Een zestiger uit Houthalen-Helchteren is met een boete van 600 euro bedacht voor sluikstorten. De man had huishoudelijk afval in een kledingcontainer aan de
Stationsstraat gedumpt. Hij moet ook de proceskosten (230 euro) vereffenen.
(PG)Zondag gaf
Mady Distelmans in het bezoekerscentrum van het Limburgs Landschap in Hengelhoef een workshop over
hoe je oude kleren kunt recycleren. "Dit kadert in de schoneklerencampagne 'Laat je strikken' van 11.11.11," legt ze uit. " In onze maatschappij worden kleren vaak geproduceerd in mensonwaardige omstandigheden. Hierdoor zijn ze goedkoop en verworden ze tot wegwerpproducten. Maar wij maken van oude T-shirts leuke dingetjes. We verknippen ze tot halsketting, sjaal of brillenetui. Anders (…)
Het hele nieuwsberichtDe
Nationale Gedichtendag stond dit jaar in het teken van
humor. Daar wilde de bibliotheek graag zijn steentje toe bijdragen. Achteraan in de bib droegen Noël Marechal en Hilde Wouters gedichten met een kwinkslag voor. Er waren er zelfs enkele in het Houthalens dialect bij. Zoals die over het verdwenen peerd van Jef Légume dat Tjeu de Leugeneir zogezegd had gezien. Speciale gasten waren zes leerlingen van het eerste jaar industriële wetenschappen van Don Bosco Helchteren. Lerares Kristel Lemmens: "Ze hebben eerst zelf gedichten geschreven over de werkstukken hout die ze gemaakt hadden. Er waren enkele prachtige verzen bij. Deze leerlingen kwamen vrijwillig met me mee, want ze hadden honger naar meer." Mohamed el amin Ayad is één van hen. "Ik vind poëzie pas goed als het leuk of grappig is," zei hij met blinkende ogen.
(Jef Lingier)Gisterenavond rond 23 uur gebeurde er op de
Grote Baan in Helchteren een verkeersongeval. Bij een inhaalbeweging werd de spiegel van de voorbijgestoken auto afgebroken. Even later zag de bestuurder van de beschadigde wagen, een 41-jarige man uit Deinze, de tegenpartij aan de kant staan op de Grote Baan. Hij stopte en sprak de twee inzittenden aan. Hierop ontstond een vechtpartij waarbij de Oost-Vlaming
meerdere messteken toegediend kreeg. Hij werd buiten levensgevaar naar het ziekenhuis gebracht en mocht dezelfde nacht het ziekenhuis al verlaten. De politie arresteerde ter plaatse twee verdachten,
een 44-jarige man uit Heusden-Zolder en een 32-jarige man uit Beringen. De 44-jarige mocht na een verhoor beschikken. De 32-jarige werd voorgeleid bij de onderzoeksrechter in Hasselt. Deze hield hem aan en liet hem overbrengen naar de gevangenis in Hasselt.
Helson Helchteren speelde vanmiddag
2-2 gelijk op het veld van Betekom. In de stand staat Helson
negende met 24 punten uit 19 wedstrijden.
Park Houthalen versloeg thuis Calcio Genk met
5-2 en staat
derde in de stand met 38 punten uit 19 wedstrijden.
Houthalen VV hield de punten thuis tegen Lummen VV. Uitslag:
4-1. Houthalen VV staat
derde in de stand met 37 punten uit 18 wedstrijden en op 6 punten van leider Heusden-Zolder.
Donderdag 26 januari 2017
Op het kruispunt van de
Ringlaan en de
Korte Hofstraat raakten vanavond twee auto's en een fietser in een aanrijding betrokken. Er vielen geen gewonden maar de fietser was wel volledig overstuur.
Donderdag 26 januari 2017
Vandaag heeft de bestendige deputatie de stedenbouwkundige vergunning verleend aan
Remo Milieubeheer voor het ontbossen, wijzigen van het reliëf van de bodem, zandwinning en inrichten voor het opslag van afval als aanloop naar het project
"Closing the Circle". Hiermee herbevestigt de deputatie de vergunning die op 10 oktober 2016 verleend werd door het college van burgemeester en schepenen van de gemeente Houthalen-Helchteren. Zowel het Agentschap Natuur en Bos, de dienst Water en Domeinen als (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 26 januari 2017
Politie MidLim en de Vlaamse belastingdienst organiseerden gisteren 14 tot 22 uur een verkeersactie op de
Weg naar Zwartberg in Houthalen-Helchteren en Sledderlo in Genk. 1.212 voertuigen werden er gescand op achterstallige verkeersbelasting en openstaande verkeersboetes. De actie leverde een bedrag op van
8.600 euro. Vier voertuigen werden getakeld omdat de bestuurders de boete niet onmiddellijk konden betalen. De politie stelde nog enkele andere overtredingen vast: negen onmiddellijke inningen voor het niet dragen van de gordel; twee bestuurders ontvingen een onmiddellijke inning wegens vervallen keuring en zes bestuurders kregen een proces-verbaal wegens defecte verlichting van hun voertuig.
Donderdag 26 januari 2017
Langs de
Grote Baan in Houthalen-Helchteren staan
10 flitspalen op 4 kruispunten en nog twee palen buiten de kruispunten. Deze palen waren al enige tijd buiten gebruik, maar voeren nu opnieuw snelheidsmetingen uit. Er was onder meer een
defect aan enkele detectielussen in het wegdek.
De politiezone beschikt sinds kort over een nieuwe digitale snelheidscamera. Deze zal ingezet worden in de palen langs de Grote Baan richting Hechtel-Eksel en richting Hasselt in de zone 70 km/u. (…)
Het hele nieuwsberichtDrie laatstejaarsstudenten
ergotherapie van de PXL en twee docenten zijn vorige week veilig en wel terug thuis gekomen van een
stageavontuur in Gambia (West-Afrika), waar de noodtoestand hen dwong om na negen dagen onverhoeds terug te keren.
Docent Johan Lemmens uit Helchteren die voor de school jaarlijks stages helpt organiseren in Gambia, Ethiopië, Ecuador, Ghana en India:"Normaal zouden de studenten er elf weken stage doen, maar zowel de ambassade als de vliegmaatschappij raadden ons (…)
Het hele nieuwsberichtBij een inbraak in een woning in de
Groenstraat werd zaterdag een laptop gestolen. Dat maakte de politiezone MidLim in de vooravond bekend.
In Top Division 1 heeft Houthalen met 96-84 van Gembo gewonnen. Quarters: 30-17; 10-19 (40-36); 32-22 (72-58); 24-26.
Celtic Houthalen heeft FT Charleroi verslagen met 6-4. Aan de rust was de stand 1-1.
Houthalen VV is vanmiddag met
1-2 gaan winnen in St.-Huibrechts-Lille. Houthalen staat
vierde in de stand en heeft 34 punten uit 17 wedstrijden.
Een patrouille van de politiezone Maasland heeft op de Schuttersstraat in Dilsen-Stokkem een
16-jarige jongen uit Houthalen-Helchteren dronken aangetroffen. De agenten hebben de jongen voor verzorging naar het ziekenhuis Maas en Kempen in Maaseik gebracht.
Helson Helchteren heeft vanavond met
1-0 verloren in Diest. In de stand staat Helson
negende met 23 punten uit 18 wedstrijden.
Park Houthalen verloor met
1-0 op het veld van KWS Alken en staat
tweede in de stand met 35 punten uit 18 wedstrijden.
Twee bewoners van WZC Vinkenhof hebben schurft opgelopen. Onmiddellijk zijn de nodige maatregelen genomen. Die blijken effect te ressorteren. Het Agentschap Zorg en Gezondheid volgt de toestand op. Die zou inmiddels onder controle zijn.
Donderdag 19 januari 2017
Vijftien maanden gevangenisstraf met uitstel: dat is de straf die de rechter vandaag oplegde aan een veertiger uit Houthalen-Helchteren wegens het opzetten van een cannabisplantage aan de Ophovenstraat in Meeuwen-Gruitrode. De plantage met 775 planten werd in het najaar van 2013 ontdekt na een anonieme tip.
(PG)
Vanavond kwam het tot een frontale aanrijding tussen twee auto's op de
Lillosteenweg, ter hoogte van het kruispunt met de Vijverstraat. De twee chauffeurs zijn daarbij zwaargewond geraakt. De slachtoffers zijn Adem O.(39) en Nicola M. (67), beiden uit Heusden-Zolder. Het ongeval zorgde voor heel wat verkeershinder.
Deze namiddag vloog een koelkast in brand in de keuken van een woning aan de Sonnisstraat. Daardoor ontstond heel wat rookschade. De brand was vermoedelijk het gevolg van een kortsluiting.
Vrijdag wordt in het Sint-Franciskusziekenhuis in Heusden-Zolder een nieuwe MRI-scanner officieel ingehuldigd. Die is overigens al een tijdje in gebruik. De aanvraag om een MRI-vergunning werd gesteund door de burgemeesters van Heusden-Zolder, Houthalen-Helchteren en Beringen. De scanner wordt nu gebruikt van 6.30u tot 22u.
De correctionele rechtbank van Hasselt veroordeelde vandaag een
vijftiger voor een diefstal in het bedrijf van zijn werkgever in Houthalen die hem aan de deur had gezet. Hij kreeg zes maanden cel en een geldboete met uitstel. De feiten dateren van begin vorig jaar.
Zaterdag kwamen
850 mensen spaghetti eten ten voordele van
Kobe Verbist die 8 maanden geleden uit een boom viel en deels verlamd is. "Mijn vader heeft samen met collega's de bal aan het rollen gebracht," vertelt Kobe (20). "We hadden nooit durven dromen van zo'n massale opkomst. We hebben bij de inschrijvingen zelfs mensen moeten weigeren. De keuken kon het anders niet verwerkt krijgen. Het is hartverwarmend hoeveel mensen dit hier heeft samengebracht. Er is eerder al een crowdfunding geweest voor de aanschaf van een ligfiets. Nu gaan we voor een rolstoel of misschien wel een sportrolstoel. Na mijn val van een zes meter hoge boom ben ik dadelijk begonnen met de revalidatie. Hierdoor moest ik mijn opleiding aan de hogeschool in Mechelen stopzetten. Misschien tik ik volgend schooljaar wel weer aan. We zullen zien. Veel vooruitgang met de revalidatie zit er niet meer in. Wel kan ik nog mijn bovenbeenspieren versterken. Ik ben alleszins enorm gemotiveerd. Er zijn mensen die het nog veel minder getroffen hebben dan ik."
110 vrijwilligers straalden in Ontmoetingscentrum het Park. Met een brede glimlach brachten ze de dampende spaghetti op de tafels. Houthalen-Oost gloeide even..
. (Jef Lingier)Van de omheiningsdraad van een bedrijf op het
Europark werden de ledbalken gestolen. Ook een bedrijf op
Centrum Zuid kreeg dit weekend dieven over de vloer. Hier verdwenen enkele gasflessen. Uit een indoorspeeltuin in de
Molenheidestraat werd afgelopen weekend een geluidsinstallatie met boxen gestolen.
Cuva heeft met 84-93 in Anderlecht gewonnen. Quarters: 14-23, 28-23 (42-46), 16-21 (58-67), 26-26. Helchteren heeft met 87-94 gewonnen van Hades. Quarters: 14-24, 34-26 (48-50), 23-20 (71-70), 16-24.
FC Helson Helchteren versloeg vanmiddag Racing Mechelen met
4-1. Helson staat
negende in de stand met 23 punten uit 17 wedstrijden.
Park Houthalen heeft thuis met
4-0 gewonnen van Diepenbeek. Park Houthalen staat
tweede in de stand op negen punten van leider Torp. Hasselt.
Houthalen VV speelde
2-2 gelijk tegen SK Heusden 06 en staat
vijfde in de stand.
In een huis aan de
Dahliastraat in Houthalen-Oost is de 65-jarige bewoner vandaag dood aangetroffen. Het parket Limburg stelt een onderzoek in. Politieagenten troffen de man aan toen zij hem in kennis wilden stellen van het overlijden van zijn echtgenote in het ziekenhuis.
Onbekenden hebben gisterenavond een 86-jarige man overvallen in zijn woning aan de Lijsterstraat in Houthalen-Oost. Zij bonden de man vast en doorzochten het huis maar hun buit is beperkt. De bejaarde man kon zichzelf bevrijden en klopte aan bij de buren, die de politie alarmeerden. In Genk is er deze namiddag ook een soortgelijke overval geweest maar er zou geen verfband zijn tussen beide feiten.
Vanmorgen rond 8 uur werden op de
Grote Baan twee voetgangers aangereden door een auto. Shuara A. (15) en Yurkyush Y. (47) uit de gemeente raakten daarbij lichtgewond. Om 13 uur botsten twee auto’s op de
Bremstraat. Hatice A. (50), ook uit de gemeente, werd daarbij gewond.
Donderdag 12 januari 2017
Op de parking van een winkel aan de Grote Baan werd een voetganger aangereden. Aslihan I. (37) uit Houthalen-Helchteren raakte daarbij lichtgewond. Dat meldde de politiezone MidLim in de vooravond.
De brandweer is vanavond uitgerukt voor een dakbrand aan de Grote Baan in Houthalen. Toen de brand uitbrak waren een tiental klanten in de zaak aanwezig. Hoe het dak van de fitnesszaak Spartacus in brand geraakte, is nog niet geweten.
Vier maanden gevangenisstraf waarvan de helft met uitstel, een boete van 3.000 euro en negen maanden rijverbod: dat is de straf die de rechter in Hasselt vandaag oplegde aan een
twintiger uit de gemeente. De man kreeg de straf voor het veroorzaken van een dodelijk verkeersongeval in de zomer van 2015 op de
Weg naar Zwartberg.
(PG) Maria 't Seijn en Ghislaine Pellens (foto) uit Houthalen-Oost komen eens per maand met hun naaimachine onder de arm naar Perron-Oost. Ze herstellen er kleren in het
Repair Café. "Veel jonge vrouwen kunnen geen nieuwe rits meer in een broek naaien. Ze hebben er vaak de juiste machine niet voor. Dan doen wij dat," zegt Maria met lachende ogen. "Ik ben voor het moment bezig met het herstellen van T-shirts. Onder de armen is er al makkelijk eens een scheurtje in," vult Ghislaine aan. "Ik heb (…)
Het hele nieuwsbericht Een
53-jarige man uit de gemeente is deze voormiddag rond 10u gewond geraakt toen hij op de Kempischesteenweg in Hasselt met zijn auto
tegen een flitspaal reed. De chauffeur moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Op de
Koolmijnlaan kwam het vandaag tot een aanrijding tussen twee auto's.
Vanmiddag slipte een auto op de Donderslagseweg. De wagen raakte een paaltje waarop het voertuig kantelde. De bestuurster raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht. Een autobestuurder die voor het ongeval uitweek, kwam tegen een verlichtingspaal terecht. Hij bleef ongedeerd.
Zo'n 1.000 personen woonden vanmiddag in Houthalen-Oost de uitvaartplechtigheid van Kerim Akyil (23) bij, één van de slachtoffers van de aanslag op nachtclub Reina in Istanbul. Bij de aanwezigen waren onder meer burgemeester Alain Yzermans en CD&V-voorzitter Wouter Beke. De imam pleitte voor verdraagzaamheid. Schepen van Welzijn Mustafa Aytar kantte zich in zijn toespraak resoluut
tegen terreur en pleitte voor
solidariteit. Kerim Akyil werd begraven op de gemeentelijke begraafplaats van Houthalen.
Op de foto: aan het Lindeplein getuigen talloze bloemen en kaarsen dat Kerim in de harten van Houthalen-Oost blijft.
(Foto Jef Lingier) De correctionele rechtbank van Hasselt heeft vandaag een man tot
een boete van 12.000 euro veroordeeld wegens het verhuren van een krotwoning aan de
Grote Baan. De rechtbank heeft de eigenaar ook verplicht binnen de tien maanden de nodige
aanpassingswerken aan het huis uit te voeren. Doet hij dat niet binnen de gestelde termijn, dan moet hij een dwangsom van
150 euro per dag betalen.
(PG)De werkloosheid in Houthalen-Helchteren is over het afgelopen jaar met 7 procent gedaald. Voor heel Limburg ging het om een daling met 7,6 procent. Eind december waren er in de gemeente nog 1.271 niet-werkende werkzoekenden ingeschreven. Ten opzichte van november gaat het om een daling met 3,4 procent. De werkloosheidsgraad in Houthalen-Helchteren bedroeg eind december 9%.
Vanmiddag rojnd 13 uur brak een schouwbrand uit in een woning aan de Eksterstraat. De brandweer was snel ter plaatse. De schade is miniem.
en plechtigheid plaats aan de moskee Yesil Camii in de Saviostraat.Zo'n 300 personen hebben vanavond in Houthalen-Oost een herdenkingsplechtigheid bijgewoond voor de 23-jarige Kerim Akyil uit Houthalen die zondagochtend omkwam bij de aanslag op nachtclub Reina in Istanbul. Er werd een ingetogen optocht gehouden. De deelnemers werden onder meer toegesproken door een oom van het slachtoffer. Inmiddels zijn er op de sociale media racistische berichten geplaatst over de dood van Kerim, die morgen in Houthalen begraven wordt. De afscheidsplechtigheid vindt plaats aan de moskee Yesil Camii in de Saviostraat.
Vanaf woensdag ligt in het NAC een rouwregister voor Kerim Akyil, de inwoner van Houthalen-Oost die bij de schietpartij in een nachtclub in Istanbul doodgeschoten werd. Morgen/dinsdag is het gemeentehuis nog gesloten.
Tijdens oudejaarsavond en -nacht is er in Houthalen ingebroken in vier woningen. De daders sloegen toe in de
Vijverweg, de
Borggraafstraat, het Maasveld en de
Lillosteenweg. Zij maakten telkens geld en juwelen buit.
Bij een aanrijding tussen twee auto's in de Springstraat zijn gisterenochtend rond 5.15 uur twee gewonden gevallen: Pascal B. (50) uit Hasselt en Tine V. (38) uit Duffel.
In café Magic aan de
Grote Baan in Houthalen liep gisterenavond rond 21.30 uur een ruzie uit de hand. Hierbij zouden enkele schoten zijn gelost. Drie jongemannen uit Houthalen waren bij de ruzie betrokken en raakten licht gewond bij de vechtpartij. De politie heeft drie personen opgepakt voor ondervraging. Het onderzoek, naar de precieze omstandigheden word voortgezet. Inmiddels heeft
burgemeester Yzermans naar aanleiding van de incidenten beslist dat de café drie maanden dicht moet.
De 23-jarige Kerim A. uit Houthalen-Oost, die de dubbele Turks-Belgische nationaliteit had, is vanochtend omgekomen bij de aanslag op nachtclub Reina in de Turkse stad Istanbul. Het bericht wordt bevestigd door minister van Buitenlandse Zaken Didier Reynders. Bij de aanslag vielen minstens 39 doden en tal van gewonden. UPDATE In de gemeente zijn de vlaggen halfstok gehangen, uit medeleven met familie, vrienden en buren van het slachtoffer, aldus burgemeester Alain Yzermans. In het gemeentehuis zal ook een rouwregister worden gelegd.
Het overige nieuws
Paolo Finotto uit Houthalen en Walter Finotto uit Heusden-Zolder hebben de gewone commanditaire vennootschap Paolo Finotto Consulting opgericht met zetel aan de Varenstraat in Houthalen-Helchteren. Tot het doel van de vennootschap behoren onder meer filmdistributie, de organisatie van filmlocaties én consulting, management en productie van zowel artistiek als commercieel werk met betrekking tot de audiovisuele, de muziek- en de podiumkunstensector.
Bekir Yakisikli uit Heusden-Zolder en drie Egyptenaren hebben de bvba Vertix Tech opgericht met zetel aan de Grote Baan in Houthalen-Helchteren. Tot het doel van de vennootschap behoort onder meer iedere handelsbedrijvigheid die met gezondheidszorg in de ruimste zin van het woord verband houdt én de aan- en verkoop van producten en systemen voor dataregistratie.
Chinezen zijn verzot op Limburgs bier, meldt TVL. Brouwerij Cornelissen uit Opitter zal dit jaar tien procent van zijn omzet halen uit de export naar China. 2017 moet voor de zesde generatie van de familiebrouwerij het jaar van de verre export worden.
Liefst 22.950 mensen hebben afgelopen weekend
minstens 443.000 vogels geteld in 15.403 tuinen tijdens
Het Grote Vogeltelweekend van Natuurpunt. Maar met gemiddeld 27 vogels per tuin waren de Vlaamse tuinen leger dan ooit. In Limburg waren het gemiddeld 29 vogels per tuin.
De
huismus (foto) haalde het met grote voorsprong van de merel, die in Vlaanderen op een tweede plek belandde, en van de kauw, die doorstoot naar een derde plaats. De vink en de koolmees, die de afgelopen (…)
Het hele nieuwsberichtGisteren is in Helchteren
Rosa Van Dingenen overleden, de weduwe van Jan Feyen. Zij was 90 jaar. De afscheidsplechtigheid vindt zaterdag (11.30 uur) plaats in aula 't Sant in Hechtel. Vrijdag (19 uur) is er daar een avonddienst waarna gelegenheid tot groeten.
Politie MidLim kreeg zaterdagavond meerdere oproepen in verband met een vechtpartij op de
Grote Baan, ter hoogte van het Esso-tankstation in Houthalen. Een interventieploeg trof ter plaatse de bestuurder van een voertuig aan die mogelijk bij de vechtpartij betrokken was. Op het moment dat de ploeg de bestuurder wilde controleren, gaf deze plankgas. De inspecteurs konden nog net op tijd aan de kant springen. Ze vonden de verdachte enige tijd later terug aan het
Riddersplein in de wijk Meulenberg. De (…)
Het hele nieuwsberichtBegeleiders van groepsuitstappen hebben een grote verantwoordelijkheid. Daarom biedt het provinciebestuur
vier gratis informatieve sessies aan over de
rechten en plichten van groepsbegeleiders in het verkeer. De deelnemers ontvangen tevens een volledige uitrusting.
De infosessies vinden plaats op 11, 15, 18 een 22 mei, telkens van 19 tot 21 uur in het provinciehuis.
Inschrijven voor deze infosessies is verplicht. De inschrijvingsperiode loopt van 30 januari tot 21 april 2017.
Meer info Vrijdag is in WZC Uilenspiegel in Genk de uit Peer afkomstige
Josephina Aerts overleden, de weduwe van Leo Vranken. Zij was 104 jaar. De uitvaartliturgie vindt woensdag (11 uur) plaats in de parochiekerk van Houthalen-Oost.
Donderdag is de uit Houthalen afkomstige
Emile Kuppers overleden, de echtgenoot van Thea Raymaekers. Hij was 78 jaar. De afscheidsplechtigheid vindt in besloten kring plaats. Begroetingsmoment: dinsdag (19-20 uur) in uitvaartcentrum Smeets in Hasselt.
Morgennamiddag wordt in de cafetaria van Sportcafé Houthalen-Oost de woning Maasveld 42 openbaar verkocht. Ze staat op een perceel van 5a54ca en heeft een K.I. van 743 euro.
Een dvd winnen, of een boek, kunt u door
een tekst te verzinnen voor het lege tekstballonnetje hierboven. Deze week gaat het over de goede voornemens die u ongetwijfeld gemaakt hebt. Wat zegt de man die door Stijn Lodewijks is getekend?
Mail uw inzending vóór vrijdagavond naar
wineendvdgmail.com en misschien wordt u de winnaar!
Het is maar dat je 't weet
Vanaf komende
woensdag 1 februari verhoogt De Lijn de
tarieven van abonnementen, Lijnkaarten en sms-tickets. De prijs van een biljet, m-ticket en dag- & meerdagenpas wijzigt niet.
Meer infoVandaag gelezen
"De democratie is een uitvinding van pakweg 2500 jaar geleden. Het heeft ons veel moois gebracht, maar in tijden van Trump zien we dat dit systeem ook onverbiddelijk is. Leiders die hun waanfeiten zo overtuigend weten te brengen dat een meerderheid van de kiesgerechtigden er in gaat geloven, krijgen ook daadwerkelijk de kans hun luchtkasteel te gaan creëren. Met alle gevolgen van dien, vooral voor onze kinderen. Amerika levert een scherpe waarschuwing." (Hoogleraar journalistiek Bart Brouwers op E52.nl)
Het is
Steven Snoekx. Hij mag een dvd tegemoet zien omdat hij het meest humoristische tekstje instuurde. Het aantal inzendingen voor de lege tekstballon was groot. Vele mailers maakten combinaties van letters uit de drie gemeentenamen, anderen zagen de fusie in een groter verband, met Lommel erbij en zo. Wat heel veel terugkwam: Peltenham of Pelterham - niet zo uitzonderlijk, want in Engeland kennen ze bv. Tottenham, Birmingham,... Ook vaak ingezonden: Grevenbroek of iets daarrond. En Toverpelt, Droomland, Hanover... Het was de moeite!
Morgen een nieuwe opgave.
De termijn om een bod uit te brengen op
de huisjes en het poortgebouw van het Begijnhof in Hasselt is vandaag verstreken. “Er heeft één partij een bod ingediend. Het bod werd uitgebracht door de
UHasselt, die dit eerder op de dag al zelf communiceerde”, aldus gedeputeerde van Cultuur en Erfgoed Igor Philtjens.
Het bod zal nu worden geanalyseerd door de beoordelingscommissie. Eerst komt er een onderzoek naar de ontvankelijkheid van de bieding. Daarna komt er een (…)
Het hele nieuwsberichtMogen en overmorgen is het zover: dan vraagt Natuurpunt om
de vogels in je tuin te tellen. Met maar een half uurtje werk neem je deel aan het grootste vogelonderzoek in Vlaanderen. Leer nog snel de vogels herkennen, en krijg last minute voedertips op
www.vogelweekend.be.
(Foto David Verdonck)
Tribunaliteiten
Voor de rechtbank van eerste aanleg van West-Vlaanderen stond een zekere J.T.. Tegenover hem stond zijn moeder. Ze had hem eerder uit huis gezet via de vrederechter en nu eiste ze van hem 3.015 euro. Aan de rechtbank legde zij uit dat zij met haar drie kinderen had afgesproken dat zij per maand 250 euro betaalden voor kost en inwoon. J.T. had maar af en toe betaald. Hij moest 21 maanden betalen of 5.250 euro, maar betaalde slechts 2.040 euro. Zijn moeder had voor hem ook nog een verkeersboete, verkeersbelasting en (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 26 januari 2017
"Ik heb God zien schreien." Dat is de titel van de bundel cursiefjes van de Overpeltse pastoor
Theo Borgermans die vandaag verscheen. De cursiefjes spelen zich onder meer af op school, in het ziekenhuis, het bejaardenhuis en de gevangenis. Als priester is Theo Borgermans erg gevoelig voor de kleine kanten in Kerk en samenleving. Als priester-journalist heeft hij daarenboven een scherpe opmerkingsgave. De combinatie van deze twee resulteert in deze ‘cursiefjes’, uit het leven (…)
Het hele nieuwsbericht Donderdag 26 januari 2017
Het bisdom Hasselt heeft een diaken geschorst wegens een melding van
mogelijk grensoverschrijdend gedrag tegenover - op het ogenblik van de feiten - wellicht minderjarige personen.
De feiten zouden dateren van ongeveer
15 jaar geleden. De man, die recent tot diaken is gewijd, stond in die periode in het onderwijs. De slachtoffers hebben zich gemeld korte tijd na de diakenwijding bij het Opvangpunt Misbruik in de Kerk, dat de bisschop op de hoogte bracht. Het bisdom heeft meteen gereageerd en de (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 26 januari 2017
Maandag is
Lisette Winters overleden. Zij was 70 jaar. De afscheidsplechtigheid vindt plaats in intieme familiekring. Vrijdag (19 uur) is er een avondwake in de parochiekerk van Houthalen waarna gelegenheid tot groeten in funerarium De Backer-Put.
Donderdag 26 januari 2017
Dinsdag is
Anna Kucej overleden. Zij was 86 jaar. De uitvaartliturgie vindt zaterdag (10.30 uur) plaats in de parochiekerk van Houthalen-Oost. Begroetingsmoment: vrijdag (19-20 uur) in funerarium Witters en Baers.
Donderdag 26 januari 2017
In Helchteren is dinsdag
Hugo Stockmans overleden, de echtgenoot van Mariette Claes. De uitvaartliturgie vindt zaterdag (10.30 uur) plaats in de parochiekerk van Berkenbos. Vrijdag (18.30 uur) is er een avondwake.
Het is maar dat je 't weet
Sinds kort kan men op het internet een woordenboek raadplegen over de
dialecten in beide Limburgen. Het
e-WLD bevat de inhoud van de drie delen van het Woordenboek van de Limburgse Dialecten, die in druk in 39 afleveringen zijn verschenen tussen 1983 en 2008. Geïnteresseerden kunnen er de Limburgse trefwoorden opzoeken voor bepaalde begrippen, zoals ‘appelstroop’ of ‘persstro’. Daarbij worden ook de verschillende fonetische varianten, de zogenoemde dialectopgaven, van de trefwoorden getoond. Het is ook mogelijk alle trefwoorden van één bepaalde Limburgse plaats op te zoeken.
Het e-WLD bevat 17.539 begrippen, 137.231 trefwoorden en 1.759.090 dialectopgaven, verzameld in ruim 1000 Limburgse plaatsen ofwel dialecten (iedere plaats vertegenwoordigt een eigen dialect). Kijk bijvoorbeeld eens naar de woorden waarmee in beide Limburgen een
merel wordt benoemd. Of een
lieveheersbeestje...
Donderdag is
Maurice Gielissen overleden, de echtgenoot van Rosa Snoeks. Hij was 83 jaar. De uitvaartliturgie vindt donderdag (10.30 uur) plaats in de parochiekerk van Helchteren. Woensdag (19 uur) is er daar een avondwake waarna gelegenheid tot groeten in funerarium De Backer-Put in Helchteren.
Morgennamiddag wordt in café Sporting in Helchteren de woning Weygaardstraat 55 openbaar verkocht. Ze staat op een perceel van 7a25ca en heeft een K.I. van 737 euro.
Dat wordt iemand die
de mooiste tekst bedenkt voor het lege tekstballonnetje in bovenstaande cartoon van Stijn Lodewijks. Laat je verbeelding de vrije loop en mail je tekstje vóór vrijdagavond naar
wineendvdgmail.com. Zaterdag hoor je of je gewonnen hebt!
Het is
Maurice Kohlen, die een plezierig tekstje had voor het lege tekstballonnetje. Hij mag deze week zijn prijs verwachten! Het aantal inzendingen rond
"Schat, staat de Bokma koud" was niet te tellen en veel lezers hadden iets gezien in "
ijsblokjes"... Straks een nieuwe opgave!
In het
Sint-Franciskusziekenhuis in Heusden-Zolder is de nieuwe MRI -scanner officieel ingehuldigd door de burgemeesters van Heusden-Zolder, Beringen en
Houthalen-Helchteren. De MRI-scanner is een toestel dat een sterk magneetveld genereert waarmee het lichaam kan doorgelicht worden, maar dan met minder schadelijke straling. Ook kunnen er goede weefselopnames worden gemaakt. Daardoor kan bijvoorbeeld een herseninfarct sneller gezien worden; hetzelfde voor een hernia, een kraakbeenletsel of meniscusscheur. Tot nu toe moesten inwoners uit West-Limburg ofwel de CT-scanner in het SFZ gebruiken ofwel voor onderzoeken naar de grotere ziekenhuizen gaan. Het nieuwe toestel is dus een belangrijke verbetering voor de regio.
Volgende week gaat een aannemer enkele wijzigingen uitvoeren aan het kruispunt van Helchteren, om de doorstroming te verbeteren. Sinds de werken van vorig jaar gaat het verkeer op de Grote Baan al iets vlotter. De lichten zijn nu anders afgesteld, en rijstroken zijn verlengd. Uit metingen bleek dat de bestuurders er vijf minuten tijd winnen. Maar diezelfde metingen tonen aan dat het verkeer op de Kazernelaan juist langer in de file staat dan vóór die ingreep. Daarom worden de lichten nu weer iets anders afgesteld.
De nv VNW Beheersmaatschappij en de bvba Yves Vandeput, beiden uit Houthalen-Helchteren, hebben de bvba Mawi Logistics opgericht met zetel in Centrum-Zuid in Houthalen-Helchteren. Doel van de bvba is onder meer de opslag, het behandelen en het vervoer van goederen én het verhuren van magazijnen.
Donderdag 19 januari 2017
Vrijdag overleden Michel Prencipe (65) en zijn echtgenote Nelly Pellens (61). De vrouw overleed in het ziekenhuis. Toen de politie haar man van het overlijden ging verwittigen werd deze dood aangetroffen in zijn woning. Het echtpaar wordt zaterdag begraven na de afscheidsplechtigheid (10.30 uur) in de aula van begrafenissen Witters en Baers in Houthalen-Oost.
Donderdag 19 januari 2017
Zaterdag is de uit Koersel afkomstige
Patrick Vanderhoydonck overleden, de echtgenoot van Karin Wiemeersch. Hij was 55 jaar. De afscheidsplechtigheid vindt zaterdag (13 uur) plaats in de aula van het crematorium in Hasselt. Begroetingsmoment: vrijdag (19-20 uur) in rouwcenter De Backer-Put in Houthalen.
Het is maar dat je 't weet
Digitale fotografie is zo ver gevorderd dat vingerafdrukken kunnen worden gekopieerd van een foto. Dat zegt het Japanse Instituut voor Informatica (NII). Het waarschuwt ervoor dat scherpe foto's, waarop iemand bijvoorbeeld het populaire vredesteken maakt (met twee vingers een V maken) gebruikt kunnen worden voor identiteitsdiefstal. Een experiment toonde aan dat een vinger, gefotografeerd van op een afstand van drie meter met een goede digitale camera, gemakkelijk kon worden "gereproduceerd". (Bron: dpreview.com)
Een appartement kopen is weer fors duurder geworden in Limburg. Het afgelopen jaar steeg de prijs van een appartement in onze provincie met 13 procent, gemiddeld betaal je nu zo een 197.000 euro. Dat meldt TVL.
Het is maar dat je 't weet
Op basis van een evaluatie van 161 Vlaamse broedvogelsoorten blijkt dat
38% ‘ernstig bedreigd’, ‘bedreigd’ of ‘kwetsbaar’ is. Minder dan de helft van de soorten wordt momenteel als niet in gevaar beschouwd.
Lees meer bij Natuurpunt.
Op de foto: een kievit.
(Foto © Wim Dirckx)Maandag is
Walter Kuros overleden, de weduwnaar van Mia Coninx. Hij was 76 jaar. De afscheidsplechtigheid vindt vrijdag (14 uur) plaats in de aula van het crematorium in Hasselt. Begroetingsmoment: donderdag (19-20 uur) in rouwcenter De Backer-Put in Houthalen.
Het is maar dat je 't weet
Wil je smartphone na 1 jaar niet meer updaten? Is je wasmachine al na enkele jaren defect en is het vervangstuk te duur?
Geef dit dan door aan het
meldpunt "Te rap kapot" van Test-Aankoop. Wanneer er voldoende meldingen zijn over hetzelfde toestel, kunnen zij de problematiek aankaarten en zelfs onderhandelingen voeren met fabrikanten over een tegemoetkoming voor de gedupeerden.
Volg deze en andere weetjes via
www.klimaatnieuws.be!
Het is maar dat je 't weet
Op zaterdag 11 februari organiseert het
Gallo-Romeins Museum in Tongeren voor de vierde keer een
‘Singles Night’.
Alleenstaanden die op een fijne manier een vleugje cultuur willen opsnuiven, leren in het museum andere singles kennen. Luchtige activiteiten, animatie, opdrachten en muziek loodsen de aanwezigen doorheen de tentoonstelling
‘Timeless Beauty’ en, wie weet, in elkaars armen.
De tentoonstelling focust op het schoonheidsideaal van de vrouw in de (…)
Het hele nieuwsberichtEr zijn
koude dagen op komst. En dat inspireerde cartoonist Stijn Lodewijks tot bovenstaande cartoon.
Wie levert de beste tekst voor het lege tekstballonnetje? Mail hem voor vrijdagavond naar
wineendvdgmail com, vermeld ook uw postadres en
misschien wordt u wel de winnaar!
Totnogtoe was het opvallend rustig op de
voederplanken in de Vlaamse tuinen. Met de winterprik en de stevige nachtvorst die zich momenteel aandient, zou daar plots en grondig verandering in kunnen komen.
“Door (extra) te voederen help je de vogels deze barre periode door”, zegt Gerald Driessens, vogelexpert van Natuurpunt.
De winter is voor vogels een taaie periode: insecten verdwijnen onder de grond, bessen zijn geplukt, regen en sneeuw maken het moeilijk om zaden te vinden. (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdagnamiddag wordt in de plenaire zitting van het Vlaams parlement een motie voorgelegd om de Vlaamse regering ertoe aan te zetten dat ze bij de federale regering aandringt om de Vlaamse spoorstrategie te realiseren. Daarin zitten 3 Limburgse items: lijn 15 Hasselt-Neerpelt, lijn 15 Antwerpen-Hasselt met aanleg van een 2de spoor tussen Zonhoven en Balen en lijn 19 Mol-Neerpelt-Hamont.
De motie wordt ingediend door Joris Vandenbroucke, sp.a-fractieleider. De zitting is live te volgen via www.vlaamsparlement.be.
Vrijdag is in Heusden-Zolder de uit Houthalen afkomstige
Maria Poelmans overleden, de weduwe van Jean Vanbaelen. Zij was 88 jaar. De afscheidsplechtigheid vindt in besloten kring plaats.
Het is
François Pennemans. Hij had bovenstaand tekstje voor het lege tekstballonnetje bedacht en krijgt van ons een dvd toegestuurd. Er waren nog andere plezierige inzendingen:
- Verdampt! (Rolf Ziemann)
- Ik ben alleen maar een recept van Pascale Naessens aan het maken! (Ann Hannes)
- Ben ik gestopt met roken, is het nog niet goed (Tiens Mevissen)
- Wacht, ik kom meespelen! (Willy Cochet)
enz. enz.....
De VDAB heeft in Limburg een recordaantal vacatures in vijftien jaar gehad, meldt TVL. Bijna 24.000 vacatures ontving de VDAB. Dat is een stijging met ruim 35 procent. Daarmee doet Limburg beter dan alle andere Vlaamse provincies.
Dieter Vanswijgenhoven uit Lanaken en Beth Georgiou uit Towcester (Engeland) hebben de bvba Evodays opgericht met zetel in Centrum-Zuid. Tot het doel van de vennootschap behoren onder meer het organiseren van indoor en outdoor gemotoriseerde events, het organiseren van beurzen en van managementactiviteiten.
Woensdag is de uit Houthalen afkomstige
Rosa Smeyers overleden, de weduwe van Pieter Frederix. Zij was 97 jaar en wordt zaterdag begraven na de uitvaartliturgie (10.30 uur) in de parochiekerk van Heusden-Centrum. Maandag (18.30 uur) is er een avondwake in rouwcentrum Beyne in Heusden waarna gelegenheid tot groeten.
Donderdag is
Jaroslaus Czekan overleden, de weduwnaar van Fausta Accorsi. Hij was 92 jaar. De uitvaartliturgie vindt maandag (10.30 uur) plaats in de parochiekerk van Meulenberg. Begroetingsmoment: zondag (19-20 uur) in rouwcenter De Backer-Put.
Tribunaliteiten
‘Mehr Licht.’ Met die woorden blies de Duitse dichter Goethe zijn laatste adem uit. Meer licht, dat was ook wat de kopers van een penthouse in Antwerpen hadden gewild. Ze waren afgegaan op een advertentie die het had over een luxueus penthouse met prachtig zonneterras. Het was uitzonderlijk gelegen, met zicht op de statige Frankrijklei en het theaterplein in Antwerpen, stond er nog te lezen. Het appartement ging van de hand voor 285.000 euro, maar vier maanden na de akte bij de notaris trokken (…)
Het hele nieuwsbericht De rechtbank van Koophandel heeft het Bouwinformatieplatform Habitos uit Houthalen-Helchteren failliet verklaard. Schuldvorderingen moeten voor 12 februari ingediend worden.
Donderdag 12 januari 2017
De rechtbank van Koophandel heeft vandaag verwarmingsgroothandel CV Import uit Houthalen-Helchteren failliet verklaard. Schuldvorderingen moeten voor 12 februari ingediend worden.
Donderdag 12 januari 2017
Het is maar dat je 't weet
De FOD Mobiliteit en Vervoer zal de
regularisatieperiode voor de inschrijving van bromfietsen en lichte vierwielers (zoals brommobielen, quads en golfkarretjes) uitzonderlijk
met één jaar verlengen. Op 10 december 2016 eindigde de eerste overgangsperiode. In totaal werden vorig jaar 71.690 voertuigen geregulariseerd. Daarnaast is voor 43.555 voertuigen enkel de eerste stap van de regularisatie doorlopen.
Sinds 31 maart 2014 moeten alle nieuwe bromfietsen worden ingeschreven bij de (…)
Het hele nieuwsberichtVandaag is het boek
"Limburg 1995 – 2015: 95 tendensen en 15 toekomstvisies" voorgesteld. Het vormt het voorlopige sluitstuk van de boeken die eerder verschenen als terugblik op het gouverneurschap van gouverneur Louis Roppe ("Limburg 1950 - 1975") en het gouverneurschap van gouverneur Harrie Vandermeulen ("Limburg 1975 - 1995").
Gouverneur Herman Reynders: "Dit gedocumenteerde en prachtig geïllustreerde boek past in een rijke provinciale traditie en omvat de periode 1995-2015. Een zeer (…)
Het hele nieuwsberichtDe transportbedrijven
TDL, Alders Transport, Transport Lux en Multimodal Transports and Logistics (MTL) hebben een werkgeversgroepering opgericht waarmee zij vrachtwagenchauffeurs met elkaar kunnen delen. De
groepering werd opgericht onder de vorm van een VZW, waarin alle vrachtwagenbestuurders een contract van onbepaalde duur krijgen. In functie van o.a. de wens van de chauffeur naar deeltijdse arbeidsinzet, de gelijktijdige tewerkstelling in verschillende niches van de transportactiviteit of de (…)
Het hele nieuwsberichtDe Kerstvakantie lokte heel wat dag- en verblijfstoeristen naar Limburg. Dat blijkt uit een
bevraging die
Toerisme Limburg hield bij 198 logiesuitbaters en attracties. De resultaten van de steekproef tonen aan dat de
Limburgse logies- en attractiehouders tevreden zijn over de afgelopen kerstvakantie. Zo bevestigt meer dan 70 % van de bevraagde logiesuitbaters dat deze eindejaarsperiode even goed of beter is dan die van 2015. Ook de attracties scoren goed.
“Hiermee trekken we de (…)
Het hele nieuwsberichtGisteren is de uit Houthalen afkomstige
Luc Cuyvers overleden, de echtgenoot van Annette Molemans. Hij was 81 jaar. De afscheidsviering in aula Omega in Peer en de teraardebestelling op de begraafplaats van Overpelt vinden in besloten familiekring plaats. Begroetingsmoment: vrijdag (19-20 uur) in funerarium Jaeken in Peer.
Sprookjespark
De Efteling in het Nederlandse Kaatsheuvel is op zoek naar
nieuwe sprookjes en roept iedereen op om mee te zoeken, maar vooral ook om
mee te schrijven. Met de
'Sprookjesschrijfwedstrijd der Lage Landen' mag iedereen in Nederland en Vlaanderen een verhaal insturen. De ingestuurde verhalen worden door boekenschrijver Paul van Loon en prinses Laurentien gebruikt voor een nieuw sprookjesboek: de "Sprookjessprokkelaar".
De opdracht luidt: schrijf een sprookje van maximaal 1001 woorden, dat zich afspeelt in de toekomst. De sprookjesverhalen kunnen worden ingestuurd tot en met 11 maart dit jaar. In mei worden de winnaars bekend gemaakt.
Meer infoZaterdag is de uit Houthalen afkomstige
Miet Vandebergh overleden, de weduwe van Tony Van Mechelen. Zij was 83 jaar en wordt vrijdag gecremeerd na de uitvaartliturgie (10.30 uur) in de parochiekerk van Berkenbos. Donderdag (18.30 uur) is er daar een avondwake.
Het is maar dat je 't weet
Een man die elke week een aantal flessen vult met gratis water uit de openbare bron bij de kerk in Banneux, trof nu ineens water met een sterke chloorsmaak en hij kreeg maagklachten. Hij maakte zijn beklag bij de krant "La Meuse", die naar de kerk stapte. Daar zei men dat het water niet bedoeld is om te drinken, hoewel bedevaartgangers dat sinds 1933 doen en de kerk weet dat. Het water wordt niet voor niets tweemaal per maand gecontroleerd. Alleen bij hevig noodweer is het wel eens even slecht. Elke week worden ook de buizen met chloor schoongemaakt. De krant waarschuwt de mensen om voorzichtig te zijn. (Bron: WaalsWeekblad.be)
Zondag overleed de uit Koersel afkomstige
Marieke Thoelen, de weduwe van Fernand Vandael. Zij was 89 jaar. De uitvaartliturgie vindt vrijdag (10.30 uur) plaats in de parochiekerk van Houthalen-Centrum. Donderdag (19 uur) is er daar een avondwake waarna gelegenheid tot groeten in funerarium De Backer-Put.
In WZC Sporenpark in Beringen is vrijdag de uit Helchteren afkomstige
Manu Smeets overleden, de weduwnaar van Annie Magdelyns. Hij was 96 jaar en wordt donderdag begraven na de afscheidsplechtigheid (11 uur in de aula van begrafenissen Witters en Baers in Zolder-Centrum.
Op 3 januari overleed
Fiorenza Torchia. Zij was 85 jaar en wordt zaterdag begraven na de afscheidsplechtigheid in de aula van rouwcenter De Backer-Put. Begroetingsmoment: vrijdag (19-20 uur).
Het economisch herstel wint aan kracht. Voor het achtste kwartaal op rij stijgt het ondernemersvertrouwen in onze provincie, meldt TVL op basis van een studie van VKW en Unizo Limburg. Om het hoogste niveau sinds 2011 vast te houden, vragen de werkgeversorganisaties dringend een verlaging van de vennootschapsbelasting.
Sinds de
elektronische sigaret haar intrede heeft gedaan - we gaan het hier niet over het gezondheidsaspect hebben - wordt Limburg overspoeld door
dampshops, zo stond laatst in de kranten. Stijn Lodewijks zag er inspiratie in voor bijgaande cartoon. Wat zegt de man in de dampshop wanneer hij die demonstranten voor de deur ziet?
Mail
uw tekst voor dat tekstballonnetje vóór zaterdagmiddag naar wineendvd
gmail.com en u kunt een dvd winnen - of een boek. Graag ook uw postadres vermelden!
Politie MidLim en Politiezone Noordoost-Limburg hielden zaterdagavond en -nacht een gezamenlijke alcoholactie op meerdere locaties in de zone. Tussen 20 en 4 uur werden 311 bestuurders gecontroleerd. Zes van hen legden een positieve ademtest af. De bestuurders kregen een boete en enkele uren rijverbod.
De politie stelde ook enkele PV's op voor andere overtredingen:
• 1 bestuurder kreeg een onmiddellijke inning voor het niet-dragen van de gordel.
• 5 voertuigen waren (…)
Het hele nieuwsbericht Het is
Walter Reijnders! Hij stuurde bovenstaand tekstje in. Straks een nieuwe opgave!
Het P.C. Limburg heeft vanmorgen ALLE voetbalwedstrijden van vandaag in de provincie
afgelast.Dat heeft uiteraard te maken met het winterweer en de staat van de velden, zoals op de foto.
(Foto Johan Janssen)Er is vandaag ook geen basketbal. De Vlaamse basketliga heeft tot een algemene afgelasting beslist omwille van de gevaarlijke toestand op de wegen. De afgelasting geldt zowel voor de jeugd als voor de seniors, landelijk en provinciaal en alleen voor vandaag. Over de wedstrijd morgen zal vanavond een beslissing worden genomen.
Het PC Limburg heeft beslist alle voetbalwedstrijden van zaterdag 7 januari af te gelasten (jeugd, reserven, vrouwen, G-voetbal, KLBS, eerste elftallen).
Voor morgen/ zondag worden alle jeugdwedstrijden en G-voetbal afgelast. De wedstrijden van de eerste elftallen gaan in principe wel door. Hier beslist de scheidsrechter ter plaatse.
Het Provinciaal Comité Limburg heeft beslist om alle wedstrijden die op zaterdag 7 januari voor 12.00 uur starten, af te gelasten vanwege de koude en het verwachte risico op gladde wegen. Het gaat om alle vriendschappelijke, provinciale en gewestelijke competitie- en bekerwedstrijden van de jeugd, vrouwen, reserven en G-voetbal. Het PC wil geen risico nemen met de koude en gladde wegen. “De algemene afgelasting geldt dus alleen zaterdagvoormiddag”, luidt het.
Het is maar dat je 't weet
Vanaf 1 februari wordt in Antwerpen de
lage-emissiezone (LEZ) ingevoerd. Dat heeft gevolgen voor auto's die de stad willen binnenrijden. Kunt u dat met uw auto nog zonder problemen?
Hier vindt u een antwoord op die vraag.
Het is maar dat je 't weet
Het wordt deze nacht zeer koud. De vochtige lucht kan zo tegen de ochtend aanvriezen en zorgen voor gevaarlijke situaties op de weg. Vrijdagavond wordt dan nog een regen- of sneeuwzone verwacht. De koude en het slechte weer duren zeker tot zaterdag.
Vandaag gelezen
"Canadees onderzoek onder 6,6 miljoen mensen toont aan dat
dementie vaker voorkomt bij mensen die dicht langs drukke verkeerswegen wonen. Liefst 7 tot 11% van de gevallen van dementie binnen 50 meter van een drukke weg kan worden veroorzaakt door het verkeer. (...) Uitlaatgassen worden ook gelinkt aan hart- en vaatziekten, zoals astma, longkanker en hartaandoeningen, en ze zouden een negatief effect hebben op de cognitieve ontwikkeling van kinderen.
Met de toenemende bevolkingsgroei en urbanisatie (…)
Het hele nieuwsberichtHet is maar dat je 't weet
U hebt het ongetwijfeld al eens meegemaakt: als chauffeur plotseling in het donker geconfronteerd worden met een of meer fietsers waarvan de fiets niet verlicht is. Dat is écht schrikken hoor. En boos worden.
Want het is een kleine moeite, het licht op (brom)fietsen in orde brengen. En het kan levens redden. Vandaar dat de gouverneur een thema-actie rond de "verlichting ven zwakke weggebruiikers en bromfietsers" aankondigt. Dat betekent dat er in dat verband volgende week veel zal gecontroleerd worden. En dat kinderen 's morgens op weg naar school vaak politie zullen zien staan die nagaat of de fietsverlichting wel brandt. "Fietsverlichting is nog maar een minimum; fluo-vestjes en andere fluo-gadgets met verlichting combineren is nog beter," zegt het persbericht van de provincie.
Het voorbije jaar stelden we bijna maandelijks vast dat het aantal starters in Limburg sterk boven het aantal starters van de voorbije jaren uitstak. Dit kunnen we nu ook officieel bevestigen. Met 5.908 starters is 2016 het beste jaar van de 21ste eeuw, stelt VOKA.
"In 2015 waren we trots dat Limburg voor het eerst in vijf jaar terug meer dan 5.000 startende ondernemingen kende. In 2016 deden we er een serieuze schep bovenop. Enkel in de maanden juli en december werd het maandelijks recordaantal starters van de voorbije vijf jaar niet verbroken. Met tien van de twaalf maanden die telkens een record aantal starters kenden, is 2016 dus geëindigd als een absoluut topjaar voor starters".
Om over na te denken
"Een serie met alleen maar Limburgers is gewoonweg onmogelijk, daarvoor zijn er niet voldoende acteurs."
(Producer Saskia Verboven van productiehuis 'De Mensen' over de Eén-serie 'Beau Séjour', vandaag in 'Het Laatste Nieuws')
Zaterdag is
Tony Moons overleden, de echtgenoot van Chris Luyckx. Hij was 78 jaar. Het afscheid van de gewezen leerkracht van het Kon. Atheneum in Houthalen vindt in intieme kring plaats.
Vrijdag is
Bruno Wascinski overleden, de echtgenoot van Anne Swistek. Hij was 68 jaar. De afscheidsplechtigheid vindt vrijdag (11 uur) plaats in de aula van begrafenissen Witters en Baers. Donderdag (19 uur) is er een avondwake in de parochiekerk van Houthalen-Oost.
In Limburg is het aantal faillissementen vorig jaar gedaald met 14 procent. Dat blijkt uit cijfers van Graydon Belgium. Nationaal daalde het aantal faillissementen met 5,1 procent. In 2016 gingen in ons land 10.066 bedrijven over de kop.
Donderdag overleed de uit Houthalen afkomstige
Lode Cornelissen, de weduwnaar van Lieve Wets en de echtgenoot van Renilde Hertogen. Hij was 79 jaar. De uitvaartliturgie vindt donderdag (10.30 uur) plaats in de parochiekerk van Kortessem.
In 2016 is het aantal werklozen in Limburg gedaald met 7,6 procent. Dat blijkt uit cijfers van de VDAB en van Vlaams minister van Werk Philippe Muyters. In heel Vlaanderen gaat het om een daling met 5,9%.
Op het internationale X-Mastournament in Kortrijk hebben de U12A spelers van Cuva Houthalen zilver behaald. In de finale moesten zij het onderspit delven tegen Kortrijk. Aan het tornooi namen 18 ploegen deel.
In verschillende gemeenten gold op oudejaarsavond een
vuurwerkverbod. In hoeverre dat werd nageleefd was moeilijk te controleren. De cartoon van Stijn Lodewijks speelt op dat vuurwerkverbod in.
Wat zegt de begeleider van die jongen die klaarblijkelijk iets
aan de hand had tegen de politieagent?
Stuur uw suggestie voor dit tekstballonnetje naar wineendvd
gmail.com.
Doe dat voor zaterdagmiddag, en u maakt kans op een dvd of een boek! Zaterdagnamiddag maken we de winnaar bekend. Nog dit: vergeet niet uw postadres te vermelden, zodat we bij winst de dvd of het boek kunnen versturen.
Dinsdag is
Godelieve Quintens overleden, de weduwe van Jozef Fraiponts en van Leo Bosmans. Zij was 78 jaar en wordt vrijdag gecremeerd, na de uitvaartliturgie (10.30 uur) in de parochiekerk van Houthalen-Centrum. Donderdag (19 uur) is er daar een avondwake waarna gelegenheid tot groeten in rouwcenter De Backer-Put.
Donderdag is
Lydia Claus overleden, de weduwe van Willy Helsen. Zij was 81 jaar. De afscheidsplechtigheid vindt zaterdag (11 uur) plaats in de aula van het crematorium in Hasselt.
Het is maar dat je 't weet
Redactie en medewerkers van de Internetgazet wensen u van ganser harte een heel
voorspoedig 2017. En hou het gezond!