Maandag 23 februari trok OKRA Reppel er met 18 enthousiaste leden op uit voor een gezellige daguitstap naar de opname van het populaire televisieprogramma Blokken in Vilvoorde. Om 9.18 uur verzamelden de deelnemers aan het station van Hamont, waar iedereen rustig zijn plaats kon innemen op de trein. De treinreis verliep vlot, op een kleine vertraging in Berchem na. Maar in goed gezelschap vliegt de tijd, aldus de woordvoerder van OKRA Reppel. Voor sommigen was het zelfs sinds hun kindertijd geleden dat ze nog eens met de trein op stap waren geweest. De nieuwsgierigheid en het enthousiasme waren dan ook groot.
In de opnamestudio werden de OKRA-leden vriendelijk ontvangen en kregen ze duidelijke uitleg over het verloop van de opname. Een bijzonder geanimeerde publieksopwarmer gaf instructies over wanneer er enthousiast geapplaudisseerd, gepast gezucht of verbaasd gereageerd moest worden. Het was boeiend om te ontdekken hoeveel werk er achter een televisieprogramma schuilt.
De techniek, de herhalingen, de aanwijzingen voor het publiek en de gemoedelijke sfeer maakten indruk op iedereen.
Tijdens de opname zelf konden de aanwezigen presentator Ben Crabbé en de kandidaten van dichtbij volgen. Meeklappen wanneer het mocht, meeleven met de spanning en alles van zo nabij meemaken gaf een totaal andere ervaring dan thuis voor de televisie.
Na afloop was er helaas geen tijd meer voor een drankje, maar de gezellige babbels onderweg naar huis – in wagons die speciaal voor de groep gereserveerd waren – maakten veel goed.
Zo werd het een geslaagde uitstap met fijne sfeer, goed gezelschap en een unieke inkijk achter de schermen van een populair televisieprogramma.