Donderdag 31 oktober 2013
Omdat
Warm Hart volgend jaar
10 jaar bestaat, sleutelt een kleine groep enthousiastelingen aan een
toneelstuk over het leven zoals het is.
Keeshond Luca krijgt er een prominente rol in. Hij luistert niet naar regisseur Gerard Aerts, wél naar baasje Fernand. Hij wordt zonder twijfel de ster van de avond!
(Jef Lingier)Op een persconferentie stelden gouverneur Herman Reynders en burgemeester Alain Yzermans vandaag de conclusies van
de eerste samenkomst van de “taskforce Meulenberg” voor. De veiligheid garanderen in deze onlangs negatief in het nieuws gekomen wijk, is de absolute topprioriteit. Dit zal gebeuren in nauwe samenwerking met de Genkse politiezone waarmee Houthalen op korte termijn wil fusioneren.
“Ook al is de juridische eenheid nog geen feit, niets belet dat we nu al op het terrein (…)
Het hele nieuwsberichtDe
Tuin- en Klusdienst TenK die vanuit het PWA wordt aangestuurd,
helpt mensen bij het poetsen van graven, nu Allerheiligen er aan komt. Volgende week gaan de medewerkers van TenK aan de slag op de kerkhoven. De kostprijs bedraagt 13,50 euro per graf; wie een OMNIO-statuut heeft, betaalt 10 euro, alles inclusief. De factuur wordt na afloop toegestuurd. Voor meer informatie kunt u mailen naar info
pwahouthalen-helchteren.be, of telefoneren naar 011 492530. Je kan je aanvraag ook online invullen via de website www.houthalen-helchteren.be.
In Hasselt heeft de rechtbank drie sigarettensmokkelaars veroordeeld tot een boete van ruim 7 miljoen euro. Dat is zowat 1 euro per gesmokkelde sigaret. De mannen haalden de sigaretten -zonder fiscaal bandje - in China. De drie kregen ook elk 7 maanden gevangenisstraf.
De drie mannen zijn een 52-jarige Nederlander, een Maastrichtenaar en een 43-jarige Houthalenaar met een verleden in de sigarettenzwendel. Als de drie de boete niet kunnen betalen, moeten ze drie maanden extra de gevangenis in. (PG)
Het bedrijf Roam Chemie op Centrum-Zuid krijgt 125.000 euro innovatiesteun. Dat is vandaag bekendgemaakt. Met het geld gaat het bedrijf een toestel ontwikkelen om water te ontsmetten.
Deze voormiddag bracht Vlaams minister
Geert Bourgeois een bezoek aan het NAC om daar samen met burgemeester Yzermans de toestand in
Meulenberg te bespreken. Bij die gelegenheid maakte de burgemeester zijn beklag over het feit dat de gemeente te weinig geld krijgt uit het Gemeentefonds om de problemen ten gronde aan te pakken. De minister antwoordde dat het probleem rond de verdeling van de middelen uit het fonds op tafel zal komen bij de volgende regeringsvorming.
Meer bepaald wat Meulenberg (…)
Het hele nieuwsberichtin Kelchterhoef zijn er momenteel kap- en snoeiwerkzaamheden aan de gang in de buurt van de abdijhoeve-expohal en hoeve Jan. Met deze lichtingskap probeert men de waardevolle bomen te vrijwaren en ze voldoende kans te geven om verder te groeien tot prachtige en oude exemplaren.
Door deze werken zal er tot eind november een beetje hinder zijn in de directe omgeving van wandelpaden en van het ruiterpad.
Komende zaterdag 26 oktober om l4 uur vindt de jaarlijkse herdenking plaats van onze overleden kinderen bij het monument van Kelchterhoef. De praatgroep OVOK (Ouders Van een Overleden Kind) zorgt er voor een sfeervolle herdenking met poëzie, mijmeringen, een verhaal en muziek. Na afloop is er een kleine receptie.
Donderdag 17 oktober 2013
Een vijftigtal mensen van Warm Hart protesteerde vandaag
tegen de kinderarmoede in hun gemeente. Dit gebeurde naar
aanleiding van de
Werelddag van verzet tegen armoede. De manifestanten droegen slogans mee als “Stop cirkel
kinderarmoede” en “We zijn geen dossiers, behandel ons als mensen”. Als teken
van solidariteit droegen ze een lange ketting van aaneengeknoopte lakens mee.
Een eigen protestlied zette hun eisen kracht bij. Het refrein luidde in niet
mis te verstane (…)
Het hele nieuwsberichtUPDATE - Burgemeester Yzermans zitten de rellen in Meulenberg blijkbaar zeer hoog. Hij gaat woensdag 23 oktober
mee betogen op de nationale politiemanifestatie en roept zijn collega's-burgemeester op, zijn voorbeeld te volgen. Alain Yzermans: "Als burgemeester voel ik een sterke verantwoordelijkheid voor de veiligheid van al onze personeelsleden. Zeker voor onze politiemensen is dat gevoel nu sterker dan ooit. Daarom richt ik mij vandaag tot al mijn collega's in (…)
Het hele nieuwsbericht Na overleg met de lokale politie heeft burgemeester Alain Yzermans vandaag in Meulenberg het café gesloten van waar er vrijdagnamiddag stenen naar de politie werden gegooid. Morgen is er overleg gepland met de Turkse en de Marokkaanse gemeenschap in de wijk.
De rechtbank in Hasselt heeft vandaag een 31-jarige vrouw uit de gemeente vrijgesproken van het onwettig uitoefenen van de tandheelkunde. Ook haar schoonheidssalon ging vrijuit. De dagvaarding was gebeurd door het Verbond der Vlaamse Tandartsen (VVT) en een tandarts vanwege het bleken van tanden. Daarvoor is volgens het VVT een tandheelkundig diploma vereist. De vrijspraak gebeurde omdat twijfel in het voordeel van de beklaagde sprak. De schade-eisen van de tegenpartijen werden afgewezen. (pg)
Gouverneur Herman Reynders heeft een oproep gedaan opdat getuigen van de incidenten vrijdagnamiddag in Meulenberg zich bij de politie zouden melden. Die getuigenverklaringen moeten leiden tot bewijzen tegen relschoppers. Er komt ook een taskforce die de structurele problemen in de wijk moet aanpakken. "De bedoeling is dat we alle mensen in kaart brengen die oplossingen
kunnen aanreiken," zegt de gouverneur vanmiddag na afloop van een overleg vanmorgen met gemeente, parket, politie en andere instanties. "Het gaat daar niet alleen over veiligheid maar
ook over de maatschappelijke problematiek in de wijk."
Bij de lokale politie van de gemeente is vandaag spontaan het werk neergelegd uit protest tegen de incidenten van vrijdag in Meulenberg. Ook de lokale politie van West-Limburg (Halen, Herk-de-Stad, Lummen) staakt om dezelfde reden. Van dit laatste korps ligt één agent nog altijd in de coma nadat hij vrijdagnamiddag een schedelbreuk opliep in Meulenberg.
De agenten willen volgens de vakbonden extra beschermingsmiddelen bij interventies. Ze willen bovendien dat de mobiele groep uit Brussel versterking stuurt bij incidenten in Meulenberg.
Het kledingbedrijf JBC gaat een bedrag van 6,5 miljoen euro investeren in de bouw van een nieuw magazijn van 5000 m². Het komt vlakbij het nieuwe hoofdkantoor. Dat heeft Bart Claes vandaag bekendgemaakt bij de ingebruikname van het nieuwe complex op Centrum-Zuid. Als de werken eind volgend jaar klaar zijn, gaat de groep beschikken over 50.000m² aan opslagruimte.
Volgens Claes is de investering noodzakelijk om de capaciteit te verhogen en verdere groei mogelijk te maken. Bovendien wordt het machinepark gemoderniseerd.
Femke Gielkens, een 20-jarig meisje uit Overpelt, lijdt net als haar oma en papa aan de zeldzame, erfelijke spierziekte
HSP. Femke heeft een t-shirt ("Papa") ontworpen en biedt dergelijke t-shirts nu te koop aan. De opbrengst hiervan wil ze aan NEMA schenken, de Vlaamse vereniging Neuromusculaire Aandoeningen, die o.m. naar spierziekten onderzoek doet. Helpen jullie Femke en NEMA verder? Bestel dan je t-shirt voor 20 oktober via
deze link.
Na de rellen in Meulenberg wordt vandaag een zesde verdachte voorgeleid bij de onderzoeksrechter in Hasselt. De man heeft zichzelf aangegeven bij de politie. Of de vijf verdachten, die gisteren werden voorgeleid, effectief aangehouden werden is nog niet bekend; het parket geeft voorlopig geen informatie.
- In de Berkenstraat hebben onbekenden afgelopen nacht een pelletkachel gestolen uit een huis in opbouw;
- in de Kerklaan werd de ruit van een auto ingeslagen;
- in de Halstraat heeft iemand willen inbreken in een woning, maar de politie kon zijn voetsporen vastleggen.
In het Nieuw Administratief Centrum ligt de hele week
een ronde, rode mat die verwijst naar 17 oktober, de
Werelddag van verzet tegen Armoede. Aan Warm Hart hangt dan weer een groot spandoek en bengelen er enkele geknoopte lakens aan de gevel
(foto), symbool van dit verzet tegen armoede.
Op 17 oktober voert deze vereniging, waar armen het woord nemen, overigens aan het NAC actie met slogans die hun eisen kracht zullen bijzetten.
Bij de onderzoeksrechter in Hasselt zijn vandaag
vijf personen voorgeleid die gisteren gearresteerd werden in verband met de zware rellen in
Meulenberg (foto). Het is nog niet bekend of ze worden aangehouden. De vijf komen uit dezelfde familie. Ze worden verdacht van het opzettelijk toebrengen van slagen en verwondingen aan politieagenten, al dan niet met tijdelijke werkonbekwaamheid tot gevolg, weerspannigheid en verzet met wapens, en bendevorming.
Bij de rellen, die 's namiddags (…)
Het hele nieuwsberichtHoewel de winkel pas om 10 uur open ging, stond vanmorgen al om kwart over negen een rij klanten aan de deur van de
Wereldwinkel te wachten op een
gratis chocopot. Op de dag van de Fair Trade kan je immers een lege pot ruilen voor een volle. Zo'n gratis actie laat je niet aan je neus voorbij gaan, dachten velen: maar liefst 150 potten choco van eerlijke handel vlogen vanmorgen de deur uit. Eerlijke handel ziet de Wereldwinkel als belangrijkste hefboom voor ontwikkeling in de derde wereld. De producenten krijgen niet alleen een eerlijke prijs, daarbovenop krijgt ze ook nog een fairtradepremie. Dat geld besteden ze aan projecten waarvan de hele gemeenschap kan meegenieten.
(Jef Lingier)Als start van de Bibweek houdt de Bib nu zaterdag van 10 tot 12u een verwendag. Bezoekers krijgen dan niet alleen een gratis drankje aangeboden, maar er zal ook een boekendokter rondlopen die de leeszieke patiënten een boekenvoorschrift als medicijn zal voorschrijven. De kinderen kunnen zich gegrimeerd laten kieken met hun favoriete boek. Verzamelaars kunnen terecht aan de verkoopstand van afgevoerde afdankertjes. Onder het mom "thuis in de bib" wordt het gezellig gemaakt met zetels annex leeslamp, waaronder elke dag een andere lezer zal plaats nemen. (Jef L.)
Bij een zware nachtelijke ruzie in een woning in de Korhoenstraat in Houthalen-Oost is vanmorgen vroeg een man zwaar gewond geraakt toen hij door een rivaal neergestoken werd. De ruzie ging over een vrouw. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis overgebracht; zijn leven kon daar gered worden. De dader is gearresteerd en zal voorgeleid worden bij de onderzoeksrechter van Hasselt. (PG)
Inwoners van de gemeente krijgen voortaan een smsje wanneer ze in het gemeentehuis documenten kunnen afhalen. Dat heeft het gemeentebestuur vanmorgen bekendgemaakt. Het is een Vlaamse primeur. Het gebruik van sms voor algemene informatie zoals huisvuilophaling of wegenwerken bestond al bij een aantal gemeenten, maar Houthalen-Helchteren is de eerste gemeente in Vlaanderen die sms inzet voor individuele dienstverlening.
"Het gemeentebestuur wil dit systeem in de toekomst optimaal benutten voor gerichte communicatie, bijvoorbeeld in noodsituaties. Hierbij zal voldoende de privacy gerespecteerd worden. Op voorhand zal duidelijk gevraagd worden over welke zaken elke inwoner geïnformeerd wil worden en via welke kanalen", aldus het gemeentebestuur.
Helson Helchteren heeft vandaag
3-3 gelijk gespeeld op het veld van Gellik.
Park Houthalen speelde ook gelijk; in Neerpelt werd het
2-2 tegen Herkol, op de foto wordt de 1-2 gevierd, maar kort voor affluiten maakte Herkol nog via een penalty gelijk.
(Foto Marc Faes).
Meer foto's.
Er komen voorlopig geen boringen naar schaliegas in Vlaanderen. Dat heeft minister Schauvliege (CD&V) in de commissie Leefmilieu van het Vlaams parlement aan de N-VA-fractie geantwoord. Aanleiding was de verschillende interpretatie van de opsporingsvergunning naar koolwaterstoffen die aan de nv Mijnen is afgeleverd. Minister-president Peeters verstond daar volgens de N-VA koolwaterstoffen in het algemeen onder, dus niet alleen steenkoolgas maar ook schaliegas. En dat zorgde voor onrust, zeker in Limburg; boringen naar schaliegas kunnen immers gevolgen hebben voor het milieu en zelfs aardbevingen veroorzaken. Maar minister Schauvliege heeft nu duidelijk gemaakt dat nv Mijnen alleen mag speuren naar steenkoolgas op een gebied van 360 km² in As, Beringen, Dilsen-Stokkem, Genk, Ham, Hasselt, Heusden-Zolder, Houthalen-Helchteren, Leopoldsburg, Maasmechelen, Meeuwen-Gruitrode, Opglabbeek, Zonhoven en Zutendaal.
Het overige nieuws
Donderdag 31 oktober 2013
Mensen gaan op zoek naar zinvolle manieren
om met de dood om te gaan. Annemie Peeters begon enkele jaren geleden met
het beschilderen van doodskisten in het gezelschap van familieleden van de overledene. Tijdens het beschilderen van een kist komen vaak de gesprekken los en dat werkt therapeutisch, merkte ze. Ze kreeg steeds meer vraag naar een aanvullend aanbod op het reguliere circuit van de begrafenisondernemer. Vanuit die vraag bundelde ze nu een aantal kunstenaars, therapeuten en (…)
Het hele nieuwsberichtIn Maaseik stond gisteravond een auto in de Maas...
Zaterdag is
Georges Kenens (Georges van Tin) overleden. Hij was 86 jaar. Donderdag wordt hij gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Houthalen-centrum. Woensdag om 19 uur is er daar een gebedswake.
Zaterdag is
Joseph Lenaerts overleden, de weduwnaar van Paula Bielen. Hij was 80 jaar. Woensdag wordt hij gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Lillo. Dinsdag om 19 uur is er daar een gebedswake.
Vrijdag is
Stin Janssen overleden, de weduwe van Louis Lemmens. Ze was 93 jaar. Woensdag wordt ze begraven, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Houthalen-Oost. Dinsdag om 19 uur is er daar een gebedswake.
Personeelsleden van de spoed van het Sint-Franciscusziekenhuis in Heusden-Zolder zijn vanmorgen vroeg met de dood bedreigd door
de zoon van een vrouw die er was binnengebracht. Terwijl het personeel
zich om zijn moeder bekommerde, schreeuwde de jongeman hen verwensingen naar het hoofd en dreigde ermee een
verpleegster te doden. Als bijkomend argument gaf hij daarbij aan dat
hij van de Meulenberg was...
Het personeel verwittigde de politie
en stelde de interne alarmprocedure in werking, waardoor er hulp kwam
van de andere afdelingen. De politie maakte een pv op, twee
personeelsleden dienden meteen een klacht in. De directie heeft het incident besproken en heeft morgenvroeg een onderhoud met
de zonechef van de politie om te kijken of nog meer
veiligheidsmaatregelen of -afspraken kunnen gemaakt worden. Nu al
bestaat de afspraak dat de politie meteen komt bij een alarm.
Woensdag is
Maria Meus overleden, de weduwe van Victor Lijnen. Ze was 81 jaar. Dinsdag wordt ze gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Sint-Jozef Werkman. Maandag om 19 uur is er daar een gebedswake.
Woensdag is
Robert Theunis overleden, de echtgenoot van Georgette Schepers. Hij was 60 jaar. Maandag wordt hij gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Helchteren. Zaterdag om 19 uur is er daar een gebedswake.
Donderdag 24 oktober 2013
In de nacht van zaterdag op zondag schakelen we weer over van zomertijd op
wintertijd. Zondagochtend om drie uur wordt de klok één uur achteruit gezet, 3u wordt dan 2u.
Lekker een uur langer slapen! Toerisme Limburg is in elke gemeente op zoek naar hét favoriete plekje langs het
fietsroutenetwerk. Wie denkt zo'n plekje gevonden te hebben, kan daarvan een foto maken en die
uploaden via
www.toerismelimburg.be/favorieteplekje. Het plekje dat in elke gemeente verkozen wordt, krijgt een vermelding op het fietsroutenetwerk. En als jouw plekje in de top-3 belandt, kan je er zelf ook nog een vakantie van 500 euro in Limburg mee winnen!
Maandag is
Luc Gerits overleden. Hij was 57 jaar. De afscheidsdienst en de crematie zullen in intieme kring plaatsvinden. Donderdag om 19 uur is er een avondgebed in de kerk van Houthalen-Centrum.
Zondag is
Georges Meekers overleden, de weduwnaar van Maria Migchels. Hij was 86 jaar. De begrafenis en uitvaartdienst zullen in intieme kring plaatsvinden. Woensdag om 19 uur is er een avondwake in de kerk van Helchteren.
Donderdag is
Irene Van Loo overleden, de weduwe van Eugeen Dupont. Ze was 77 jaar. De uitvaartdienst met de urne zal dinsdag plaatsvinden in de aula van begrafenissen Witters en Baers.
Donderdag is
Raymond Stas overleden, de echtgenoot van Josette Vanrusselt. Hij was 72 jaar. Woensdag wordt hij gecremeerd, na een uitvaartdienst (om 11 uur) in de aula van het crematorium in Hasselt.
Zaterdag is
Jef Diliën overleden, de weduwnaar van Roza Boermans en de levensgezel van Lia Vermaele. Hij was 92 jaar. Donderdag wordt hij gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Helchteren. Woensdag om 19 uur is er daar een gebedswake.
Vorige week zaterdag is
Lieske Vandeursen overleden, de weduwe van René Daenen. Ze was 96 jaar. Naar haar wens heeft de uitvaartdienst in intieme kring plaatsgevonden.
Donderdag 10 oktober 2013
Volgens de officiële cijfers van de FOD Economie telde de wettelijk geregistreerde bevolking in België op 1 januari 2013
11.099.554 inwoners. Tussen 1 januari 2012 en 1 januari 2013 is de bevolking
met 63.606 eenheden gestegen, wat op nationaal niveau overeenkomt met een groei van 0,6%. Die groei is iets minder sterk dan die van de laatste 5 jaar, maar is toch niet onbelangrijk.
Op nationaal niveau is de bevolkingsgroei voor iets meer dan een kwart toe te schrijven aan de natuurlijke (…)
Het hele nieuwsberichtHet Agentschap voor Natuur en Bos organiseert
op 27 oktober om 14.30u een
klassiek benefietconcert in de Tiendeschuur van Abdijsite Herkenrode in Kuringen. Een prachtige locatie, omringd door natuurgebied met wortels tot in de Middeleeuwen. De opbrengst is
ten voordele van St-Oda. Met de opbrengst wil het dienstencentrum voor zijn bewoners (met een matig tot diep verstandelijke of meervoudige beperking) kansen creëren om meer van de natuur te genieten.
Het concert wordt gegeven door (…)
Het hele nieuwsberichtMaandag is
Maria Jonckers overleden, de echtgenote van Willy Peeters. Ze was 74 jaar. Donderdag wordt ze gecremeerd na een afscheidsdienst (om 11 uur) in de aula van Begrafenissen Witters en Baers in Houthalen-Oost.
In Duitsland organiseert de politie donderdag een "flitsmarathon". Verspreid over het land wordt dan op 8.600 plaatsen de snelheid van voertuigen gedurende 24u gecontroleerd. In totaal worden daarvoor 14.700 politieagenten ingezet.
Halverwege deze maand start het Vlaams bevolkingsonderzoek naar
dikkedarmkanker. Dat heeft minister van Volksgezondheid Jo Vandeurzen aangekondigd. Mannen en vrouwen van
56 jaar tot en met 74 jaar zullen om de twee jaar een uitnodiging in de bus krijgen, samen met een test, de
immonochemische Fecaal Occult Bloed Test (iFOBT). Dat is momenteel de meest geschikte test voor dikkedarmkankeropsporing.
De test bestaat uit een cilindervormig flesje met daarin een staafje. Iedereen kan de (…)
Het hele nieuwsberichtZaterdag is
Mia Gerits overleden, de echtgenote van Arnold Huisman. Ze was 83 jaar. Donderdag wordt ze gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Houthalen-Centrum. Woensdag om 19 uur is er daar een gebedswake.
Het
CLB (Centrum voor Leerlingenbegeleiding) krijgt een nieuwe website en start hiermee vanaf morgen met een eigen
chatkanaal. Met de slogan
DEL you problems, take CTRL of your life tracht het centrum jongeren aan te sporen om niet bij de pakken te blijven zitten. Leerlingen van het secundair onderwijs kunnen via de site elke woensdag tussen 18 en 21 uur (behalve in de schoolvakanties) veilig, gratis en anoniem vragen stellen aan opgeleide medewerkers.