Het overige nieuws

ALLEARS!-dag op zaterdag 9 oktober

Donderdag 30 september 2010
Op zaterdag 9 oktober organiseert het provinciebestuur samen met alle hoorcentra in Limburg de ALLEARS!-dag. De bedoeling is dat u tijdens deze dag uw gehoor gratis kan laten nakijken en deskundig advies kan krijgen van een audioloog. Ook kunt u dan tegen een éénmalige korting van 25% op maat gemaakte oordoppen bestellen. Voor meer info over de producten en de hoorcentra waar u die dag terecht kan verwijzen we naar www.limburg.be/allears.

Handbal: Sporting geklopt door Tongeren

Donderdag 30 september 2010
In de eerste topwedstrijd van het nieuwe handbalseizoen heeft United Tongeren vanavond in de sporthal van Dommelhof Sporting Neerpelt-Lommel geklopt. Uitslag: 24-28. Na een kwartier stond er al 5-10 op de bordjes en bij de rust was het 11-16. Nog dit: het was een erg tumultueuze wedstrijd met een rode kaart voor de Sportingkeeper.
Sporting Neerpelt-Lommel krijgt vanavond om 20.30u in Dommelhof  United Tongeren op bezoek, vanwege het feit dat de Tongenaren komend weekend twee keer Europees moeten spelen tegen Rode Ster Belgrado. Zowel Sporting als United begonnen de reguliere competitie met vier overwinningen op rij en zien deze wedstrijd dan ook als een eerste echte test. Tongeren slikte in vier wedstrijden slechts 70 doelpunten, terwijl NeLo-doelman Alberts zich al 109 keer mocht omdraaien. Aanvallend scoorde NeLo wel vijf keer meer dan United.

Pas zondag weer wat beter weer

Donderdag 30 september 2010
Zondag stijgt het kwik weer ruim boven de 20 graden, verwacht het KMI. Er is ook geregeld zon, maar later neemt de kans op regen of onweersbuien toe. De dagen ervoor blijven de temperaturen wel beduidend lager.
Vanmiddag is het nog enige tijd betrokken en regenachtig over de oostelijke helft van het land. Elders is het overwegend droog met nu en dan zon. Er staat een zwakke tot matige wind uit west tot zuidwest. De maxima variëren van 12 tot 16 graden. Vanavond en -nacht (…) Het hele nieuwsbericht

Chel Monten overleden

Woensdag 29 september 2010
Overpelt - Chel Monten overleden

Overpelt

Maandag is Chel Monten overleden, de weduwnaar van Mia Schildermans. Hij was 90 jaar. Vrijdag wordt hij begraven, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Overpelt-Centrum. Morgenavond om 18.30 uur is er daar een avondwake.

Paula Severens overleden

Woensdag 29 september 2010
Neerpelt - Paula Severens overleden

Neerpelt

In een ziekenhuis in Genk is zondag Paula Severens overleden, de echtgenote van Thieu Moors. Ze was 78 jaar. Vrijdag wordt ze begraven, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de parochiekerk van Boseind. Morgenavond om 18.30 uur is er daar een avondwake.

Anna Lauwers overleden

Dinsdag 28 september 2010
Neerpelt - Anna Lauwers overleden

Neerpelt

In het Mariaziekenhuis is vrijdag Anna Lauwers overleden, de weduwe van Vus Cox. Ze was 83 jaar. Donderdag wordt ze begraven, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de parochiekerk van Grote-Heide. Morgenavond om 19 uur is er daar een gebedswake.
Het is bijna zover: de LezeBezeBoekendag van de Noord-Limburgse bibliotheken staat weer voor de deur. Na de geslaagde edities in Lommel, Overpelt en Leopoldsburg is nu Hechtel-Eksel aan de beurt. De LezeBezeBoekendag vindt daar plaats in O.C. ‘De Schans’ op het Rodekruisplein 10 op zondag 24 oktober. De deuren gaan open vanaf 13.00 uur en de eerste workshops starten om 14.00 uur
De LezeBezeBoekendag staat volledig in het teken van de wondere wereld van boeken. Deze dag is (…) Het hele nieuwsbericht
De prijs van consumptieaardappelen zal na nieuwjaar fors de hoogte ingaan als gevolg van een tegenvallende oogst en de massale aankoop van aardappelen door Rusland. De prijs van frieten zal wellicht volgen. Dat zegt Erwin Wuyts, algemeen directeur van de aardappeldivisie van PinguinLutosa. "De aardappeloogst valt dit jaar tegen. De droogte in juli heeft tot doorwas bij de aardappelen geleid, waarbij de aardappelstruiken opnieuw aardappelen gaan aanmaken. Daardoor krijg je (…) Het hele nieuwsbericht

Huismededeling

Maandag 27 september 2010
Met het oog op de start, op korte termijn, van een Internetgazet in Peer, zoekt de redactie daar nog een aantal vrijwilligers die berichten en/of foto's kunnen aanleveren. Wie zich geroepen voelt, mag mailen naar redactie[!]internetgazet.be.

Problemen voor treinreizigers

Maandag 27 september 2010
Een gaslek bij werkzaamheden aan de Marnixdreef in Lier heeft deze namiddag het treinverkeer rond Lier danig in de war gestuurd. Dat bevestigt Frédéric Petit van Infrabel. "Vanaf 12.30 uur was er geen treinverkeer mogelijk tussen Lier en Herentals en tussen Lier en Heist-op-den-Berg", zegt hij. ""We hebben voor die verbindingen vervangende busdiensten ingelegd. Rond 14 uur was er opnieuw verkeer naar Herentals mogelijk, maar de situatie richting Heist-op-den-Berg heeft zich vooralsnog niet opgelost. We hopen dat de spoorweg voor de avondspits wordt vrijgegeven", aldus Petit. UPDATE De situatie is inmiddels genormaliseerd.

Let op voor fietsendiefstal

Zondag 26 september 2010
De lokale politie HANO heeft de laatste tijd vastgesteld dat er meer fietsendiefstallen gebeuren. Dat is ook in Lommel het geval. Vermoedelijk is er sprake van een bende die gebruik maakt van bestelwagens om de fietsen in te laden. De politie vraagt met aandrang de fietsen goed af te sluiten en eventuele verdachte gedragingen bij de politie te melden.

Eerste cd van 'Buddha for Mary'

Zaterdag 25 september 2010
Toon Dominicus, Jordi Vandekerkhof en Sander Camps, drie jongelui uit Neerpelt en Overpelt, hebben met hun bandje "Buddha For Mary" pas een CD gemaakt. Toon: "Dit kostte ons veel geld, bloed, zweet en tranen, en daarom zouden wij dus zoveel mogelijk CD's willen verkopen." Op hun site kan men enkele nummers beluisteren. Overigens een intrigerende titel voor een bandje, "Buddha for Mary". Wie zou Mary zijn?

Handbal: Sporting klopt Atomix

Zaterdag 25 september 2010
In het handbal heeft Sporting Neerpelt-Lommel vanavond Atomix verslagen. Uitslag: 25-28. In de rangschikking staat Sporting nog altijd aan de leiding, samen met Tongeren en Hasselt. UPDATE Een verslag van Diederik Stollman:
Voor de 3e keer in 4 wedstrijden hebben we het heel moeilijk gehad en was het een dubbeltje op zijn kant. Maar opnieuw waren het karakter, de vechtlust en de wil om te winnen van de Sportingspelers erg groot en daarbij kwam nog dat Ivan (…) Het hele nieuwsbericht
Pelt - Hoera: Lize en Femke zijn wereldkampioen!ZoomLize Broekx en Femke Weckx zijn vandaag wereldkampioen geworden in de K2 dames junioren op het WK kajakmarathon in het Spaanse Banyolas. Gefeliciteerd! Na de start, aldus onze verslaggever ter plaatse, kwam het tot een groepje van 5 boten die nadien, onder impuls van de Hongaarse junioren, gereduceerd werd tot twee, waarbij ook het NWC-team. Gedurende hele wedstrijd, 17,2 km (!) lang met 4 portages, konden Lize en Femke samenwerken met de Hongaren, om dan, op 1000m van het einde, toe te (…) Het hele nieuwsbericht
Pelt - Wk kajak: tragedie en mooie resultatenZoomTragedie en mooie resultaten liggen vaak dicht bijeen. Ook op het WK kajakmarathon vandaag. Bij de start van de dames junioren ging Femke Weckx kopje onder en moest ze jammer genoeg de strijd staken. Lize Broekx daarentegen kon de hele wedstrijd meevaren met de kopgroep bestaande uit een Tsjechische, een Hongaarse en een Italiaanse. Na 16 km was er de laatste overdraging. Daar viel Lize ongelukkig in het water na een slipper op de aanlegsteiger en verloor ze de aansluiting waardoor ze (…) Het hele nieuwsbericht
Wk kajak: tragedie en mooie resultatenWk kajak: tragedie en mooie resultaten
Zoom
Tijdens "De Week van het Zien", die loopt van van 7 tot 14 oktober, zullen opticiens gratis de ogen van mensen controleren. Dat heeft de Algemene Professionele Opticiens- en Optometristenbond van België (APOOB) vandaag bekendgemaakt. Die organisatie wil op die manier de aandacht vestigen op het belang van een goed zicht. De opticiens gaan hun deelname bekendmaken via mailings, of via affiches in het uitstalraam. De lijst met deelnemende opticiens is ook beschikbaar op de website www.weekvanhetzien.be.
Het is al de vijfde keer dat deze actie georganiseerd wordt.

Buiig weekend verwacht

Vrijdag 24 september 2010
Vandaag is het - kijk maar eens buiten - wisselend tot zwaarbewolkt met enkele buien, zegt het KMI. Voornamelijk in de kustgebieden is ook onweer mogelijk. De maxima bedragen 13 tot 17 graden. Er waait een zwakke tot matige, later aan de kust een krachtige noordwestenwind. Vanavond en -nacht is het vaak bewolkt met soms buien. Er staat een matige, aan zee een krachtige noordenwind met rukwinden. De minima schommelen tussen de 8 en 13 graden.
Morgen/zaterdag is het wisselend bewolkt met een (…) Het hele nieuwsbericht

Tijdelijke markeringen op Noord-Zuid

Vrijdag 24 september 2010
Op de Noord-Zuidverbinding tussen Overpelt en Eksel heeft de aannemer afgelopen nacht tijdelijke markeringen aangebracht voor de werken die in de komende dagen zullen worden uitgevoerd. Het betonnen wegdek in zuidelijke richting zal worden hersteld en daarna overlaagd worden met fluisterasfalt dat minder geluidshinder oplevert. Tijdens de werken wordt de weg tussen Overpelt en Eksel afgesloten en moet het verkeer gebruik maken van een rijstrook op het andere weggedeelte.

Vzw Boemerang zoekt vrijwilligers

Vrijdag 24 september 2010
De vzw Boemerang is dringend op zoek naar vrijwilligers: keukenpieten, garçons en andere handige Harry’s (m/v). De vzw is verbonden met het Revalidatie & MS centrum en organiseert jaarlijks activiteiten om projecten te ondersteunen, die het verblijf van  revaliderende en MS-patiënten aangenamer maken. Vrijwilligers kunnen zich melden via tel. 0475/253722 of via boemerangoverpelt[!]skynet.be.

Infonamiddag rond 'Week van het hart'

Donderdag 23 september 2010
Zaterdag vanaf 13u wordt in het Mariaziekenhuis een infonamiddag georganiseerd in het kader van de "Week van het hart". Geïnteresseerden kunnen er terecht voor informatie over hart- en vaatziekten, risicofactoren, rookstop en stressmanagement. Men kan ook de bloeddruk, het vetpercentage en de cholesterol gratis laten meten.   Mariaziekenhuis

TAKT 5 zaterdag in Dommelhof

Donderdag 23 september 2010
Pelt - TAKT 5 zaterdag in DommelhofZoomZaterdag vindt in Dommelhof de vijfde editie van TAKT plaats. Dat is "een experimentele voorsmaak van het theater van morgen", lazen we ergens. Geen "gewone" voorstellingen zaterdag, maar toonmomenten van jonge veelbelovnde  theatermakers. Zaterdag staat onder meer het gezelschap LAP op het podium met  ‘HEIMZEE', en Arend Pinoy (foto) brengt zijn prachtige stuk ‘Talking about Kevin', waarvoor hij vorig jaar de publieksprijs op Theater aan Zee (…) Het hele nieuwsbericht

Tien dagen lang werken aan Noord-Zuid

Woensdag 22 september 2010
Vrijdagavond om 20u start het Agentschap Wegen en Verkeer met de werken voor de overlaging van de Noord-Zuid verbinding (N74), richting Hasselt, tussen de kruising met de Astridlaan in Overpelt en de kruising met de Overpelterbaan in Eksel. Op 3 oktober moet de weg weer volledig open zijn voor het verkeer. De uitvoeringstermijn is echter sterk afhankelijk van de weersomstandigheden en kan dus nog wijzigen. De werken zijn bedoeld om schade aan het wegdek te herstellen en het geluidsniveau te (…) Het hele nieuwsbericht

Al die moeite voor niks

Woensdag 22 september 2010
Vrouwen die hoge hakken dragen om indruk te maken op mannen, zijn er aan voor de moeite. Volgens een nieuwe Britse studie merken de mannen immers niet dat vrouwen zich uitsloven en hoge hakken aan hun voeten hebben. Dat meldt the Daily Telegraph. Deskundigen van de universiteit van Northumbria onderzochten de reacties van mannen die vrouwen gadesloegen met en zonder hoge hakken. Ze maakten daarbij gebruik van 3D-beelden van voortschrijdende vrouwen tussen 18 en 35 jaar oud. De onderzoekers keken naar de (…) Het hele nieuwsbericht

Mooie weerliedjes duren niet lang

Woensdag 22 september 2010
Vanmiddag schijnt de zon volop, meldt het KMI. Er staat een zwakke tot matige zuidelijke wind bij maxima van 20 tot 24 graden. Vanavond en -nacht is het helder tot licht bewolkt. Later kan plaatselijk een mistbank ontstaan. De minima bedragen 6 graden in de Ardennen en 9 tot 13 graden elders.
Morgen/donderdag is er in het oosten eerst nog zon. In het westen neemt de bewolking snel toe, gevolgd door enkele buien, mogelijk met onweer. In de namiddag kunnen ook elders in het land een paar buien (…) Het hele nieuwsbericht

'Samen Sterk' huldigde sponsor (80)

Dinsdag 21 september 2010
Pelt - 'Samen Sterk' huldigde sponsor (80)ZoomHenri Dilissen werd 80 en omdat hij al 25 jaar ondervoorzitter en sponsor is van wielertoeristenclub "Samen Sterk" uit Neerpelt ging die verjaardag niet onopgemerkt voorbij. Zijn clubleden gingen hem thuis afhalen met een traptapwagen en met twee steps, telkens voor zes personen. De steps werden gemaakt door een van de clubleden en geschilderd in de clubkleuren.
Van Overpelt dorp ging de tocht naar clublokaal "De Scoutsrally" in Neerpelt en van daar naar het bedrijf van de sponsor. Daar werd er, zoals dat heet, nog "stevig" doorgevierd..

Dat oude klaslokaal...

Dinsdag 21 september 2010
Pelt - Dat oude klaslokaal...ZoomDeze namiddag bracht het vierde studiejaar van de school van Holheide een bezoek aan het heemkundig- en archeologisch museum van de Liller Heemkundige Kring. Vooral het oude klaslokaal, uit de jaren veertig van vorige eeuw,  had veel belangstelling van de juf en de leerlingen.
Pelt - JazzCase start met Starvinsky OrkestarZoomEen veelgevraagd componist binnen de hedendaagse jazzbeweging is Martin Fondse. Al jaren voorziet deze pianist/componist diverse jazzmusici van muziek en hij wordt geroemd om de constante afwisseling en diepgang binnen zijn composities, maar ook in solo’s en improvisaties. Daarnaast boetseert de geboren Zeeuw al enige tijd aan zijn jazzensemble Starvinsky Orkestar. Gedreven door de sensatie om met een groot orkest te spelen, vergroot hij hiermee zijn uitvoeringsmogelijkheden als componist. (…) Het hele nieuwsbericht

Geef 'die' eens een Pluim!

Dinsdag 21 september 2010
Jef Claessen zaliger had vroeger op Radio Hasselt een programma dat "Een pluim voor die plaat" heette. Hij vond dat een prachtige titel voor een radioprogramma. Sinds jaar en dag reiken nu ook de tien regionale tv-zenders in Vlaanderen in samenwerking met de Koning Boudewijnstichting een onderscheiding uit die "De Pluim" heet. Vorig jaar werd Neerpeltenaar Kris Lantin laureaat. Via "De Pluim" wil men mensen die zich inzetten voor andere mensen en voor de samenleving, een bedankje - een ‘pluim’ - geven. Kent u iemand die zo'n Pluim verdient? Dan kunt u hem of haar tot 4 oktober e.k. nomineren.
Hoofdvoorwaarde is dat de persoon die voorgedragen wordt, vrijwilliger is en niet in loondienst is van een bepaalde organisatie. Je kan ook geen organisatie op zich nomineren, maar wel iemand die binnen een organisatie als vrijwilliger actief is. Nomineren kan via deze link.

Vergissing

Dinsdag 21 september 2010
Vergissen is menselijk, en we zijn niet te beroerd om toe te geven dat we ons vergist hebben toen we met "Ons liedje van de dag" startten. Een aantal lezers heeft er moeite mee en we begrijpen hen. We stoppen dus met dat liedje; excuus aan de mensen die al hun top-tien hadden gemaild. - Redactie.
Vrijdagavond start Dommelhof met het nieuwe werkjaar. Daarbij worden enkele belangrijke producties, die ontstonden in eigen huis (of uit een samenwerking met bevriende partners) aan het brede publiek getoond. Een daarvan is "COMPAGNIE Ea Eo" met de voorstelling "M²", die vorig jaar gecreëerd werd met de steun van Theater op de Markt.
In dit stuk ziet men vier jongleurs, gevangen op een krimpend oppervlak. De ruimte verkleint, elke vorm van intimiteit verdwijnt en de (…) Het hele nieuwsbericht

Nieuws uit de kunstwereld

Maandag 20 september 2010
Pelt - Nieuws uit de kunstwereldZoom- Eliane Van Baelen, Ciel van den Heuvel (Budel) en Rita Berx zijn pas terug uit Oostende waar ze een succesvolle tentoonstelling hielden (foto) ;
- Bie Flameng stelt grafiek rond het thema "Dans" tentoon: van 25 september tot 9 november in de bibliotheek in de Dorpsstraat 2 in Bocholt, en vanaf 12 september in dansstudio Odacs, Kruisstraat 8 in Overpelt.

Leni Kwanten overleden

Maandag 20 september 2010
Neerpelt - Leni Kwanten overleden

Neerpelt

Vrijdag is Leni Kwanten overleden, de echtgenote van Leo Haverbeke. Ze was 72 jaar. Woensdag wordt ze gecremeerd na een rouwmis (om 10.30 uur) in de parochiekerk van het Herent. Dinsdag om 19 uur is er daar een gebedswake.

Ons liedje van de dag

Maandag 20 september 2010
U kent ongetwijfeld liedjes die u het liefst hoort. Zou u uw persoonlijke liedjes-toptien kunnen noteren? Mail ze dan naar ons (let op: speciaal mailadres!). Dan gaan we vanaf morgen elke dag beginnen met een liedje dat een van onze 11.500 lezers bijzonder mooi vindt. Het mag elk liedje zijn, uit de hele wereld, zolang u maar aangeeft waarom u dat zo graag hoort.
Daarom moet u het volgende in acht nemen:
- uw liedje moet terug te vinden zijn via een link die u zelf moet vermelden. Dat mag YouTube zijn, maar het mag ook een andere link zijn;
- u stuurt uw top-tien - of top-vijf, met de bijhorende links - naar liedjestop10[!]gmail.com;
- u vermeldt uw naam en woonplaats (want de bezoeker zal vernemen dat u het liedje hebt gekozen). Uw adres komt niét op de site;
- wij kiezen elke dag een liedje uit de inzendingen en plaatsen de link erbij, zodat elke bezoeker het kan beluisteren. Er wordt niet gecorrespondeerd over de keuze die we maken.
Succes!

Weer brons voor Hermien Peters

Zondag 19 september 2010
Pelt - Weer brons voor Hermien PetersZoomOp dag 3 van de Olympic Hopes Kajakwedstrijden in het Slovaakse Piéstany werden de 500-meter-wedstrijden gevaren. De kajakkers van de Neerpeltse Watersportclub behaalden 2 finaleplaatsen. Hermien Peters (Hechtel-Eksel - foto) kon, na haar bronzen medaille op de 200 meter bij de 16-jarigen, ook op de 500 meter bevestigen met een bronzen medaille. Zij werd knap derde in een tijd van 1'53"410 achter twee Hongaarse leeftijdsgenoten. Bij de K2 heren 15+16-jarigen werden Raf Huibers en Seppe (…) Het hele nieuwsbericht

Handbal: Sporting klopt Beyne

Zaterdag 18 september 2010
In het handbal heeft Sporting Neerpelt-Lommel vanavond Beyne geklopt. Uitslag: 32-22. In de rangschikking staan nu drie ploegen aan de leiding: Neerpelt, Tongeren en Hasselt. UPDATE Een verslag van Gert Morlion:
Het hoeft niet altijd op karakter te zijn dat Sporting Neerpelt-Lommel zijn wedstrijden wint. Na de twee openingswedstrijden boekte Sporting gisteravond een vlotte en verdiende overwinning tegen Beyne.   
Sporting startte zoals het (…) Het hele nieuwsbericht

Olympic Hopes: geen medailles vandaag

Zaterdag 18 september 2010
Op dag 2 van de Olympic Hopes Kajak in het Slovaakse Piéstany konden de
leden van de Neerpeltse Watersportclub geen medailles veroveren op de
1000-meter-wedstrijden. Wel werden drie finaleplaatsen behaald:
- bij de dames 16-jarigen K1 1000 meter werd Hermien Peters (Hechtel-Eksel)
knap vijfde na haar bronzen medaille op de 200 meter.
- Joeri Weckx (Lommel) en Piet Broekx (Neerpelt) deden twee plaatsen beter dan hun K2 200 meter voor 17-jarigen en werden vijfde op de K2 1000 meter;
- de Belgische K4 over 1000 meter, met de Overpeltenaar Brecht Stalmans, werd zesde.
Morgen worden de Olympic Hopes afgesloten met de 500m-wedstrijden.
Deze namiddag is er regelmatig zon, verwacht het KMI, maar vooral over het noorden van het land - bij ons dus - is plaatselijk een buitje niet uitgesloten. De wind waait uit het westen en is meestal zwak tot matig. De maximumtemperaturen gaan van 11 graden in de Ardennen tot ongeveer 15 graden elders. Vanavond en -nacht zondag blijft het overwegend droog met opklaringen. De minima variëren tussen 1 graad in Hoog-België, 7 graden in het midden van het land en 10 graden vlak aan zee.
Zondag (…) Het hele nieuwsbericht

Fons Vandael overleden

Zaterdag 18 september 2010
Neerpelt - Fons Vandael overleden

Neerpelt

In het Mariaziekenhuis is donderdag Fons Vandael overleden, de echtgenoot van Catho Meuris. Hij was 77 jaar. Dinsdag wordt hij begraven na een rouwmis (om 10.30 uur) in de parochiekerk van het Herent. Maandag om 18.30 uur is er daar een gebedswake.
Pelt - Mooie nocturne voor airshow van SanicoleZoomVanavond startte de Sanicole Airshow met een nocturne. Iets nieuws, en men wist
niet goed hoe het publiek daarop zou reageren. De politie had oplichtende borden geplaatst waarop voor files werd gewaarschuwd, maar dat bleek nogal mee te vallen -  althans voor de automobilisten, en misschien minder voor de organisatoren. Zondag kunt u nog de hele dag naar de échte airshow op en boven het Sanicole-vliegveld gaan kijken; Marc Faes maakte vanavond al bijgaande foto's van die eerste (?) nocturne.  Meer foto's
Mooie nocturne voor airshow van SanicoleMooie nocturne voor airshow van SanicoleMooie nocturne voor airshow van Sanicole
Mooie nocturne voor airshow van Sanicole
Zoom
De eerste dag van de Olympic Hopes Kajak-landencompetitie in het Slovaaks Piéstany zit erop. Vandaag waren de spurtnummers over 200 meter aan de beurt. De Neerpeltse vaarders konden in totaal 2 medailles veroveren en 5 finaleplaatsen behalen. Raf Huibers(Neerpelt) behaalde zilver bij de heren 15-jarigen K1 200 meter
achter de Duitser Marius Rodaw. Seppe Swinnen werd in dezelfde finalenegende. Hermien Peters (Hechtel-Eksel) behaalde brons bij de dames 16-jarigen K1 200 meter na de (…) Het hele nieuwsbericht

Kajakkers varen in Slovakije

Donderdag 16 september 2010
Pelt - Kajakkers varen in SlovakijeZoomMorgen starten in Piéstany (Slovakije) de Olympic Hopes kajak. Dat is een grote competitie waaraan 22 landenteams deelnemen en waarbij jongeren van 15, 16 en 17 jaar individueel tegen elkaar uitkomen per jaartal. Zo wordt opkomend (Olympisch) kajaktalent de kans gegeven om zich te profileren op internationaal vlak. Er worden wedstrijden gevaren in één-, twee- en vierzitters over 200m, 500m en 1000m. De Neerpeltse Watersportclub is er vertegenwoordigd door Hermien Peters, William Peters (beiden Hechtel-Eksel), Seppe Swinnen, Raf Huibers, Piet Broekx (allen Neerpelt) Joeri Weckx (Lommel), Jan Plas (Hamont-Achel) en Brecht Stalmans (Overpelt).
De link naar de startlijsten en algemene informatie staat op de NWC-clubwebsite.
UPDATE Foto: de kajakkers voor hun afreis, op Brussels Airport.

Fototentoonstelling van 'ISO400'

Woensdag 15 september 2010
Pelt - Fototentoonstelling van 'ISO400'ZoomUPDATE De Lommelse fotogroep "ISO400", die ook veel leden heeft in de aangrenzende gemeenten, organiseert in het weekend van 25 en 26 september een tentoonstelling in CC De Adelberg in Lommel. Naast een 50-tal werken op normaal formaat van eigen leden, wordt door elk lid ook een foto op 1m² groot formaat tentoongesteld. Daarnaast wordt ook Lommel in beeld gebracht in series en panorama's en worden er enkele digitale presentaties getoond. De tentoonstelling is gratis toegankelijk op zaterdag van 14u tot 23u en op zondag van 14u tot 19u. Meer info: http://www.iso400.be. Foto: enkele leden van de fotogroep tijdens de voorbereiding. (Foto Robert Boons)

Audities voor een jongerenproject

Woensdag 15 september 2010
Zes Limburgse cultuurcentra (Genk, Hasselt, Heusden-Zolder, Lommel, Maasmechelen en Tongeren) zoeken samen met jeugdtheater Padarijs jong aanstormend talent om mee te stappen in een uniek jongerenproject. Ben je een speler, danser of muzikant? Een dromer, durver en doorzetter? Ben je tussen 12 en 19 jaar oud? Voel je het nu al kriebelen? Ga dan mee het avontuur aan en schrijf je meteen in voor de audities.
‘Olla Podrida’ is immers een bruisend Limburgs theaterproject waarin (…) Het hele nieuwsbericht

Kort nieuws van over de grens

Woensdag 15 september 2010
Wie geïnteresseerd is in de Nederlandse politiek kan tot 15 oktober in Valkenswaard terecht voor een tentoonstelling van politieke spotprenten, “Politiek in prent 2009′'. Daarvoor moet u in het Nederlands Steendrukmuseum aan de Oranje Nassaustraat 8C zijn. De expositie, die afgelopen weekend werd geopend, is het resultaat van een samenwerking met de Stichting Pers en Prent. In totaal zijn 162 satirische prenten te bewonderen van de in Nederland (maar ook bij ons) vermaarde tekenaars, zoals o.a.Joep Bertrams, Jos Collignon, Fokke & Sukke, Paul Kusters, Ruben L. Oppenheimer, Pluis, Peter van Straaten, Stefan Verwey en Siegfried Woldhek.

't Loopt weer Fierkant

Woensdag 15 september 2010
Nu zondag 19 september vindt op initiatief van de 51-club Noord-Limburg de tweede editie van de '51-Teamrun-Benelux' plaats, waarvan de opbrengst naar Dagcentrum 't Fierkant in SHLille gaat. Er zijn in de buurt van Dommelhof twee uitdagende parcoursen van 5 km en 10 km uitgetekend. Elke wedstrijd wordt door teams gelopen. Een team bestaat uit 4 lopers en de inschrijving per team is 16€. De eindtijd wordt bepaald door het laatste teamlid dat over de eindstreep komt. De 5 km start om 14u, de 10 km om 15u30.  Inschrijven kan de dag zelf nog, voor de start van de wedstrijd.
Toeschouwers zijn welkom vanaf 13u  in de grote tent op het domein Dommelhof.
Er is gezorgd voor muziek en drankgelegenheid. Meer info

Starten met een eigen zaak

Dinsdag 14 september 2010
De middenstandsorganisatie Unizo organiseert morgennamiddag van 13 tot 16u in de kantoren van Sofim, aan de Leopoldlaan 55 in Overpelt, een infosessie over het starten van een eigen zaak. Wie die bijeenkomst bijwoont, zal snel een heel duidelijk beeld krijgen van wat er allemaal komt kijken bij zo'n opstart. Na de praktische toelichting is er ook ruimte voor specifieke vragen. U moet zich wel vooraf inschrijven.
Jaarlijks krijgt elke telefoonabonnee ongevraagd een pakket van meer dan 2,5 kg met daarin een Gouden en een Witte Gids thuis geleverd. Meer en meer van die Gidsen belanden ongelezen bij het oud papier omdat alle informatie ook via internet terug te vinden is. Om deze papierverspilling tegen te gaan organiseert de e-portemonnee tot en met 31 oktober een gezamenlijke uitschrijfactie. Inwoners van Overpelt, Zonhoven, Hechtel-Eksel, Leopoldsburg, Houthalen-Helchteren en Lommel kunnen zich via een (…) Het hele nieuwsbericht

Zaterdag Madensuyu in de Walburg

Maandag 13 september 2010
Pelt - Zaterdag Madensuyu in de WalburgZoomKomende zaterdag speelt Madensuyu een concert in Cinema Walburg. Onder de titel Collapsing Stories begeleiden ze met hun CD D is Done een film van kunstenaar Jan Mast. Voor dit concert mogen we 5 vrijkaarten weggeven. De eerste vijf mailers vanuit uw gemeente naar vrijetijd[!]hamont-achel.be maken kans op een kaart voor een concert van dit ijzersterk duo. Vermeld wel duidelijk uw adres!
Madensuyu wordt algemeen beschouwd als hét aanstormende muzikale geweld van eigen bodem. Samen nemen ze je mee op een zeer geconcentreerde reis, een opera waar meerdere registers worden opengetrokken.  
Aanvang: 20u30 • vvk: € 9,00 • kassa: € 11,00 • abo: € 8,00 • www.madensuyu.be

Een mailtje van Kris Lantin in Peru

Maandag 13 september 2010
"Al meer dan een half jaar bevind ik me in het land van de Inca's. Zes maanden vlogen om. Vaak had ik zelfs de tijd niet om stil te staan bij de geleverde prestaties van onze vzw. Dat krijg je als je een huis vol pubers hebt. Zelfs op internet geraken en verslag uitbrengen is vaak een hele opgave. En als kers op de taart ben ik ook nog eens behoorlijk ontriefd sinds mijn camera gesneuveld is en mijn laptop getroffen werd door een supervirus. Vandaar ook deze nieuwsbrief zonder mooie lay'-out of foto's.
Het hele nieuwsbericht

Een modeshow in de garage

Maandag 13 september 2010
Vorig jaar organiseerde garage Beliën een modeshow in de showroom in Neerpelt, nu vrijdagavond krijgt die een vervolg in de showroom in Lommel, waar Beliën anderhalf jaar geleden de BMW-concessie Schillebeekx overnam. Acht winkels laten daar hun nieuwe wintercollecties zien: Ta’ri mode (Neerpelt), La Bellina (Lommel), Edelweis Lingerie (Peer), Simons Fashion (Bocholt), Caratt (Mol en Geel), Roos Mode (Neerpelt), Optiek Jo Van Kerckhoven (Lommel) en Zantino (Hasselt). De show gaat om 20.30u van start, na een walking dinner. Na afloop is er een after-party met een deejay.

De 'clash der burgemeesters'

Maandag 13 september 2010
Pelt - De 'clash der burgemeesters'ZoomIn zwembad Dommelslag vond gisternamiddag de ‘clash van de burgemeesters’ plaats. Burgemeester Jaak Fransen van Overpelt en zijn Neerpeltse collega Raf Drieskens werden sportief uitgedaagd om enkele zwemproeven af te leggen, zijnde 100m zwemmen, gevolgd door 1000 omwentelingen op de aqua-spinningbikes,  om te eindigen met 50m aqua-jogging. Dommelslagklanten konden gokken op de winnaar en de winnende tijd. Wie won kreeg een gratis jaarabonnement.
Winnaar van dag werd Raf (…) Het hele nieuwsbericht

Politiebericht

Maandag 13 september 2010
Pelt - PolitieberichtZaterdagnacht hield de lokale politie van de zone HANO een verkeers- en alcoholactie. In totaal werden 57 voertuigen gecontroleerd. Er werden 40 ademtesten opgelegd. Eén chauffeur zag tengevolge daarvan zijn rijbewijs voor de duur van 6 uur ingehouden.

Anna Pinxten overleden

Maandag 13 september 2010
Overpelt - Anna Pinxten overleden

Overpelt

Vrijdag is Anna Pinxten overleden, de echtgenote van Henri Agten. Ze was 89 jaar. Woensdag wordt ze begraven na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Overpelt-Lindel. Dinsdag om 18.30 uur is er daar een avondwake.

Cato Rutten overleden

Maandag 13 september 2010
Overpelt - Cato Rutten overleden

Overpelt

In het ziekenhuis is Genk is donderdag Cato Rutten overleden, de weduwe van Pierre Tijskens. Ze was 77 jaar. Donderdag wordt haar asurne bijgezet op het kerkhof van Overpelt-Centrum, na een uitvaartdienst in intieme kring.

Nieuwe 'schutters van het jaar'

Zondag 12 september 2010
Pelt - Nieuwe 'schutters van het jaar'ZoomGisternamiddag vond bij de Hamont-Achelse schutterij Sint-Anna Achel de jaarlijkse buksschieting plaats voor de titel "Schutter van het Jaar". Alle deelnemers schieten dan met de zware buks in beurtrol op de cirkel rond een vogel, bevestigd op de mobiele kogelvanger. Bij de volwassenen waren er 20 deelnemers en bij de jeugd 7.
Bij het 81ste schot kwam de vogel naar beneden. Aan de buks stond toen Maurice Winters (56) uit het Ven. Hij kreeg felicitaties voor zijn titel als "Schutter van het Jaar 2010". Bij de jeugd verlengde Pieter Vandekerkhof uit Overpelt zijn titel. Hij knalde de vogel naar beneden bij het 48ste schot. Op de foto de twee winnaars en het bestuur van de Hamont-Achelse schutterij. (Foto: Noël Vandekerkhof)

Nieuw voertuig voor het Rode Kruis

Zaterdag 11 september 2010
Pelt - Nieuw voertuig voor het Rode KruisZoomVandaag heeft de Rode Kruis-afdeling Neerpelt-Overpelt een nieuw polyvalent voertuig in gebruik genomen. De ruim 6m lange wagen, een VW Crafter, kan voor diverse doeleinden worden gebruikt en vervangt een voertuig dat al 16 jaar oud was. De nieuwe wagen werd aangekocht met de opbrengst van de verkoop van Rode Kruis-lidkaarten, de inbreng van sponsors en de steun van de gemeenten Neerpelt en Overpelt. Vandaag overhandigden beide burgemeesters een AED-toestel dat permanent in het voertuig aanwezig zal zijn om mensen met hartfalen te kunnen helpen (foto onder). En Hilde Peerlings van de VW-Audigarage overhandigde de sleutel van de Crafter aan de betrokken RK-medewerkers (foto boven).
Nieuw voertuig voor het Rode KruisNieuw voertuig voor het Rode Kruis
Zoom

Handbal: Sporting klopt Eynatten

Zaterdag 11 september 2010
In de handbalcompetitie heeft Sporting Neerpelt-Lommel vanavond Eynatten geklopt. Uitslag: 28-30.  Een verslag van Diederik Stollman:
Opnieuw een fel bevochten zege voor de rood-witten. Maar opnieuw zorgde de vechtlust voor de overwinning in een spannende slotfase. Overigens stonden er erg veel eigen jeugdspelers op het wedstrijdblad. De geblesseerden Toon Habraken (klierkoorts) en Jasper De Pilleceyn (schouder) werden vervangen door Mrowiec, Pieter Winters en Serge Spooren. Die laatste (…) Het hele nieuwsbericht

Vanaf dinsdag wordt het frisser

Zaterdag 11 september 2010
Het blijft vandaag droog met flinke zonnige perioden, verwacht het KMI. Er waait een matige, aan zee een vrij krachtige wind uit het zuiden tot zuidwesten. De maxima bedragen 21 tot 24 graden. Vanavond zijn er brede opklaringen. Komende nacht neemt de bewolking toe en in de vroege ochtend regent het aan de kust en over het westen van het land. De minima bedragen 9 tot 14 graden. Morgen is er veel bewolking met af en toe regen of enkele buien. Vooral in het oosten van het land kan het ook (…) Het hele nieuwsbericht
Pelt - Roy Sentjens bekent dopinggebruik en stoptZoomRoy Sentjens (foto) geeft vanavond op zijn website toe dat hij doping gebruikt heeft. Hij stopt meteen met wielrennen.  Woensdag raakte bekend dat hij op 16 augustus positief had getest en werd hij door zijn team Milram uit de Vuelta gezet.
In de lange brief op zijn site vertelt Sentjens hoeveel moeite hij had om terug te vechten nadat in 2005 Het hele nieuwsbericht
Pelt - Houtbewerkers 'ontvoerd' naar het PijnvenZoomHoewel hun opleiding hen leert om met zorg de exacte maten van elk meubelonderdeel uit te frezen, gingen de leerlingen van het zesde jaar Houttechnieken van het TIO vandaag voor één keer met kettingzagen aan de slag. Onder leiding van professionele woodcarvers leerden ze daar in een mum van tijd beelden maken uit ruwe boomstammen. De leerlingen wisten niets van de actie: ze werden ontvoerd door Maks!, het jongerenblad van Klasse. Zodat deze voormiddag 18 jongens en 1 meisje van klas 6THT in het Pijnven gedropt werden. Het dient gezegd: er kwamen mooie dingen uit voort. Kijk maar eens naar deze foto's.

Voor de wandelaars onder ons

Donderdag 9 september 2010
Vanaf nu staan alle wandelroutes van de Limburgse Regionale Landschappen online. U kunt er zoeken naar de wandeling die het best bij u past, de wandelroute online bekijken en meteen zien wat er allemaal in de buurt is. Probeer het zelf op www.wandeleninlimburg.be.

Chocoladeactie voor MS van start

Donderdag 9 september 2010
De week van de Multiple Sclerose loopt dit jaar van 9 tot 19 september. Tevens is het de start van de jaarlijkse chocoladeverkoop. De opbrengst moet de werking van de Liga bekostigen en in de mate van het mogelijke de kwaliteit van het leven voor personen met MS en voor hun familie verbeteren. De chocoladeverkoop loopt tot einde december. De MS-Liga zoekt nog vrijwilligers om te helpen bij de actie en doet in het bijzonder een oproep naar verenigingen en bedrijven.
De chocolade is van het merk Galler, verpakt per 4 repen en wordt verkocht aan 6 euro. Meer info geeft het secretariaat van MS-Liga Vlaanderen in Overpelt (tel. 011/80.89.80).

Naar de film met een dekentje

Donderdag 9 september 2010
Zaterdagavond kunt u in Bosland een film gaan bekijken. Juist, in openlucht, vandaar dat u best een dekentje meebrengt. U gaat dan in het Heesakkerpark in Overpelt, aan de Breugelweg, de schitterende gezinsfilm ANTZ (Nederlands gesproken) kunnen bekijken in een sprookjesachtige omgeving van Bosland. Een unieke ervaring die u toelaat op een speciale manier de zomervakantie vaarwel te zeggen. Iedereen is welkom vanaf 19.30 uur, de film start om 20.30 uur. 2€/ volwassene, 1€/ kind (12 (…) Het hele nieuwsbericht

Diesel morgen duurder

Donderdag 9 september 2010
Diesel wordt morgen 2,4 eurocent of bijna 1 oude frank duurder. Een liter mag dan maximaal 1,2360 euro kosten. We realiseren ons dat misschien niet, maar het is wel omzeggens 50 oude BEF.

Sentjens ontkent doping

Woensdag 8 september 2010
Milram-ploegmanager Gerry van Gerwen bevestigde vanavond in een persbericht dat Roy Sentjens bij een controle buiten competitie positief heeft getest op het gebruik van doping. "Roy Sentjens ontkent de beschuldigingen en heeft nu het recht om te wachten op de resultaten van het B-staal", zegt Gerry van Gerwen. "We wachten de resultaten hiervan verder af maar tot zolang blijft onze renner geschorst."

Sentjens uit de Vuelta gezet

Woensdag 8 september 2010
Roy Sentjens is vandaag door zijn ploeg Milram uit de Ronde van Spanje gezet. Dat gebeurde nadat vanavond bekendraakte dat hij vorige maand bij een controle buiten competitie betrapt is op het gebruik van epo. Sentjens stond in het Vuelta-klassement op de 49e plaats op 29:17 van leider Igor Anton. UPDATE In de koers van vandaag was Sentjens geëindigd op de 32ste plaats, op 2:25 van ritwinnaar Anton. Jelle Vanendert finishte als 31ste op 2:13.

Roy Sentjens betrapt op epo

Woensdag 8 september 2010
Wielrenner Roy Sentjens (Milram) is door de Internationale Wielerunie (UCI) voorlopig geschorst. Bij een controle buiten competitie op 16 augustus heeft het antidopinglabo van Keulen in zijn urine sporen van epo gevonden, meldt de UCI vandaag. De schorsing geldt tot hij gehoord is door de Belgische Wielerbond. Sentjens heeft nog het recht een tegenanalyse aan te  vragen.
Sentjens (29), die momenteel in Lommel woont, heeft een Nederlandse vader en een Belgische moeder. Sinds 2005 (…) Het hele nieuwsbericht

Zohra mag naar Zweden

Dinsdag 7 september 2010
Pelt - Zohra mag naar ZwedenZoomOp de foto ziet u Zohra en een beker. Zohra is een border collie. Kent u een border collie? Dat is gewoon de slimste hondensoort ter wereld. Een border collie kan uit een mand met 120 speeltjes, die hij met naam kent, nog altijd het juiste speeltje halen. Zohra is de hond van Roger Franssen. Samen met Zohra heeft hij afgelopen weekend in Rijkevorsel een kwalificatiewedstrijd gewonnen voor het EK 2011 in Zweden, vandaar die beker. Hoed af voor Zohra! En voor Roger Franssen, natuurlijk.

Versterking gevraagd

Dinsdag 7 september 2010
Hans Claes vraagt versterking voor de JNM, de Jeugdbond voor Natuur en Milieu. Die organiseert regelmatig, dat wil zeggen gemiddeld twee keer per maand, een activiteit voor jongeren om ze de kans te geven de wondere wereld van de natuur te ontdekken. Meer over die activiteiten is hier te vinden. Het probleem is nu dat Hans er momenteel alleen voorstaat. Hij zoekt dus jongeren van 16 tot 23 jaar, die hem willen helpen bij de organisatie van dergelijke activiteiten en bij de begeleiding van de kinderen. Wie geïnteresseerd is kan mailen naar hansclaes[!]hotmail.com.

Doe eens iets levensbelangrijks

Dinsdag 7 september 2010
Pelt - Doe eens iets levensbelangrijks"Hallo,
Ik ben Kris Poncelet, 22 jaar en ik lijd aan leukemie. Alleen met een stamceltransplantatie kan ik genezen. Daarvoor heb ik een geschikte donor nodig, iemand met dezelfde soort stamcellen als ik. Tot nu toe heb ik nog geen donor gevonden. Maar misschien heb jij wel de juiste stamcellen.
Jouw type stamcellen laten bepalen is heel gemakkelijk. Je bent tussen de 18 en de 50, je vult een medische vragenlijst in en je laat een buisje bloed afnemen.  Dat is alles. Hiervoor moet je normaal naar een donorcentrum. Maar dank zij EMGO en het Rode Kruis kan dat eenmalig ook op het fabrieksterrein van EMGO, Balendijk 161 in Lommel op dinsdag 14 september, van 14u tot 18u (graag een seintje vooraf op 011/559500).
Heel misschien ben jij wel “the perfect match”. Als dat zo is, dan hoef je daar helemaal niet bang voor te zijn, want ook de stamcellen worden afgenomen via het bloed. Dus geen ruggenmergprik of beenmergpunctie! En je hebt een unieke kans om iemand zijn leven te redden. Dank!"
www.kriswilleven.be

U moet toch niet naar de luchthaven?

Dinsdag 7 september 2010
Het luchtvaartverkeer op de luchthavens van Zaventem en Charleroi is vandaag ernstig verstoord als gevolg van de nationale staking in Frankrijk. Een twintigtal vluchten met vertrek of aankomst in Charleroi werd geannuleerd. Het gaat om verbindingen met Franse en Spaanse luchthavens. Passagiers op andere vluchten moeten rekening houden met vertragingen. Op Brussels Airport is een beperkt aantal vluchten geschrapt, maar zijn er fikse vertragingen voor vluchten van en naar Frankrijk, Portugal, Spanje en (…) Het hele nieuwsbericht

Politie pakt autodieven op

Dinsdag 7 september 2010
Pelt - Politie pakt autodieven opZoomUPDATE De lokale politie HANO heeft vanmiddag even na 13u op de parking van het bedrijf Van Hout Horeca in de Bosstraat een man (31) en een vrouw (44) tegen de grond gewerkt en in de boeien geslagen. Dat gebeurde na een achtervolging met loeiende sirenes. De auto van de betrokkenen, die in Lommel gestolen was, kwam uit de richting Neerpelt, miste bij Verwarmingsservice Rutten de bocht, vloog over een haag bij Van Hout Horeca en belandde daar op de parking tegen een auto (…) Het hele nieuwsbericht
Politie pakt autodieven op
Zoom

15 oktober: Bob Geldof!

Maandag 6 september 2010
Pelt - 15 oktober: Bob Geldof!ZoomOp 15 oktober komt Bob Geldof naar De Posthoorn in Hamont. We hebben dat al gemeld, maar omdat het een uitzonderlijk optreden is komen we er graag nog eens op terug. Vooral omdat Geldof (foto) zo'n unieke figuur is. Afgelopen weekend kwam hij nog in het nieuws toen bekend werd dat hij een investeringsfonds voor Afrika wil lanceren. Voor dat fonds, '8 Miles', is 1 miljard dollar nodig. De Wereldbank en de
Afrikaanse Ontwikkelingsbank zegden al 50 miljoen dollar toe. Ook Geldof zelf zou een (…) Het hele nieuwsbericht

Kort nieuws van over de grens

Maandag 6 september 2010
Vanmorgen is een proef begonnen rond spoorboekloos treinrijden tussen Eindhoven en Amsterdam. Tot en met vrijdag 1 oktober rijdt er als proef tijdens de ochtend- en avondspits elke tien minuten een intercitytrein tussen beide steden. Daarnaast blijven de reguliere stoptreinen op het traject rijden. UPDATE Als nu de trein van Neerpelt tot in Hamont en Weert zou rijden... Vanuit Weert kan men gemiddeld viermaal per uur naar Eindhoven, zegt burgemeester Theo Schuurmans van Hamont-Achel.

Na zonneschijn komt regen...

Maandag 6 september 2010
Vandaag is er fraai nazomerweer met veel zon, zegt het KMI. In de loop van de namiddag verschijnen er geleidelijk wolkenvelden vanaf de Franse grens, maar het blijft nog droog. Er staat een matige tot vrij krachtige zuidoostenwind. De maxima bedragen 17 tot 22 graden. Vanavond en -nacht neemt de bewolking verder toe gevolgd door veel regen. De minima bedragen 8 tot 13 graden.
Morgenvroeg trekt de regenzone geleidelijk naar het noordoosten weg.Nadien is
het wisselend bewolkt met enkele (…) Het hele nieuwsbericht

Melanie Bancken overleden

Maandag 6 september 2010
Neerpelt - Melanie Bancken overleden

Neerpelt

In het rusthuis is vrijdag Melanie Bancken overleden, de weduwe van Albert Mulkens. Ze was 96 jaar. Dinsdag wordt ze begraven, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Neerpelt-Centrum.

De fanfare op het trouwfeest

Zondag 5 september 2010
Pelt - De fanfare op het trouwfeestZoomJe zal het maar meemaken: op de dag van je trouw komt de hele fanfare naar de kerk om te musiceren. Denise Huybers uit SHLille en Bram Dalemans uit Hamont-Achel hadden er gisteren geen problemen mee, want ze zijn allebei spelend lid van de KF Kempenbloei uit Achel. En dus was er gisteren een héél muzikale trouwmis in de kerk van SHLille (foto), en 's avonds een trouwfeest waar de fanfareleden géén muziek moesten maken, maar wel plezier...
De fanfare op het trouwfeest
Zoom

Vanendert 10de in Vuelta

Zondag 5 september 2010
In de 9de rit van de Ronde van Spanje is Jelle Vanendert vandaag op een mooie tiende plaats geëindigd, op 4'17 van ritwinnaar David Lopez. Hij was daarmee ook de eerste Belg in de rituitslag. Roy Sentjens was 65ste op 8'17.

Motorcross: Cairoli wint in Lierop

Zondag 5 september 2010
De Italiaanse wereldkampioen Antonio Cairoli (KTM), die in Lommel woont, heeft vandaag in het Nederlandse Lierop de GP van de Benelux gewonnen, de 14e en voorlaatste manche van het WK motorcross. Voor de Italiaan was het al zijn achtste zege van het seizoen.
De eerste manche in het Nederlandse zand werd gewonnen door de Duitser Maximilian Nagl, voor Cairoli en Lommelaar Steve Ramon. Neerpeltenaar Ken De Dycker werd zesde, Clement Desalle tiende. In de tweede manche stond er geen maat op (…) Het hele nieuwsbericht

Handbal: nipte winst voor Sporting

Zaterdag 4 september 2010
Sporting NeLo heeft vanavond in de sporthal van Dommelhof een nipte overwinning behaald tegen Sasja. Uitslag: 29-28. Een verslag van Gert Morlion: 
Met de komst van Sasja kreeg Sporting al op de eerste speeldag een ware topper voorgeschoteld. Er waren vooraf zowel voor de trainer als voor de supporters vele vragen waarop we allen vanavond een antwoord hoopten te vinden. En het moet gezegd worden, enkele antwoorden kregen we !
Sporting startte met drie nieuwe spelers in de (…) Het hele nieuwsbericht

Handbalseizoen start vanavond

Zaterdag 4 september 2010
Pelt - Handbalseizoen start vanavondVanavond start het nieuwe handbalseizoen. In de sporthal van Dommelhof is dat al meteen goed voor een regelrechte topper: Sporting NeLo krijgt daar Sasja op bezoek. Meteen de kans voor Sporting om te laten zien dat er verbetering in de ploeg zit sinds vorig seizoen zonder enig resultaat werd afgesloten. "Vanaf nu zullen de jongeren versneld doorstromen van de junioren naar het eerste team", zegt manager Diederik Stollman. "Jasper De Pillecijn en Pieter Winters zullen sowieso hun speelminuten krijgen. Er werden slechts vier nieuwe spelers aangeworven, terwijl er zeven mochten vertrekken. De Hongaar Nagy - die alleen Hongaars spreekt - moet spelverdeler worden. Stupar is een nieuwe cirkelspeler en Cavejski gaat als tweede doelman fungeren."

15% snelheidsovertredingen in juli

Zaterdag 4 september 2010
Pelt - 15% snelheidsovertredingen in juliDe lokale politie heeft in juli 5.185 voertuigen op hun snelheid gecontroleerd in de politiezone. In 794 gevallen - of 15,3 procent! - werd een pv voor snelheidsovertreding uitgeschreven. Allemaal weggegooid geld, want geld dat rechtstreeks de flitskassa in gaat. Een snelle blik op de lijst leert ons dat de zwaarste overtreding gebeurde op de Hamonterweg in Neerpelt, waar een onverlaat 118 km/u reed, terwijl de maximumsnelheid daar 70 km/u is. Snelheidscontrole juli

Terug uit Nicaragua

Vrijdag 3 september 2010
Pelt - Terug uit NicaraguaZoomGisteren kwamen Joos Habraken en Dirk Delchambre terug uit Nicaragua. Joos studeert aan Mater Dei in Overpelt, Dirk is daar leraar. Beiden maakten op uitnodiging van de Damiaanactie een inleefreis naar Nicaragua. Daarmee wil men het project van dokter Toon Bongaerts uit Lommel meer bekendheid geven en de bewustwordingscampagne verder uitbouwen. De twee kwamen terug met veel verhalen, onder de indruk van het land, van de projecten van de Damiaanactie en van de mensen. Namens Mater Dei kwamen (…) Het hele nieuwsbericht
Terug uit Nicaragua
Zoom

Petacchi wint in Vuelta

Vrijdag 3 september 2010
De 7de rit in de Ronde van Spanje werd vandaag in een massaspurt gewonnen door Alessandro Petacchi. Roy Sentjens werd 20ste, Jelle Vanendert 184ste op 2:16. In de stand blijft Philippe Gilbert op de eerste plaats staan; Sentjens is 49te op 7:39 en Vanendert 116de op 40:28.

Lode Keunen overleden

Vrijdag 3 september 2010
Neerpelt - Lode Keunen overleden

Neerpelt

Woensdag is Lode Keunen overleden, de echtgenoot van Irène Van Houdt. Hij was 85 jaar. Maandag wordt hij gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Neerpelt-Centrum. Zaterdag tijdens de eucharistieviering van 18 uur zal er daar voor hem gebeden worden.

Om over na te denken

Donderdag 2 september 2010
"God heeft niets te maken gehad met de creatie van de aarde en het universum." Dat stelt de wereldberoemde natuurkundige en kosmoloog Stephen Hawking in een nieuw boek. Een deel van zijn werk is vandaag gepubliceerd in The Times. Eerder schreef Hawking nog dat de wetenschap de rol van God bij het ontstaan van het heelal niet helemaal kon uitsluiten. Maar in "The Grand Design" (Het grote ontwerp) komt hij daarop terug. Het ontstaan van het universum is een onvermijdelijke consequentie van de (…) Het hele nieuwsbericht

Jean-Marie Bomans overleden

Donderdag 2 september 2010
Overpelt - Jean-Marie Bomans overleden

Overpelt

In het Mariaziekenhuis is dinsdag Jean-Marie Bomans, leraar in TIO, overleden. Hij was 49 jaar. Vrijdag om 19 uur is er een gebedswake in de kerk van Peer-Centrum. De afscheidsviering en crematie hebben in besloten kring plaats.

Theo Loos overleden

Donderdag 2 september 2010
Overpelt - Theo Loos overleden

Overpelt

In het Mariaziekenhuis is zondag Theo Loos overleden, de echtgenoot van Drika Lodewijckx. Hij was 75 jaar. Zaterdag wordt hij begraven na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Overpelt-Lindel. Vrijdag om 18.30 uur is er daar een avondwake.

Stakingsactie bij busbedrijf

Donderdag 2 september 2010
Wie wil weten of het conflict bij autobusmaatschappij VBM in Lommel gevolgen heeft voor zijn of haar verplaatsingsplannen per bus, kan hier zien welke ritten mogelijk niet gereden worden. UPDATE De staking is ten einde en de bussen rijden weer vrijwel normaal. Volgens de directie ging het om een misverstand.

Zin in het Showkoor?

Donderdag 2 september 2010
Op donderdag 16 september organiseert het Showkoor Neerpelt in het college een eerste proefrepetitie. Die is speciaal bedoeld voor jongeren die graag deel willen uitmaken van dat koor, maar daar om een of andere reden nog geen werk van konden maken. Het showkoor is niet alleen koor, het is ook dans, theater, choreografie, blitse kledij en kleurrijke spots. Ben je tussen 12 en 18 jaar en hou je van zingen én dansen, van musical en popmuziek, hip-hop of streetdance... dan kan het showkoor iets (…) Het hele nieuwsbericht

Droog en zonnig nazomertje

Donderdag 2 september 2010
Het blijft vanmiddag droog met wolkenvelden, vooral over het noorden en oosten, maar ook met opklaringen, voornamelijk over de zuidwestelijke landshelft, verwacht het KMI. Bij een zwakke tot matige wind uit noord tot noordoost wordt het tot 15 graden in de Ardennen en ongeveer 19 graden elders. Komende nacht is het droog met wolkenvelden en opklaringen. Later in de nacht kan er lokaal mist of lage bewolking ontstaan. De minima variëren van 6 tot 10 graden.
Na het optrekken van het ochtendgrijs is (…) Het hele nieuwsbericht
Komend weekend vinden in het BLOSO-centrum Hazewinkel de nationale kajakkampioenschappen korte baan plaats. Liefst 242 kajakkers hebben zich voor minstens één van de 52 finales ingeschreven. Bob Maesen is er echter niet bij.
Bij de juniores wordt het uiteraard uitkijken naar Hermien Peters, die onlangs op de Olympische Jeugdspelen in Singapore ons land een bronzen medaille bezorgde.

Dorien Leynen Belgisch kampioen

Woensdag 1 september 2010
Pelt - Dorien Leynen Belgisch kampioenZoomDorien Leynen (19) uit Neerpelt is Belgisch kampioen amazones jumping geworden met de hengst Concordance (eigendom van Nico Vanhoof van Wilgenhof Overpelt). Eerder dit jaar haalde ze ook al de provinciale titel in deze categorie binnen. Gefeliciteerd! (Foto Rik Vander Sanden)

Tyler Farrar wint in Ronde van Spanje

Woensdag 1 september 2010
De "Amerikaanse Belg" Tyler Farrar heeft vandaag de vijfde etappe in de Ronde van Spanje gewonnen, een rit over 198,8 km tussen Gudaix en Lorca. Roy Sentjens was 22ste, Jelle Vanendert kwam op 29 seconden binnen als 161ste. In de stand heeft Roy voorlopig 5:30 minuten achterstand, Jelle 27:41.

Anna Janssen overleden

Woensdag 1 september 2010
Overpelt - Anna Janssen overleden

Overpelt

In het rusthuis is zaterdag Anna Janssen overleden, de echtgenote van Jef Haex. Ze was 90 jaar. Vrijdag wordt ze begraven, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Overpelt-Lindel. Morgenavond om 18.30 uur is er daar een avondwake.

Vier maanden lang geen nachtvluchten

Woensdag 1 september 2010
De F16's van Kleine Brogel zullen in de komende vier maanden, dus tot einde van het jaar, hier geen nachtvluchten uitvoeren. Dat is te wijten/danken aan de heraanleg van de hoofdstartbaan op de vliegbasis van Kleine Brogel. De nachtvluchten zijn nu gepland vanaf Florennes. Een en ander vernam burgemeester Theo Kelchtermans van Peer tijdens een overleg met de bevelhebber van de 10de Wing, kolonel-vlieger Fred Vansina. Het gesprek ging vooral over de vliegactiviteiten van de voorbije maanden: het (…) Het hele nieuwsbericht
23/04

proficiat Joppe Pellens knappe prestatie.

Margo Beckers
16/04

van harte gefeliciteerd met je 11e verjaardag,maak er een mooie dag van

karin Vanhamond
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Pelt