheidszorg in Nicaragua heeft veel te weinig middelen om het hoofd te bieden aan deze crisis,” zegt dokter Bongaerts. “Er zijn onvoldoende hospitaalbedden, slechts een 150-tal beademingstoestellen en veel te weinig beschermingsmateriaal voor het gezondheidspersoneel. Een preventieve maatregel zoals “afstand houden van elkaar” is niet zo evident. Men doet er alles aan om de lokale economie toch nog wat draaiende te houden. Méér dan 70% van de bevolking overleeft van de informele economie, dag in dag uit, en kan daarom niet zomaar “in haar kot blijven”.”
“Er zijn in Nicaragua geen sociale en financiële opvangnetten van overheidswege, ieder moet zien te overleven,” besluit burgemeester Bob Nijs. “We zijn blij dat we ons steentje kunnen bijdragen en zijn er zeker van dat de centen goed benut zullen worden.”
Recentste nieuws
  • Za 11/10 Voorzitterswissel bij KANL
  • Za 11/10 Molleke - 11 oktober '25
  • Vr 10/10 Lommel - Herfst langs het Kanaal van Beverlo
  • Vr 10/10 Lommel - Welke naam krijgt de samengevoegde parochie?
  • Vr 10/10 Lommel - Een keitoffe grootouderdag op de Boudewijnschool

Kalender Lommel

Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesVandaag De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde techniek, (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kunstexpositie KULAV Lommel

Kunstexpositie KULAV LommelVandaag Unieke kunstexpositie bij Kulav – oktober 2025 Zeven getalenteerde kunstenaars tonen hun passie en (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kolonie Kermis Koersen

Kolonie Kermis KoersenVandaag Bijna Kolonie Kermis betekent ook bijna koers. Ook nu zullen er weer twee wielerwedstrijden (…)
Zaterdag
11
Oktober

Basketbalwedstrijd BBC Croonen Lommel

Basketbalwedstrijd BBC Croonen LommelVandaag Zaterdag 11 oktober speelt de Heren A-ploeg om 20.30u thuis tegen Woluwé. Lommel staat (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Relax zetel 689 GROETEN uit LOMMEL.
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Jazz drummer
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Zusterstad in Nicaragua krijgt 3.500 euro
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie