Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Discussie over offerfeest

Dinsdag 10 mei 2016
Gemeenteraad
Op de gemeenteraad werd flink gediscussieerd over het offerfeest. Aanleiding is de goedkeuring van een addendum voor aanpassingen aan de samenwerkingsovereenkomst Offerfeest West-Limburg 2015-2019. De kostprijs voor een slachtbrief wordt opgetrokken van € 5 naar € 10 voor gewone inschrijvingen en naar €30 voor laattijdige inschrijvingen. De vergoeding voor medewerkers wordt geplafonneerd op max €300 per medewerker per dag en er worden verschillende bedragen geformuleerd in functie van de opdracht, opleiding en bekwaamheid.
N-VA Beringen blijft gekant tegen het organiseren van een slachthuis en vind de kostprijs te veel. Met het dierenleed wordt evenmin rekening gehouden.
„Het stadsbestuur maakte een evaluatie van het offerfeest van 2015. De bouw en uitbating van het slachthuis kostte vorig jaar voor alle deelnemende gemeenten samen 154.129€, wat neerkomt op het dubbele van het oorspronkelijk geschatte bedrag van 70.000€. Na de grote investeringen van vorig jaar zijn er dit jaar voornamelijk wat aanpassingswerken nodig. De uitbatingskosten van om en bij de 75.000€ zullen echter wel terugkeren bovenop de geplande bijkomende investeringen van 6.200€”, merkt Werner Janssen op.  
De deelnemende steden gaan ervan uit dat er extra zal opgeroepen worden om schapen te slachten. Hierdoor zullen er waarschijnlijk 2 slachtdagen zijn. Werden er in 2015 in totaal 277 schapen geslacht, dit jaar zijn de prognoses dat het om 866 dieren zou gaan.
„Ook die extra oproep valt enkel te betreuren terwijl er alternatieven mogelijk zijn. Men kan een gift doen, vooraf geslacht halal vlees bestellen of een rund slachten ipv 7 schapen. Als men dan alsnog wenst over te gaan tot slachten, waarom kan men dan de dieren niet eerst verdoven zoals al in vele andere landen gebeurd? Blijkbaar bestaat dierenleed voor de andere partijen alleen maar als het gaat om verwaarlozing van honden, katten en paarden”, besluit N-VA.  
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 13/01/'26Beringen - Pittig debat over verhoging retributies
  • 30/12/'25Pelt - Groen Pelt: 'Geen woorden, maar daden'
  • 30/12/'25Lommel - Over de kerk van Stevensvennen en een orgel
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 10/05/'16 Beringen - Geld voor restauratie glasramen
  • 10/05/'16 Beringen - Nieuw gemeenteraadslid Patrick Vanhees
  • 27/04/'16 Lommel - Berichten uit de gemeenteraad

Kalender Beringen

Maandag
19
Januari

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
19
Januari

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
19
Januari

ELAN Filmavonden: 'La Grazia'

ELAN Filmavonden: 'La Grazia'Vandaag Aan het einde van zijn ambtstermijn moet de Italiaanse president Mariano De Santis beslissen of (…)
Maandag
19
Januari

Wisselwerking: Angelique Treur

Wisselwerking: Angelique TreurVandaag Couleur Locale: tem 22 februari 2026. ‘Sinds 2015 volg ik avondschool Fotografie op CVO De (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Cd's naar keuze 2 stereo boxen
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Freya (kattin)
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Discussie over offerfeest
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie