Vrijdag 30 september 2022
Naar aanleiding van de
30ste verjaardag van de sluiting van de laatste Limburgse steenkoolmijn
hielden de KS-vrienden vandaag een herdenkingsplechtigheid. ’s Morgens
gingen ze naar het kerkhof van Zwartberg waar ze de doden van de staking
van Zwartberg herdachten: Jan Latos, Valeer Sclep en Theo Van Hecken,
allen getroffen door kogels afgevuurd door de rijkswacht. Daarna ging
het richting Genk-centrum, naar het standbeeld van André Dumont die
ondanks vele tegenkanting van de politiek (…)
Het hele nieuwsberichtVrijdag 30 september 2022
Vandaag bezocht
Linda Chauvin (81), dochter van een Amerikaanse piloot die sneuvelde tijdens Operatie Market Garden, het
Liberation Garden museum. Het museum opent pas de deuren in mei volgend jaar maar het gebouw wordt volgende week opgeleverd. Vanaf 1 november zal dan de collectie opgebouwd worden. Ook het verhaal van Linda zal er dan te horen zijn.
Op 17 september 1944, de start van Operatie Market Garden, vliegt de Amerikaanse piloot Eugene Chauvin met zijn C-47 Dakota over Belgisch grondgebied (…)
Het hele nieuwsberichtMaandag 26 september 2022
Lezers weten dat wij het niet bepaald voor de
F35 hebben, ondanks die formidabele show die demopilote
Kristin Beo Wolfe op Sanicole gaf. Maar laat Marc Faes nu ontdekt hebben dat die pilote daar in haar cockpit een pluchen beertje mee liet vliegen. Dat maakt van haar ineens weer een gewoon sympathiek mens. Hoe zou ze dat beertje noemen? Op de foto zit het alvast voorin, bij het cockpitglas.
(Foto Marc Faes)Maandag 26 september 2022
In Kwartier IJzer werd afgelopen zaterdag flink gefeest met Fons en die van Ons.
De Borst Vooruit fuif werd georganiseerd ten voordele van Think Pink.
Patrick Knuyt fotografeerde door een roze bril en maakte dit rooskleurig fotoverslag. Vrijdag 23 september 2022
Politie Kempenland heeft controles verricht in de schoolomgevingen van
Hechtel-Eksel, Leopoldsburg en Peer. Er werden onder meer 45 hardrijders betrapt. Twee bestuurders die de rode knipperlichten aan een spooroverweg negeerden werden ook geverbaliseerd. In de nabije toekomst komen er nog dergelijke controles.
Dinsdag 20 september 2022
Praatcafé Dementie en De Familiegroep Dementie organiseren op 27 oktober 2022 voor mantelzorgers en personen met dementie een infosessie ‘
Omgaan met personen met dementie’. Spreker van de avond is Brigitte Beckers. Na deze informatieve sessie is er de mogelijkheid om ervaringen en steun uit te wisselen met elkaar. Praktisch: Donderdag 27 oktober 2022: 19u – 21u Thuisverzorging de ‘Eerste Lijn’, Koolmijnlaan 86 te 3580 Beringen. Deelname is gratis, inschrijven is nodig en kan via De Klitsberg Paal: 011 44 95 00 - dienstencentrum
beringen.be of via De tuinhoek Leopoldsburg: 011 34 02 53 dienstencentrum
ocmwleopoldsburg.be
Net als de brandweer van Pelt hield ook de brandweer van Leopoldsburg vandaag een opendeurdag. En ook hier had men wat last van de regen. Maar dat kon het enthousiasme van de bezoekers niet wegnemen. (Foto Stefan Beckers)
Vrijdag 16 september 2022
In een nieuwe mail aan de leden van de
KS-Vriendenkring laat waarnemend voorzitter Eddy Melis weten dat er dan toch
geen sprake is van het betalen van geld aan de Hongaarse en Bulgaarse maffia. Dat had hij nochtans gezegd tijdens de algemene vergadering van 11 september; het geld had moeten dienen om het leven van voorzitter Michel Dylst te redden die bedreigd werd, in elkaar was geslagen en aan een vergiftigingspoging was ontsnapt.
Nu geeft Melis toe dat dat niet klopt, hij wijt zijn uitspraak (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 14 september 2022
Jos Caerts, eminent bestuurslid van
Heemkunde-Heppen en Heemkunde-Beverlo, werd afgelopen zaterdag in de kerk van Heppen gehuldigd omwille van zijn jarenlange heem- en geschiedkundige onderzoek dat het oude Land van Ham betrof, het middeleeuwse domein dat later de gemeenten Kwaadmechelen, Oostham, Beverlo, Heppen en Leopoldsburg zou omvatten.
Jos is vandaag bijna 90 lentes jong en bracht een nieuw boek uit. Dat handelt over de geschiedenis van de zogenaamde ‘Grote Heide’, het (…)
Het hele nieuwsbericht Woensdag 14 september 2022
In het
vaccinatiecentrum van Beringen worden opnieuw vaccins tegen corona gezet. De inwoners van Beringen, Ham, Tessenderlo en Leopoldsburg kunnen opnieuw terecht in het voormalig stedelijk administratief centrum van Beringen.
Begin september werd de eerste prioritaire groep uitgenodigd en gisteren werden er al 700 mensen gevaccineerd, waaronder 65- plussers, zorgpersoneel en inwoners van woonzorgcentra. Volgende week wordt de tweede groep, de 50 t.e.m. 64-jarige bevolking, gefaseerd uitgenodigd.
Een (…)
Het hele nieuwsberichtDinsdag 13 september 2022
De geplande
betoging van voormalige ondergrondse mijnwerkers volgende maandag in Brussel wordt uitgesteld naar een latere datum en vervangen door een infovergadering. Dat is zojuist meegedeeld op een 'persconferentie' bij ZLDR Luchtfabriek die ook door meer dan 200 ex-mijnwerkers werd bijgewoond.
Volgens waarnemend voorzitter Eddy Melis van de KS-Vriendenkring gaan ze pas naar Brussel als hun voorzitter Michel Dylst kan meegaan. Daarnaast zijn er heel wat praktische problemen: het gerecht heeft immers voor het onderzoek de hele administratie in beslag genomen en de bankrekening geblokkeerd. In plaats van de actie van maandag wordt om 11 uur een infovergadering georganiseerd op het mijnterrein van Zolder om een stand van zaken te geven. Overigens zijn Michel Dylst en zijn vrouw vandaag voor de raadkamer verschenen. Die heeft hun aanhouding met een maand verlengd.
Dinsdag 13 september 2022
De
bezoekers van de Sanicole Airshow kunnen dit jaar gratis kijken naar de DVD die jaarlijks wordt gemaakt van de show. De organisatie biedt deze aan als
compensatie voor de mobiliteitsproblemen afgelopen weekend.
"Eerst en vooral wil ik je hartelijk bedanken voor jouw aanwezigheid tijdens onze vliegshow het afgelopen weekend. Als organisatie heb je maar één wens en dat is de bezoeker een onvergetelijke dag bezorgen. Helaas ben ik me er ten zeerste van bewust dat momenteel niet (…)
Het hele nieuwsberichtDinsdag 13 september 2022
Er
loopt geen onderzoek naar vermeende bedreigingen van de Hongaarse en Bulgaarse maffia aan het adres van Michel Dylst, de voorzitter van de KS-Vriendenkring. Die zit sinds vorige week samen met zijn vrouw in de cel op verdenking van misbruik van vertrouwen en verduistering van het geld van de vzw. Het bestuur van de KS-Vriendenkring had eerst gezegd dat er niets aan de hand was. Maar tijdens een algemene vergadering zondag werd dan een verhaal gebracht over de Hongaarse en Bulgaarse maffia die Dylst
(foto) zouden bedreigd hebben. Aan hen zou geld betaald zijn om zijn leven te sparen. Er werden ook verhalen verteld over geweld tegen Dylst en een vergiftigingspoging. Het parket van Limburg heeft nu bevestigd dat er voor geen van die feiten een klacht bekend is of een onderzoek loopt.
UPDATE De raadkamer heeft vandaag de aanhouding van Dylst en zijn vrouw bevestigd.
Maandag 12 september 2022
De
43ste editie van de Sanicole Airshow kon afgelopen weekend rekenen op een massa toeschouwers, goed voor een recordeditie met
40.000 bezoekers die genoten van een gevarieerd luchtspektakel. Na de overvloedige regen van zaterdag was er gisteren gelukkig veel zon. Toch moest de start nog uitgesteld worden door nevel en mist in de ochtend, maar eens die wegtrok kon de zeven uren durende show beginnen.
Door het slechte weer van zaterdag waren de parkings zompig en ontstonden er lange files, (…)
Het hele nieuwsberichtMaandag 12 september 2022
Op de Sanicole Airshow staan traditiegetrouw veel spotters met indrukwekkende fototoestellen en dito lenzen. Ook
Guido Reijnders uit Beverlo was aanwezig, al voor de veertigste keer. "Het was een heel goede show, wat spijtig van de mist in de ochtend, maar het was prachtig. Ik heb weer veel vliegtuigen kunnen spotten, vooral de F35 natuurlijk. En onze Belgische F16 was ook weer prachtig. De mooie kleuren van het vliegtuig en piloot
Steven De Vries of beter gekend als 'Vrieske' maken het speciaal voor mij. Ik ben altijd fan van Vrieske geweest, van toen hij nog bij het 23ste smaldeel was", zegt Guido.
Vanmiddag hebben aan de
mijn van Houthalen een grote massa ex-mijnwerkers - volgens de KS-Vriendenkring 3500 - de
buitengewone algemene vergadering van de KS-Vriendenkring en de Mijnwerkers voor Werk bijgewoond. Aanleiding was het gerechtelijk onderzoek van de voorbije week en de aanhouding van voorzitter Dylst en zijn partner omwille van
vermoedens van misbruik van vertrouwen en verduistering van lidgelden van de vzw. Volgens de statuten is momenteel Eddy Melis aangesteld als waarnemend (…)
Het hele nieuwsberichtEen
lange uitgerekte onweerszone trok gisterenavond over het
vliegveld van Sanicole. Door de vele en soms hevige buien moest de organisatie schakelen en enkele teams zoals de Jordanian Falcons en de Saudi Hawks konden hun show niet brengen. Gelukkig klaarde het af en toe op en kon het publiek toch nog genieten van een mooie sunsetshow. Deze ging voor het eerst door op zaterdag en dat was een goede zet: 10.000 tickets vlogen de deur uit. Vandaag worden 30.000 bezoekers verwacht, meteen tekent Sanicole voor een recordeditie.Voor de Amerikaanse F35 en de Belgische F16 maakten indruk. Wie vandaag naar de show gaat, draagt best laarzen of aangepast schoeisel.
Bekijk een fotoverslag van Hans Put en Geert Van den Bruel op onze Facebookpagina. Duvelclub De Stam uit Paal was dit jaar aanwezig op de Sanicole airshow. In samenwerking met Duvel Moortgat werd dit jaar een herdenking georganiseerd omtrent de
ontbinding van het 23e smaldeel, nu al 20 jaar geleden. Guy Baptist, voorzitter van de Duvelclub, was lid van het 23e smaldeel en maakte deal uit van het F16-team van Kleine Brogel. Zo nam hij als technieker vaak deel aan airshows over heel Europa. Het was gisteren voor hem terug thuis komen. Tijdens de vlieghappening kon je een exclusief Duvelglas kopen en dat werd meteen al een collectersitem. Het glas zal later ook in het stamlokaal nog te verkrijgen zijn.
Zaterdag 10 september 2022
Morgen om 11 uur houdt het bestuur van de
KS Vriendenkring en Studie- en Documentatiecentrum Mijnwerkers voor Werk een bijzondere algemene vergadering achter het voormalige KS-hoofdgebouw in Houthalen. Die komt er uiteraard naar aanleiding van het gerechtelijk onderzoek dat afgelopen week gestart is naar de vereniging. Voorzitter Michel Dylst en zijn partner zitten ondertussen in gevangenis op verdenking van misbruik van vertrouwen en verduistering van lidgelden van de vzw.
Zaterdag 10 september 2022
Door het
overlijden van Koningin Elizabeth II is het programma van de Sanicole Airshow lichtjes aangepast. "Sanicole is bedroefd om het overlijden van Koningin Elizabeth II. Wij wensen ons medeleven uit te drukken. Deze ongelukkige gebeurtenis heeft ook enkele gevolgen voor ons programma. De Royal Navy Wildcat en The Blades zullen de nationale rouwperiode in acht nemen en zullen om die reden niet deelnemen. We hebben echter een opwindende display toegevoegd om hun plaats in te nemen. Team Raven, een team (…)
Het hele nieuwsberichtEen veertiger uit Leopoldsburgheeft van de rechter in Hasselt 20 maanden cel gekregen voor het plegen van auto- en fietsdiefstallen, De verdediging had tevergeefs op een straf met uitstel aangedrongen. De man kwam herhaaldelijk in aanraking met het gerecht. Dat leverde hem 20 veroordelingen op.
(PG) Donderdag 8 september 2022
De
onderzoeksrechter heeft beslist om
voorzitter Michel Dylst van de KS Vriendenkring en zijn partner aan te houden. De twee waren gisterenmorgen samen met drie anderen gearresteerd bij 5 huiszoekingen naar aanleiding van mogelijke misbruiken van de lidgelden van de vereniging. De drie anderen zijn gisteren in de loop van de dag vrijgelaten, Dylst en zijn partner werden doorverwezen naar de onderzoeksrechter. Die heeft vandaag geoordeeld dat er voldoende redenen waren om beiden aan te houden en dus in de gevangenis op te sluiten. De administratie en computer van de vereniging zijn ondertussen nog bij de gerechtelijke politie voor het onderzoek.
Donderdag 8 september 2022
Een 150-tal leden van de KS Vriendenkring is vanmiddag samengekomen aan ZLDR Luchtfabriek om hun voorzitter Michel Dylst te steunen. Ze deden dat na een oproep van Eddy Melis die er afspraak had voor een interview met TVL. De aanwezigen scandeerden de naam van Dylst. Ondertussen is het wachten op een beslissing van de onderzoeksrechter over het al dan niet aanhouden van Dylst en zijn vrouw, die ervan verdacht worden ledengelden voor eigen voordeel te hebben gebruikt. Bestuursleden van de KS Vriendenkring hebben deze voormiddag ook overlegd met hun advocaat. De computer en volledige administratie zijn nog bij het gerecht, die zijn gisteren in beslag genomen bij de inval op het secretariaat in Leopoldsburg. De andere bestuursleden die gisteren opgepakt waren kregen naar eigen zeggen schema's van geldtransacties voorgelegd, maar zeggen dat ze daar niet in geloven.
Woensdag 7 september 2022
Voorzitter Michel Dylst van de KS Vriendenkring en zijn vriendin worden morgen voorgeleid bij de onderzoeksrechter, die moet beslissen of ze al dan niet worden aangehouden. De twee zitten momenteel in de cel nadat ze vanmorgen waren gearresteerd tijdens vijf huiszoekingen die de federale gerechtelijke politie deed. Daarbij zijn nog drie andere leden van de vzw opgepakt, maar zij zijn na ondervraging vrijgelaten. Het onderzoek dat gestart is, gaat over misbruik van vertrouwen en witwassen binnen de vzw. Het (…)
Het hele nieuwsbericht Woensdag 7 september 2022
Vanavond heeft het bestuur van de
KS Vriendenkring en Mijnwerkers voor Werk gereageerd op het gerechtelijk onderzoek dat tegen een aantal leden is geopend. Zelf spreekt het bestuur over persoonlijke beschadigingen tegen
voorzitter Michel Dylst en zijn partner om verdeeldheid te zaaien onder de mijnwerkers. Ze zeggen alle vertrouwen te hebben in Dylst en zijn partner, in het bestuur van beide organisaties en de gerechtelijke diensten van wie ze hopen spoedig duidelijkheid te krijgen. Volgens het communiqué passen de 'aanvallen' in een strategie om niet te moeten toegeven op de eisen rond schadevergoedingen, intresten en fiscaliteit. Het bestuur herhaalt zijn oproep aan de mijnwerkers om deel te nemen aan de betoging in Brussel op 19 september.
Woensdag 7 september 2022
Het Limburgse gerecht voert financieel onderzoek naar leden van de VZW Vriendenking KS. De VZW Vriendenkring KS werd in 2012 opgericht om de belangen van de ex-werknemers van de Kempische Steenkoolmijnen te behartigen. Limburgse justitie beschikt vandaag over ernstige aanwijzingen dat enkele verantwoordelijken van de VZW
aanzienlijke geldbedragen hebben gebruikt om privé-aankopen en privé-uitstappen te betalen. Het verduisteren van gelden uit een vennootschap is strafbaar. Het parket van Limburg (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 7 september 2022
Wie gisteren in het luchtruim keek, heeft al verschillende passages gemerkt van enkele vliegtuigen die dit weekend zullen deelnemen aan de
43ste Sanicole Airshow. We gingen even poolshoogte nemen met
airshow director Geoffrey Buekenberghs uit Beringen. Ruim 700 vrijwilligers staan dit weekend paraat, het programma is top, de tickets vliegen de deur uit, alleen de weergoden kunnen nog wat verstoring brengen in het luchtruim boven het vliegveld van Sanicole in Hechtel-Eksel. Geoffrey volgde zijn vader (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 7 september 2022
Nieuwe boeken
Jarenlang werkte
heem- en geschiedkundige Jos Caerts aan de schriftelijke reconstructie van de zogenaamde ‘
Grote Heide’, de onoverzichtelijk uitgestrekte heidevlakte in het noordoosten van Beverlo die diende om alle Beverlonaren en omliggende streekgenoten te voorzien van strooisel, houtkap, graasgelegenheid voor de schapenkudden, … Omstreeks 1850 ontstonden op die site de gemeenten Heppen en Leopoldsburg en verloor Beverlo 2/3 van zijn grondgebied. Vandaar dat Jos ervoor koos zijn (…)
Het hele nieuwsberichtDe poltie heeft gisteren een huisjesmelker uit Leopoldsburg gearresteerd. Het gaat om een veertiger. Hij verhuurde huizen die onder de schimmel zaten en vroeg hoge huurprijzen. Drie huizen van de man zijn alvast onbewoonbaar verkaard.
In een appartement aan de
Koningin Maria-Louisalaan is deze voormiddag ingebroken. Dat gebeurde terwijl de bewoner was gaan winkelen. De daders gingen met juwelen aan de haal. De dieven doorzochten de slaapkamers en stichtte er wanorde.
Zaterdag 3 september 2022
Defensie heeft een fiets- en wandelbrug gebouwd over de
Hechtelsesteenweg in Leopoldsburg. Zo worden de kwartieren Noord en Zuid met elkaar verbonden. Militairen kunnen nu veilig de drukke gewestweg oversteken.
Een dertiger uit Leopoldsburg is tot vijf jaar cel veroordeeld omdat hij een minderjarig meisje verkrachtte, Dat gebeurde op 13 augustus vorig jaar. De man had het meisje opgepikt aan een bushalte aan de Kamperbaan en mee naar zijn appartement genomen. Aan de burgerlijke partijen moet hij 9.500 euro schadevergoeding betalen. (
PG) Donderdag 1 september 2022
Algemeen directeur van GO! Scholengroep Xpert, Anne Smeyers, trapte vandaag het nieuwe schooljaar af met de overhandiging van de eerste laptops aan de leerlingen van
X plus in de Mudakkers in Lommel. De scholengroep voorziet een laptop voor alle leerkrachten én leerlingen vanaf het vijfde leerjaar basisonderwijs tot en met het volledige secundaire onderwijs. In totaal worden zo
méér dan 2.300 exemplaren verdeeld binnen de GO! Scholengroep in Noord-Limburg.
Anne (…)
Het hele nieuwsbericht
Het overige nieuws
Vrijdag 30 september 2022
Deze namiddag rond 16.45 uur is een 43-jarige fietser uit Leopoldsburg gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het ongeval gebeurde in de Berkenweg in Ham.
Vrijdag 30 september 2022
Vandaag is
Henri Geuens overleden, de weduwnaar van Maria Verdonschot. Hij was 89 jaar. Donderdag om 10.30u is er een afschedsdienst in het crematorium in Lommel. Begroeting: woensdag (19.30-20u) in uitvaartcentrum Severens in de Schansstraat in Lommel.
Vrijdag 30 september 2022
Het is maar dat je 't weet
Doe-het-zelvers die dakisolatie plaatsen in hun eigen woning vóór mei 2023 kunnen beroep doen op een
tijdelijk nieuw steunprogramma van de Vlaamse regering. Dat is een van de extra energiemaatregelen van Vlaams minister van Energie Zuhal Demir. De nieuwe, tijdelijke premie zal gelden voor facturen tussen 1 juli 2022 en 30 april 2023 en zal in principe
6 euro/m² bedragen. Het steunprogramma is aanvullend op de MijnVerbouwPremie, die werken noodzaakt die door een aannemer worden (…)
Het hele nieuwsbericht Donderdag 29 september 2022
Bedrijfsnieuws
“In juni was het al slecht gesteld met het
ondernemersvertrouwen van onze
bouwbedrijven, maar nu is die echt in vrije val”, zegt Jean-Pierre Waeytens, gedelegeerd bestuurder van
Bouwunie. De Bouwbarometer, dé driemaandelijkse conjunctuurindicator voor de bouwsector, strandt op 95,9 punten, meer dan een punt lager dan de vorige meting. 100 punten is de gezonde grens. “Enkel in maart 2020, het begin van de coronacrisis, zakte de Barometer nog dieper, tot 94,8 punten. Maar (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 29 september 2022
Op 24 september is Carine Ruymaekers overleden. Zij was 75 jaar en afkomstig uit Heppen. Het afscheid vindt plaats in beperkte kring. Begroeting: vrijdag (20-20.30) in uitvaartcentrum Dries-Hulsmans in Balen.
Donderdag 29 september 2022
Na jaren renovatie is het KMSK in Antwerpen weer geopend.
(Cartoon: Fobie)Woensdag 28 september 2022
De conjunctuurbarometer van Voka – KvK Limburg duikt verder steil neerwaarts. Ten opzichte van vorige maand is dat vooral te wijten aan de exportprestaties en minder aan de andere deelindicatoren op vlak van bouw, auto en arbeidsmarkt. De vraag is vooral hoeveel dieper er nog gezakt kan worden. “Hoewel we al maanden aan de alarmbel trekken via onze maandelijkse conjunctuurbarometer, zien we nu pas dat de eerste (federale) maatregelen aangekondigd worden”, zegt Johann Leten, gedelegeerd (…)
Het hele nieuwsbericht Woensdag 28 september 2022
Vandaag gezien
Het was vandaag weer zo een wisselvallig weertje, maar op de valreep kwam de zon nog even fel uithalen met een straf wolkenfilmke in schitterende kleuren. Ook de komende dagen blijft het wisselvallig herfstweer met kan op buien. (foto Gust Ischen) Woensdag 28 september 2022
Cristophe Gijbels uit Leopoldsburg en Kristel Schelfhout uit Maaseik hebben de besloten vennootschap Equi-Libre opgericht met zetel aan de Eikendreef in Leopoldsburg. Tot het doel van de vennootschap behoren de aan- en verkoopp van paarden, het uitbaten van een vakantiepark en het organiseren van diverse evenementen, inclusief jumpings en paardenwedstrijden.
Woensdag 28 september 2022
Overmorgen,
vrijdag 30 september, is het exact
30 jaar geleden dat
de mijn van Zolder dichtging, als laatste steenkoolmijn in de Benelux.
Op de site zelf wordt dat dit weekend en de weken erna herdacht met
MijnKracht, een uitgebreid programma met animatie, muziek en
tentoonstellingen. Ook de pas opgerichte vereniging
European Miners Association
herdenkt de mijnsluiting. De EMA-leden vertrekken vrijdag om 9 uur
vanuit Houthalen met een tweetal (…)
Het hele nieuwsberichtDinsdag 27 september 2022
Vandaag is
Antoine Maes overleden. Hij was 77 jaar. Het afscheid vindt zaterdag (11 uur) plaats in aula De Vloot. Begroeting: vrijdag (18.30-19 uur) in funerarium Hulsmans.
Dinsdag 27 september 2022
Het is maar dat je 't weet
De vrijwilligers van Tele-Onthaal Limburg voerden vorig jaar 16.419 gesprekken, voornamelijk via de telefoon. De meerderheid van de oproepers is vijftigplusser terwijl jongeren tussen twaalf en zeventien liever een online gesprek voeren. Relaties blijven het meest besproken gespreksthema. Sinds de coronapandemie verschijnt het thema gezondheid wat prominenter op de voorgrond met angstgevoelens als rode draad. Voorts is eenzaamheid een belangrijke reden om Tele-Onthaal te contacteren.
Dinsdag 27 september 2022
Weerbericht
Met een depressiekern aan de westkust van Denemarken worden buien die ontstaan over de Noordzee naar onze streken gestuurd. Er wordt bovendien nog steeds koude lucht aangevoerd, met ondermaatse maxima. Ook de volgende dagen verlopen wisselvallig, maar het wordt wel wat droger en zachter.
Vandaag wisselen buien af
met drogere perioden en soms een streepje zon. Verspreid vallen er
buien. Tussen de buien door zijn er drogere perioden met soms een
streepje zon. Bij een matige westenwind wordt (…)
Het hele nieuwsberichtZaterdag 24 september 2022
Wedstrijdverslag
K ESK Leopoldsburg heeft Stal Sport verslagen met 3-2. "Na de afgang van vorige week, trok Stal naar Leopoldsburg. Velen vroegen zich af hoe groot de pandoering dit keer zou zijn. Maar dat viel anders uit. Met doelman Wim Kenens opnieuw onder de lat en Angelo Basso in de defensie, zat er meer maturiteit in de groep. Ook de aalvlugge Ward Geys en rots in de branding Wout Deelkens achteraan, kregen hun kans en de youngsters deden het meer dan behoorlijk. En zo gebeurde het warempel dat Stal na 12 minuten op (…)
Het hele nieuwsbericht Zaterdag 24 september 2022
Deze voormiddag ontstond in de Boskantstraat brand op de zolder van een huis door een defect in de zekeringkast. De bewoners hebben het vuur zelf geblust.
Zaterdag 24 september 2022
Gekleurde Woorden
De gedachten van Edith gaan deze week naar haar grootvader.
Vrijdag 23 september 2022
Een storing bereikt vanavond onze streken en blijft dan vrijwel stationair tot morgenavond. Wolken overheersen en de neerslagkansen nemen toe. Na de doortocht van deze storing wordt
koelere lucht van polaire oorsprong aangevoerd. Hierin ontstaan gemakkelijk buien en de temperaturen komen een stuk lager uit. Na het weekend wordt nog koudere lucht aangevoerd met geregeld regen en buien.
Vandaag staat de zon precies boven de evenaar en begint dus de astronomische herfst. Aan de temperaturen (…)
Het hele nieuwsberichtVrijdag 23 september 2022
In Limburg is de
brandweer op zoek naar 80 vrijwilligers. De drie hulpverleningszones in de provincie en hun posten kunnen nu op een 1.000-tal vrijwilligers rekenen. Er hebben zich al heel wat nieuwe kandidaten gemeld,
maar er zijn er nog meer nodig.
Brandweervrijwilligers doen dezelfde interventies als hun beroepscollega’s: branden blussen, beknelde slachtoffers bevrijden, maar ook wespen verdelgen, pompen bij wateroverlast, gevaarlijke bomen vellen bij stormweer, enzovoort. Je moet dus (…)
Het hele nieuwsberichtVrijdag 23 september 2022
Voor de
Nacht van de Jeugdbeweging is de stad Beringen nog op zoek naar bussen om
jongeren van Beringen naar Genk te brengen. Ze doen een oproep via de pers omdat ze via hun vaste kanalen nog geen transporteur gevonden hebben. Voor meer info kan u contact opnemen met de dienst Jeugd en Sport van stad Beringen via 011 43 03 72 of jeugdensport
beringen.be
Donderdag 22 september 2022
Bedrijfsnieuws
Group Bruno gaat
vanaf 3 oktober haar 21 Limburgse Foodcorners sluiten tussen middernacht en 5 uur ’s morgens. Op die manier wil men de hoge energiekosten drukken. De maatregel kost aan 40 mensen hun baan.
Woensdag 21 september 2022
Weerbericht
Een hogedrukgebied over onze streken zorgt voor rustig en aangenaam herfstweer. Overdag bereikt het kwik vrij hoge waarden, maar in de nacht koelt het flink af. De volgende dagen trekt het hogedrukgebied weg richting Duitsland, waarbij storingen in het weekend over onze regio kunnen trekken. De neerslagkansen nemen toe en het wordt terug wat koeler.
Vandaag is het rustig en droog met geregeld zon. Er komen ook wel enkele wolken voor, maar ook de zon krijgt vaak ruimte. Het kwik kan oplopen naar (…)
Het hele nieuwsberichtDinsdag 20 september 2022
De herfst begint op 21 september, leerden we vroeger, en naarmate we ouder werden werd ons ingepeperd dat we het verkeerd hadden. Nu wordt van ons verwacht dat we aannemen dat de herfst voor de weerkundigen begint op 1 september en de astronomische herfst op 23 september. Wat hebben ze ons vroeger nóg wijsgemaakt?
Maar daar willen we het nu niet over hebben. Wel over de
film "Onze Natuur" die
vanaf 21 september (niet het begin van de herfst!) in de bioscopen te zien is. Het is een film waaraan drie jaar lang werd gewerkt en die opgenomen werd in de mooiste natuurgebieden van ons land. De 25 topsoorten van de Belgische fauna zitten in de film, de andere komen aan bod in de zevendelige documentaire die begin 2023 op Canvas komt. Op de trailer hierboven kunt u al zien dat de film spectaculaire beelden bevat. Per ticket bij Kinepolis gaat er 1 euro naar meer natuur.
Dinsdag 20 september 2022
Opgelet als je morgen de bus wil nemen om naar school of het werk te gaan, want er is een
staking aangekondigd die ook bij De Lijn voelbaar zal zijn. Uit een interne rondvraag van de openbare vervoersmaatschappij is gebleken dat 56 % van de bussen wel uitrijdt. Dus hou je er best rekening mee dat bepaalde ritten niet zullen verzekerd zijn.
Dinsdag 20 september 2022
Sint-Vincentius heeft zijn 25ste verjaardag gevierd.
De organisatie telt 1.100 vrijwilligers en helpt momenteel ruim 11.000 mensen. “Ik schat dat we dit jaar een stijging tussen de 10 en 20 procent kunnen noteren", vertelt voorzitter Stef Vandebroek. "Ik denk dat we vlot naar 12 à 13.000 mensen gaan. Maar we zien niet alleen dat er meer mensen om hulp vragen, maar ook dat we minder producten binnenkrijgen vanuit de bedrijfswereld. Dat betekent alleen maar dat we er de volgende jaren met een verhoogde inzet tegenaan zullen gaan.” (
Bron: Radio 2)Dinsdag 20 september 2022
Gisteren is
Nancy Geypen overleden, de echtgenote van Daniel Brebels. Zij was 52 jaar. Het afscheid vindt donderdag (11 uur) plaats in aula De Vloot. Begroeting: woensdag (18.30-19 uur) in funerarium Hulsmans.
Dinsdag 20 september 2022
20% van onze 10- tot 15-jarigen haalt het minimumdoel voor
begrijpend lezen niet. Vlaanderen bengelt met deze cijfers achteraan het peloton en wil het tij keren. Vlaanderen wil over 10 jaar in de top 5 staan van landen met de beste leesvaardigheid. De Vlaamse Regering wil die inhaalbeweging realiseren met een groot Leesoffensief, dat zich in de eerste plaats richt op mensen die vandaag amper of zelfs niet lezen. Met de lancering van een communicatiecampagne ‘Vrienden voor het Lezen’ wil (…)
Het hele nieuwsbericht Maandag 19 september 2022
In de Weidestraat is een portefeuille gestolen uit een auto, waarvan de eigenaar vergeten had hem te sluiten. De portefeuille is leeg teruggevonden. De diefstal is gisterenavond vastgesteld.
Maandag 19 september 2022
Kort nieuws van bij de buren
In de vroegere badzaal van de mijn van Zolder zijn deze voormiddag enkele duizenden ex-mijnwerkers samengekomen. Het gaat om een info-meeting van de
KS-Vriendenkring als alternatief voor de geplande betoging in Brussel, die vorige week is uitgesteld. De mijnwerkers hopen meer te weten te komen over de stand van zaken van het pensioenachterstal, maar vooral willen ze ook weten hoe de vork aan de steel zit bij de KS-Vriendenkring zelf en de aangehouden voorzitter Michel Dylst, na de tegenstrijdige en warrige (…)
Het hele nieuwsberichtDe provinciale reserven van K. ESK Leopoldsburg hebben met
2-3 verloren van FC Paal-Tervant.
Zaterdag 17 september 2022
In tweede provinciale B hebben Eendracht Louwel en K. ESK. Leopoldsburg vanavond 2-2 gelijkgespeeld.
Zaterdag 17 september 2022
Kort nieuws van bij de buren
In een weide aan de Belgenlaan in Balen is een pony doodgebeten, vermoedelijk door een wolf. De dode pony werd vanmorgen aangetroffen.
Zaterdag 17 september 2022
Weerbericht
In een strakke noordwestelijke luchtstroming wordt
koude polaire lucht over het warme Noordzeewater gestuurd. Daarbij ontwikkelen gemakkelijk buien, die tot over onze regio komen. Het wordt een erg wisselvallig en guur weekend met geregeld buien. Na het weekend wordt het droger en stilaan ook terug wat warmer.
Vandaag wisselen bewolkte perioden met buien af met zonnige momenten. Er vallen geregeld buien en een lokale donderklap is niet uitgesloten. Bovendien staat er een matige (…)
Het hele nieuwsberichtZaterdag 17 september 2022
Edith laat zich deze week inspireren door de nakende herfst.
Vrijdag 16 september 2022
Vandaag is
Gudrun Bade overleden, de echtgenote van Lodewijk Van Ranst. Zij was 83 jaar. Het afscheid vindt vrijdag (11 uur) plaats in aula De Vloot. Begroeting: donderdag (18.30-19 uur).
Vrijdag 16 september 2022
Bram Schelkens (23) uit Heppen heeft de besloten vennootschap Kiné Bram Schelkens opgericht. De zetel van de vennootschap is gevestigd Op 't Zand.
Vrijdag 16 september 2022
Het gemeenschappelijk vakbondsfront organiseert op
woensdag 21 september een algemene actiedag. De actie is niet gericht tegen
De Lijn, al neemt ook personeel van De Lijn eraan deel. De Lijn betreurt alleszins de hinder die dit met zich zal meebrengen voor de bus- en tramreizigers.
Het vakbondsfront wil aan de regering nogmaals een signaal geven voor meer koopkracht en tegen de hoge energieprijzen.
De actiedag vindt plaats op woensdag 21 september. Dit zal in heel Vlaanderen hinder (…)
Het hele nieuwsberichtVrijdag 16 september 2022
Het is maar dat je 't weet
De armoede in Vlaanderen neemt opnieuw toe. Een globale verarming van de lage middenklasse en de verdieping van de armoede zijn vandaag een realiteit, stelt Decenniumdoelen in een nieuw rapport. Volgens Decenniumdoelen, het platform van armoedeorganisaties, vakbonden, mutualiteiten en het brede Vlaamse middenveld, hebben wij in het najaar 2021 een scharniermoment bereikt.
Na jaren van daling begonnen de armoedecijfers eind vorig jaar opnieuw te stijgen.
Het platform vreest dat dit nog maar de voorbode (…)
Het hele nieuwsberichtVrijdag 16 september 2022
Bedrijfsnieuws
VKW Limburg presenteerde vandaag de nieuwe "TOP 500" van het Limburgse bedrijfsleven, waarin de meest recente bedrijfsresultaten van de 500 grootste ondernemingen in de provincie zijn opgenomen. En die resultaten heeft de werkgeversvereniging zoals steeds verwerkt in een uitgebreide analyse.
2021 bleek een zeer gunstig jaar. Met een sterke
omzetgroei van 14,5% en met 6% meer mensen aan het werk dan het jaar voordien, toen corona onze samenleving en onze economie in de klem nam. Ook de export deed het (…)
Het hele nieuwsberichtVrijdag 16 september 2022
Woensdag is Philomena Eyckmans overleden, de echtgenote van Albert Waelburgs. Zij was 79 jaar. Het afscheid vindt plaats in intieme kring. Begroeting: donderdag (18.30-19 uur)in uitvaartcentrum Hulsmans-Laenen.
Vrijdag 16 september 2022
Het Rode Kruis Vlaanderen zoek
stamceldonoren van Turkse, Noord- of Centraal-Afrikaanse afkomst.
Voor patiënten met ernstige ziektes zoals leukemie en lymfeklierkanker is een behandeling met stamcellen vaak de levensreddende laatste kans om te genezen. Maar er is een probleem: één op drie patiënten met Turkse, Noord- of Centraal-Afrikaanse roots vindt geen geschikte donor om stamcellen van te krijgen. Terwijl dit bij patiënten met West-Europese roots maar één op de tien (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 15 september 2022
Deze namiddag is er een verkeersongeval gebeurd op de Antwerpsesteenweg. Daarbij is één gewonde gevallen.
Donderdag 15 september 2022
Het is maar dat je 't weet
Bijna 40% van de volwassen Vlamingen vindt de Bijbel een relevant boek en één op de vijf leest er ook in. 60% van de Vlaamse bevolking noemt zichzelf christelijk. Van die christenen leest 47% echter niet in de Bijbel. Dat blijkt uit onderzoek naar het Bijbelleesgedrag, waarvan het Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap (NBG) vandaag de resultaten bekend maakte.
Donderdag 15 september 2022
Het is maar dat je 't weet
Op 1 augustus 2022 telde België
5.947.479 personenwagens, tegenover 5.927.912 een jaar eerder. Dat is een stijging van 0,3%. Het aantal personenwagens is de afgelopen tien jaar gemiddeld met 0,8% gestegen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van Statbel, het Belgische statistiekbureau.
Hybride wagens zijn momenteel goed voor 6,3% van het totale personenwagenpark en hebben de kaap van 350.000 ruimschoots overschreden: 375.107 hybride wagens tegenover slechts 258.916 in 2021 (+45%).
Het aantal volledig elektrische personenwagens steeg met 75% (71.651) en het aantal wagens op gas met 11% (17.740).
Donderdag 15 september 2022
Chris Umé uit Paal en zijn Australische zakenpartner Thomas Graham van het bedrijf Metaphysic zijn afgelopen nacht vierde geworden in Americas Got Talent. En
dat is een unieke prestatie. Ze verbaasden Amerika met hun
deepfakevideo's. In de finale lieten ze zo Elvis herleven. Voor Chris is
de deelname meer dan geslaagd, de finale halen was een droom, ze hebben
de wereld getoond wat ze kunnen. En zoals jurylid Sofia zegt: dit is niet het einde voor jullie!
Umé is (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 14 september 2022
Het is maar dat je 't weet
De landoppervlakte van België bestaat voor 45% uit landbouwgrond en voor 20% uit bos. 9% van het grondgebied bestaat uit woongebied en 7% wordt gebruikt voor transport en communicatie. (Bron Statbel).
Woensdag 14 september 2022
Bij de werken voor de aanleg van
een fietsbrug over de Grote Baan in Helchteren zijn de afgelopen dagen de twee delen van die stalen brug geleverd. Ze werden gemaakt bij CSM in Hamont-Achel. Het transport gebeurde in twee afleveringen en duurde telkens 4 uur - cfr. bijgaand filmpje.
De brug wordt 216m lang. Ze is 6,65m breed en weegt 275 ton. In de nacht van 15 op 16 oktober wordt ze over de weg geplaatst.
De Grote Baan wordt die nacht voor het verkeer afgesloten. (Carine Schuurmans)Woensdag 14 september 2022
Deze week ondertekende minister van Omgeving Zuhal Demir het protocol
Asbestveilige Zorg. Met dit protocol wil de Vlaamse Regering ondersteuning bieden voor
asbestinventarisatie en versnelde asbestverwijdering in de zorgsector. Concreet kunnen zorgvoorzieningen zich aanmelden bij de OVAM voor de actualisatie of verfijning van hun asbestinventaris en/of voor ondersteuning bij asbestverwijdering. Voorzieningen die zorg verlenen aan kinderen en jongvolwassenen kunnen genieten van het (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 14 september 2022
Opinie
Brood van een dag oud aan de helft van de prijs. Klanten vragen ernaar. Het aantal personen dat een beroep doet op de Voedselbanken stijgt. De OCMW's krijgen meer hulpvragen. Stijgende prijzen, niet alleen voor energie, maar ook in de warenhuizen.
Klanten grijpen naar goedkopere producten. Merkproducten worden minder verkocht. In meer en meer gezinnen komt er niet alle dagen vlees meer op tafel. Mensen zoeken naar alternatieven en ontdekken dat een eitje met spinaziepuree ook smaakt! De koopkracht daalt. (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 14 september 2022
Afgelopen nacht was het de grote finale van
Americas Got Talent met daarin de verbazende act van Metaphysic, het bedrijf van
Chris Umé uit Paal.
Hij woont en werkt momenteel vanuit Bangkok maar heeft de wereld
ondertussen verbaasd met zijn technisch kunnen om
deepfake video's te
maken. Dat is een techniek gebaseerd op artificiële intelligentie (AI).
Een databank met bestaande, echte beelden van een persoon wordt in een
computer gebracht. De software analyseert dan (…)
Het hele nieuwsberichtDinsdag 13 september 2022
Doan Simons uit Heppen heeft de besloten vennootschap Doan Simons opgericht met zetel aan de Venberg. Tot het doel van de vennootschap behoren onder meer de activiteiten van fiscaal accountant en het verstrekken van advies in fiscale aangelegenheden.
Dinsdag 13 september 2022
Storingen over onze regio zorgen voor veel wolken, waaruit eerst af en toe wat regen valt, maar later komt er
meer neerslag voor. Er wordt bovendien koelere lucht aangevoerd. Na een wat drogere donderdag, is het de dagen nadien erg wisselvallig met een gure wind en het wordt vooral
een stuk kouder.
Vandaag overheersen wolken het weerbeeld en af en toe valt er een spatje regen. Later in de namiddag komt er wat meer regen opzetten, maar erg grote neerslaghoeveelheden worden er niet (…)
Het hele nieuwsberichtMaandag 12 september 2022
Op 8 september is
Jos Pauwels overleden, de echtgenoot van José Vandewijngaert. Hij was 86 jaar. Het afscheid vindt vrijdag (11 uur) plaats in aula De Vloot, gevolgd door de bijzetting van de urne op de begraafplaats van Heppen. Begroeting: donderdag (18.30-19 uur) in funerarium Hulsmans.
Maandag 12 september 2022
Op 8 september is in Leopoldsburg Julie Courbet overleden. Zij was 86 jaar. Het afscheid vindt plaats in alle intimiteit.
Maandag 12 september 2022
In Nederland gaat vandaag
de film "WOLF" in première. De film - waarvan hierboven een trailer - laat de comeback van de oermoeder en -vader van onze trouwste viervoeter zien. Een terugkeer die sterke emoties oproept en zowel voor- als tegenstanders kent.
Bij Nature Today is alles nog eens op een rijtje gezet.
Wie vanavond in het donker nog onderweg was, heeft er niet naast kunnen kijken: een grote, supermooie, kleurrijke
maan in het oosten.
(Foto Mario Vanoppen) Zaterdag 10 september 2022
Een wolkbreuk heeft vanavond voor wateroverlast gezorgd, niet alleen in Leopoldsburg maar ook in Heppen. Meerdere straten kwamen onder water te staan. Ook enkele kelders liepen onder water.
Zaterdag 10 september 2022
In tweede provinciale B heeft K.ESK Leopoldsburg vanavond KFC Hamont 99 verslagen met
3-0.
Zaterdag 10 september 2022
Gekleurde Woorden
Maak je vandaag even tijd voor dit gedicht van Edith?
De Ondernemersrechtbank in Hasselt heeft K & Y uit Leopoldsburg failliet verklaard. Schuldeisers hebben tot 8 oktober de tijd om een vordering in te dienen.
Woensdag is
Luc Ariën overleden. Hij was 57 jaar en afkomstig uit Koersel. Het afscheid vindt dinsdag (11 uur) plaats in aula De Vloot in Leopoldsburg. Begroeting: maandag (18.30-19 uur) in funerarium Hulsmans in Leopoldsburg.
Onweer, bliksem en regen het was al even geleden dat we dat nog zagen maar de afgelopen dagen werd de hemel een kleurrijk spektakel. Ook vandaag en morgen blijft er kans op een onweer. (foto's Gust Ischen)
Donderdag 8 september 2022
De regen van de afgelopen nachten volstaat uiteraard niet om de droogteproblematiek te verminderen, maar het brandgevaar in bossen en natuur is wel duidelijk verminderd. Ook al omdat er nog regen voorspeld wordt, hebben het Agentschap Natuur en Bos en Crisisbeheer Limburg de risicocode teruggebracht naar geel. Roken en vuur maken in de natuur blijft verboden.
Woensdag 7 september 2022
Vanmiddag is een 18-jarige bromfietsster aangereden op de Lommelsesteenweg. Zij raakre daarbij lichtgewond.
Woensdag 7 september 2022
Op het Koningin Astridplein is deze voormiddag een fietser tegen een geparkeerde auto gereden. De veertiger is daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht.
Woensdag 7 september 2022
Gisteren is
Emiel Haesevoets overleden, de weduwnaar van Jeanine Vlayen. Hij was 85 jaar. Het afscheid vindt zaterdag (11 uur) plaats in aula De Vloot. Begroeting: vrijdag (18.30-19 uur) in funerarium Hulsmans.
Gisteren is
Gracien De Bosscher overleden, de echtgenoot van José Thys. Hij was 80 jaar. Het afscheid vindt maandag (11 uur) plaats in aula De Vloot. Begroeting: zondag (18.30-19 uur) in funerarium Hulsmans.
Op de Diestersteenweg is een raam ingestampt. Dat gebeurde gisterenavond.
K.ESK Leopoldsburg heeft vanmiddag een
1-2 overwinning behaald op het veld van KVV Heusden-Zolder.
Zaterdag 3 september 2022
Er staan dit jaar nog heel wat werken op de planning. Op sommige plaatsen zijn het herstellingswerken. Op andere wordt de volledige weg en riolering opnieuw aangelegd. Een overzicht vind je op de
website van de gemeente. Zaterdag 3 september 2022
Van zaterdag 10 september tot en met zondag 2 oktober, tijdens de openingsuren van de
bibliotheek van Leopoldsburg. Kom voor 50 cent per stuk de afgevoerde boeken, cd's en dvd's... op de kop tikken!
Breng zeker een stevige draagtas mee voor al je vondsten.
Het is maar dat je 't weet
Uit de nieuwe Barometer Digitale Inclusie, die in opdracht van de
Koning Boudewijnstichting (KBS) is uitgevoerd door onderzoeksteams van
de UCLouvain en de VUB, blijkt dat de toegenomen digitalisering van onze
samenleving de digitale ongelijkheden onder de bevolking niet heeft
weggewerkt. De COVID-19-crisis heeft
de digitalisering van de samenleving versneld, waardoor we ondanks een lockdown en sanitaire maatregelen toch min of meer onze activiteiten konden verderzetten. Maar ondanks (…)
Het hele nieuwsberichtPartnerbijdrage
Wanneer de zomervakantie begint, is het voor velen ook direct tijd om eens grondig met het huis aan de slag te gaan. De bank van de muur, de stoelen onder de tafel vandaan en tijd om alles eens stevig onder handen te nemen. Toch blijkt zo’n grote schoonmaak voor velen nog een stuk lastiger te organiseren dan dat het aanvankelijk is. Om je een eindje op weg te helpen, hebben we een aantal tips voor je, die je hier perfect bij kunnen helpen. Er is namelijk niets zo vervelend, als niet weten waar je moet (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 1 september 2022
Weerbericht
Hoewel de meteorologische herfst vandaag van start is gegaan, zijn de temperaturen nog steeds zomers. Herfstweer staat er nog niet dadelijk op het programma, al zien we de
atmosfeer gestaag onstabieler worden op nadering van een depressie vanuit het zuiden. Vanaf laat vrijdag neemt daarbij de kans op een onweerachtige bui toe en dan maken we ons klaar voor een wisselvallig weekend.
Vandaag wisselen zonnige perioden af met wolkenvelden. Na de middag komt er wat
bewolking opzetten, (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 1 september 2022
Het is maar dat je 't weet
De Droogtecommissie roept alle gebruikers van water op om het waterverbruik (uit alle waterbronnen) maximaal te beperken. De debieten en waterpeilen van waterlopen en waterwegen zijn laag, op sommige plaatsen zeer laag. Hetzelfde geldt ook voor de grondwaterpeilen. De voorspelde neerslag van de komende 10 dagen zal de watervoorraden niet significant herstellen, aldus de Droogtecommissie.
Donderdag 1 september 2022
Vandaag gelezen
"Voor het voorspellen van waar schade kan optreden (door de wolf) is het landschap sterk bepalend, maar wanneer schade zal optreden is onvoorspelbaar. Dat heeft alles te maken met
de hoge mobiliteit van wolven. Wolven leggen grote afstanden af en kunnen ook zo weer vertrokken zijn. Wat wel duidelijk is, is dat wolven risicomijdend zijn en 'niet zomaar' schapen zullen pakken. Het nemen van preventieve maatregelen, zoals wolfwerende elektrische rasters én kuddebewakingshonden, helpt heel goed om de (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 1 september 2022
Met het oog op de veiligheid van de schoolgaande jeugd organiseert de gouverneur, in samenwerking met het provinciebestuur, de burgemeesters, de politiediensten en het Limburgs parket weer de provinciaal gecoördineerde thema-actie “Veilig Schoolverkeer”. Deze thema-actie loopt tot 17 september.
De lokale politie besteedt gedurende de thema-actie extra aandacht aan overtredingen begaan zowel door volwassenen als door jongvolwassenen en kinderen.
In de schoolomgeving zal de politie bij volwassenen controleren op het dragen van de veiligheidsgordel, het foutief parkeren en op snelheid. De jongeren worden dan weer gecontroleerd op de technische eisen van hun fiets/bromfiets en op hun (rij)gedrag in het verkeer.
Donderdag 1 september 2022
Wij wensen alle kinderen, jongeren, leerkrachten en directies een
heel fijne eerste schooldag. Laat deze dag de start zijn van een jaar vol inspiratie, talentontwikkeling en doorzettingsvermogen. Studie is hoe je het draait of keert, de sleutel tot een succesvol leven. Of dat nu technisch of om het even welke andere richting is, kennis is de start van alles. En dat mag gepaard gaan met vallen en opstaan. Fouten maken hoort immers bij het leven. Veel succes iedereen!
(Hans Put)