Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Peer

Geld voor Limburgse fietsprojecten

Zondag 23 september 2018
Vlottere en veiligere verbindingen voor fietsers kunnen er alleen maar komen als ook de lokale besturen investeren in nieuwe fietsinfrastructuur. Dat zegt Vlaams minister van Mobiliteit Ben Weyts. Hij put nu € 336.940 uit het Fietsfonds als hefboom voor 6 Limburgse fietsprojecten met een totale investeringswaarde van € 2.205.082. De rest van de rekening wordt betaald in andere subsidieschijven en ook de Provincie Limburg en de lokale besturen zelf betalen mee. Blikvangers zijn de Fietsstraat in het centrum van Peer en de verlichting in het Thorpark in Genk.
Weyts zal toekomstige fietsinvesteringen in Limburg nog sterker steunen. Vroeger betaalde Vlaanderen maximaal 40% van de kosten, maar Weyts besloot om het Vlaamse aandeel te verhogen tot 50% om de investeringsdrempel voor lokale besturen te verlagen. “Te veel fietsinvesteringen worden uitgesteld omdat ze te veel kosten voor het gemeentebestuur”, zegt Weyts. “Ik wil het voor gemeenten makkelijker maken om ‘ja’ te zeggen  en moeilijker om ‘nee’ te zeggen tegen nieuwe fietsinfrastructuur. Toekomstige projecten maken aanspraak op hogere financiering van Vlaanderen”. 
De gemeente Peer krijgt in drie dossiers steun uit het Fietsfonds. Voor Lindedorp gaat het om zowat 89.600 euro op een totaal van ruim 183.000 euro, voor de Fietsstraat eenzelfde steun voor een totaaldossier van 1.128.265 euro, en voor de Collegelaan 20.857 euro steun op een totale kost van 117.420 euro.  
Recentste nieuws Peer
  • Zo 25/05 Peer - Nieuwe trainer voor KRC Peer B
  • Zo 25/05 Peer - Werken in Grote-Brogel
  • Zo 25/05 Meer dan 4.000 onderwijsinstellingen
  • Zo 25/05 Soulmates: 25 mei '25
  • Za 24/05 Controle op patserbakken

Kalender Peer

Donderdag
29
Mei

Ligfiets testdag

Ligfiets testdagLigfiets of trike testen op de wielerpiste in Peer
Maandag
2
Juni

Loopband en hometrainer

Kan of durf je niet meer zo goed wandelen of fietsen op de weg? Of gewoon door regen weer en wil (…)
Donderdag
5
Juni

Ontmoetingsnamiddag

Kom genieten van een ijscoupe op onze ontmoetingsnamiddag in De Perelaar.
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
08/05
Voor: Kevin Schildermans

Nog veel geluk samen

Kevin Schildermans
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Peer
Zoekertjes Peer
Aangeboden
Zandfilter zwembad Rollei Monkey Pod
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Peer
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Peer » Geld voor Limburgse fietsprojecten
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie