Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Eerste buurtinformatienetwerk (BIN) van start

Woensdag 6 mei 2015
Eerste buurtinformatienetwerk (BIN) van start - Lommel
Vanavond werd het eerste buurtinformatienetwerk (BIN) officieel opgestart. Méér dan 50 bewoners van het Kerkplein en omgeving doen hierin mee. Burgemeester Vanvelthoven en initiatiefnemer Roger Vanbeneden gaven aan dat het zeker géén 'verklikkersclubje' mag en zal worden, maar dat het algemene veiligheidsgevoel hierdoor verhoogd wordt, de sociale controle bevorderd en het belang van preventie verspreid. Beide heren waren tevens erg tevreden met het grote aantal deelnemers en hopen dat er één nog meer mensen zullen aansluiten en twéé dat het initiatief ook een succes wordt.
"Er wonen nogal wat oudere mensen in deze buurt. Ze kijken vaak door het raam en sommige dingen die ze zien, baren hen zorgen. Het gaat niet over zware criminaliteit, maar bijvoorbeeld over de diefstal van een fiets. De drempel om naar de politie te bellen is vaak hoog, maar een buurtinformatienetwerk is direct toegankelijk. Ziet iemand iets verdacht en de politie acht het ernstig genoeg, dan wordt iedereen meteen op de hoogte gebracht,” legt Roger uit. “Hoewel een BIN geen garantie is dat er in de buurt niets kan gebeuren, geloven wij zeker in het nut ervan”, zegt burgemeester Peter Vanvelthoven. “Zo blijkt dat in woonwijken of buurten waar een BIN werd opgestart, een grote vorm van solidariteit en samenhorigheidsgevoel groeit, wat de BIN-werking alleen maar ten goede komt.”
Het netwerk strekt zich uit over het Kerkplein, Burgemeesterspark, Michiel Jansplein, Tuinstraat, Frans van Hamstraat, Einderpad, de parking van Delhaize en een stukje Stationsstraat. De opstart van dit BIN sluit ook perfect aan op het bestaande Winkelinformatienetwerk voor handelaren in het stadscentrum. En voor bedrijven op het industriepark is er SAVE, een gelijkaardig informatienetwerk.
Voor meer info of om u aan te sluiten kunt u terecht bij Roger Vanbeneden, 0478/582305 of via vanbenedenroger[!]gmail.com.
Recentste nieuws
  • Vr 10/10 Lommel - Een keitoffe grootouderdag op de Boudewijnschool
  • Vr 10/10 Lommel - Op boerderijklassen met XCL Wegwijs
  • Vr 10/10 Lommel - Melding van de politie - 10 oktober '25
  • Vr 10/10 Lommel - Neos ontdekt het geheim van ambachtelijke kaas
  • Vr 10/10 Lommel - Fietsdoolhof leert jonge fietsers verkeersregels

Kalender Lommel

Vrijdag
10
Oktober

FC Vandenberken QUIZ-avond

FC Vandenberken QUIZ-avondVandaag Op vrijdag 10 oktober 2025 heten we jullie welkom op onze gezellige quiz in het Klosterhof! ??? (…)
Vrijdag
10
Oktober

Zettersprijskamp op Verbroedering Lommel

Zettersprijskamp op Verbroedering LommelVandaag Op 10-10-2025 geeft Verbroedering Lommel zijn eerste zettersprijskamp. Die gaat door in de (…)
Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesMorgen De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Grijze beton klinkers Volledige keuken
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Turn tshirt provil
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Eerste buurtinformatienetwerk (BIN) van start
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie