Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Peer

'De Perelaar' opent deze week

Woensdag 25 oktober 2023
'De Perelaar' opent deze week - Peer
Deze week vrijdag opent De Perelaar de deuren. Het nieuwe dienstencentrum ligt op de voormalige scholensite in het stadscentrum. Een deel van het project werd gerealiseerd op de plaats waar het voormalige Agnetenklooster stond.
“De historische gevel werd geïntegreerd in het nieuwbouwproject. Daarnaast kwam er een moderne vleugel. Op die manier leggen we een link tussen het verleden en het heden,” zegt burgemeester Steven Matheï.
‘Levenslang wonen in Peer’ is één van de speerpunten in het beleidsplan van het stadsbestuur,' zegt Matheï. 'De Perenaar de nodige ondersteuning bieden zodat deze zo lang mogelijk thuis kan blijven wonen, is hierbij een belangrijk actiepunt. We vullen dat speerpunt onder meer in door de recente vernieuwing en uitbouw van het woonzorgcentrum ‘Het Perrehof’ en nu ook door de bouw van een nieuw dienstencentrum.'
“Misschien maar meteen een misvatting uit de wereld helpen: een dienstencentrum is er niet alleen voor ouderen,” zegt schepen Liesbeth Diliën. “De Perelaar staat open voor àlle inwoners. Het is een plek voor iedereen die graag anderen wil ontmoeten. We zorgen voor een warm onthaal, een huiselijke sfeer en een persoonlijke benadering.”
Het nieuwe dienstencentrum maakt deel uit van het Agnetenpark, een bouwproject waar de komende jaren 135 wooneenheden gebouwd worden. "Op die manier wordt het Agnetenpark een absolute meerwaarde in het hart van onze stad," zegt Steven Matheï. "Het is een groene ontmoetings- en belevingsplek voor de stadsbewoners. De integratie van ons nieuwe dienstencentrum geeft het project ook een semipublieke invulling."
Naast een ruim activiteitenaanbod, een mix van ontspanning en informeren, staat De Perelaar ook garant voor kwalitatieve dienstverlening: warme maaltijden, een zorgloket voor vragen over thuiszorg, pensioen, mantelzorg, pedicurecheques, en nog veel meer. De stad werkt daarvoor samen met verenigingen en welzijnsorganisaties. “Dat was al vaker een succesformule. In De Perelaar zetten we samen met verschillende partners de schouders onder een interessant aanbod voor bijvoorbeeld mantelzorgers, welzijnsorganisaties en verenigingen”, aldus Steven Matheï. “Maar net zo goed is er ruimte voor een infomoment voor doven en slechthorenden of personen met een autismespectrumstoornis.” Voor de dagelijkse werking van De Perelaar wordt er een beroep gedaan op tientallen vrijwilligers. 
Aan de bouw van De Perelaar hangt een kostenplaatje van 3,2 miljoen euro waarvoor de stad een VIPA-investeringssubsidie kreeg van 885.000 euro. (Foto Josh Vandijck)
Recentste nieuws Peer
  • Zo 25/05 Peer - Nieuwe trainer voor KRC Peer B
  • Zo 25/05 Peer - Werken in Grote-Brogel
  • Zo 25/05 Meer dan 4.000 onderwijsinstellingen
  • Zo 25/05 Soulmates: 25 mei '25
  • Za 24/05 Controle op patserbakken

Kalender Peer

Donderdag
29
Mei

Ligfiets testdag

Ligfiets testdagLigfiets of trike testen op de wielerpiste in Peer
Maandag
2
Juni

Loopband en hometrainer

Kan of durf je niet meer zo goed wandelen of fietsen op de weg? Of gewoon door regen weer en wil (…)
Donderdag
5
Juni

Ontmoetingsnamiddag

Kom genieten van een ijscoupe op onze ontmoetingsnamiddag in De Perelaar.
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
08/05
Voor: Kevin Schildermans

Nog veel geluk samen

Kevin Schildermans
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Peer
Zoekertjes Peer
Aangeboden
Zandfilter zwembad Case Logic Fototas
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Peer
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Peer » 'De Perelaar' opent deze week
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie