Neerpelt
Neerpelts bekendste circusartieste
Frederique Snoeks (foto boven) heeft gisteravond in Dommelhof de
Culturele Aanmoedigingsprijs van de gemeente gekregen uit handen van burgemeester Raf Drieskens en cultuurschepen Juul Vrolix. Een prijs die ze verdiend heeft! Eerder deze maand werd ze 26 jaar, maar haar
parcours is nu al indrukwekkend, nadat ze op jonge leeftijd met het circusgebeuren in contact kwam in de
circusschool van Dommelhof.
Van het een kwam het ander en zo kwam ze terecht bij de Antwerpse compagnie "Ell Circo d’Ell Fuego". Ze creëerde samen met vrienden nieuwe voorstellingen, richtte mee de vzw Kluster op en wil op die manier aantonen dat artistieke creaties van jongeren de samenleving positief kunnen beinvloeden.
Fréderique kaapte in 2000, toen nauwelijks 16 jaar, met haar solo-show “On air”, de prijs van 'jong en nieuw talent' weg op het internationaal straattheaterfestival "Theater aan zee" in Oostende. Vorig jaar won ze met haar kompanen de eerste prijs op het Brocanté Festival in het Italiaanse Frisanco. Datzelfde jaar gaf het provinciebestuur van Limburg haar 1500 euro voor een opleiding aan de circusschool in Zweden, waar ze haar techniek op een bijzondere trapeze wil bijschaven. En nu is er die Neerpeltse aanmoedigingsprijs. Gefeliciteerd!
Aan de uitreiking van de prijs - waarvoor ook
Martijn Claes en het showkoor
Rise Up genomineerd waren - ging een indrukwekkende voorstelling van
Joke Emmers vooraf. Zij kreeg die prijs twee jaar geleden en beloofde toen dat ze speciaal voor deze avond een voorstelling zou maken. En nu maar hopen dat Frederique dat ook gaat doen!
(Foto's Zjuul Devens)