Gisterenavond stond de Nederlandse cabaretier
Jan Jaap van der Wal op het podium van de
Zinnezaal in Palethe. Hij bracht er zijn nieuwe avondvullende voorstelling
Amor Fati.
Van der Wal (46) woont intussen tien jaar in Vlaanderen en die ervaring vormt een dankbare inspiratiebron voor zijn nieuwste show. Wat betekent het om als Nederlander zo lang tussen de Vlamingen te wonen? En hoe kijk je ondertussen naar het land en zijn inwoners?
De titel Amor Fati is Latijn voor 'liefde voor het lot'. Van der Wal neemt het publiek mee in de kunst om het onvermijdelijke te omarmen. Of het nu gaat om een economisch tekort, een oorlog of een mislukte garnaalkroket aan zee: ten onder gaan we uiteindelijk toch. Dan kunnen we dat volgens hem maar beter met een grote glimlach doen.
De voorstelling van Jan Jaap van der Wal was meteen een opwarmer voor wat nog komt. Zaterdag gaat het nieuwe cultuurseizoen van Palethe officieel van start. Dan staat Eva De Roovere in de Zinnezaal met 20 jaar De Jager: vier mee met Eva De Roovere. (Foto's Sonja Sleurs)