Van vrijdag 16 tot en met zondag 18 januari 2026 staat ’t Herent-Pelt opnieuw helemaal in het teken van de
Sint-Theunisfeesten. In OC De Vranken wacht een feestelijk weekend vol
volkscultuur, tradities en warme gezelligheid.
Het feestweekend trapt af op vrijdag 16 januari om 20u met de grote zettersprijskamp. Jong en oud kan er een kaartje leggen en strijden om de hoofdprijs én de eer als winnaar van het Sint-Theunis kampioenschap zetten.
Op zaterdag 17 januari vanaf 10.30 uur volgt een absoluut hoogtepunt: de traditionele verkoop van aangebrachte offergaven. Producten zoals een varkenskop, vleeswaren, kippen, konijnen en een paaskaars gaan per opbod onder de hamer. De verkoop staat bekend om haar unieke sfeer, met een knipoog naar de actualiteit. Tijdens de veiling is ook de keuken open voor spek met ei of bloedworst met appelmoes. Een authentiek stukje immaterieel cultureel erfgoed waar iedereen welkom is.
Zondag 18 januari kan men rond de middag aanschuiven voor een Breugheliaans eetfestijn. Nadien trekken wandelliefhebbers eropuit voor de Sint-Theuniswandeling van 6 of 10 kilometer door de natuur van ’t Herent en de Kolis, georganiseerd door De Dommeltrippers. Afsluiten kan om 16.30 uur met boekweitkoek, spek met ei en/of bloedworst.