Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Gronden van Stad Beringen zijn nog jachtgebied

Maandag 19 april 2021
Gemeenteraad
Gronden van Stad Beringen zijn nog jachtgebied - Beringen
Groen Beringen vroeg aan het het schepencollege om een evaluatie te maken van gronden die de stad Beringen in eigendom heeft en behoren tot jachtgebied. E waar nodig wordt een aanvraag ingediend bij het Agentschap Natuur en Bos om gronden uit te schrijven als jachtgebied. "De inkleuring van jachtplannen in Vlaanderen zorgt al enkele jaren voor controverse. Jagers moeten bij de Vlaamse overheid kunnen aantonen dat ze over minimaal 40 hectaren aaneengesloten grond jachtrecht hebben, om te mogen jagen. Gronden in eigendom of gronden waarvoor jagers expliciete toelating krijgen van de eigenaars komen hiervoor in aanmerking. Om aan deze 40 hectaren aaneengesloten grond te komen, gingen jagers in het verleden soms creatief om met het aangeven van hun jachtgronden bij de Vlaamse overheid. Daar zitten namelijk dikwijls ook gronden bij die men niet in eigendom heeft of waarvoor geen toelating van de eigenaars werd bekomen. Zo zijn heel wat eigendommen van burgers, verenigingen, overheden, ondernemingen,… onterecht ingekleurd als jachtgebied", zegt Kobe Snyers van Groen.
Toenmalig minister Joke Schauvliege zorgde voor transparantie door in 2017 via Geopunt een kaart te publiceren die weergeeft welke gronden tot jachtgebied behoren. Indien eigenaars op deze kaart zien dat hun grond onterecht ingekleurd is als jachtgebied, kunnen ze middels een aanvraag bij het Agentschap Natuur en Bos (ANB) hun grond laten schrappen als jachtgebied.
"Bij raadpleging van de kaarten met jachtgebieden, merken we tot onze verbazing dat ook heel wat eigendommen van de stad Beringen ingekleurd zijn als jachtgebied. Zo zien we dat onder meer recreatiedomein ’t Fonteintje, woonzorgcentrum Corsala en omgeving, de terreinen van basisschool De Hoeksteen in Korspel en het kerkhof van Tervant. Het lijkt niet meteen de bedoeling dat op deze domeinen effectief gejaagd wordt. Ook al gebeurt het jagen in de praktijk zelden of nooit op deze domeinen, om conflict en onaangename verrassingen te vermijden is het geen slecht idee om deze gronden te laten schrappen als jachtgebied", zegt Snyers.
Schepen Witters (CD&V) wees erop dat er een verschil is tussen een jachtgebied en een jachtrecht. De stad is momenteel is al bezig met inventaris, wist Witters.
"Het is ook belangrijk om goed te bepalen waar gejaagd mag worden en waar we specifiek inzetten op jagen in kader van bestrijding van overlast. Het is namelijk zo dat we rekening moeten houden met recente maatschappelijke evoluties. Zou is er de everzwijnenproblematiek die toch lijkt te verergeren, maar daarnaast is er ook het wolvenplan alsook de bijkomende richtlijnen rond natuurbescherming. De stad is hierover in overleg met ANB met als doel de openbare verpachtingen meer op elkaar af te stemmen (meer bepaald in grote gebieden zoals de Koerselse Heide en Genemeer). Ook wordt bekeken of in sommige gebieden niet beter met alternatieve methoden van jagen gewerkt wordt (vb. verbod op jacht met het geweer in bepaalde gebieden, maar jagen met bijvoorbeeld roofvogels).Daarom heeft het schepencollege besloten om de vorige jachtverpachting tijdelijk te verlengen zodat de diensten deftig werk kunnen maken van een nieuw bestek voor de nieuwe jachtverpachting die dan vermoedelijk zal lopen van 2022-2031. Alles zal ten gepaste tijden worden voorgelegd aan de gemeenteraad ter goedkeuring", zei schepen Tijs Lemmens (VOLUIT) nog.
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 15/12/'25Peer - Gemeenteraad buigt zich over meerjarenplan
  • 15/12/'25Hamont-Achel - De gemeenteraad van 18 december: agenda
  • 14/12/'25Lommel - Samen Vooruit hekelt forse stijging afvalbelasting
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 31/03/'21 Pelt - Parochie St.-Jozef samen met St.-Martinus
  • 31/03/'21 Pelt - Afsluiting gemeenteweg vier jaar onbesproken
  • 31/03/'21 Pelt - Mobipunt bij station Neerpelt

Kalender Beringen

Dinsdag
16
December

DIGIPUNT in de Klitsberg

DIGIPUNT in de KlitsbergVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Dinsdag
16
December

Wandelclub WPG BERINGEN

Wandelclub WPG BERINGENVandaag Op 16 december 2025 gaat de Donkere dagen toch van Wandelclub Paul Gerard Beringen door met als (…)
Dinsdag
16
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Dinsdag
16
December

DIGISESSIE Digitale kerstbingo

DIGISESSIE Digitale kerstbingoVandaag Een digisessie in kerstsfeer! We spelen bingo en leren tegelijk bij over de verschillende (…)
Dinsdag
16
December

Radio Benelux - Durango Sessions

Radio Benelux - Durango SessionsVandaag Elke dinsdagavond 2 livebands bij Radio Benelux in het live programma : Durango Sessions. (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Lederen vestje Mandoline snijmachine
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Gronden van Stad Beringen zijn nog jachtgebied
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie