Neerpelt
Bij Jan Plessers gaan ze de komende dagen
lekkere kipkap eten. Hoe dat komt? Jan kon vanmiddag tijdens de veiling van de
offergaven op het
Sint-Theunisfeest in 't Hènt de
varkenskop op de kop tikken. Hij bood 105 euro en niemand ging hoger. Vorig jaar werd er nog 110 euro op tafel gelegd. En in Bocholt ging de varkenskop vorige week nog naar een vereniging die 820 euro betaalde; maar 't Hènt is Bocholt niet.
De Parochiale Werken waren na de veiling weer 4.163 euro rijker. Een antieke schommelstoel ging weg voor 350 euro, een half varken voor 320 euro. Voor twee paaskaarsen werd resp. 350 euro en 255 euro geboden.
Het was overigens weer een gezellig feest daar in OC De Vranken. Buiten sneeuwde of hagelde het, binnen heerste de warmte van een door iedereen gedragen traditie. Davy Luyckx was als presentator alweer in zijn element. Vorig jaar voorspelde hij dat Hamont-Achel geen deel zou uitmaken van de gemeentefusie, vandaag dat we volgend jaar op het Sint-Theunisfeest een Extra
Smeets zullen drinken op de nieuwe burgemeester. "Dan heeft de huidige burgemeester eindelijk eens tijd om met zijn hond te gaan wandelen, en moet die hond er niet meer zelf op uit trekken," grapte hij, tot groot jolijt van de zaal. En ook voor de fusienaam PELT had hij een mooie uitleg: die afkorting staat voor
Pinxten Europese Laatste Termijn.Het Sint-Theunisfeest duurt nog tot zondagavond. Het volledige programma kan men
hier bekijken.