Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Tegemoetkoming AOW aan grensarbeiders

Donderdag 17 oktober 2013
In het berichtje dat we deze week plaatsten rond de betalingen aan grensarbeiders stonden enkele fouten. Hier is de juiste versie:
Tot 1 juni 2011 ontvingen zo’n 60.000 Belgische gepensioneerden met een Nederlands AOW-pensioen de zogenaamde tegemoetkoming AOW. Deze tegemoetkoming bestond sinds 2005 en bedroeg op dat ogenblik € 33 per maand. Ongeveer 2,8 miljoen gepensioneerden hadden er recht op, zowel in als buiten Nederland. De tegemoetkoming werd niet afgeschaft, maar de voorwaarden werden dusdanig aangepast dat alleen gepensioneerden, van wie het inkomen nagenoeg geheel in Nederland belast werd, er nog voor in aanmerking kwamen. Omdat gepensioneerde grensarbeiders hun personenbelasting in België verschuldigd zijn vielen zij uit de boot.
Tegen die maatregel is vanaf het begin veel protest gekomen. Door een klacht bij de Europese Commissie werd Nederland eerder dit jaar in gebreke gesteld en een veroordeling bij het Europees Hof van Justitie dreigde. Ondertussen hadden ook al enkele Nederlandse rechtbanken in hun vonnissen beslist dat de tegemoetkoming van de AOW een sociale uitkering was en dus ook aan buiten Nederland wonende gepensioneerden moet betaald worden. Onder al die druk heeft de Nederlandse regering besloten tot reparatie over te gaan en de tegemoetkoming met terugwerkende kracht tot 1 juni 2011 uit te betalen, te verhogen met interest.
Daartoe verscheen op 12 september 2013  in de Nederlandse Staatscourant een besluit met als titel:  “Regeling koopkrachttegemoetkoming niet-KOB-gerechtigden met een AOW-pensioen”. Hoeveel men als gepensioneerde Belgische grensarbeider terug zal krijgen hangt af van wanneer men de AOW ontvangt vanuit Nederland. Is het recht op AOW-pensioen bijvoorbeeld pas vanaf 9 januari 2013 ingegaan, dan zal men ook maar vanaf 9 januari 2013 de koopkrachttegemoetkoming ontvangen. Wie op 1 juni 2011 al in de AOW zat, zal door de nieuwe regeling gecompenseerd worden tot die datum. De tegemoetkoming bedroeg in 2011 € 33,09 per maand, in 2012 € 33,65 en in 2013 € 28,14 (t/m juni) respectievelijk € 25,16 (vanaf 1 juli). Hoeveel ze zal bedragen in 2014 is nog niet bekend.
Overigens lijkt de toekomst van de koopkrachttegemoetkoming onzeker. Nederland is voornemens ze vanaf 1.1.2015 voor iedereen, dus ook voor wie in Nederland woont, af te schaffen en afhankelijk te maken van inkomen en aantal in Nederland gewerkte jaren. De reparatie is in oktober 2013 ingezet door de Sociale Verzekeringsbank. Alle gepensioneerden hebben een brief gehad met opgave van het bedrag dat zij tegoed hebben en de betalingen zijn volop bezig.

Het recentste nieuws

  • Vr 9/05 Oudsbergen - Sisca Keijers overleden
  • Vr 9/05 Beringen - Botsing op Lummenseweg
  • Vr 9/05 Leopoldsburg - Jean Steijvers overieden
  • Vr 9/05 Beringen - Internationale wapenhandel: 11 arrestaties
  • Vr 9/05 Gabrielle Husson overleden
Zoekertjes
Aangeboden
Yamaha DSP-RX Engine T-shirt b;young Ketting Broodtrommeltje
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Scanmaniacodes Carrefour Schilderkunst
Verloren
Gouden ringetje verloren Zilvergrijze horloge verloren
Gevonden
Armbandje goudkleurig Poesje Don Boscostraat
Meubels en inrichting
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Tegemoetkoming AOW aan grensarbeiders
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie