Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Klimaatactieplan straks op gemeenteraad

Dinsdag 23 juni 2020
Gemeenteraad
Vanavond wordt het ontwerp van klimaatactieplan ter goedkeuring aan de gemeenteraad voorgelegd. “De doelstellingen zijn ambitieus en zijn concreet vertaald in 121 maatregelen, verspreid over de verschillende domeinen,” zegt schepen van milieu en klimaat Joris Mertens. “De focus ligt op een doorgedreven CO2-reductie en op het aanpakken van de effecten van de klimaatverandering.”
In 2017 ondertekende de stad Lommel samen met bijna alle Limburgse gemeenten het Burgemeestersconvenant voor Klimaat en Energie 2030. “Daardoor engageerde ze zich tot een CO2-reductie van minstens 40% ten opzichte van 2011,” zegt burgemeester Bob Nijs. “Door in te zetten op deze ambitie wil Lommel verder uitgroeien tot een klimaatbestendige stad, waar het aangenaam is om te wonen en te leven.”
De opbouw van het opgemaakte klimaatactieplan is tweeledig. Enerzijds zet Lommel in op klimaatmitigatie, of het tegengaan of beperken van klimaatverandering door het reduceren van de broeikasgasuitstoot. “Dat doen we onder andere met maatregelen die duurzaam bouwen en verbouwen stimuleren,” aldus schepen Mertens. “Zo komt er een subsidie voor socioculturele infrastructuur voor investeringen in functie van duurzaamheid, veiligheid en toegankelijkheid. Via het subsidiereglement jeugd voorzien we in een extra toelage voor investeringen in duurzaamheid. Daarnaast zetten we verder in op het stimuleren en mogelijk maken van nieuwe woonvormen - denk aan kangoeroewonen, cohousing en zorgwonen in mobiele units. Woonprojecten met collectieve voorzieningen, zoals een fietsenstalling, speelruimtes en collectief groen, willen we maximaal promoten.” 
Ook wordt er verder gewerkt aan de inrichting van mobipunten - herkenbare plekken in de stad met een aanbod aan diverse, op elkaar afgestemde vervoermogelijkheden. "We willen meer mensen op de fiets en voorzien op termijn in nog betere, kwalitatieve en veilige fietsverbindingen. De lokale productie van hernieuwbare energie - waarin Lommel nog altijd een van de koplopers is - willen we bevorderen en ondersteunen. De ontwikkeling van warmtenetten en diepe geothermie wordt verder onderzocht,” vult de burgemeester aan. Daarnaast zet de stad in op klimaatadaptatie door maatregelen te nemen met betrekking tot duurzaam waterbeheer, vergroening binnen en buiten de kern en aanleg van “Kleine wildernissen”. Er komt meer groen en minder beton. Bodiversiteit wordt gestimuleerd, en er wordt ingezet op bebossing. 
Voor de realisatie van al deze klimaatmaatregelen voorziet de stad in de periode 2020-2025 een budget van 6,5 miljoen euro. De totale uitstoot ligt voor de stad Lommel momenteel 11,9% lager dan in 2011. Dit betekent dat de acties opgenomen in het eerste klimaatplan van de stad hun vruchten al afwerpen. De volgende jaren zal deze dalende trend zich moeten verderzetten en zullen de doorgedreven klimaatacties uit het nieuw actieplan nodig zijn om een aanhoudende daling van de emissies te bekomen.  
De gemeenteraad krijgt het hele actieplan straks ter goedkeuring voorgelegd. De oppositie betreurt dat zulks gebeurt zonder voorafgaand overleg met de fracties.
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 28/05/'25Lommel - Allerlei uiteenlopende thema's op gemeenteraad
  • 28/05/'25Lommel - 'De Knip', fatbikes en een bouwkraan
  • 28/05/'25Lommel - Gezonde en zorgzame leeromgeving voor kinderen
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 22/06/'20 Beringen - Inventaris trage wegen
  • 22/06/'20 Beringen - Vraag over Hubert Droogmans
  • 22/06/'20 Beringen - Voorstel rond praktijktesten

Kalender Lommel

Zaterdag
7
Juni

Momentum - Dansstudio Attitude

Momentum - Dansstudio AttitudeVandaag Dansstudio Attitude presenteert zaterdag 7 juni drie toonmomenten 'MOMENTUM', waarin al onze (…)
Zaterdag
7
Juni

Hoed - Musical

Hoed - MusicalVandaag Een voorstelling door de leerlingen musical van Kunstacademie Noord-Limburg. Voorstellingen (…)
Zaterdag
7
Juni

Voorstelling gloednieuwe Alexanderstrip

Voorstelling gloednieuwe AlexanderstripVandaag Feest-feest-feest! Stripfiguur Alexander De Grote beleeft een nieuw avontuur. Auteurs (…)
Zaterdag
7
Juni

workshop striptekenen met Bart Proost

workshop striptekenen met Bart ProostVandaag Laat de striptekenaar in je los met deze fijne workshop! Gratis, met inschrijving. (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Tepelhoedjes Brits korthaar kittens
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Klimaatactieplan straks op gemeenteraad
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie