Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Arm België, leve de Filipijnen

Maandag 15 januari 2018
Commentaar
Ik schrijf niet snel commentaarstukken maar soms moet me echt iets van het hart. Zo ook vandaag. Ik ben geen fan van missverkiezingen maar afgelopen weekend kreeg ik wel spontaan de glimlach op de lippen bij het zien van die mooie nieuwe miss België. Angeline Flor Pua poseert trots voor de camera's en dan wordt haar kroontje plots overschaduwd door domme racistische reacties en jammer genoeg heeft de hele Vlaamse pers het niet over Angela maar over die flauwe Facebook- en Twitterberichten. De mensen die dit soort reacties schrijven zijn dom, achterlijk en leven in een Vlaanderen anno 1950 en zijn wereldvreemd. Ik ben opgegroeid in Beringen en heb me nooit vragen gesteld over namen als Di Maggio, Koçak, Gualsaqui, Rodriguez of Xouplakis. Ja, de Italianen waren op de kermis soms kop van jut maar wij bleekscheten evenzeer. Ik wil niet beweren dat er geen migratieproblemen zijn maar het is belangrijk dat we elkaar leren kennen, dat we met elkaar leven en niet naast elkaar. En integratie moet ook van twee kanten komen. Ik heb het geluk gehad om veel te kunnen reizen, heb jarenlang gewerkt in de reissector en heb meer dan 50 landen en 300 steden bezocht. Andere mensen leren kennen, andere culturen ontmoeten, het is zo verrijkend. Er is haast niets mooier dan op een strand samen te chillen met mensen uit alle werelddelen. Ik werkte zelf een jaar in Cyprus en mijn collega's op kantoor kwamen uit Irak, Engeland, Australië, Canada, Duitsland en Nederland. We dronken samen Heineken, droomden van een betere wereld en maakten samen plezier. Het was de mooiste periode van mijn leven. We betalen veel geld om aan de andere kant cultuur op te snuiven maar als andere mensen hier een beter leven proberen te zoeken, is het plots een ander verhaal. En als je veel reist, weet je dat het aan de andere kant niet allemaal rozengeur en maneschijn is. Mocht mijn wieg in Senegal, Palestina, Congo of in de Filipijnen hebben gestaan, de kans was groot geweest dat ik mijn geluk elders was gaan zoeken. Net zoals onze voorouders gedaan hebben in de VS of Canada. Mensen zoeken plekken op de wereld waar het beter leven, waar het goed is en de meeste mensen gaan daar keihard werken om voor hun kinderen een beter leven te zoeken. Net zoals mijn ouders keihard gewerkt hebben om mij te kunnen laten studeren. Want als ieder kind, waar ook ter wereld kan of mag studeren dan wordt de wereld een heel stuk beter. (Hans Put)
Nieuwere berichten in 'Commentaar'
  • 08/03/'26Internationale vrouwendag
  • 17/02/'26Beringen - Ramadan in een land dat niet stilstaat
  • 27/11/'25Gered door de boomkikker
Oudere berichten in 'Commentaar'
  • 15/01/'18 Beringen - 30 dagen zonder klagen!
  • 31/12/'17 Beringen - Dit was 2017
  • 05/12/'17 Beringen - Welkom in de 21ste eeuw

Kalender Beringen

Zondag
15
Maart

Meneer Monster: Over een kleine mol

Meneer Monster: Over een kleine molVandaag De populaire voorstelling Over een mol die wilde weten wie er op zijn kop gepoept heeft is terug! (…)
Zondag
15
Maart

Meneer Monster: Over een kleine mol

Meneer Monster: Over een kleine molVandaag De populaire voorstelling Over een mol die wilde weten wie er op zijn kop gepoept heeft is terug! (…)
Zondag
15
Maart

Moeder(s) - Dreieck. Triangle. Driehoek.

Moeder(s) - Dreieck. Triangle. Driehoek.Vandaag Dreieck.triangle.driehoek is een euregionaal collectief van vrouwelijke kunstenaars uit de (…)
Zondag
15
Maart

Art Lutgart: Laila Vaes

Art Lutgart: Laila VaesVandaag ‘Ik ben een geschoold kunstenaar in tekenen en grafiek maar autodidactisch in het (…)
Zondag
15
Maart

Magic Music

Magic MusicVandaag Met veel plezier nodigen wij u uit op ons Voorjaarsconcert Magic Music, waar (…)
Zondag
15
Maart

Natuurspeurdertjes...

Natuurspeurdertjes...Vandaag ...'Ogen, oren en neusjes open.' Op avontuur in de natuur voor (…)
Zondag
15
Maart

2de handsbeurs baby- en kinderartikelen

2de handsbeurs baby- en kinderartikelenVandaag Zijn je kinderen hun kleuterkleedjes ontgroeid ? Of verwacht je (…)
Zondag
15
Maart

Peutercafé : knuffelturnen

Peutercafé : knuffelturnenVandaag Knuffelturnen is een plezierige manier van bewegen voor peuters (…)
Zondag
15
Maart

Timeless

TimelessVandaag Gezellige dansnamiddag op zondag met live muziek, mix van de (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
2 stereo boxen Caravan
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Arm België, leve de Filipijnen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie