Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Violiste van wereldklasse Karen Su bij Davidsfonds

Maandag 13 januari 2025
Violiste van wereldklasse Karen Su bij Davidsfonds - Lommel
Het Lommelse Davidsfonds heeft sinds 2002 een stevige reputatie opgebouwd als organisator van hoogstaande klassieke concerten. Dat was gisterenavond niet anders, tijdens het feestelijke nieuwjaarsconcert, met het Leuvense symfonisch orkest 'Frascati Symphonic'. Vijftig professionele muzikanten brachten een prachtig concert onder leiding van dirigent Kris Stroobants. Met enige trots verwelkomde Davidsfonds Lommel ook de Amerikaanse violiste Karen Su, finaliste van de Koningin Elisabethwedstrijd 2024. 'Frascati Symphonic' en Karen Su luidden samen op een spetterende muzikale wijze het nieuwe jaar in.
Het orkest opende het concert met de meesterlijke zevende symfonie in A Opus 92 van Ludwig van Beethoven. Beethoven componeerde deze symfonie tussen 1811 en 1812, hoofdzakelijk tijdens een verblijf in een Tsjechisch kuuroord. Op 8 december 1813 dirigeerde de componist de première in Wenen. Velen waren laaiend enthousiast, maar er waren ook tegengeluiden. Sommigen verklaarden Beethoven klaar voor het gekkenhuis, of dat hij dit werk wel in dronken toestand moest geschreven hebben. Niettemin past deze symfonie door de mateloosheid, lak aan conventies, spontaniteit en overweldigende energie perfect in de romantische expressie die Beethoven nastreefde.
Na de symfonie bracht de Amerikaanse violiste Karen Su, die ondanks haar jeugdige leeftijd al wereldwijd op de planken stond en tal van muziekprijzen in de wacht sleepte, samen met het orkest een meesterlijke uitvoering van het eerste vioolconcerto opus 19 van& Sergej Prokofiev. Dit concerto getuigt van zulke virtuositeit en techniciteit dat het stuk niet voor elke violist is weggelegd. Davidsfonds Lommel was dan ook zeer verheugd dat Karen Su de rol van soliste op zich nam. De uitvoering door deze violiste van wereldklasse was virtuoos, adembenemend en sprankelend, gewoonweg schitterend!
Het concert werd daarna feestelijk afgesloten met de Ouverture 'Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien' van Franz von Suppé, 'An der schönen blauen Donau' van ​Johann Strauss jr. en 'Tritsch-Tratsch-Polka' van Johann Strauss jr.. Natuurlijk mocht de 'Radetzky March' van Johann Strauss sr. niet ontbreken!
(Foto's Lieve De Bleser). Meer foto's.
Violiste van wereldklasse Karen Su bij DavidsfondsVioliste van wereldklasse Karen Su bij DavidsfondsVioliste van wereldklasse Karen Su bij DavidsfondsVioliste van wereldklasse Karen Su bij Davidsfonds
Violiste van wereldklasse Karen Su bij DavidsfondsVioliste van wereldklasse Karen Su bij DavidsfondsVioliste van wereldklasse Karen Su bij DavidsfondsVioliste van wereldklasse Karen Su bij Davidsfonds
Recentste nieuws
  • Di 1/07 Lommel - Kelly Vromans, al jaren een vertrouwd gezicht
  • Di 1/07 Lommel - Nomineer je kandidaat voor Lommelse Cultuurprijs
  • Ma 30/06 Lommel - Demo Sidecar Kids tijdens GP van België
  • Ma 30/06 Lommel - Speuren met Anna in Lommel
  • Ma 30/06 Lommel - Gááw vielóbel voor Carl Vertommen van WICO

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse cultuur, (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Open aquarium Antilek zuigfles
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Violiste van wereldklasse Karen Su bij Davidsfonds
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie