Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Zwarebukstornooi bij Sint-Ambrosius

Dinsdag 3 juni 2025
Zwarebukstornooi bij Sint-Ambrosius - Lommel
Afgelopen zondag vond bij de Koninklijke Gilde Sint-Ambrosius het jaarlijkse zwarebukstornooi plaats. Dit oefentornooi met de Limburgse zware buks geldt als belangrijke voorbereiding op het prestigieuze Oud Limburgs Schuttersfeest (OLS), dat dit jaar op 6 juli doorgaat in Heythuysen (Nederland).
De deelnemers schoten met de zware buks, een traditioneel wapen dat kenmerkend is voor de schutterijen in zowel Belgisch als Nederlands Limburg. Elke schuttersgilde beschikt over haar eigen buks, en opvallend is dat de patronen voor dit wapen niet in de handel verkrijgbaar zijn: ze worden door de schutters zelf vervaardigd.
Aan het tornooi namen zestien drietallen deel. Het ging om gemengde teams, samengesteld uit leden van verschillende Lommelse schuttersgilden - de Sint-Jozefsgilde, de Sint-Ambrosiusgilde en de Sint-Sebastiaansgilde. Tijdens de wedstrijd werden drie ronden geschoten op grote blokjes. Elke schutter schoot daarbij met elke buks, wat betekent dat men in totaal met drie verschillende wapens van de drie aanwezige gilden aan de slag ging.
Vijf van de zestien drietallen wisten foutloos te blijven en plaatsten zich zo voor de eindronde. In deze finale werd uitsluitend geschoten met de zware buks van de Koninklijke Gilde Sint-Ambrosius. Tijdens de eerste kavelronde viel één team af. Maar ook de winnaar was, na een foutloos parcours, toen al bekend: het team van Inge Berckmans, Gertjan Dreesen en Jacky Vaesen (grote foto) verzekerde zich zo meteen van de eerste plaats.
Voor de tweede en derde plaats werd vervolgens nog verder gekaveld tussen de overblijvende teams. Uiteindelijk ging de tweede plaats naar Mieke Maasen, Kurt Geerts en Maarten Dirikx (foto 1 onder). Stijn Haegdons, Andrea Stessens en Geert Tips (foto 2 onder) eindigden op een verdienstelijke derde plaats.
Meer foto's.
Zwarebukstornooi bij Sint-AmbrosiusZwarebukstornooi bij Sint-AmbrosiusZwarebukstornooi bij Sint-AmbrosiusZwarebukstornooi bij Sint-Ambrosius
Zwarebukstornooi bij Sint-AmbrosiusZwarebukstornooi bij Sint-AmbrosiusZwarebukstornooi bij Sint-Ambrosius
Recentste nieuws
  • Di 1/07 Lommel - Proeftuin en Kriebelplezier van start
  • Di 1/07 Lommel - Puffen en zweten tijdens Grensparkwandeling
  • Di 1/07 Lommel - Leerkrachtenteam Sint-Jan sluit schooljaar af
  • Di 1/07 Lommel - Christel en An van basisschool Sint-Jan
  • Di 1/07 Lommel - Proclamatie schoolverlaters Eymardschool

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Woensdag
2
Juli

Film in de kerk

Film in de kerkMorgen Te warm of te nat, te droog of te koud… Bij ons is het altijd goed ??. Leuke animatiefilm (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Houder voor fopspeentjes Thrillers
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Zwarebukstornooi bij Sint-Ambrosius
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie