De leerlingen van het
tweede jaar secundair werden uitgenodigd voor de theatervoorstelling “
Mortel”. De productie zet jongeren aan het denken over
identiteit, verbondenheid en het zoeken naar een eigen plek in de wereld.
De titel verwijst naar het bouwmateriaal mortel: een mengsel van cement, zand en water dat stevig en scheurvrij wordt wanneer de juiste verhoudingen worden gebruikt. In de voorstelling staat dat symbool voor de band tussen een eeneiige tweeling.
De tweelingbroers Eén en Twee zijn onafscheidelijk. Ze lijken niet alleen identiek, maar vullen ook elkaars verhaal aan. Toch verlangen ze allebei naar hetzelfde: uniek zijn. In hun zoektocht naar verschillen dreigen ze elkaar echter te verliezen. De vraag die boven de voorstelling hangt: blijft hun sterke band bestaan of breekt die uiteindelijk?
Met Mortel buigen theatermaker Dries Notelteirs en dramaturg Liesbeth De Clercq zich over een herkenbare vraag voor tieners: hoe kan je jezelf zijn in een wereld waarin iedereen soms inwisselbaar lijkt? Samen met acteur Lucas Van der Vegt onderzoeken ze hoe jongeren aansluiting zoeken bij een groep, zichzelf definiëren en proberen een betekenisvolle plaats te vinden in de wereld.
Het resultaat is een voorstelling die niet alleen entertainend is, maar ook prikkelt om na te denken. Voor de aanwezige leerlingen vormde Mortel dan ook een boeiende uitnodiging om stil te staan bij vragen die voor veel jongeren bijzonder herkenbaar zijn. (Foto's Sonja Sleurs)