

Het
meerjarenplan 2026-2031 van de gemeente Oudsbergen is ambitieus, maar tegelijk nadrukkelijk realistisch. Het bestuur omschrijft het plan als een
traject van en voor Oudsbergen, dat de komende zes jaar stap voor stap wordt uitgevoerd. Daarbij doet het lokaal bestuur expliciet een oproep aan inwoners, verenigingen, ondernemers en raadsleden om mee te denken en mee te bouwen.
Centraal in het eerste actiepunt staat één duidelijke ambitie: een open en toegankelijk bestuur dat naast de inwoners staat.
(…)
Het hele nieuwsbericht

Wie dezer dagen vanuit het centrum van Meeuwen de Weg naar Helchteren oprijdt, kan het niet missen: aan de linkerkant duikt plots een vertrouwd gezicht op. Onze
Internetgazet-affiche prijkt er langs de weg — een mooie plek om te tonen dat lokaal nieuws springlevend is.
En dat is niet zomaar een slogan.
De cijfers spreken voor zich. In december 2015 verschenen er op Internetgazet Oudsbergen 88 artikels in de hoofdkolom. Tien jaar later, in december 2025, waren dat er maar liefst 144. Een duidelijke illustratie van hoeveel er beweegt in onze gemeente. Verenigingen, evenementen, sport, cultuur, natuur, beleid… Oudsbergen bruist.
Ook het lezerspubliek groeit mee. De voorbije maanden telden we gemiddeld 2.320 unieke lezers per dag. Dat is net geen 10 procent van het totale inwonersaantal van Oudsbergen. En aangezien niet elke inwoner élke dag de site bezoekt, betekent dit dat een nog veel grotere groep Oudsbergenaren onze digitale krant regelmatig raadpleegt om op de hoogte te blijven van wat er leeft in hun buurt.
Toch willen we nog verder groeien — niet alleen in lezersaantallen, maar vooral in verhalen. Daarom zijn we altijd op zoek naar mensen die willen
meewerken aan de uitbouw van Internetgazet Oudsbergen. Heb je een nieuwtje uit je vereniging, straat of wijk? Organiseer je een activiteit die van gemeentelijk of gemeenschappelijk belang is? Of maakte je een mooie foto die je graag deelt?
Laat het ons weten via info
![[!]](/img/slingeraap.gif)
internetgazet.eu. Samen maken we het nieuws van Oudsbergen.
Donderdag 29 januari 2026


Een groep enthousiaste Oudsbergenaren heeft samen het
Blij(f) bewegen-criterium succesvol afgerond. Dat werd gevierd met een gezellige wandel- en kaartnamiddag, waar vooral het samenzijn en het plezier centraal stonden.
De deelnemers konden het voorbije jaar proeven van heel wat laagdrempelige activiteiten zoals wandelen, petanque, kubb en curve bowlen. De allersportiefsten — wie meer dan zes keer deelnam — werd extra in de bloemetjes gezet met een geschenk. Toch benadrukt de organisatie dat ze trots zijn op álle deelnemers die mee hun schouders onder het initiatief zetten.
Het Blij(f) bewegen-criterium draait niet alleen om bewegen, maar ook om ontmoeting en verbondenheid. En dat was duidelijk te merken aan de sfeer: lachende gezichten, warme gesprekken en mensen die elkaar blijven motiveren om actief te blijven.
Wie dit jaar wil aansluiten, krijgt een nieuwe kans. (Gemeente Oudsbergen)


Oudsbergen zet samen met 22 andere Limburgse gemeenten de schouders onder een warme en inclusieve samenleving. Dat gebeurt binnen het Regionaal Organisatie Netwerk (RON), een samenwerkingsverband waarin lokale besturen en organisaties hun krachten bundelen om anderstalige nieuwkomers te helpen hun plek te vinden in onze regio.
Want integratie draait niet alleen om taal leren, maar vooral om kansen krijgen: om mee te doen, talenten te ontwikkelen en zich écht thuis te voelen.
(…)
Het hele nieuwsbericht

Nadat eerder deze week al de vrijwilligers van Oudsbergen samen het nieuwe jaar inzetten, stonden afgelopen vrijdag de
gemachtigd opzichters centraal tijdens een apart bedankmoment van de gemeente.
Tijdens een gezellig samenzijn werden zij in de bloemetjes gezet voor hun dagelijkse inzet. Maar liefst
65 vrijwilligers helpen mee om de veiligheid van kinderen te garanderen aan schoolpoorten en aan drukke oversteekplaatsen in de gemeente.
Met hun fluohesje, stopbord en alerte blik zorgen de gemachtigd opzichters er elke schooldag opnieuw voor dat leerlingen veilig de straat kunnen oversteken. Hun engagement is een onmisbare schakel in het verkeersveiligheidsbeleid van Oudsbergen en betekent een grote geruststelling voor ouders, scholen en het gemeentebestuur.
Met het bedankmoment wilde de gemeente haar waardering tonen voor deze stille krachten die weer en wind trotseren om kinderen veilig op weg te helpen. (Gemeente Oudsbergen)


Vorige week werd in Oudsbergen geklonken op het nieuwe jaar samen met de
vele vrijwilligers die zich het hele jaar door inzetten voor de gemeente. Het werd een gezellige bijeenkomst vol warme ontmoetingen, fijne gesprekken en oprechte waardering.
Met deze nieuwjaarsreceptie wilde het lokaal bestuur vooral één duidelijke boodschap meegeven: dankjewel. Dankzij de inzet, het engagement en het grote hart van al deze vrijwilligers blijft Oudsbergen ook in 2025 een warme, zorgzame en bruisende gemeente. Of het nu gaat om hulp bij activiteiten, engagement in verenigingen of steun achter de schermen — vrijwilligers maken elke dag het verschil.
Na het officiële moment was er tijd om bij te praten bij een drankje, herinneringen op te halen en vooruit te blikken op een nieuw jaar vol initiatieven en verbondenheid.
Alle foto’s van de receptie zijn te bekijken via
deze link.
(Gemeente Oudsbergen)

Jong creatief talent krijgt binnenkort de kans om een blijvende stempel te drukken op Ellikom. Gemeente Oudsbergen lanceert, samen met de jeugdraad, een oproep voor een muurschildering aan het buurthuis en de skatetoestellen in Ellikom.
Ben je tussen 16 en 35 jaar en woon je in Oudsbergen of heb je een duidelijke band met de gemeente? Dan kan je je kandidaat stellen om jouw ontwerp tot leven te zien komen op deze plek, die zo een kleurrijke en positieve uitstraling moet krijgen. Het ontwerp dat wij via AI lieten opmaken (foto hierboven) voldoet overduidelijk niet aan die criteria.
Kandidaten dienen een
ontwerp (schets met korte toelichting) in vóór 1 april om 12 uur via
www.oudsbergen.be/kandidaat-muurschildering-ellikom.
De jeugdraad kiest het winnende ontwerp op 15 mei. De muurschildering wordt uitgevoerd tussen 1 juni en 21 juli 2026. De gemeente voorziet zowel de materiaalkost als de verzekering.
Alle voorwaarden en praktische info zijn terug te vinden via
www.oudsbergen.be/muurschildering-ellikom.


Hoewel de winter zich laat voelen, zit de
groendienst van gemeente Oudsbergen allesbehalve stil. Ook in deze periode blijven de medewerkers dagelijks aan de slag in het straatbeeld.
Zo worden (laan)bomen en struiken gesnoeid, houtkanten langs de wegen opgeknapt en perken aangeplant, bijgevuld en onderhouden. Daarnaast staan ook het onderhoud van de kerkhoven, het aanvullen van boomschors en het reinigen en onderhouden van grachten op de planning.
Gemeente Oudsbergen bedankt haar medewerkers van de groendienst uitdrukkelijk voor hun blijvende inzet en harde werk, ook tijdens de koudere maanden.
(Gemeente Oudsbergen)

De gemeente Oudsbergen herinnert haar inwoners eraan dat de
Deusterstraat in Peer nog tot de zomer afgesloten blijft.
Van januari tot en met augustus 2026 is de weg afgesloten vanaf de grens met Meeuwen, ter hoogte van het verlengde van de Peerderbaan.
Gemotoriseerd verkeer tussen Peer en Meeuwen moet in beide richtingen
omrijden via Ellikom.
De
handelaars langs de Peerderbaan blijven wel bereikbaar.
(Gemeente Oudsbergen)Donderdag 22 januari 2026


Op woensdag 11 februari organiseert Oudsbergen een nieuwe sessie van het
participatieforum verenigingen en vrije tijd. Iedereen met interesse in het lokale vrijetijdsbeleid is welkom om mee aan tafel te schuiven. Inschrijven is niet nodig.
De bijeenkomst vindt plaats in ’t Heem en start om 20 uur.
Tijdens het forum worden verschillende actuele thema’s besproken, met bijzondere aandacht voor de meerjarenplannen en de concrete projecten rond vrije tijd voor de komende legislatuur. Wie zich al wil voorbereiden, kan die meerjarenplannen nu al online raadplegen via
www.oudsbergen.be/meerjarenplan.
(Gemeente Oudsbergen)

Het gaat duidelijk vooruit bij de bouw van de nieuwe
buitenschoolse kinderopvang Kadee in Opglabbeek. Gemeente Oudsbergen geeft opnieuw een stand van zaken — en die klinkt veelbelovend.
Binnen wordt volop gewerkt aan de afwerking en inrichting. Het vaste meubilair krijgt stilaan zijn plaats, de vloer in de bewegingsruimte is afgewerkt en ook de schilderwerken naderen hun einde. Ondertussen zijn de techniekers bezig met de laatste loodjes: het afronden van de technische installaties, keuringen en veiligheidscontroles.
Ook buiten is er heel wat gebeurd. De buitenaanleg is inmiddels klaar en de nieuwe speelomgeving sluit mooi aan op de vergroende speelplaats van de school, wat zorgt voor één samenhangend en kindvriendelijk geheel.
Als alles volgens planning verloopt, kan het nieuwe gebouw dit voorjaar in gebruik genomen worden. (Gemeente Oudsbergen)


Momenteel worden er boswerken uitgevoerd op eigendommen van
Oudsbergen,
Bree en Maaseik in Duinengordel, het noordelijk deel van het Nationaal Park. De ingrepen kaderen binnen duurzaam bosbeheer en hebben als doel de
natuur meer ruimte te geven om zich op een gezonde manier te herstellen.
Een belangrijke aanleiding voor de werken is de Amerikaanse vogelkers. Deze uitheemse soort is sterk woekerend en verdringt inheemse bomen en struiken, waardoor natuurlijke verjonging van het bos wordt afgeremd. Om dat proces te keren, worden de vogelkersen uitgetrokken.
Het vrijgekomen hout wordt ter plekke gestapeld. Dat lijkt misschien drastisch, maar het tegendeel is waar: het hout mag verteren en vormt zo een waardevolle habitat voor insecten, zwammen en tal van andere soorten. Op die manier draagt het beheer bij aan meer biodiversiteit en een veerkrachtiger bos.
De foto hierboven toont duidelijk het verschil tussen de situatie voor en na de werken. Wandelaars en bezoekers kunnen tijdelijk sporen van de ingrepen zien, maar op langere termijn zorgen ze voor een gevarieerder en natuurlijker boslandschap. (Duinengordel)


De zon was het afgelopen weekend opnieuw van de partij en dat zorgde voor de nodige vitamientjes bij iedereen die naar buiten trok, of reeds buiten stond. Ook vandaag laat de zon zich geregeld zien, goed nieuws dus voor de zonnepanelen. Warm wordt het echter niet: in de loop van de namiddag stijgt het kwik tot zo’n 8 graden. In de nacht van maandag op dinsdag kan het opnieuw lichtjes gaan vriezen.
(Foto Josh Vandijck)

Meeuwen maakt zich vandaag op voor
de 42ste editie van de Sint-Antoniusviering. Deze traditie, diep verankerd in het dorpsleven, brengt geloof, verbondenheid en solidariteit samen.
De viering start om
9.30 uur met een
dialectmis in de Sint-Martinuskkerk van Meeuwen. Aansluitend,
van 10.15 tot 12.30 uur, volgt de
verkoop bij opbod in ’t Heem (Kloosterstraat 5). Daar worden onder meer varkenskoppen, andere vleeswaren, pluimvee, gebak en gevulde manden aangeboden.
De opbrengst van de verkoop gaat integraal naar het goede doel. Dit jaar worden KVG, Welzijnsschakel Tochtgenoten, het Rode Kruis en de Samana-afdelingen Wijshagen, Ellikom en Gruitrode-Neerglabbeek ondersteund.
De toegang is gratis. De organisatie is in handen van Landelijke Gilde Meeuwen, in samenwerking met De Reengenoten.


Gemeente Oudsbergen doet een sportieve en tegelijk sfeervolle suggestie voor wie er graag even op uit trekt: op
zondag 18 januari staat in de Duinengordel de
Winterwonderwandeling op het programma. Tijdens deze wandeling krijgen deelnemers de kans om het winterse landschap van de Duinengordel te beleven, waar de natuur in haar winterrust zorgt voor verrassend poëtische taferelen tussen kale bomen en stille paden. De wandeling start om 9.30 uur en duurt tot ongeveer 12 uur. Vertrekken kan aan parking P2 in de Donderslag-Leemkuilstraat. Onderweg wordt de tocht extra gezellig met een smaakvol streekdrankje. De deelname is volledig gratis, waardoor deze Winterwonderwandeling een ideale gelegenheid vormt om het weekend actief en ontspannen in de natuur te beginnen. Inschrijven kan je
hier.
Partnerbijdrage


Niet iedereen plant zijn vakantie een half jaar op voorhand. Soms ontstaat het idee pas later: een drukke periode loopt af, de agenda biedt onverwacht ruimte of het gevoel groeit dat het tijd is om er even uit te zijn. Zowel stellen als gezinnen maken die afweging. Geen groot reisplan, wel een korte pauze die precies op het juiste moment komt. (…)
Het hele nieuwsbericht

Slimmer omgaan met energie en meer inzicht krijgen in je eigen verbruik? In Oudsbergen wordt een
gratis infosessie georganiseerd waarin de
digitale meter centraal staat. Die digitale meter komt er tegen 2030 in elke Vlaamse woning, maar voor veel mensen roept dat nog heel wat vragen op. Wat doet zo’n meter precies, wat kan je ermee en hoe kan hij je helpen om bewuster én goedkoper met energie om te gaan?
Tijdens de infosessie geeft een expert een duidelijke uitleg in mensentaal. Je ontdekt wat een digitale meter is, hoe je hem gebruikt en hoe je dankzij die meter meer grip krijgt op je energieverbruik. Ook (dynamische) energieprijzen komen aan bod en je krijgt concrete tips om slim energie en geld te besparen. Er is bovendien ruime aandacht voor praktische voorbeelden en uiteraard krijg je de kans om al je vragen te stellen. Zo ga je naar huis met heldere inzichten en weet je hoe je de digitale meter in jouw voordeel kan inzetten.
De infosessie vindt plaats op
donderdag 19 februari 2026 om 19.30 uur in den Ichter in Opglabbeek. Deelname is gratis, inschrijven kan je via
deze link. Iedereen met interesse in energie en een bewuster verbruik is van harte welkom.
(Gemeente Oudsbergen)Donderdag 15 januari 2026


Startende ondernemers uit Oudsbergen krijgen opnieuw een mooie kans om hun ondernemerschap in de kijker te zetten, zo laat gemeente Oudsbergen weten. UNIZO is immers op zoek naar de Starter van het Jaar en roept ondernemers op die in 2024 of 2025 in hoofdberoep van start gingen om zich kandidaat te stellen.
De wedstrijd verloopt in twee fasen. Eerst wordt in elke provincie een provinciale laureaat gekozen. Nadien nemen de vijf provinciale winnaars het tegen elkaar op voor de nationale titel UNIZO Starter van het Jaar.
(…)
Het hele nieuwsbericht

De gemeenteraad van Oudsbergen en de raad voor maatschappelijk welzijn vergaderen ook in 2026 opnieuw op vaste momenten. Inwoners zijn van harte welkom om deze zittingen bij te wonen of live te volgen. Dit voorjaar gaan de raden door op volgende data:
- Woensdag 4 februari
- Woensdag 4 maart
- Woensdag 1 april
- Woensdag 6 mei
- Woensdag 3 juni
Alle vergaderingen starten om 20 uur en gaan door in de raadszaal van het gemeentehuis in Meeuwen.
De zittingen zijn openbaar. Wie er niet fysiek bij kan zijn, kan de gemeenteraad en de raad voor maatschappelijk welzijn live volgen via het YouTube-kanaal van de gemeente. Daar zijn ook eerdere vergaderingen opnieuw te bekijken.
Zo blijft iedereen mee met wat er leeft en beslist wordt in Oudsbergen. (Gemeente Oudsbergen)


De gemeente Oudsbergen organiseert eind februari en begin maart
drie infoavonden over de Aziatische hoornaar. Tijdens deze sessies leer je hoe je deze invasieve soort kan herkennen én hoe je ze preventief kan bestrijden. Lokale imkers geven praktische uitleg en beantwoorden vragen.
Deelname is gratis. Wie zich tijdig registreert, krijgt na afloop van de infosessie bovendien een
gratis lokval mee naar huis.
Meer info (Gemeente Oudsbergen)

Het was koud, maar de warmte van het samenzijn overheerste zaterdagavond op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Oudsbergen. Op het Melsensplein in Meeuwen kwamen vele inwoners samen om het
glas te heffen op het nieuwe jaar. De meesten hadden een glaasje glühwein, warme chocolademelk of een kop soep in de hand, wat zorgde voor extra gezelligheid ondanks de winterse temperaturen. Meer foto’s van de receptie vind je
via deze link.
(Foto: Gemeente Oudsbergen)

Vrijdag liet gemeente Oudsbergen nog weten dat de medewerkers van de strooidienst opnieuw de baan op zouden trekken. De focus lag daarbij op het open en veilig houden van de meest gebruikte hoofdwegen, schoolomgevingen en fietspaden.
Er dook echter
een praktisch probleem op: bij de
zoutleverancier is het strooizout momenteel uitgeput. Daardoor kan dit weekend geen extra voorraad worden aangevuld en zal het volledige strooiplan niet afgewerkt kunnen worden. Voorzichtigheid blijft dus aangewezen.
Intussen vriest het niet meer hard en schommelt de temperatuur rond het vriespunt. In de loop van de nacht wordt zelfs een lichte stijging verwacht. De dooi komt dus niets te vroeg.


In het sportcentrum van Meeuwen-Gruitrode werd het nieuwe jaar alvast op een bijzonder sportieve manier ingezet. Tijdens de
Trofee van de Donderslag verzamelden judoka’s uit binnen- en buitenland voor twee dagen judo op hoog niveau.
Het tornooi bood een mooi overzicht van kracht, techniek en fair play, met wedstrijden die zowel deelnemers als toeschouwers konden bekoren. Jong talent en ervaren judoka’s deelden er de tatami, wat zorgde voor een boeiend en gevarieerd programma.
Een extra warm moment was weggelegd voor
Noa, bekend van
Down The Road, die met zichtbaar enthousiasme de medailles mocht uitreiken. Dat zorgde voor heel wat glimlachen en een extra dimensie van verbondenheid en sportieve warmte.
De organisatie mag terugblikken op een geslaagde editie van de Trofee van de Donderslag, waarmee het sportjaar in Meeuwen-Gruitrode alvast veelbelovend van start ging.
De sfeervolle beelden werden vastgelegd door
Rik Vander Sanden.
Meer foto's

Gemeente Oudsbergen en Nationaal Park Hoge Kempen slaan ook dit jaar de handen in elkaar voor een reeks
rangerwandelingen in Duinengordel. Bezoekers worden door
ervaren Rangers meegenomen langs heide, landduinen, vennen en beekvalleien, stuk voor stuk toppers binnen de unieke natuur van Duinengordel. De wandelingen combineren natuurbeleving, verhalen en rustmomenten, en zijn toegankelijk voor zowel gezinnen als geoefende wandelaars. (…)
Het hele nieuwsbericht

Op woensdag 7 januari heeft
UNIZO Oudsbergen de Cristal Award 2025 uitgereikt aan
J. Nelis & Grond- en Afbraakwerken Caubergs. De onderscheiding bekroont een sterk en authentiek ondernemersverhaal, gedragen door vakmanschap, doorzettingsvermogen en een duidelijke langetermijnvisie.
Zaakvoerder Lucas Caubergs bouwde zijn onderneming van nul op en gaf met de overname van J. Nelis een bestaand bedrijf een nieuwe toekomst. Door consequent te investeren in mensen, modern materiaal en een stevige organisatiestructuur groeide het bedrijf opnieuw uit tot een toekomstgerichte onderneming, stevig verankerd in Meeuwen (Oudsbergen).
(…)
Het hele nieuwsbericht

Ziekenhuis Oost-Limburg (ZOL) heeft samen met de politiezones
Politiezone CARMA, Politiezone LaMa en Politiezone Maasland, en het Parket Limburg een nieuw
afsprakenkader uitgewerkt om
agressie en grensoverschrijdend gedrag tegen zorgverleners kordater aan te pakken. Met dit kader kunnen incidenten waarbij geen onmiddellijke politietussenkomst nodig is, voortaan rechtstreeks en beveiligd worden gemeld aan de bevoegde politiezone. Wanneer politie wél ter plaatse moet komen, wordt zo snel mogelijk een interventieploeg gestuurd voor de nodige vaststellingen. De aanpak zorgt voor snellere registratie, uniforme opvolging en duidelijke afspraken over informatiedeling. (…)
Het hele nieuwsbericht

Op zaterdag 10 januari organiseert de gemeente Oudsbergen een
nieuwjaarsfeest voor haar inwoners. Iedereen is tussen 17 en 20 uur welkom op het
Melsensplein in Meeuwen om samen het glas te heffen op een bruisend 2026.
Inwoners kunnen daar genieten van een gratis glaasje glühwein, een lekkere warme choco en een heerlijk tasje soep. Daarnaast is er tegen betaling ook jenever, bier en frisdrank te verkrijgen. “Dit jaar is er doorlopend een mooie licht- en lasershow en animatie van Circo di Strada. Je hoeft dus niet speciaal op één bepaald uur te komen”, vertelt schepen van evenementen Hanne Schrooten. “Om 18.30 uur geeft onze burgemeester Ilse Wevers haar traditionele nieuwjaarsspeech en klinken we samen op een beloftevol 2026. Kinderen en jongeren krijgen ook een centrale plaats tijdens het nieuwjaarsfeest. Ze lezen hun nieuwjaarsbrief voor waarin ze hun wensen en dromen voor het nieuwe jaar delen,” vervolgt Schrooten.
“Ook onze jeugdmascotte Oudsie zal zeker niet ontbreken.”
Om optimaal van de licht- en lasershow te kunnen genieten, wordt de straatverlichting op het Melsensplein gedoofd tot 20 uur. We raden iedereen aan om te voet of met de fiets te komen. “Als je toch met de auto komt, kan je parkeren in de Hoogstraat, aan de sporthal, het gemeentehuis of ‘t Heem”, besluit Schrooten.


Bij winterweer trekken de medewerkers van Oudsbergen elke dag de baan op om te strooien. Op die manier blijven de meest bereden wegen en fietspaden zo veilig mogelijk voor alle weggebruikers. De gemeente bedankt haar medewerkers uitdrukkelijk voor hun
dagelijkse inzet tijdens deze winterse omstandigheden.
Daarnaast vraagt de gemeente ook de medewerking van inwoners. Bij sneeuw of ijzel is het belangrijk om het voetpad voor de woning sneeuw- en ijsvrij te maken, zodat voetgangers veilig kunnen passeren.(Gemeente Oudsbergen)


Tijdens Kerstmis kwam bij één familie uit Oudsbergen iets heel bijzonders samen:
vier generaties rond één tafel. Annie Snoekx (77), Conny Wuytens (54), Kirsten Kesters (29) en de piepjonge Hanne Opdenakker (4 maanden) beleefden samen hun eerste kerst met vier generaties.
Het werd een warm familiemoment, met verhalen uit het verleden, lachende herinneringen en volop aandacht voor de nieuwste telg van de familie.
Aan tafel werd niet alleen gegeten, maar vooral gedeeld: tijd, aandacht en verbondenheid.
Een eenvoudige maar betekenisvolle kerstviering die perfect samenvat waar Kerstmis om draait: samen zijn, over generaties heen. (Kirsten Kesters)


De zoektocht naar een nieuwe uitbater voor de
horecazaak in
Commanderij Gruitrode verloopt via een open oproep van gemeente Oudsbergen. De gemeente zoekt een zelfstandige horecaondernemer die met Bist'roda mee zijn schouders wil zetten onder een warme ontmoetingsplek op een historische en toeristische toplocatie.
Geïnteresseerden kunnen deelnemen aan een plaatsbezoek op 28 januari 2026 om 17.30 uur. Kandidaat stellen kan tot en met 31 maart 2026 om 10 uur. Alle voorwaarden, selectiecriteria en praktische info zijn te vinden op
www.oudsbergen.be/bistroda

2025 werd een jaar om met voldoening op terug te kijken voor
Team Philippaerts – We Live Horses. De ruiterfamilie uit Oudsbergen beleefde een seizoen vol sportieve hoogtepunten, persoonlijke doorbraken en belangrijke stappen richting de toekomst. (…)
Het hele nieuwsbericht

Vanaf 2026 voert Limburg.net een aangepast afvalbeleid in, zo brengt gemeente Oudsbergen in herinnering op de eerste 'werkdag' van het nieuwe jaar. Die wijziging is nodig omdat de kosten voor afvalinzameling en -verwerking de voorbije jaren sterk zijn gestegen én omdat Vlaanderen inzet op een verdere vermindering van het restafval.
Vandaag produceert een Limburger gemiddeld 123 kilogram restafval per jaar. Tegen 2030 moet dat dalen tot 90 kilogram per inwoner.
Goed sorteren wordt dus belangrijker dan ooit: wie minder restafval heeft, betaalt ook minder.
(…)
Het hele nieuwsbericht

Beste lezers,
Met de start van een nieuw jaar willen wij jullie allemaal van harte bedanken voor het vertrouwen, de betrokkenheid en de dagelijkse interesse in Internetgazet. Elke dag opnieuw lezen zo’n 60.000 mensen mee met het nieuws uit hun buurt – dat blijft bijzonder en motiverend.
Voor 2026 wensen we jullie vooral een goede gezondheid, veel kleine en grote geluksmomenten, warmte in huis en hart, en hoopvolle vooruitzichten. Dat het een jaar mag worden van verbondenheid, verdraagzaamheid en aandacht voor elkaar, dichtbij en verder weg.
Ook in het nieuwe jaar blijven we met veel enthousiasme het lokale nieuws brengen: verhalen van mensen, verenigingen, sportclubs, cultuur, natuur en alles wat onze gemeenten zo levendig maakt.
Dank om deel uit te maken van onze Internetgazet-gemeenschap.
Samen maken we er opnieuw een mooi jaar van.
Een gelukkig, gezond en hoopvol nieuwjaar!
De redactie van Internetgazet
Het overige nieuws

Op 29 januari is
Lisette Leurs overleden, echtgenote van Henri Bollue. Zij was 66 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Lisette.
U kan nog een laatste groet brengen aan Lisette in het uitvaartcentrum Witters in Meeuwen op vrijdag 6 februari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.

Op 29 januari is
Clementine Schrooten overleden,
echtgenote van Fons Ulenaers (†2013). Zij was 83 jaar.U kan afscheid nemen van Clementine in de aula van het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op woensdag 4 februari 2026 om 10.30 uur.
Samenkomst in de aula vanaf 10.15 uur.
U kan nog een laatste groet brengen aan Clementine in voornoemd uitvaartcentrum op dinsdag 3 februari 2026 van 20.15 tot 20.45 uur.


De theaterzaal van Dommelhof zat donderdagmiddag afgeladen vol voor de muzikale theatervoorstelling "Mens, durf te leven". Organisator
OKRA Streekpunt-Noord – een samenwerking tussen alle trefpunten en clusters uit Noord-Limburg – brak zelfs een record: nooit eerder zat de zaal gevuld met uitsluitend OKRA-leden.
De keuze voor deze voorstelling was geen toeval. “
Bij OKRA durft men te leven,” klonk het bij de inleiding. En leven deden de aanwezigen, meegevoerd door muziek uit lang vervlogen tijden.
Meer foto's (…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag


De Belgische markt voor nieuwe voertuigen blijft vertragen. Met 422.724 nieuwe inschrijvingen tekenen personenwagens een daling van 7,4% op jaarbasis op. Ze vertegenwoordigen echter nog steeds bijna 8 op de 10 nieuwe voertuigen die in België worden ingeschreven. Deze daling maakt deel uit van een bredere trend die al enkele jaren waarneembaar is.
(…)
Het hele nieuwsberichtChel mag het zeggen

Misschien ligt het aan het weer maar de laatste tijd heb ik af en toe zo iets neerslachtigs over me. Melancholie lijkt het langzaam maar zeker over te nemen van het vrolijk optimisme waaraan ik volgens sommige van mijn kennissen ongeneeslijk leed. Wanhoop is alsnog een net iets te sterke definitie voor de mist die elke morgen iets dikker over mijn emotionele weersverwachting lijkt te hangen. En het duurt ook telkens wat langer voor die optrekt. Maar het blijft zwaar bewolkt daarna. No sunshine. En het is net of de ‘silver lining’ achter elke wolk mettertijd dunner wordt. (…)
Het hele nieuwsberichtMolleke


Molleke (Dirk Van Bun)

In 2025 was ongeveer 6% van de verkeersongevallen in politiezone CARMA alcoholgerelateerd, zowel met lichamelijk letsel als met stoffelijke schade. Achter dat cijfer zitten geen statistieken, maar mensen, bestuurders, passagiers. Op 1 februari 2026 start de 10de editie van tournée minérale, de jaarlijkse actiemaand waarin mensen bewust geen alcohol drinken. Politiezone CARMA grijpt dat moment aan om één duidelijke boodschap te herhalen: alcohol en rijden gaan niet samen.
(…)
Het hele nieuwsbericht
Op 29 januari is
Lena Van Eygen overleden, echtgenote van Henri Evens (†2017). Zij was 97 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen.
U kan nog een laatste groet brengen aan Lena in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op woensdag 4 februari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.

Op 29 januari is
Agnes 'Jeske' Ramaekers overleden,
echtgenote van Theo Dreesen (†1978). Zij was 91 jaar. U kan afscheid nemen van Agnes tijdens de uitvaartliturgie die wordt opgedragen in de Sint-Gertrudiskerk te Gruitrode op woensdag 4 februari 2026 om 10.30 uur.
Er is gelegenheid tot een laatste groet in het rouwhuis, Zwaluwstraat 11 - 3670 Gruitrode vanaf 10.00 uur.
U kan nog een laatste groet brengen aan Agnes in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op dinsdag 3 februari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.

Op 29 januari is
Michel Camps overleden,
echtgenoot van Maria Weyen (†2007). Hij was 95 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Michel.
U kan nog een laatste groet brengen aan Michel in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op maandag 2 februari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.

Uit een woning aan de Kabienstraat in Gruitrode zijn
juwelen en horloges gestolen. De diefstal is donderdagnamiddag vastgesteld.
Cijfer van de dag


Het percentage geboorten door middel van een keizersnede bedroeg in 2023
22,2%. Het gemiddelde geboortegewicht van baby's in België bedroeg 3,299 kg. Dat blijkt uit de laatste cijfers van de statistiek over geboorten en vruchtbaarheid van Statbel, het Belgische statistiekbureau.
In de overgrote meerderheid van de gevallen krijgen moeders een kind als koppel (82,4%). Geboorten binnen een getrouwd koppel maken echter maar 45,6% uit van de geboorten. Deze geboorten vormden 10 jaar geleden de meerderheid (53,5%). Vanaf 2015 vond er een verschuiving plaats. Toen was de verdeling bijna in evenwicht (49,4% van de geboorten binnen het huwelijk tegenover 50,6% buiten het huwelijk).
Donderdag 29 januari 2026
300 woorden van Rudi

Ik las in de krant een interview met de voorzitter van een politieke vereniging die zich anders wil opstellen. Hij stelde zelf een vraag. ‘Waarom bestaat er een pensioenleeftijd? Dat moeten ze me toch eens uitleggen.’
Ik begrijp wat hij bedoelt en ik zou daar samen met u een boom over kunnen opzetten, maar het nadeel van het opzetten van een boom is dat het nogal snel op ‘zagen’ uitdraait. Dat wil ik u niet aandoen beste lezer. Ook de boom niet.
(…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 29 januari 2026
Een Oudsbergenaar heeft met de Lotto een droomwoning van 750.000 euro gewonnen. De winnaar speelde op de Lotto in dagbladhandel Beno in Oudsbergen.
Donderdag 29 januari 2026
Cijfer van de dag


De Vlaming herontdekt het bouwen. Ondanks hogere vraagprijzen werden er vorig jaar 9.215 bouwgronden verkocht, of maar liefst 21% meer dan in 2024. Dat blijkt uit de Immoscoop Barometer: die onderzocht de data van 11.037 bouwgronden, die in 2025 op het platform werden aangeboden. Percelen geraakten ook gemiddeld 16 dagen sneller verkocht dan een jaar eerder.
(…)
Het hele nieuwsberichtVoetbal
Zaterdag 24 januari - KSK Meeuwen B – V & Vrij Stokkem B 2-1
- E. Louwel B – SLW Maaseik B 3-1
- K.Sp. Wijchmaal – Kab. Opglabbeek B 3-0
- FC Maasland NO – Kab. Opglabbeek 1-1
- KSK Meeuwen – V & V Stokkem 2-0
- K.FC Hamont 99 – N. Gruitrode 2-4
- E. Louwel – SLW Maaseik 0-2
Zondag 25 januari
- Sp. Ellikom – Sp. Grote Heide 3-3
-WAVO - Nevok Gruitrode B 3-0
- H. Wijshagen – As-Niel Utd B 2-2
Woensdag 28 januari
- KSK Meeuwen – FC Paal-Tervant 2-0
Het is maar dat je 't weet

De Lijn moet in Limburg nog eens
5,5 miljoen euro besparen. In het plan dat daarvoor is opgemaakt, zullen 52 lijnen in de provincie op een of andere manier gewijzigd worden. Sommige lijnen worden geschrapt, andere worden ingekort of verliezen haltes.
Raar

Er gingen weer rare beelden de wereld rond deze week. Zo liep Pumrt hand in hand met een pinguïn en zagen we de Noord-Koreaanse leider breed glimlachend op de rand van een bubbelbad zitten. Aan beide beelden klopte er iets niet. Pumrt had zich van werelddeel vergist, want pinguïns vind je op de zuidpool en niet in Groenland en Kim Jong-un droeg een dikke winterjas in de wellness. (…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag

Vlaanderen.be, de officiële website van de Vlaamse overheid, kreeg in het 4de kwartaal van 2025
gemiddeld 3,03 miljoen bezoeken per maand. Vooral in oktober en november lag het aantal bezoeken hoog, in december daalde het aantal bezoeken licht. Naast de vaste populaire pagina’s trekt het laatste kwartaal voornamelijk bezoekers aan die meer informatie zoeken over de jobbonus en de aanpassingen aan Mijn Verbouwpremie. (…)
Het hele nieuwsbericht

In
Wijshagen zijn vandaag in de avondspits twee ongevallen gebeurd op de N76. Aan de kruising van de Weg naar Opglabbeek en de Krommendijk raakten een 73-jarige vrouw en twee minderjarige kinderen uit Oudsbergen gewond.
Er was ook een kop-staartaanrijding op de grens van Wijshagen en Opglabbeek. Daarbij raakte een 33-jarige vrouw uit Peer gewond.

Op 24 januari is
Geert Stienaers overleden, hij was 61 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Geert.
U kan nog een laatste groet brengen aan Geert in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op donderdag 29 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.
Cijfer van de dag


Ziekenhuizen tellen
vier keer meer verkeersslachtoffers dan politie. Voor elk zwaargewond verkeersslachtoffer dat de politie registreert, zijn er vier personen die in het ziekenhuis worden opgenomen na een verkeersongeval. Dat blijkt uit onderzoek van verkeerscentrum Vias.
Een groot aantal ongevallen wordt niet aangegeven bij de politie. Vaak gaat het dan om incidenten waarbij niemand anders betrokken is.
In 2023 rapporteerde de politie 3.270 zwaargewonden in haar ongevallendatabank, terwijl de ziekenhuizen 12.676 gehospitaliseerden met minstens één overnachting noteerden. "De tol van het verkeer is dus veel zwaarder dan wat de politiecijfers doen vermoeden", zegt Stef Willems van verkeerscentrum Vias.
Politie CARMA waarschuwt voor een valse politie-inspecteur als gevolg van vier meldingen van ongeruste inwoners van Oudsbergen. Een onbekende man doet zich aan de telefoon voor als politie-inspecteur. Politie CARMA wijst erop dat de politie nooit vraagt naar bankgegevens of om waardevolle voorwerpen zoals juwelen in bewaring te nemen.

Op 23 januari is
Jaak Niesen overleden,
echtgenoot van Rosette Creemers (†2019). Hij was 77 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Jaak.
U kan nog een laatste groet brengen aan Jaak in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op vrijdag 30 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.
Handbal

In het handbal heeft Meeuwen met
27-21 gewonnen van Lebbeke. Aan de rust leidde Meeuwen met 9-8.

Op 23 januari is
Jef Hontis overleden,
echtgenoot van Toke Croimans. Hij was 92 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Jef.
U kan nog een laatste groet brengen aan Jef in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op woensdag 28 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.


Een recordaantal Vlamingen telde het voorbije weekend tuinvogels tijdens de 23ste editie van Het Grote Vogelweekend van Natuurpunt. Volgens voorlopige cijfers namen 71.285 mensen deel aan het grootste burgeronderzoek van Vlaanderen — nu al 33 procent meer dan vorig jaar. Toch is het beeld dubbel: er werden meer vogels geteld, maar gemiddeld minder per tuin. (…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag


Meer dan 1 op 2 Belgen woont
op minder dan 200 m van een halte van het openbaar vervoer. In het Brussels gewest woont 83% van de inwoners op minder dan 200m van een halte, tegenover 60% in het Waals Gewest en 52% in het Vlaams Gewest, wat wijst op grote verschillen tussen de gewesten. (…)
Het hele nieuwsbericht
Op het
Dorpsplein botsten vrijdagnamiddag twee fietssters. Het gaat om een 86-jarige en een 67-jarige vrouw, beiden uit de gemeente. De twee vrouwen raakten gewond.
Soulmates


Cartoon: Caryl Strzelecki


Op
zaterdag 24 en zondag 25 januari vindt de
grootste vogeltelling van Vlaanderen plaats.
Tienduizenden Vlamingen tellen dan gedurende een kwartier de vogels in hun tuin. Door elk jaar op dezelfde manier te tellen, krijgen onderzoekers een steeds beter beeld van hoe vogels onze tuinen gebruiken en welke soorten het goed doen – of het net moeilijker krijgen. Meedoen is eenvoudig en leuk, ook zonder voorkennis.
Zo kan je deelnemen:
Wie deelneemt, maakt bovendien kans op een Kite Falco-verrekijker ter waarde van 390 euro. Een kwartiertje tellen helpt dus niet alleen de vogels, maar kan ook jou wat opleveren.
Molleke


Molleke (Dirk Van Bun)
Het spreekwoord


Het spreekwoord “
De kat de bel aanbinden” betekent dat iemand het initiatief neemt om een moeilijk of gevaarlijk probleem aan te kaarten — iets durft te zeggen of te doen wat anderen niet aandurven. Het gaat vaak om een moedige, maar risicovolle actie, zoals het openlijk benoemen van een probleem of het nemen van een eerste stap in een lastige kwestie.
(Guido Swusten)

Uit de Gezinsbarometer blijkt dat 66% van de gezinnen onbetaalde hulp krijgt, voornamelijk van dichte familie. Grootouders spelen daarin de grootste rol. In vier op de tien gezinnen helpen zij wekelijks bij de opvang en/of het vervoer van de kleinkinderen. In een derde van de gezinnen doen ze dat maandelijks. Daarmee zijn grootouders voor veel gezinnen een vaste en betrouwbare steun, vaak over meerdere jaren heen. Andere vormen van informele hulp blijven beperkter: minder dan één op de tien gezinnen kan wekelijks rekenen op steun van buren, vrienden of verdere familie.
(…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 22 januari 2026
Het spreekwoord


Hier zijn we alweer met ons spreekwoord, het vierde.
Beeld zegt meer dan duizend woorden en telkens met één vraag: “Herken jij het spreekwoord?”
Een tip: durf
Nieuwsgierig? Morgen wordt de titel en de betekenis verklapt. (Guido Swusten)
Donderdag 22 januari 2026
Cijfer van de dag


In 2025 werden 11.665 ondernemingen failliet verklaard in België. Dat is een stijging van
5,4% ten opzichte van 2024 (11.067 faillissementen) en het hoogste resultaat sinds 2013 (11.740). (…)
Het hele nieuwsberichtHet is maar dat je 't weet
De nieuwe prestigieuze ranglijst van Times Higher Education voor 2026 bevestigt de absolute koppositie van de KU Leuven in het Belgische hoger onderwijs. De Leuvense universiteit voert niet alleen in tien van de elf vakgebieden de nationale ranglijst aan, maar slaagt er ook in om in vijf domeinen haar internationale toppositie verder te verbeteren.

Op 18 januari is
Rik Hilkens overleden, hij was 65 jaar. De afscheidsplechtigheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be. Wegens omstandigheden zal de avondgroet niet plaatsvinden!
Raar

Het onderwijs heeft al enkele jaren te maken met een lerarentekort. Gelukkig zijn er zij-instromers, mensen die na een carrière elders de sprong naar het klaslokaal wagen. Zo ook meester Mark. Hij was in zijn vorige leven nog een vooraanstaand politicus, maar staat sinds oktober 2024 voor de klas. Wij gingen met hem in gesprek. (…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag


Het aantal verkeersdoden in ons land is in de eerste 6 maanden van
2025 licht gestegen. 209 mensen kwamen om het leven, ten opzichte van 201 in dezelfde periode in 2024 (…)
Het hele nieuwsbericht
Het
Natuurhulpcentrum (NHC) in Opglabbeek heeft 223 dieren opgevangen. Ze werden in beslag genomen bij een dierenhouder in Zuid-Limburg. Het gaat onder meer om kippen, konijnen, kalkoenen en eenden.

Op 19 januari is
Henri Custers overleden, echtgenoot van Mia Roosen. Hij was 87 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Henri.
U kan nog een laatste groet brengen aan Henri in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op vrijdag 23 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.

Op 17 januari is
Madeleine Grondelaers overleden,
echtgenote van Mathieu Haex (†2013). Zij was 89 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Madeleine.
U kan nog een laatste groet brengen aan Madeleine in het uitvaartcentrum Witters in Meeuwen op donderdag 22 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.
Het is maar dat je 't weet
Het UZ Leuven heeft een nieuwe bloedtest ontwikkeld om kanker vroegtijdig op te sporen. De test is veel gevoeliger dan de klassieke onderzoeksmethode. Vandaag is vaak nog een biopsie nodig, waarbij een klein stukje weefsel wordt weggenomen en onderzocht, soms onder verdoving. Dankzij de nieuwe test zullen biopsieën in de toekomst minder vaak nodig zijn. De onderzoekers hopen dat de test tegen het einde van het jaar klaar is voor gebruik. (Bron VRT)
Cijfer van de dag


In
2024 werd voor 6.430 jongeren hulp opgestart in een voorziening of pleegzorg. Ongeveer de helft van de jongeren (47%) waarvoor hulp in een voorziening of pleegzorg werd opgestart waren op dat moment tussen 12 en 17 jaar, een kwart tussen 6 en 11 jaar, 18% was jonger dan 6 jaar en 11% ouder dan 18 jaar. Bijna 6 op de 10 jongeren waarvoor hulp in een voorziening of pleegzorg werd opgestart in 2024 waren jongens.
Kerk
Het bisdom Hasselt schenkt in samenwerking met Caritas Hulpbetoon
slaapzakken en hygiënekits voor daklozen. De slaapzakken worden verdeeld via straathoekwerkers, straatverpleegkundigen, CAW-Limburg en verschillende armoedeverenigingen.
De betrokken hulp- en dienstverleners zoeken de meest kwetsbare mensen actief op, bieden nabijheid, een luisterend oor en spelen in op hun meest dringende noden. Waar nodig wordt ook medische en bijkomende materiële ondersteuning voorzien.

Op 16 januari is
Jef Vanbaelen overleden
echtgenoot van Tina Evens. Hij was 86 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Jef.
U kan nog een laatste groet brengen aan Jef in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op woensdag 21 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.
Cijfer van de dag


96% van de Belgische bedrijven zijn micro-ondernemingen, met minder dan 10 werknemers, maar ze stellen
34,4% van de werknemers te werk. Grote bedrijven (250 of meer werknemers) zijn daarentegen, hoewel ze slechts 0,1% van de bedrijven vertegenwoordigen, goed voor 34,8% van de totale werkgelegenheid. Dat blijkt uit gegevens die Statbel, het Belgische statistiekbureau, publiceert. (…)
Het hele nieuwsbericht
In tweede nationale B van het zaalvoetbal heeft Meeuwen met
1-4 verloren van FALB Maasmechelen. Aan de rust was de stand 1-1. Voor Meeuwen scoorde Saba.

De derby tussen Nevok Gruitrode en Meeuwen SK in tweede provinciale trok 600 supporters. Meeuwen SK trok met
1-3 aan het langste eind. Voor Nevok Gruitrode scoorde Berben op strafschop. Voor Meeuwen SK scoorden Vandersanden en Luca Plessers (2). Meeuwen SK had de heenmatch ook al gewonnen.
Soulmates


Cartoon: Caryl Strzelecki
Het is maar dat je 't weet
In 2025 hebben 500 Vlamigen hun lichaam aan de wetenschap geschonken. Ook dit jaar is de KU Leuven opnieuw koploper, met maar liefst 165 donaties. Daarop volgt de UAntwerpen, dat 118 lichamen ontving. De UGent kreeg 115 lichamen. Bij de VUB waren het er 74. De UHasselt ontving 28 lichamen.


Politiezone CARMA krijgt een nieuw hoofdgebouw. Het wordt opgetrokken op het industrieterrein in
Zwartberg en zal
zo'n 30 miljoen euro kosten. Normaal starten de werken volgend jaar en kan de politiezone eind 2028 verhuizen naar de nieuwbouw.
Chel mag het zeggen

Al een week probeer ik te herstellen van een heelkundige ingreep. Zo breng ik een ruim deel van mijn tijd horizontaal door. Mijn benen bewegen weinig, maar mijn wijze hoofd is des te actiever. En mijn krantjes lees ik daardoor elke dag wat aandachtiger dan vroeger.
“Oh oh, ik heb zorgen” zong Louis Neefs in 1967. Dat is – even natellen op mijn rekenmachientje – negenenvijftig jaar geleden! Of ik zo’n eenvoudige rekenkundige bewerking dan niet uit mijn hoofd kan maken? Natuurlijk wel, maar na wat ik pas in mijn krant las over een telfout van tien miljoen euro, waardoor het stadsbestuur van Lommel haar meerjarenplan moest intrekken, word je vanzelf wat voorzichtiger.
(…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag


In
2025 gingen in ons land 2.780 bouwbedrijven op de fles, dat zijn er 6,1 procent meer dan in 2024, ook al een record. “Deze aantallen zijn ongezien”, zegt Twain De Hondt, adviseur-generaal Bouwunie. “In de periode 2014-2020 bleef het aantal faillissementen steeds onder de grens van 2.000. (…)
Het hele nieuwsberichtVoetbal
Zaterdag 17 januari - N. Gruitrode B – KSK Meeuwen B 1-2
- KRC Peer – Kab. Opglabbeek 3-1
- N. Gruitrode – KSK Meeuwen 1-3
Zondag 18 januari
- Sp. Grote Heide – E. Louwel 1-2
- V. Lommel - K. Opglabbeek B 4-1
- SSD Opoeteren – GT Lommel Kolonie 2-5
- Sp. Ellikom – Opitter FC 2-8
- Lanklaar VV – E. Louwel B 2-2
Molleke


Molleke (Dirk Van Bun)

Op 15 januari is
Nol Camps overleden,
echtgenoot van
Lien Oome. Hij was 88 jaar.
Naar wens van Nol zal zijn uitvaart in besloten kring
gehouden worden. Online condoleren via www.uitvaartcentrum-vandebosch.be
Het is maar dat je 't weet
Vorig jaar is er opnieuw een recordaantal speedpedelecs ingeschreven in ons land. Vooral in Vlaanderen blijft de hogesnelheidsfiets een populair vervoersmiddel. In totaal werden er 14.058 nieuwe en 9.623 tweedehandse fietsen geregistreerd.

Op 14 januari is
Jeanne Creemers overleden,
echtgenote van
Bèr Jaeken. Zij was 88 jaar. U kan haar een laatste groet brengen
op maandag 19 januari 2026 van 19.00 tot 20.00 uur
bij Vanhove Uitvaartzorg in Bocholt.
Het afscheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be
Brievenpost van Dinges


Geachte heer Van Gucht
Beste Ruben
Ik botste vorige week toevallig op uw nieuwe vriendin. Afijn, niet letterlijk, want het was een foto in de krant en u stond er zelf ook bij.
Maar wat blijkt nu? In het meest recente bericht over u in de online dagbladpers – het vergt een dagelijkse opvolging – blijkt dat u op vakantie bent met een vorige vriendin. Begrijpen wie begrijpen kan.
Een week daarvoor las ik nog een artikel dat betrekking had op uw persoon en uw vroegere vriendinnen. Het ging over het aantal bedpartners dat u op uw conto mag schrijven. Eerst waren het er 68, maar u verbeterde het zelf naar 69.
(…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag


In het Vlaamse Gewest waren
eind 2024 747.395 ondernemingen actief. Dat is een stijging van bijna 291.000 ondernemingen of 64% tegenover 2008. Sinds 2008 nam het aantal ondernemingen met gemiddeld 3% per jaar toe. In 2023 ging het om een stijging van 3,0%, in 2024 om 1,6%.
Met ruim 747.000 ondernemingen telde het Vlaamse Gewest in 2024 heel wat meer ondernemingen dan de andere gewesten. In het Waalse Gewest waren er net geen 300.000 ondernemingen en in het Brusselse Hoofdstedelijke Gewest bijna 123.000.
Donderdag 15 januari 2026
Uit de oude doos


Kinderen voor kinderen was een 'België - Nederland' voor kinderkoren. In 1991 was
Opglabbeek de winnende finalist tegen het Nederlandse Meijel. Bart Peeters presenteerde de show. Op de foto zien we de jury, met in het midden Tars Lootens.
(foto Glatbeke)Donderdag 15 januari 2026

Vier jaar cel met uitstel onder voorwaarden: dat is de straf die
een 21-jarige man uit Peer heeft gekregen omdat hij op 12 juni 2023 een 14-jarig meisje verkrachtte in de toiletten van de sporthal in
Oudsbergen. Hij werd eerder al veroordeeld voor zedenfeiten. Het meisje krijgt 5.013 euro schadevergoeding, haar ouders samen 2.688 euro.
Donderdag 15 januari 2026
De wegpolitie organiseert dit weekend opnieuw een “Weekend zonder alcohol en drugs achter het stuur.” De 21e editie van het campagneweekend gaat vrijdag van start om 18 uur en eindigt maandagochtend om 6 uur.
Donderdag 15 januari 2026

Op 9 januari is
Quinten Janssen overleden, hij was 30 jaar.
Quinten wordt herdacht tijdens de afscheidsviering op woensdag 21 januari 2026 om 14u in Den Ichter in Opglabbeek.
Samenkomst vanaf 13u30.
Wie nog een laatste keer dicht bij Quinten wil zijn, in gesloten kist, kan langskomen op dinsdag 20 januari 2026 van 19u tot 20u in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen).
Donderdag 15 januari 2026
Het is maar dat je 't weet
Het aantal openstaande vacatures voor leerkrachten is met een kwart gedaald. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de VDAB. Eind 2025 stonden 1.983 vacatures open, eind 2024 waren dat er 2.652.
Donderdag 15 januari 2026
Raar

Onze jongste dochter is net terug van Sneeuwklassen. Moe, een beetje ziek, maar vooral voldaan stapte ze van de bus af. Er zijn weer heel wat onuitwisbare herinneringen gemaakt. Het was er blijkbaar snijdend koud met af en toe een stevige sneeuwbui en daar had ze wel een eigen meninkje over, niet goed beseffend dat dit vaste elementen van het fenomeen winter horen te zijn. In haar jonge leventje heeft ze een paar keer op de latten gestaan en dat was meestal onder een stralend zonnetje, alsof dat het nieuwe normaal is geworden… (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 15 januari 2026
Cijfer van de dag


Volgens cijfers van het Vlaams Verkeerscentrum lag tijdens de voorbije 12 maanden
(december 2024 – november 2025) de filezwaarte op de hoofdwegen in het Vlaamse Gewest op gemiddeld 926 kilometeruren per werkdag. Dat wil zeggen dat er in die periode elke werkdag gemiddeld 926 kilometer file was gedurende 1 uur lang. (…)
Het hele nieuwsbericht
Op 12 januari is
Michel Colaers overleden,
echtgenoot van Lieske Kerkhofs (†2000), vriend van Betsy Hurkmans. Hij was 95 jaar. U kan afscheid nemen van Michel in de aula van het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op dinsdag 20 januari 2026 om 10.30 uur.
Samenkomst en condoleren in de aula van 10.15 uur.
U kan nog een laatste groet brengen aan Michel in voornoemd uitvaartcentrum op maandag 19 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.

Op 12 januari is
Marcel Neven overleden,
partner van Annie Gielissen. Hij was 89 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Marcel.
U kan nog een laatste groet brengen aan Marcel in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op vrijdag 16 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.


Wie vandaag het noodnummer 112 belt, kiest eerst welk type hulp nodig is: brandweer/ziekenwagen of politie. Om de hulpverlening nog
efficiënter te maken, is Binnenlandse Zaken gestart met een proefproject waarbij bellers ook hun
taal kunnen kiezen. Onze provincie werd, samen met Namen, geselecteerd voor deze
testfase, die van start gaat op 19 januari 2026. (…)
Het hele nieuwsberichtHet is maar dat je 't weet
Klagen en zagen, aan de koffiemachine, in de auto of op café. Wij kunnen dat goed. Volgens recente cijfers van de “klaagbarometer" klagen Vlamingen gemiddeld 30 keer per dag. Daarom begint opnieuw de campagne "30 dagen zonder klagen". De bedoeling: mensen aansporen om wat positiever in het leven te staan.

Een 29-jarige man uit Oudsbergen raakte vanochtend rond 9.30 uur gewond bij een botsing tussen twee auto's op de Gouverneur Alex Galopinstraat in Zwartberg. Hij zat bekneld in zijn auto en moest door de brandweer bevrijd worden. De man is naar het ziekenhuis in Genk gebracht. Bij de botsing zijn ook twee geparkeerde voertuigen beschadigd geraakt.
300 woorden van Rudi

Tijdens het wandelen kom je wonderbaarlijke mensen tegen. Kijk, daar staat een echte buitenbeller. Op het terras van een taverne met een telefoon aan zijn oor. Het is behoorlijk koud, maar toch heeft hij enkel een trui aan. Tja, als je gebeld wordt, heb je geen tijd om snel een jas aan te trekken.
Een echte buitenbeller rept zich meteen naar buiten. Hij neemt binnen zijn telefoon op en zegt tegen de persoon aan de andere kant van de lijn iets in de zin van 'Wacht, ik ga naar buiten'. Eenmaal buitengekomen deelt hij eerst zijn locatie met de persoon die hem gebeld heeft.
(…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag


Na twee jaar op een lager pitje, is de vastgoedmarkt in België in
2025 flink opgeveerd. Het aantal verkopen nam sterk toe in Vlaanderen en Wallonië, maar die opleving was veel kleiner in Brussel, zo blijkt uit een analyse van alle vastgoedtransacties door notarisfederatie Fednot. (…)
Het hele nieuwsbericht
Op 12 januari is
Jaak Soors overleden,
echtgenoot van Mia Witters. Hij was 78 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Jaak.
U kan nog een laatste groet brengen aan Jaak in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op zaterdag 17 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.

Op 12 januari is
René Weytjens overleden,
echtgenoot van Fin Magchiels (†2015). Hij was 93 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen.
U kan nog een laatste groet brengen in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op donderdag 15 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.
Het is maar dat je 't weet
De helft van de Limburgse pendelaars gebruikt de fiets regelmatig als vervoermiddel om naar het werk te gaan. Dat blijkt uit de mobiliteitsbarometer van HR-bedrijf Acerta. In 2020 gebruikte slechts 35 procent van de pendelaars de fiets.
Cijfer van de dag


De uitgaven van alle gemeentebesturen en openbare centra voor maatschappelijk welzijn (OCMW’s) van het Vlaamse Gewest kwamen in 2024 in totaal uit op
19,7 miljard euro. Dat komt overeen met 2.890 euro per inwoner. De uitgaven van de gemeentebesturen en OCMW’s stegen tussen 2023 en 2024 met 8%.
De 30-jarige man uit Oudsbergen die vorige week met zijn terreinwagen tegen een verlichtingspaal reed op de Taunusweg in Bilzen is aan zijn opgelopen verwondingen bezweken. De man was met levensgevaarlijke verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.


Tijdens de tweede actieweek rond zichtbaarheid in het verkeer controleerde de politie van 5 tot en met 11 januari in heel Limburg meer dan 2.700 (brom)fietsers en e-steppers. Bij 396 gecontroleerde tweewielers bleek de verlichting of uitrusting niet in orde, goed voor 14,6%.
De actie werd gecoördineerd door de dienst Politionele en Maatschappelijke Veiligheid Limburg en focuste op zichtbaarheid tijdens de donkere winterdagen.
(…)
Het hele nieuwsbericht
Op 9 januari is
Lucie Vanseggelen overleden,
echtgenote van Jozef Duysters. Zij was 91 jaar. De uitvaartdienst vindt plaats in de Basiliek van Sint-Servaas
te Grimbergen op vrijdag 16 januari 2026 om 11.30 uur.
Samenkomst aan de Basiliek, Kerkplein, om 11.20 uur.
De teraardebestelling op het Boskerkhof in Hamont
heeft plaats in familiekring. Bloemen noch kransen. Online condoleren via www.hottat.eu
Cijfer van de dag


In Limburg wordt het minste bloed gedoneerd van alle Vlaamse provincies, blijkt uit cijfers van Rode Kruis Vlaanderen. "Dat ligt niet aan de bereidheid van de Limburgers, maar aan het gebrek aan mogelijkheden in de provincie", zegt Vincent Verbeecke, voorzitter van het Rode Kruis.
(…)
Het hele nieuwsbericht
In tweede nationale B van het zaalvoetbal is ZVK Meeuwen met
4-8 gaan winnen bij ZVC Malle. Vrijdag 16 januari moet ZVK Meeuwen thuis aan de bak tegen La Baracca Maasmechelen.
Uit de oude doos


In
Wijshagen werd Frühshoppen georganiseerd. De opbrengst was bestemd voor het bouwen van nieuwe klaslokalen van de toenmalige meisjesschool. De foto dateert uit 1975.
Soulmates


Cartoon: Caryl Strzelecki

Wandelaars troffen een verzwakte reebok aan en brachten het dier naar het politiekantoor in het Vlaams-Brabantse Overijse. De reebok werd er in de wachtzaal gezet waar hij zich kon opwarmen. Daarna werd het dier naar het Natuurhulpcentrum in Opglabbeek overgebracht om op krachten te komen en vervolgens vrijgelaten te worden in de natuur. "Hopelijk moet hij nooit meer naar een politiebureau. We zouden niet willen dat hij een ree-cidivist wordt", aldus de ophalers van het dier.
Jari Van Lee uit Oudsbergen heeft zich vandaag gekroond tot Belgisch kampioen veldrijden bij de junioren (jongens). Giel Lejeune werd tweede, Bas Vanden Eynde derde. UPDATE Jarne Evens uit Wijshagen, rijdend voor het Woutim Cycling team, werd verdienstelijk 11de.
Voetbal

Halfweg de competitie staat vierdeprovincialer Heidebloem Wijshagen elfde in de stand met 18 punten, 15 meer dan rode lantaarn As-Niel United B.
Van de 15 gespeelde wedstrijden boekte Heidebloem Wijshagen vijf overwinningen. Het speelde 3 keer gelijk en verloor 7 keer. Heidebloem Wijshagen heeft een doelpuntensaldo van -17.
Het is maar dat je 't weet
Achttien procent van de Limburgers is laaggeletterd. Dat wil zeggen dat één op de zes moeite heeft met lezen of schrijven, een officiële brief begrijpen of Smartschool gebruiken. “We zien ook veel meer jonge mensen”, klinkt het bij de Limburgse Ligo’s, de vroegere Centra voor Basiseducatie.
Voetbal
Kabouters Opglabbeek B, nieuwkomer in derde provinciale, heeft in 16 wedstrijden slechts 7 punten gesprokkeld. De ploeg won 2 keer, speelde 1 keer gelijk en liep 13 nederlagen op. Rode lantaarn Kabouters Opglabbeek B heeft een doelpuntensaldo van -51.
Cijfer van de dag


In het Vlaamse Gewest lag het aandeel van hernieuwbare energie in het bruto finaal energiegebruik in 2024 op
10,3%. Dat aandeel lag lager dan in 2023. Het is de eerste daling sinds 2005. Dit komt omdat de hernieuwbare energieproductie maar met 0,5 procent is toegenomen ten opzichte van 2023 terwijl het totaal energiegebruik met 4 procent is toegenomen. (…)
Het hele nieuwsbericht

Onze columnist
Rudi Lavreysen staat bij Internetgazet bekend om zijn scherpe en compacte columns van zo’n 300 woorden. Maar wie denkt dat dat zijn limiet is, vergist zich. Rudi kan ook uitpakken met langere verhalen – en met succes.
Recent schreef hij een
kerstverhaal, helemaal in de sfeer van de eindejaarsperiode. Dat verhaal bleef niet onopgemerkt: het werd door
Creatief Schrijven geselecteerd als
Tip van de Week.
Waarom precies dit verhaal die erkenning kreeg, lees je via
deze link. Wie daarna nog eens doorklikt, kan ook het volledige kerstverhaal van Rudi Lavreysen zelf ontdekken. Zeker de moeite waard!
Molleke


Molleke (Dirk Van Bun)

De rechter in Tongeren heeft een 20-jarige man uit Oudsbergen veroordeeld tot
vijf jaar cel met uitstel onder voorwaarden omdat hij zijn tienjarig broertje verkrachtte. De man had beelden van het misbruik gemaakt en die doorgestuurd naar een chatvriend in Engeland. De zaak werd achter gesloten deuren behandeld.
(PG)

Het Parket van Limburg voert vanaf 1 januari 2026 een
vernieuwde richtlijn in voor de aanpak van
drugsbezit. Met deze aanpak wil het parket een
helder maatschappelijk signaal geven: het bezit van illegale drugs is strafbaar en mag niet genormaliseerd worden, ongeacht het soort middel. Er wordt geen onderscheid meer gemaakt tussen cannabis, lachgas of andere illegale drugs. Ook cannabis wordt niet langer als “softdrug” beschouwd. (…)
Het hele nieuwsbericht
Op 7 januari is
Lène Cornelissen overleden,
echtgenote van Herman Braekers (†2011). Zij was 96 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Lène.
U kan nog een laatste groet brengen aan Lène in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op dinsdag 13 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.
Voetbal

Nieuwkomer in derdeprovinciale
Sporting Ellikom staat halfweg de competitie 12de met 11 punten.
Van de 16 gespeelde wedstrijden werden er maar 3 gewonnen. De club speelde 2 keer gelijk en verloor 11 keer. Het doelpuntensaldo bedraagt -22.
Cijfer van de dag


Het Vlaamse Gewest telde in 2025 gemiddeld
217.896 werkzoekenden zonder werk. Dat waren er 4,3 procent meer dan in 2024.
In de periode 2011-2014 lag het aantal werkzoekenden zonder werk het laagst in 2012 met bijna 224.700 en het hoogst in 2014 met iets meer dan 251.000 Tussen 2015 en 2019 daalde het aantal. Door de Covid-19-crisis was er in 2020 echter weer sprake van een stijging, gevolgd door een daling in 2021 en 2022. In 2021 zakte het aantal voor het eerst onder 200.000 en bereikte in 2022 een voorlopig dieptepunt. Vanaf 2023 steeg het gemiddelde aantal tot bijna 217.900 WZW in 2025.
In 2025 was ongeveer 48% van de werkzoekenden zonder werk minder dan 1 jaar op zoek naar een job. Daarnaast was 19% langdurig werkzoekend (tussen 1 en 2 jaar) en 27% zeer langdurig werkzoekend (meer dan 2 jaar).

Op 6 januari is
Mia Janssen overleden,
echtgenote van Pierre Kesters (†2006). Zij was 90 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Mia in het uitvaartcentrum Witters.
U kan nog een laatste groet brengen aan Mia in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op zondag 11 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.
Voetbal

Halfweg de competitie staat tweedeprovincialer
KSK Meeuwen op de vierde plaats met 27 punten, 6 minder dan leider KRC Peer, dat nog geen enkele wedstrijd verloor. Bij aanvang van de competitie schoven twee van de zestien trainers van 2B KSK Meeuwen naar voren als titelfavoriet.
KSK Meeuwen heeft 8 van zijn 15 wedstrijden gewonnen. Het speelde 3 keer gelijk en leed 4 nederlagen. Het heeft een doelpuntensaldo van +14.
Voetbal
Voetbal Vlaanderen besliste om over te gaan tot een algemene afgelasting van de amateur- en jeugdwedstrijden dit weekend. Dat geldt zowel voor de nationale als provinciale reeksen. Vorig weekend was er ook al een algemene afgelasting.
Op 6 januari is Annie Keunen overleden,
echtgenote van Jan Dewit. Zij was 77 jaar. U kan afscheid nemen van Annie in de aula van het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op dinsdag 13 januari 2026 om 10.30 uur.
Samenkomst in de aula vanaf 10.15 uur.
U kan nog een laatste groet brengen aan Annie in de begroetingsruimte van voornoemd uitvaartcentrum op maandag 12 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.
Vandaag gelezen
Een voetbaleftal traint meerdere avonden per week om anderhalf uur samen te spelen om een bal tussen twee palen te trappen. Artsen krijgen nauwelijks training om permanent samen te werken om levens te redden. (Manu Keirse in K & L)
Raar

Vroeger leerden we om met twee woorden te spreken, want één woord was onbeleefd. Ik heb dat nooit goed begrepen, want of je nu “ja” zegt of “ja mijnheer”, de boodschap is hetzelfde en even duidelijk. Economisch gezien is de tweede variant zelfs eerder te mijden, want dat verbruikt meer energie, kost dus meer geld en we moeten overal besparen tegenwoordig. Dus beleefdheid? Weg ermee! Een besparingsmaatregel van de regering… (…)
Het hele nieuwsberichtHet is maar dat je 't weet
Het agentschap Wegen en Verkeer heeft deze winter al ruim 4.600 ton zout gestrooid op de Limburgse wegen. In heel Vlaanderen gaat het om zo'n 20.000 ton.

Tweedeprovincialer
Nevok Gruitrode, dat graag weer naar eerste wil, staat halfweg de competitie, op de achtste plaats met 26 punten, op 7 punten van leider KRC Peer.
Van de 16 gespeelde wedstrijden won Nevok Gruitrode er 8. Het speelde 2 keer gelijk en verloor 6 keer. Nevok Gruitrode heeft een doelpuntensaldo van +9.
Cijfer van de dag


In het Vlaamse Gewest lag de gewogen gemiddelde nitraatconcentratie in het grondwater in landbouwgebied in
2024 op 33 milligram (mg) nitraat per liter. Over de periode 2007-2014 is de gewogen gemiddelde nitraatconcentratie gedaald. Maar daarna heeft die daling zich niet verder doorgezet en schommelden de nitraatconcentraties telkens rond 35 mg nitraat per liter. Vanaf 2021 en vooral in 2022 was er opnieuw een toename van de gemiddelde concentraties, om in 2023 en 2024 terug te dalen.
In 2024 overschreed het grondwater in landbouwgebied in 33,1% van de meetplaatsen de norm van 50 mg nitraat per liter. Dat is een verbetering ten opzichte van 2022 en 2023.

Een 30-jarige man uit Oudsbergen is met zijn terreinwagen tegen een verlichtingspaal gereden op de Taunusweg in Bilzen. Hij is met levensgevaarlijke verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeval gebeurde vanavond rond 18.10 uur. De Land Cruiser raakte zwaar beschadigd en werd afgesleept door een berger.
Het is maar dat je 't weet
Er zijn afgelopen kerstvakantie een recordaantal toeristen in Limburg blijven slapen. In totaal telde Visit Limburg zo'n 253.000 overnachtingen. Dat zijn er 5 procent meer dan vorig jaar. Bijna de helft van de overnachtingen gebeurde door buitenlandse toeristen.

Op 5 januari is
Julia Paesmans overleden,
echtgenote van Mathieu Swennen (†2022). Zij was 87 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Julia.
Spreekwoord


Het spreekwoord “
Zoals het klokje thuis tikt, tikt het nergens” betekent dat het nergens zo prettig is als thuis — thuis voel je je het meest op je gemak, hoe mooi of comfortabel het elders ook lijkt. Het drukt tevredenheid met de eigen vertrouwde omgeving uit.
(Guido Swusten)
Derdeprovincialer
Eendracht Louwel staat na 16 wedstrijden met 25 punten achtste. Twee van de zestien trainers van 3B schoven bij de aanvang van de competitie Eendracht Louwel naar voren als titelfavoriet.
Van de 16 gespeelde wedstrijden werden er 7 gewonnen. De club speelde 4 keer gelijk en liep vijf nederlagen op. Eendracht Louwel heeft een doelpuntensaldo van +12.


Met haar vrolijke illustraties laat
Katrien Fabry het grijs van de winter even verdwijnen. Ogen toe, gedachten op nul, en voor je het weet schijnt
de zon opnieuw – al is het maar op papier. Een kleine dosis verbeelding als tegengif tegen koude, regen en korte dagen.
Cijfer van de dag

De Limburgse ondernemingszin blijft sterk, ondanks tekenen voor een lichte terugval van het aantal starters in
2025. Volgens een eerste raming van GraydonCreditsafe en UNIZO Limburg werden er in het afgelopen jaar 8.536 nieuwe ondernemingen opgericht in onze provincie. Vergeleken met de 8.821 starters in 2024 is dit een daling met 3,2%.
“Startende ondernemers vormen de ruggengraat van economische vernieuwing. Meer dan 8.500 starters zijn een sterk signaal van ondernemerschap in Limburg. Onze overheden moeten nu voluit kiezen voor een stimulerend ondernemersklimaat, met minder administratieve druk, betere begeleiding en gerichte financiële hefbomen voor wie de stap naar zelfstandigheid overweegt.”, aldus UNIZO Limburg.


6 januari is Driekoningen, een christelijke feestdag die herdenkt hoe de wijzen uit het oosten een opgaande ster zagen en op weg gingen om de pasgeboren koning der Joden te zoeken. Volgens het evangelieverhaal volgden zij de ster tot in Bethlehem, waar ze goud, wierook en mirre aanboden.
Met Driekoningen komt ook officieel een
einde aan de kersttijd. Het is dus traditioneel de dag waarop de kerstboom wordt afgebroken en de kerstversiering weer wordt opgeborgen. Daarmee sluiten we de feestperiode af en maken we stilaan de overgang naar het gewone ritme van het nieuwe jaar. Schilder
Tony Claesen plaatste het trio in een cafeetje naast de stal.

Tweedeprovincialer
Kabouters Opglabbeek staat halfweg de competitie op de 12de plaats met 18 punten, 12 meer dan rode lantaarn As-Niel United. Bij de aanvang van de competitie schoof 1 van de 16 trainers in 2B Kabouters Opglabbeek naar voren als titelfavoriet.
Van de 16 gespeelde wedstrijden heeft Kabouters Opglabbeek er 4 gewonnen. Het speelde 6 keer gelijk en liep 6 nederlagen op. Kabouters Opglabbeek heeft een doelpuntensaldo van -8.
Het spreekwoord


Hier zijn we alweer met
ons spreekwoord, het derde ondertussen.
Beeld zegt meer dan duizend woorden en telkens met één vraag: “Herken jij het spreekwoord?”
Een tip: geborgenheid
Nieuwsgierig? Morgen wordt de titel en de betekenis verklapt. (Guido Swusten)
Cijfer van de dag


De goederenuitvoer uit het Vlaamse Gewest bedroeg in het 3de kwartaal van 2025 98,8 miljard euro. Dat is 6% lager dan in het 3de kwartaal van 2024. De goedereninvoer in het Vlaamse Gewest kwam op 97,8 miljard euro in het 3de kwartaal van 2025. De invoer lag daarmee 3,6% lager dan in het 3de kwartaal van 2024.
(…)
Het hele nieuwsbericht
Vier maanden cel en een geldboete van 208 euro: dat is de straf die
een vijftiger uit Oudsbergen bij verstek gekregen heeft voor exhibitionisme. De man verscheen meer dan eens naakt vanachter het gordijn voor een buurvrouw. De man deed het voor de kick. De rechter wees de vrouw 2.000 euro schadevergoeding toe.
(PG)Cijfer van de dag


De ontvangsten van de gemeentebesturen en OCMW’s varieerden in 2024 van
1.310 tot 5.690 euro per
inwoner. De ontvangsten per inwoner liggen hoger in de grotere steden en in de kustgemeenten. Dat blijkt uit gegevens van het Agentschap Binnenlands Bestuur.
In landelijke gemeenten zijn de ontvangsten per inwoner over het algemeen lager. In Peer bedroegen de ontvangsten 2.556 euro per inwoner, in Bocholt 2.314 euro, in Lommel 2.310 euro, in Pelt 2.180 euro, in Bree 2.154 euro, in Beringen 2.054 euro, in Leopoldsburg 1.908 euro, in Oudsbergen 1.895 euro, in Hamont-Achel 1. 847 euro en in Hechtel-Eksel 1.770 euro.

Bij voetbalclub
Nevok Gruitrode spelen maar liefst vier broederparen: Jorne en Maarten Coolen, Wouter en Bert Drijkoningen, Brecht en Bernd Geelen en Lennert en Rune Jonck.
Soulmates


Cartoon: Caryl Strzelecki
Voetbal


Voetbal Vlaanderen besliste deze voormiddag om in Limburg over te gaan tot een
algemene afgelasting. Normaal werden vandaag 28 wedstrijden gespeeld. Dat waren 12 wedstrijden die half december door dichte mist werden afgelast en 16 matchen uit de reeksen met 18 ploegen voor wie de winterstop al voorbij is.
De nieuwe speeldata worden zo snel mogelijk gecommuniceerd. (Foto Jens Veraa)
Chel mag het zeggen

Eerlijk, ik heb nooit begrepen wat mensen zo prettig vinden aan het afsteken van knallend vuurwerk. Neen, ook niet toen ik zelf nog een puber was.
Is het de drang naar luide knallen, is het een soort sadistisch genoegen om dieren doodsbang te maken? Of is het gewoon het moment van extase dat sommige mensen beleven aan het in gevaar brengen van zichzelf en daar, na een knal en wat flitsen, aan te ontsnappen? Zo van “Oef, dat heb ik weer overleefd”?
(…)
Het hele nieuwsbericht

In 2025 werden in ons land 414.770 nieuwe auto's verkocht,
7,5 procent minder dan in 2024.
BMW was met de verkoop van 44.731 nieuwe auto's, goed voor een marktaandeel van 10,8 procent, het populairste merk. Volkswagen staat op twee, Mercedes op drie. De drie merken verkochten wel minder nieuwe wagens. Het eerste merk dat de verkoop vorig jaar wel zag stijgen was Dacia.
Molleke


Molleke (Dirk Van Bun)

Op 31 december is
Agnes Leppens overleden,
echtgenote van
Ghislain Baeten († 2023). Zij was 86 jaar.
Het afscheid zal in intieme kring plaatsvinden. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be

Op 1 januari is
Christine De Backer overleden, echtgenote van Lei Aendekerk (†2024). Zij was 83 jaar. U kan afscheid nemen van Christine in het uitvaartcentrum Witters in Oudsbergen (Meeuwen) op vrijdag 9 januari 2026 om 11.00 uur.
Samenkomst in de aula vanaf 10.45 uur.
U kan nog een laatste groet brengen aan Christine in het voornoemd uitvaartcentrum op donderdag 8 januari 2026 van 19.00 tot 19.30 uur.

Uit een woning op de
Oudsbergerweg in Gruitrode werden horloges en geld gestolen. De diefstal is vandaag vastgesteld.
Het is maar dat je 't weet
Limburgse steden en gemeenten investeren steeds meer in veiligheid. Uit cijfers op basis van de officiële jaarrekeningen blijkt dat de gezamenlijke uitgaven de afgelopen 10 jaar met bijna 43 miljoen euro zijn gestegen. In 2014 gaven de Limburgse gemeenten samen 72,8 miljoen euro uit aan politiediensten, in 2024 is dat bedrag opgelopen tot 115,6 miljoen euro.
Cijfer van de dag

In de eerste negen maanden van 2025 is het aantal letselongevallen in ons land met 5% toegenomen. Uit de meeste recente verkeersveiligheidsbarometer van Vias institute op basis van cijfers van de politie blijkt dat vooral bij de tweewielers er fors meer ongevallen gebeurden waarbij iemand gewond raakte. (…)
Het hele nieuwsberichtIn zijn nieuwjaarsboodschap roept gouverneur Lantmeeters iedereen in Limburg op om op een menselijke manier met elkaar om te gaan en op een redelijke manier met elkaar in gesprek te gaan. "De trend om te oordelen en veroordelen is er al enkele jaren, maar ik zie dat het steeds erger wordt", zegt gouverneur Lantmeeters.

Op de Weg naar Ellikom botsten een auto en een brommobiel. Daarbij raakte
een 19-jarig meisje uit Oudsbergen gewond. Het ongeval gebeurde deze voormiddag rond 11.45 uur.
Vandaag gelezen

Vorig jaar werden in abdijen en kloosters
142.841 overnachtingen geregistreerd. Nooit eerder waren er zo veel mensen die bewust kiezen voor stilte, eenvoud en een vleugje spiritualiteit.
(Otheo)

Naar jaarlijkse traditie openen bij de start van het nieuwe jaar de inschrijvingen voor de BoslandTrail. Wie er graag bij wil zijn op 28, 29 of 30 augustus 2026, zit best klaar op vrijdag 2 januari om 9 uur, wanneer de inschrijvingen officieel van start gaan.
De BoslandTrail is intussen toe aan haar achtste editie. Net als de voorbije jaren vormt Soeverein in Lommel de uitvalsbasis voor start en finish van alle afstanden. “Deze locatie heeft zich al meerdere jaren bewezen als bijzonder geschikt en biedt zowel bij goed als minder goed weer optimale omstandigheden voor deelnemers en supporters. We blijven dan ook volop inzetten op een sterke start- en finishbeleving,” zegt organisator Lennert Lodewijks
(…)
Het hele nieuwsbericht300 woorden van Rudi

De mens, ge kunt gij daar niet aan uit.' Dat dacht ik op het vliegtuig toen we van Lissabon terugkwamen. Gerard Walschap komt niet vaak in mijn hoofd spoken, maar deze prachtige zin van hem was hier toch van toepassing. Laat me beginnen met het gegeven dat we op Portela Airport serieus hadden moeten wachten wegens een vertraging. Zitten, zitten, zitten. (…)
Het hele nieuwsberichtHet is maar dat je 't weet

Wie op de bus of tram betrapt wordt op reizen zonder geldig vervoerbewijs of ongepast gedrag, moet vanaf 1 januari dieper in de buidel tasten. De
boetetarieven bij De Lijn worden verhoogd. De Lijn wil zwartrijden en ongepast gedrag verder ontmoedigen door de boetes terug in lijn te brengen met de tarieven.