De negenjarige
Naomi Nouwen uit Kleine-Brogel heeft afgelopen weekend een
zilveren medaille veroverd op het
Europees Kampioenschap BMX in het Franse Sarrians. De jonge renster van BMX Peer reed een uitstekend tornooi en bekroonde dat met een tweede plaats in de finale.
Naomi zo’n vier jaar geleden met BMX. "Ik had eerst gevoetbald, maar papa liet me deze sport zien en toen ben ik ermee begonnen", vertelt ze. Intussen is de fiets niet meer weg te denken uit haar leven.
Wat ze het leukste vindt? "Dat je kan ‘achterwielen’."
Toch beseft ze dat BMX veel meer is dan alleen springen en spektakel. "Elk parcours is anders. Je moet het eerst goed leren kennen."
Dat gaat niet altijd zonder vallen. "Heel vaak", lacht Naomi. "Maar ik blijf doorgaan omdat het zo leuk is."
Ze traint twee keer per week op de piste en werkt daarnaast geregeld aan haar snelheid met sprintoefeningen op de fiets. In de weekends staan vaak wedstrijden op het programma. "Zonder wedstrijden zou het niet leuk zijn. Daar train je voor."
Op het EK in Sarrians bewees Naomi haar talent met een zilveren medaille. Daarmee bezorgde ze BMX Peer een prachtig internationaal resultaat.
Ook voor haar staat komend weekend alweer een belangrijke afspraak op de kalender: het
Belgisch Kampioenschap. Daarna kijkt de club uit naar zondag 6 september, wanneer op de vernieuwde BMX-piste in Peer voor het eerst opnieuw een officiële wedstrijd wordt georganiseerd.
Meer foto's /
YouTube-filmpje