Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Over mijn vriend Pol

Zaterdag 16 november 2019
Chel mag het zeggen
Over mijn vriend Pol - Lommel
Heeft het met de tijd van het jaar te maken? Ik hoor immers wel eens beweren dat ‘potloodventers’ – als je begrijpt wat ik bedoel – momenteel ook weer op pad zijn. En, ik geef het toe, ik voel en gedraag me de laatste tijd nurks.
Neem nu mijn vriend Pol. Pol is een plezante kerel die positief in het leven staat en bijgevolg vaak aangenaam gezelschap is als hij vraagt of het stoort als hij even bij jouw tafeltje schuift in de kroeg waar jij je krant zit te lezen. Pol voelde zich niet zo best de laatste tijd en had zijn huisarts opgezocht. Die had hem doorverwezen naar de een of andere specialist die hij voorheen nog nooit gezien had. Daar kreeg hij de mededeling dat de man vermoedde dat hij alcoholist was. Alcoholist! Pol!
Nu is Pol een uitermate innemende man, die geen vlieg kwaad doet en altijd klaar staat om iemand te helpen. Pol kan bovendien op gewaardeerde wijze deelnemen aan ernstige gesprekken over een scala van onderwerpen. Ik zie hem vaak, maar nog nooit heb ik hem in ‘kennelijke staat’ ontmoet.
Pol heeft de ‘diagnose’ dan ook ten stelligste ontkend. “Aha”, zei de zeer geleerde man. “Dat bewijst dus mijn besluit. Ontkenning is namelijk het belangrijkste symptoom van de kwaal.”
Gotferdomme! Wat een ongelooflijke onzin zeg. Als ik de redenering even omkeer, betekent dat volgens die vakidioot, dat iedereen die ontkent alcoholist te zijn, er dientengevolge een is. “Bent u alcoholiste, mevrouw? Neen zegt u? Dan adviseer ik een antabuse-implantaat!” Zelf verzaak ik om gezondheidsredenen al heel lang aan de alcoholische geneugten, maar zo een bewering is van aard om me onweerstaanbaar naar de fles Tullamore Dew te doen grijpen. Waar zijn de ijsblokjes?
Nog zo iets: kunstenaars bestormen zowat het Vlaams Parlement. Niet omdat er bespaard gaat worden, dat vinden zij immers ook nodig, maar omdat die besparingen volgens hen slecht verdeeld worden. Als de premier dan aandachtig luistert naar hun argumenten en vraagt om zelf met alternatieve voorstellen te komen, bloklettert een krant: “Jambon laat cultuur vechten om centen!”
Maar wat zie ik hier tussen de reclametijdschriften? Een gratis magazine vol kortingbonnen. Meteen vallen me de lingeriereclames op. Ik tel er vijfentwintig.
Waar maak ik me zorgen over? Ammehoela Ammehoela Ammehoela!
Chel DRIESEN
Nieuwere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 27/09/'25Eendracht maakt macht!
  • 13/09/'25Ego te absolvo!
  • 30/08/'25Luiheid is des duivels oorkussen
Oudere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 19/10/'19 Lommel - Rimpelloos
  • 05/10/'19 Lommel - 50 jaar Rustling Cane
  • 21/09/'19 Lommel - Geen punt meer

Kalender Lommel

Vrijdag
10
Oktober

FC Vandenberken QUIZ-avond

FC Vandenberken QUIZ-avondVandaag Op vrijdag 10 oktober 2025 heten we jullie welkom op onze gezellige quiz in het Klosterhof! ??? (…)
Vrijdag
10
Oktober

Zettersprijskamp op Verbroedering Lommel

Zettersprijskamp op Verbroedering LommelVandaag Op 10-10-2025 geeft Verbroedering Lommel zijn eerste zettersprijskamp. Die gaat door in de (…)
Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesMorgen De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
2 beeldjes G.Armani 2ligstoelen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Turn tshirt provil
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Over mijn vriend Pol
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie