Het overige nieuws


Vandaag, 4 oktober, is het
Werelddierendag, en dat vieren we natuurlijk ook bij Internetgazet – samen met onze huisgenoot
Matteo, die vandaag een extra portie knuffels en lekkers krijgt.
Werelddierendag wordt elk jaar op 4 oktober gevierd, de feestdag van Franciscus van Assisi, de patroonheilige van de dieren en de natuur. Het idee ontstond bijna een eeuw geleden: in 1929 riep de Wereldvereniging van Dierenbescherming deze dag uit om wereldwijd aandacht te vragen voor het welzijn van dieren. Sindsdien is het een traditie geworden om op deze dag stil te staan bij de belangrijke rol die dieren spelen in ons leven – als gezelschap, als hulp, of gewoon als deel van onze leefwereld.
(…)
Het hele nieuwsberichtMolleke


Molleke (Dirk Van Bun)
Cijfer van de dag


80% van de studenten beschouwde zichzelf in het 2e kwartaal van 2025 meestal gelukkig. In dit opzicht zijn ze duidelijk talrijker dan andere socio-professionele categorieën zoals werknemers (73%), gepensioneerden (68%) en werklozen (42%).
(…)
Het hele nieuwsberichtVoetbal
Zaterdag 4 oktober - Thes Sport Tessenderlo B – KRC Peer 0-1
- Hechtel FC B – K. Peer SV 0-2
- Lutlommel VV B – KRC Peer B 2-0
- K. Sp. Wijchmaal – Kattenbos Sport 3-2
- Breugel-Herkol SV – KFC Ham United 4-2
- Sp. Grote Brogel – Esperanza Pelt B 1-3
Cijfer van de dag


In 2024 startten in het Vlaamse en Brusselse Gewest in totaal
675 ondernemingen een landbouwactiviteit op. Tussen 2010 en 2019 daalde het aantal starters met uitzondering van de jaren 2014 en 2017. Sinds 2019 stijgt het aantal startende landbouwbedrijven opnieuw.
Vorig jaar stopten in het Vlaamse en Brusselse Gewest in totaal 926 landbouwbedrijven hun activiteiten. Algemeen genomen daalde het aantal stoppende landbouwbedrijven van 2010 tot 2016 en steeg dat aantal opnieuw vanaf 2018. In 2017 en 2021 was er telkens sprake van een duidelijke piek in het aantal stoppende bedrijven.

Op het kruispunt van de
Meeuwerbaan en
Bovenlinde botsten een fietser en een tractor. De fietser uit Peer raakte daarbij gewond. Het ongeval gebeurde vanmorgen rond 7.30 uur.
Het is maar dat je 't weet
4.092 Vlamingen zullen begin volgend jaar hun uitkering verliezen door de beperking van de werkloosheidsuitkering in de tijd. De helft van hen heeft een arbeidsbeperking, blijkt uit cijfers van de VDAB. Het gaat om mensen met bijvoorbeeld autisme, een spierziekte of slechthorendheid.
In Noord-Limburg gaat het om 95 personen: Pelt (23), Lommel (16), Hamont-Achel (12), Peer (12) Bocholt (11), Bree (8), Oudsbergen (8) en Hechtel-Eksel (5).
Cijfer van de dag


In het schooljaar 2023-2024 waren er
ruim 389.000 unieke inschrijvingen in opleidingen van het volwassenenonderwijs. In het secundair volwassenenonderwijs ging het om 311.000 unieke inschrijvingen, in de centra voor basiseducatie om ruim 78.000.
Nederlands voor anderstaligen neemt een belangrijke plaats in het volwassenenonderwijs in. Het totaal aantal unieke inschrijvingen in opleidingen Nederlands voor anderstaligen en alfabetisering lag in het schooljaar 2023-2024 op iets meer dan 151.000. Dat is goed voor 39% van het totaal aantal unieke inschrijvingen in het volwassenenonderwijs.
Het is maar dat je 't weet


Van januari tot september zijn er in
Limburg 597 faillissementen genoteerd. Dat zijn er vier procent meer dan in dezelfde periode van 2024. Daarmee volgt Limburg de tendens in de rest van Vlaanderen en in Brussel. In Vlaanderen gingen net geen 4.800 bedrijven op de fles. In alle Vlaamse provincies - behalve in Antwerpen - werden nieuwe records genoteerd. Enkel in Wallonië daalde het aantal faillissementen in de negen eerste maanden van het jaar. De diepste gaten werden weerom geslagen in de bouwsector en de transportwereld. De horeca toont meer weerstand en ziet het aantal faillissementen zelfs dalen.
Vandaag gelezen
"Zoals Sint-Augustinus zo'n 1.600 jaar geleden al opmerkte, zijn de grote koninkrijken van de wereld, als de rechtvaardigheid wordt weggenomen, niets meer dan bendes criminelen". (Vaticaanse minister van Buitenlandse zaken aartsbisschop Paul Richard Gallagher in toespraak tot VN).

Dieven drongen de voorbije nacht via de achterdeur binnen in een pand aan de Steenakkerstraat in Grote-Brogel. Ze vonden er de autosleutels en reden er met het voertuig van de bewoners vandoor.


In Hechtel-Eksel is vandaag officieel het startschot gegeven van de campagne ‘
Hoe is ’t?’, waarmee zes Noord-Limburgse gemeenten samen inzetten op
mentale veerkracht en sociale verbondenheid. De campagne, die loopt van 1 tot 10 oktober, sluit aan bij de Vlaamse 10-daagse van de Geestelijke Gezondheid en staat dit jaar in het teken van het thema “
Met veerkracht spring je verder”. (…)
Het hele nieuwsberichtRaar

Afgelopen week was er een VN-top in New York. We zagen de machtigste leidertjes van de wereld met de neus in de wind over de rode loper flaneren. Sommigen genoten zichtbaar van de aandacht en etaleerden non-verbaal hun almacht. Wat er verbaal dan uitkwam, was helaas van een ander niveau. In de marge was er ook een klein landje aanwezig en dat pakte uit met alles wat het in huis heeft, zoals een koningin, enkele ministers, wat zakenlui en een premier. Het optreden van die laatste deed terugdenken aan de tijd in de lagere school. Het leek wel een klasuitstap. (…)
Het hele nieuwsbericht

De herfst is in het land en dat betekent dat onze tuinen zich stilaan klaarmaken voor de winter. Het is ook hét moment om
zaden te oogsten voor volgend jaar. Heb jij dit jaar genoten van prachtige bloemen, smakelijke groenten of geurige kruiden? Dan zijn hun zaden meer dan welkom bij de
Zadenbib Noord-Limburg!
Of het nu gaat om zonnebloemen, tomaten of munt – elke zaadje telt. Planten die het goed deden in jouw tuin, zullen ook in andere Noord-Limburgse tuinen floreren. Zo delen we samen de biodiversiteit én versterken we de kracht van zaadvaste planten.
(…)
Het hele nieuwsbericht
Op 29 september is
Jeanne Weltjens overleden,
echtgenote van
Jef Waelbers (†2018). Zij was 84 jaar. U kan een laatste groet brengen aan Jeanne
op donderdag 2 oktober 2025 van 19.00 tot 20.00 uur
bij Vanhove Uitvaartzorg in Bocholt.
De afscheidsplechtigheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be
Cijfer van de dag


Klanten met betalingsmoeilijkheden kunnen een afbetalingsplan voor de drinkwaterfactuur aanvragen bij het waterbedrijf. In 2024 werden in totaal 49.197 afbetalingsplannen aangevraagd. Voor het eerst sinds 2017 is er weer sprake van een stijging.
(…)
Het hele nieuwsbericht