Overpelt
De gemeentelijke Jeugddienst start binnenkort met een nieuw jaar van de
Kinderraad. Hiervoor kunnen alle
kinderen van het vijfde en zesde leerjaar uit de scholen zich kandidaat stellen. De Kinderraad komt vijf keer per schooljaar samen en werkt altijd rond thema’s die de kinderen zelf kiezen.
Vanuit de gemeentelijke jeugddienst werd in 2005 een Kinderraad opgericht. Deze komt een vijftal keren per schooljaar samen. Schepen van jeugd Dirk Vanseggelen: “Tijdens deze namiddagen krijgen de kinderen meer uitleg over de gemeente op het gebied van sport, vrije tijd, veiligheid en noem maar op. We brengen ook telkens een bezoek aan een bepaalde dienst. Zo bezochten we onder andere het zwembad, CC Palethe en de politie. Vorig jaar mocht de kinderraad mee kiezen hoe de speeltuin van ’t Pelterke zou veranderen. Tijdens deze bijeenkomsten kan iedereen ook altijd zijn of haar mening kwijt over dingen die ze belangrijk vinden voor de kinderen van Overpelt. Bovendien werken we steeds rond thema’s die de kinderen zelf kiezen.”
Naast de kinderburgemeester, die automatisch in de kinderraad zit, zijn alle kinderen van het vijfde en zesde studiejaar uit de scholen steeds hartelijk welkom. Wie graag wil meewerken aan de nieuwe kinderraad, die binnenkort opstart, kan steeds contact opnemen met de Jeugddienst (tel. 011/51 69 63 of kim.schrooten
![[!]](/img/slingeraap.gif)
overpelt.be.