Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Dat met het eitje

Zondag 9 oktober 2022
300 woorden van Rudi
Dat met het eitje - Lommel
“Maak dat van jullie ma nog maar eens", zei mijn vrouw. "Dat met het eitje.” Soms heeft een mens niet veel woorden nodig. Eén zin en één ingrediënt is genoeg om te weten waarover het gaat.
Met de kermis en met Pasen kwam het thuis altijd op tafel. Het is een gerecht dat we hebben meegenomen. Ik moet het zelfs niet opschrijven in mijn schriftje. Het is geniaal eenvoudig. De twee hoofdingrediënten passen perfect in elkaar. Letterlijk. Maar de overige drie zijn ook verplicht aanwezig.

Het eitje had ik al verklapt. Ik zal vertellen hoe ze het klaarmaakte. Ze begon met een bedje sla op een dessertbord (de zondagse, uit de kast in de woonkamer) en daar bovenop een lapje gekookte hesp. Dan komt het. Bovenop de hesp plaatste ze een schijfje ananas en daarin paste perfect – je raadt het – het hardgekookt eitje. Tot slot goot ze voor de afwerking nog wat cocktailsaus op het eitje. Gedrapeerd, zoals de eeuwige sneeuw op de top van een berg. In het inox schaaltje zat nog wat extra saus. Na de afwas deed het dienst als kommetje voor de chips.

In de keuken stond altijd een extra exemplaar van het voorgerecht. Het bleef nooit staan. Het smaakt nog altijd zoals toen, maar natuurlijk missen we iets. Geen ingrediënt, maar wel zoiets als het zout op de aardappelen. Smaakmakers rond de tafel.

Ik wil graag geloven dat ze het zelf heeft uitgevonden. Ook als dat niet zo is. Dat ze een manier zocht om het eitje te laten rechtstaan. En dat vervolgens plots dat schijfje ananas in beeld kwam. Zomaar. Maar waar kwam dan het lapje ham en de cocktailsaus vandaan?  

Wie zal het zeggen? Soms moet je de geschiedenis een beetje naar je eigen hand zetten. Met zoiets doe je niemand kwaad. Toch?

Rudi LAVREYSEN
Nieuwere berichten in '300 woorden van Rudi'
  • 07/10/'25De toekomst voorspellen
  • 25/09/'25Take-away vis
  • 10/09/'25Hè Zjeroen...
Oudere berichten in '300 woorden van Rudi'
  • 24/09/'22 Lommel - Overduidelijk (niet)
  • 11/09/'22 Lommel - De wonderbaarlijkste begroeting
  • 27/08/'22 Lommel - Dag madam...

Kalender Lommel

Vrijdag
10
Oktober

FC Vandenberken QUIZ-avond

FC Vandenberken QUIZ-avondVandaag Op vrijdag 10 oktober 2025 heten we jullie welkom op onze gezellige quiz in het Klosterhof! ??? (…)
Vrijdag
10
Oktober

Zettersprijskamp op Verbroedering Lommel

Zettersprijskamp op Verbroedering LommelVandaag Op 10-10-2025 geeft Verbroedering Lommel zijn eerste zettersprijskamp. Die gaat door in de (…)
Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesMorgen De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
BMW 318i TOURING – Aut - 2024 Laarsjes
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Jazz drummer
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Dat met het eitje
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie