Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Even stond de tijd stil

Zaterdag 29 maart 2014
Chel mag het zeggen
Even stond de tijd stil - Lommel
Ja, ik weet het. Het mag eigenlijk niet. Je kunt er zelfs voor beboet worden als je namaakspullen koopt en het land binnenbrengt.
En toch, ik kon het niet laten. Twee weken geleden was ik in Turkije. Ik geloof dat het in Aphrodisias was. Die hele stad is in de Griekse tijd gebouwd ter ere van Aphrodite, de godin van de liefde, de schoonheid, de seksualiteit en de vruchtbaarheid. Alleen die wetenschap al moet me behoorlijk van mijn apropos gebracht hebben. Gedurende korte tijd was ik – achteraf wéét je dat – ontoerekeningsvatbaar.
Ik passeerde een kraam waar het bord hing dat je op de foto ziet. De man draaide er geen doekjes om: hij verkocht originele nephorloges. Rolex, Diesel, Breitling, Seiko, Patek Philippe, noem het maar. De verkoper, die moeiteloos alle talen van de wereld sprak, vroeg tachtig euro voor een model dat me wel aanstond. De koop werd gesloten voor vijfendertig euro. Ik voelde me de koning te rijk: ik was de trotse eigenaar van een niet van echt te onderscheiden merkuurwerk. En ik was erin geslaagd meer dan de helft af te dingen. Wat was de wereld mooi!
Er zat geen secondewijzer op. Maar welke gepensioneerde heeft die nu nodig?
Dezelfde avond al merkte ik dat de wijzers nog steeds hetzelfde uur aanduidden. Zou er geen batterij inzitten? Of zou die leeg zijn?
Geen nood. Op de woensdagmarkt in Lommel staat er elke week iemand die horloges verkoopt. Die zou me vast wel aan een nieuwe batterij helpen. “Mooie horloge, meneer,” zei de jonge man die me bediende. “Die zal wel een paar centen gekost hebben.” “Ah, je ziet het toch,” wist ik me een houding te geven. “Wel jammer van het bandje,” zei de man met zo’n vette, langzame knipoog. “Dat is toch wel een erg goedkope prul voor zo’n duur klokje.”
Tedju! Hij had me door en stond me daar nog zo’n beetje uit te lachen ook.
“Die batterij was écht leeg, meneer. Maar nu loopt hij weer als een heuse klok.” Hij stopte het ding in een papieren zakje en ik maakte me uit de voeten.
In mijn garage griste ik het zakje van de passagierszit. Maar als het tegen zit, zit het tegen. Dat zakje was aan de onderkant niet dicht. Pats! Daar lag mijn trots op de betonnen vloer. Het glas vertoonde een drietal grote sterren. Ja, ik heb gevloekt. Hard!
Illegaliteit loont niet.
                                                                         Chel Driesen

Nieuwere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 27/09/'25Eendracht maakt macht!
  • 13/09/'25Ego te absolvo!
  • 30/08/'25Luiheid is des duivels oorkussen
Oudere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 01/03/'14 Lommel - Het is van den hondt!
  • 15/02/'14 Lommel - Lof der zotheid (Erasmus 1466-1536)
  • 01/02/'14 Lommel - Als een paal onder de grond

Kalender Lommel

Vrijdag
10
Oktober

FC Vandenberken QUIZ-avond

FC Vandenberken QUIZ-avondVandaag Op vrijdag 10 oktober 2025 heten we jullie welkom op onze gezellige quiz in het Klosterhof! ??? (…)
Vrijdag
10
Oktober

Zettersprijskamp op Verbroedering Lommel

Zettersprijskamp op Verbroedering LommelVandaag Op 10-10-2025 geeft Verbroedering Lommel zijn eerste zettersprijskamp. Die gaat door in de (…)
Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesMorgen De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Fopspeentjes Nûby 6-12m Koersfiets Trek
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Even stond de tijd stil
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie