Schepen
Marco Goossens ziet in het meerjarenplan een duidelijke ambitie voor een
ondernemingsvriendelijk Oudsbergen, met tegelijk
veel aandacht voor ruimtelijke ontwikkeling en wonen.
“Oudsbergen heeft de voorbije jaren sterke erkenning gekregen als ondernemingsvriendelijke gemeente,” zegt Goossens. “Die lat ligt hoog, maar we willen daar de komende jaren opnieuw overheen.”
Volgens hem kijkt de gemeente daarbij breed naar ondernemen: van landbouw en lokale handel tot industrie, horeca, toerisme en logies. Eén van de belangrijkste projecten is de uitbreiding van het bedrijventerrein in Opglabbeek, goed voor zowat 30 hectare bijkomende industrie. Daarnaast wordt ook gewerkt aan bijkomende kmo-units.
Samen met ondernemers werd ook een participatieforum opgestart, dat moet leiden tot een strategisch economisch plan. “We willen duidelijk bepalen waar we ruimte geven aan ondernemen en welke accenten we leggen in de verschillende kernen.”
Maar ook wonen en ruimtelijke ordening vormen volgens Goossens een grote uitdaging.
Oudsbergen wil werk maken van een strategisch ruimtelijk plan voor de hele gemeente, aangevuld met kleinere uitvoeringsplannen. Eén van de concrete voorbeelden is Meeuwen, waar gewerkt wordt aan de herinvulling van het centrum en de omgeving van de Meeuwenpoort.
Een tweede grote uitdaging is betaalbaar wonen. “Daar ligt een enorme nood. We moeten zorgen voor bijkomende sociale huurwoningen, maar ook ruimte maken voor de private markt.”
De gemeente wil daarom samen met woonmaatschappijen en ontwikkelaars werk maken van extra woongelegenheden in verschillende deelkernen, met bijzondere aandacht voor kleinere woonvormen en appartementen.
Volgens Goossens draait het uiteindelijk om leefbaarheid. “We willen Oudsbergen verder laten groeien op een manier die de gemeente sterk, aantrekkelijk en leefbaar houdt.”