Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Plien is dood

Zaterdag 4 januari 2014
Chel mag het zeggen
Plien is  dood - Lommel
“Vraag het aan om het even wie in Lutlommel. Iedereen weet waar dat is.”
Toneelvereniging Kreabo uit Boekt in Zolder maakte een fietstocht in Lommel. Ik had bij de laatste productie meegespeeld en mocht de route uitstippelen. We hadden café ‘De Lindeboom’ uitgekozen om even op adem te komen. Roger reed met de bezemwagen. “Vraag maar naar Plien van de Witte”, had ik hem gezegd. Treft me die toch niet de enige persoon in Lutlommel die Plien niet kende zeker! Elk van de overige vierendertigduizend Lommelaars kent Plien. De meesten persoonlijk.
Telkens als ik er kwam voelde ik er me thuis. Echt thuis. Plien hoefde immers geen diploma te hebben om een uitmuntende psychologe te zijn. En haar therapie was altijd efficiënt. “De vorige maandag voelde je je niet al te best”, zei ze. “Nee, nee, ontken het maar niet. Ik heb het wel gezien. Je gezicht zei me genoeg. Vooruit, vertel het maar eens.” En dan vertelde je het.
Ze kon luisteren, Plien. En goede raad geven.
Tot haar laatste actieve dag is ze het blijven zeggen tegen haar klanten die naar huis gingen: “Kóm zó rap meugëlëk tërug!”
Met Plien kon er niks gebeuren. Dat was een rots in de branding. Op haar  hadden de jaren geen vat. Plien was standvastiger dan de kerktoren van Lommel.
En dan, ineens, is het afgelopen. We horen zeggen dat ze ziek is. Dat ze in het ziekenhuis ligt. Dat het ernstig is deze keer en dat ze in coma gehouden wordt. En vandaag donderde het bericht onze kamers binnen. ‘Plien heeft het deze keer niet gehaald. Ze is dood.’
We hebben meer dan een keer moeten slikken. Morgen gaat ons leven voort. Morgen rijden we in Lutlommel voorbij en we kijken even naar ‘De Lindeboom’. Plien is er niet meer. Wat een immense kille leegte!
Maar wat een weldoende warmte heeft ze ons tijdens haar leven gegeven. Dank je wel, lieve Plien. Kon je maar zó rap meugëlëk terugkomen.
                                                                                  Chel Driesen
Nieuwere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 22/08/'26Brood en spelen!
  • 08/08/'26Shame on you, Germany
  • 25/07/'26Vakantie....
Oudere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 21/12/'13 Lommel - Man valt van stoel te L.
  • 07/12/'13 Lommel - De wind...
  • 23/11/'13 Lommel - Column: Formidable, fo-hor-midable!

Kalender Lommel

Donderdag
3
September

Kattenbosserheidewandeling

KattenbosserheidewandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 nodigt je uit op de Kattenbosserheidewandeling op donderdag 3 september met (…)
Donderdag
3
September

Zwemmen op donderdagavonden met femma!

Vandaag ZWEMMEN en aquagym start op 03/09/2026 Iedere donderdagavond van 21u00 tot 22u00 in het stedelijk (…)
Donderdag
3
September

Open Les Muziekproductie

Open Les MuziekproductieVandaag Zit je boordevol muzikale ideeën en droom je ervan om je eigen muziek op te nemen? Schrijf je dan (…)
Donderdag
3
September

Leescafé

LeescaféVandaag Hou je van boeken, verhalen, gedichten of cursiefjes? Lees je graag of luister je liever naar (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
09/08
Voor: SK Lommel

Bedankt, jullie hebben mij een groot plezier gedaan, door een puntje te pikken bij STVV.

Piet Roijers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Vans kinderschoenen 4 x Suske en Wiske strips ( nieuw )
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Win een luchtzuiveraar TWV 135,-
Verloren
Ik ben een sleutel verloren tijdens
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Plien is dood
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie