Het voorbije weekend heeft Taekwondo Dongji uit Beringen opnieuw zijn plaats aan de Belgische top bevestigd. Tijdens het Belgisch Kampioenschap Taekwondo in Anderlecht verzamelde de club maar liefst 13 medailles, waaronder 3 Belgische titels, 5 zilveren medailles en 5 bronzen medailles. Na een sterke eerste wedstrijddag op zaterdag volgde zondag een ware medailleregen voor de hogere gordels van de Beringse club. De grootste successen kwamen van Lore Cuypers en Yunus Polat, die zich na overtuigende prestaties tot Belgisch Kampioen 2026 kroonden.
Beide atleten toonden zich gedurende het volledige tornooi bijzonder sterk en wisten hun finales met veel maturiteit en vechtlust naar zich toe te trekken. Ook Chaylin Ortiz Romero en Elise Verheyen zorgden voor mooie prestaties. Zij bereikten de finale van hun categorie en mochten uiteindelijk het zilver in ontvangst nemen.
Daarnaast waren er bronzen medailles voor Ciara Ortiz Romero en Yanaika Timmers, die zich via sterke wedstrijden een plaats op het podium verzekerden. Lara Karas kwam eveneens dicht bij een medaille en strandde na een sterk parcours in de kwartfinale.
Ook op zaterdag kende Taekwondo Dongji al een bijzonder succesvolle start van het kampioenschap voor de lagere gordels. Katyana Timmers kroonde zich tot Belgisch Kampioene 2026 in haar categorie. Verder behaalden Lina Bentounsi, Kobe Verheyen en Erva Efe een knappe zilveren medaille. Het bronzen eremetaal was voor Yuna Elen, Yannick Timmers en Naomi Vandenbergh, die eveneens sterk voor de dag kwamen op het nationale podium. Met deze indrukwekkende medailleoogst bevestigt Taekwondo Dongji zijn status als één van de sterkst presterende taekwondoclubs van Vlaanderen.