In de bibliotheek van Opglabbeek spraken we met
Lena T. Rós. Niet haar echte naam, wel haar schrijversnaam — zorgvuldig gekozen op basis van haar drie voornamen: Kathleen, Tilly en Roos. Die pennaam is geen toeval. Ze schrijft in het genre
romantasy, een samentrekking van romance en fantasy, waarin meeslepende liefdesverhalen zich afspelen in een magische of fantasierijke wereld. In zo’n geval gebruik je je echte naam niet, lacht Lena T. Rós.
Opvallend: dit is haar eerste boek. En ze begon pas in mei vorig jaar met schrijven. “Ik ben 48,” vertelt ze. “En ik heb eigenlijk nooit eerder geschreven.
Behalve opstellen op school — daar schreef ik altijd meer dan gevraagd werd.” Verhalen zaten al haar hele leven in haar hoofd, maar ze deed er niets mee. Tot ze zelf romantasy ontdekte.
De naam van het boek? “Verraderlijke vlinders”. De ondertitel is veelzeggend: “In de schaduwen van vampieren, verleiding, intriges en bedrog.”
Naomi is een jonge, pas afgestudeerde Schaduwer, een vampierenjager in de volksmond.
Ze wordt door Het Instituut voor Schaduwers op missie gestuurd. Onder dekmantel van barmeisje in de exclusieve Bar X, komt Naomi terecht in een wereld vol glitter, gevaar en geheimen. Terwijl ze probeert haar opdracht uit te voeren, raakt ze verstrikt in de aantrekkingskracht van Damian, de charismatische rechterhand van Mr. X.
Dat genre is nog relatief jong en wint de laatste jaren sterk aan populariteit. Lena las meerdere boeken in die sfeer en vroeg zich op een bepaald moment af: hoe zou ik dat aanpakken? Ze pikte één verhaal uit haar hoofd, schreef de eerste zin neer — en was vertrokken. Drie maanden later was het manuscript klaar. “Het verhaal zat volledig in mijn hoofd. Het was als een film die ik alleen nog maar moest neerschrijven.”
Tijdens het schrijven groeide het verhaal nog. Zijpaden ontstonden, details kregen meer diepgang, maar het eindpunt bleef hetzelfde. Het boek start in Antwerpen, een keuze die ze maakte omdat ze haar hoofdpersonage in een chique uitgaanswereld zag. Voor locaties gebruikte ze onder meer Google Street View. Daarna verplaatst het verhaal zich naar Duinbergen, een dorpje aan de kust. Naar het ‘instituut voor schaduwers’ — een eigen variant op het begrip schaduwjagers.
Meteen krijgt ze de kriebels over heel haar lijf van deze mysterieuze vrouwenversierder. Hij is niet haar opdracht, maar toch voelt het alsof ze hém zou moeten schaduwen. Het begint er echter meer en meer op te lijken dat hij haar schaduwt, met zijn constante, intens helderblauwe blik op haar gericht.
Ze omschrijft haar boek zelf als een roman, maar met duidelijke fantasy-elementen. “Ik hou van fantasy, maar ook van romantiek. Dat zit er dus allebei in.” Vroeger las ze vooral klassieke fantasy zoals The Lord of the Rings, later verschoof haar smaak meer richting romantasy.
Toen het manuscript klaar was, stuurde ze het — bijna impulsief — naar enkele uitgeverijen. Boekscout reageerde. Die uitgeverij werkt met printing on demand, waardoor er geen grote oplages of financiële risico’s nodig zijn. “Wie het boek bestelt, dat wordt gedrukt en geleverd. Voor hen geen risico, voor mij ook niet.”
Lena werkt in het dagelijkse leven als landschaps- en tuinarchitect — een wereld die ver afstaat van vampieren en fantasiefiguren. Toch voelt schrijven voor haar verrassend natuurlijk aan. Het boek werd eerst nagelezen door haar nicht en nadien ook taalkundig bijgeschaafd door een kennis met journalistieke achtergrond. Die merkte nog op dat er wat zinnen in stonden die meer Limburgse spreektaal zijn, dus dat diende nog aangepast.
Terwijl ze balanceert tussen gevoelens en plicht, ontdekt ze essentiële informatie waar ze nog niet van op de hoogte was, waardoor haar hele kijk op haar wereld verandert. Waarom werd deze info achtergehouden? En wat kan ze ermee doen op haar missies?
Een vervolg op dit verhaal komt er niet, maar een tweede boek wél. Een volledig nieuw verhaal. “Ik kan nog even verder,” zegt ze. “Er zitten nog genoeg verhalen in mijn hoofd.”
Wie Lena T. Rós wil volgen, kan dat via haar Instagrampagina. Haar boek is verkrijgbaar via de website van de uitgeverij (
Boekscout.nl), online boekhandels zoals Bol.com en Standaardboekhandel.be en via haarzelf.
En de
bibliotheek van Opglabbeek? Daar is ze regelmatig te vinden — vaak ’s avonds, wanneer het er rustig is. Via
Open+ kan ze immers elke dag, van 8u tot 22u in de bib terecht, snuffelend tussen de boeken, op zoek naar nieuwe werelden. Misschien staat haar eigen boek er binnenkort ook gewoon tussen, onder haar schrijversnaam. Met een klein lepeltje fantasy.
Marc Faes
Productinformatie ISBN
9789465280554 / 978-94-652-8055-4
Uitgeverij
Boekscout
Verschijning
20-02-2026