Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Digitale herinneringen op het kerkhof

Zondag 16 november 2025
Gemeenteraad
Digitale herinneringen op het kerkhof - Beringen
Onafhankelijk raadslid Mike Corneille deed op de gemeenteraad afgelopen week een voorstel tot beslissing voor een herinneringsmuur op de kerkhoven. “Bij ontruimingen op het kerkhof verdwijnen vaak de foto’s van overledenen. Deze beelden hebben een grote emotionele waarde voor nabestaanden en zijn tegelijk deel van ons collectief geheugen. Nabestaanden hebben na de aanplakperiode van 15 maanden de keuze om de grafsteen en gedenkplaatjes mee te nemen". 
"Wij willen hen de mogelijkheid bieden om hun geliefden op het kerkhof te blijven herdenken. Wij stellen daarom voor om met de gerecupereerde foto’s een herinneringsmuur te maken op het kerkhof. Een serene plek waar deze beelden samen een blijvende herinnering vormen aan de mensen die hier rusten, ook wanneer hun graf wordt ontruimd. Zo geven we respectvol betekenis aan wat anders verloren dreigt te gaan, en bieden we bezoekers een plaats van rust en verbondenheid”, stelde Mike . 
Daarom deed hij dit voorstel tot beslissing: 
1. Dat de gemeente onderzoek doet naar de mogelijkheid om op de kerkhoven een herinneringsmuur te voorzien waar gerecupereerde grafportretten op een waardige manier worden samengebracht. 
2. Hoe dit project in overleg met de technische dienst kan worden uitgewerkt, met aandacht voor rust, eenvoud en duurzaamheid. 
3. Er voor te zorgen dat nabestaanden de kans wordt geboden om desgewenst een foto terug te vragen of toe te voegen. 

Schepen Jessie De Weyer (N-VA) gaf antwoord: 
“Jouw voorstel vertrekt vanuit een mooie en begrijpelijke gedachte om onze overledenen blijvend een plaats te geven in onze stad. Zoals je misschien weet, zijn we reeds in de vorige legislatuur gestart met de herinrichting van onze begraafplaatsen. Er is toen uitvoerig gesproken over o.a. het plan van aanpak, over de ontruimingen die nodig zijn voor de herinrichting en over een gedenkmonument voor onze overledenen. Er is toen gekozen om op elke begraafplaats één gezamenlijk gedenkmonument te creëren dat symbool staat voor het verleden, het heden en de toekomst. 
We hopen in het voorjaar van volgend jaar de eerste gedenkmonumenten op die manier te kunnen plaatsen. Op de begraafplaatsen waar er reeds ontruimingen hebben plaatsgevonden, hebben de nabestaanden zoals je zelf zegt dan ook de mogelijkheid gekregen om de grafsteen en/of gedenkplaatjes en foto’s mee te nemen. Het monument zelf zal telkens bestaan uit een cirkelvormig betonnen zitelement waarin gebroken grafstenen worden verwerkt — een tastbare verwijzing dus naar wat ooit was. In het midden zal een gedenkboom geplant worden, als symbool voor het voortleven. We plaatsen ook een gedenkplaat met een gedicht aan het monument. 
Nabestaanden kunnen hier, ook dus na de ontruiming van een graf, nog steeds bloemen neerleggen en even stilstaan bij hun dierbaren. Het monument zal daarnaast voor eenieder ook een waardevolle plek kunnen zijn om even tot rust te komen. We kiezen er dus voor om ter plekke, aan het monument zelf, geen persoonlijke spullen zoals foto’s of namen te plaatsen maar we koppelen wel een digitaal platform aan het monument waarop persoonlijke herinneringen én een foto van het oorspronkelijke graf kunnen worden toegevoegd. Op die manier blijven de beelden en verhalen van onze overledenen bewaard en gedeeld. Ik hoop dat gezien ons project hetzelfde doel bereikt als jouw voorstel, namelijk een blijvende en waardige herinnering creëren, je je kan vinden in ons gedenkconcept".
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 23/03/'26Hamont-Achel - Hamont-Achel wil trein tot Weert
  • 23/03/'26Peer - De agenda van de gemeenteraad van 23 maart '26
  • 23/03/'26Lommel - De agenda van de gemeenteraad van 24 maart '26
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 14/11/'25 Beringen - Vragen over kinderopvang
  • 14/11/'25 Beringen - Projectoproep Oefenkansen Nederlands
  • 14/11/'25 Beringen - Afvalfactuur wordt duurder

Kalender Beringen

Maandag
23
Maart

Digisessie 'Welk boek past bij jou?'

Digisessie 'Welk boek past bij jou?'Vandaag Op zoek naar een nieuw boek, maar weet je niet goed waar te beginnen? Tijdens deze digisessie maak (…)
Maandag
23
Maart

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
23
Maart

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
23
Maart

Wisselwerking: Mireille Plees

Wisselwerking: Mireille PleesVandaag Mijn werk weerspiegelt mijn eigenzinnige benadering: ik schilder zonder vaste kaders of vooraf (…)
Maandag
23
Maart

Moeder(s) - Dreieck. Triangle. Driehoek.

Moeder(s) - Dreieck. Triangle. Driehoek.Vandaag Dreieck.triangle.driehoek is een euregionaal collectief van vrouwelijke kunstenaars uit de (…)
Maandag
23
Maart

Roxy Filmclub: 'The Chronology of Water'

Roxy Filmclub: 'The Chronology of Water'Vandaag Dankzij een sportbeurs weet de getalenteerde zwemster Lidia te ontsnappen aan haar (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Cd's naar keuze Lederen vestje
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Digitale herinneringen op het kerkhof
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie