De Peerse dirigent en componist
Wouter Lenaerts stond afgelopen zondag 11 oktober met zijn professionele Limburgse orkest
symphoniaASSAI op het podium van Dommelhof in Pelt. Op uitnodiging van De 4 Jaargetijden bracht het orkest het concert A Conversation Across Time, waarin de muzikale verwantschap tussen Joseph Haydn en Wolfgang Amadeus Mozart centraal stond.
Lenaerts, artistiek leider van symphoniaASSAI, wil klassieke muziek toegankelijk maken voor een breed publiek. "Door ook naar plaatsen zoals Pelt te komen, willen we die muziek letterlijk dichter bij de mensen brengen", vertelt hij. "Symfonische muziek hoeft niet beperkt te blijven tot de concertzalen van de grote steden."
Naast gevestigde musici als Nicolas Dupont en Mihai Cocea kreeg ook jong talent een podium. Zo vertolkte cellist Jacob Van Durme de solopartij in Haydns Eerste Celloconcerto.
Met dit concert bracht Wouter Lenaerts klassieke topmuziek naar zijn eigen Noord-Limburgse regio.
(Foto's Leon Alders) Meer foto's