Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Peer

Morgen opent wolvententoonstelling

Dinsdag 3 september 2019
Morgen opent wolvententoonstelling - Peer
Er is al enkele maanden geen spoor meer van de wolven, maar er is wel een rondreizende tentoonstelling over wolven: ‘Wolven in Limburg’. En die komt naar Peer. Vanaf morgen tot en met 20 oktober is hij te zien in het toeristisch onthaalkantoor op de Markt. Ook Roger, de opgezette wolf, kan er bekeken worden. Het stadsbestuur voegt aan de tentoonstelling een infostand over de speciale wolfwerende omheining toe.
Met de komst van wolven in Noord-Limburg na meer dan een eeuw, is er een nieuw tijdperk aangebroken. Naya kwam vorig jaar via het grenspark Kempen~Broek in Bocholt ons land binnen. Daarna werd ze gesignaleerd in Bosland in verschillende gemeenten. Al snel bleek dat er ook een wolf actief was in de buurt van Duinengordel in Oudsbergen. Het was ook op weg naar dit gebied dat vorig jaar een wolf overleed bij een aanrijding in Maaseik. Nog wat later kwam wolf August - onze Gust - aan in Bosland. Reden genoeg voor de initiatiefnemers - Natuur en Bos, de natuurgebieden Duinengordel, Bosland en Kempen~Broek en het Provinciaal Natuurcentrum - om een gratis expo te ontwikkelen waarbij de opgezette wolf Roger voor het eerst aan het grote publiek getoond wordt.
Bezoekers krijgen informatie over de aanwezigheid van wolven in Limburg. Je krijgt er antwoorden op vragen als: ‘Hoe kan je wolven herkennen? Wat eten ze? Wat betekent de terugkeer van de wolf? Waarom kiezen ze voor Limburg?’ Op basis van ervaringen uit het buitenland zijn er tips over hoe mens en dier met elkaar kunnen samenleven en hoe je als veehouder je vee kan beschermen. “De voorbije maanden waren er in Peer een aantal incidenten waarbij onder meer schapen gedood werden. Samen met de bevoegde diensten hebben wij al ingezet op het informeren en sensibiliseren van de veehouders. Zo zijn er intussen al verschillende weiden voorzien van een speciale omheining. Ook dit hoort het verhaal van de wolf en daarom hebben wij een infostand over de speciale wolfwerende omheining toegevoegd aan de expo”, zegt schepen Dirk Colaers.
“Wolven in Limburg” bezoeken kan perfect op eigen houtje. Voor wie echter nog meer te weten wil komen, werden speciale gidsen opgeleid. Ze kunnen geboekt worden via de website www.bosland.be. Scholen en jeugdverenigingen kunnen een geleid bezoek gratis reserveren.
Recentste nieuws Peer
  • Zo 25/05 Peer - Nieuwe trainer voor KRC Peer B
  • Zo 25/05 Peer - Werken in Grote-Brogel
  • Zo 25/05 Meer dan 4.000 onderwijsinstellingen
  • Zo 25/05 Soulmates: 25 mei '25
  • Za 24/05 Controle op patserbakken

Kalender Peer

Donderdag
29
Mei

Ligfiets testdag

Ligfiets testdagLigfiets of trike testen op de wielerpiste in Peer
Maandag
2
Juni

Loopband en hometrainer

Kan of durf je niet meer zo goed wandelen of fietsen op de weg? Of gewoon door regen weer en wil (…)
Donderdag
5
Juni

Ontmoetingsnamiddag

Kom genieten van een ijscoupe op onze ontmoetingsnamiddag in De Perelaar.
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
08/05
Voor: Kevin Schildermans

Nog veel geluk samen

Kevin Schildermans
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Peer
Zoekertjes Peer
Aangeboden
Hoekbureau 2 Stoelen Franse Eik
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Peer
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Peer » Morgen opent wolvententoonstelling
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie