Maandag 15 september 2025


Was het najaarsprogramma van Pelter Skelter nog niet straf genoeg? Blijkbaar niet, want de Peltse concertpromotor voegt er nog een klepper aan toe:
SONS. De
Antwerpse band wordt momenteel beschouwd als één van de heetste namen in het Belgische muzieklandschap.
Ze staan aan de vooravond van de release van hun nieuwe album en bijhorende Europese tournee. Die houdt in België enkel halt in de AB, maar de try-out van de tournee vindt plaats in Pelt. Afgelopen zomer zette SONS onder meer Pukkelpop Downtown, Pukkelpop en Crammerock in vuur en vlam. Voorlopende singles Do My Thing en All Gold scoren ondertussen hoog – met All Gold zelfs op nummer 3 in De Afrekening van Studio Brussel.
(…)
Het hele nieuwsbericht

Vijfhonderd supporters zagen gisterenavond hoe Lindelhoeven VV met
2-4 won van Kadijk SK. De laatste zege van Kadijk SK tegen Lindelhoeven VV dateert van 2006.
Lindelhoeven VV kwam al in de eerste minuut op voorsprong via Cédric Claeys. In de 19de minuut moest de geblesseerde topscorer Stijn Molenberghs van het veld. Jarju bracht de bordjes in evenwicht. In de 45-ste minuut moest kapitein Geunens van Lindelhoeven VV gekwetst naar de kant. Vlak na de rust scoorde Jonas Meeus de 1-2. Even later maakte hij er 1-3 van. Jarju milderde tot 2-3 maar in de 89ste minuut scoorde Jonas Meeus de 2-4. Lindelhoeven VV is andermaal de ploeg van Overpelt. Na de 2-4-zege pakt het ook de leidersplek af van Kadijk SK.
Meer foto'sEerder op de avond verloor Kadijk SK B met 1-4 van Sporting Wijchmaal.
Meer foto's (van Albert Loos)


Gisteren vierden de
Scouts van Neerpelt-centrum hun jaarlijkse ‘overgang’. Dat is het moment waarop de leden officieel de stap zetten van de ene leeftijdstak naar de andere – van kapoen naar welp, of van verkenner naar jin.
Eén voor één moesten de ‘overgangers’ een opdracht uitvoeren. Bij welslagen kregen ze telkens een attribuut dat een scout broodnodig heeft: sjortouw, een zakmes, lucifers … Uiteraard bracht elke groep de proef tot een goed einde. Zo starten de jongeren volgende zondag in hun nieuwe tak, helemaal klaar voor een nieuw scoutsjaar.
Meer foto's

Tweede speeldag en er stond al spanning op de boog! De verre verplaatsing naar Eupen, dat zich een eerste keer voor haar thuispubliek presenteerde, beloofde niet van een leien dakje te lopen! Een uitgebreid verslag van Sven Spooren:
Sporting kon voor het eerst weer beschikken over onze captain, Robin Schoenaker. En dat hebben we gezien! Sporting startte met een andere opstelling dan vorige week: Riské meteen in de basis, op cirkel en in dekking Jonathan Bromet en Schoenaker als breekijzer in de verdediging. En dat plannetje lukte goed.
(…)
Het hele nieuwsbericht

Het nieuwe
voorleesseizoen in De Stroming is gisteren feestelijk op gang getrapt. Onder leiding van de kleurrijke
Kleurenkoning en een
ploeg enthousiaste voorleesvrijwilligers genoten een dertigtal kinderen met hun (groot)ouders van een voormiddag vol verhalen, fantasie en plezier.
De Kleurenkoning verwelkomde de jonge luisteraars aan de grote trap met een zelfgeschreven kleurenliedje en nam hen daarna mee op ontdekkingstocht langs verschillende voorleesplekjes in de bib. Op elk plekje wachtte een voorlezer met een mooi verhaal.
Afsluiten gebeurde feestelijk in zaal De Oever: nog één keer luisteren op de mat, en daarna genieten van een gekleurde donut en een fris kleurendrankje. Overal blije gezichten, en de Kleurenkoning zorgde voor een extra vleugje magie.
Vanaf nu kan je opnieuw wekelijks terecht voor het gezellige voorleeshalfuurtje in De Stroming:
- Woensdagen: 14.00 – 14.30 uur
- Zaterdagen: 10.30 – 11.00 uur
(Tekst Ayse Onlen - Foto's Zjuul Devens)


Ook vanuit Pelt vertrokken Peltenaren per fiets richting Hechtel-Eksel/Leopoldsburg voor de Sunset Airshow. “Je doet er wel wat langer over, maar je bent toch sneller terug thuis dan wanneer je met de auto zou gaan,” aldus vliegtuigfanaat én fotograaf
Martin Lacey.
“De Sun liet zich daar nog even zien vooraleer de hemelsluizen open gingen,” vertelt hij.
Hoofddoel van zijn bezoek was de Griekse F4 Phantom – en die wist hij tussen de buien door toch mooi te spotten (foto boven). “De regen zorgde soms zelfs voor de perfecte achtergronden. Dat nat pak nemen we er dan maar graag bij!”
Of zoals hij besluit met een knipoog: “Elk nadeel heb z’n voordeel.” En dat kan dus ook gelden voor vliegtuigspotten.


Op de wekelijkse markt in Pelt stonden de leden van
Kiwanis Pelt Noord Oost met een standje. Daar verkochten ze sleutelhangers en inkomkaarten ten voordele van hun
jubileumeditie van het Berenfeest, dat plaatsvindt op zaterdag 11 oktober.
Heel wat marktbezoekers toonden hun steun, en konden tegelijk hun ticket voor het feest alvast bemachtigen. Het Berenfeest is intussen uitgegroeid tot een vaste waarde in de regio, en de komende jubileumeditie belooft extra bijzonder te worden.
De opbrengst gaat integraal naar goede doelen die kinderen ondersteunen.
(JoHe)

Vanaf 15 september wordt er gewerkt in Herent. Tussen de rotonde en het kruispunt met de Bemvaartstraat en De Roosen vervangt De Watergroep de huidige
waterleiding door een nieuwe.
Het gaat om een voortschrijdende werf waarbij telkens over een lengte van zo’n 50 meter gewerkt wordt. De werken gebeuren in de bermen en waar gewerkt wordt, wordt het fietspad en een stuk van de rijbaan ingenomen. Het verkeer kan er beurtelings passeren met behulp van verkeerslichten.
Voor de werken zijn 50 werkdagen voorzien. Dat wil in de praktijk zeggen dat er tot in december gewerkt zal worden.
(Gemeente Pelt)Zaterdag 13 september 2025
Voetbal

Na twee speeldagen stond Esperanza Pelt samen met Wezel Sport bovenaan in derde afdeling. Vanavond trok de ploeg naar
City Pirates Antwerpen, dat derde stond op twee punten van de leiders.
De thuisploeg kwam al vroeg op voorsprong: na 11 minuten ging de bal op de stip en dat leverde meteen het eerste tegendoelpunt van het seizoen voor Esperanza op. Vlak voor de rust zorgde nieuwkomer Graig Ziwando voor de gelijkmaker: 1-1.
In de tweede helft sloeg Ziwando opnieuw toe. Op aangeven van Tijs Renckens scoorde hij in de 59ste minuut de 1-2, meteen ook de eindstand. Zo blijft Esperanza Pelt ongeslagen en pakt het opnieuw de drie punten.
Zaterdag 13 september 2025


Onze fotograaf stond deze namiddag ‘
op het Coninxsteen’ klaar om de start van de overgang vast te leggen, toen hij aangesproken werd door vier jonge mannen. Of ze eens
op de foto mochten voor Internetgazet? Natuurlijk!
De klik volgde meteen en toen kwamen de bekentenissen. Eén van hen: “Da’s al de vijfde keer dat ik erop sta, de laatste keer was met de handbal.” De tweede: “Voor mij is het de vierde keer, toen met mijn altviool.” De derde voegde toe: “Voor mij de derde keer.” En gelukkig, voor de vierde jongeman was het de allereerste keer.
De beelden van de overgang volgen nog!
Zaterdag 13 september 2025


Wordt de wielermicrobe doorgegeven
van vader op zoon? Wie naar de erelijsten kijkt, zou het haast geloven. Denk maar aan Eddy en Axel Merckx, Sven en Thibau Nys, of Adrie Van der Poel en zijn zoon Mathieu.
Ook dichter bij huis zien we voorbeelden. Zo won
Sander Elen op 25 mei nog de kermiskoers van Boseind. En deze voormiddag zagen we zijn zoon
Lander in actie tijdens de Betolan Jeugdwedstrijden in Hamont. Een podium zat er dit keer net niet in: hij strandde op de vierde plaats.
Meer foto'sZaterdag 13 september 2025


Deze zaterdagvoormiddag op de wekelijkse markt staken de leerkrachten van de
vrije basisschool Boseind de handen uit de mouwen voor het goede doel. Met een gezellige
koekjesverkoop zamelden ze geld in om hun deelname aan de 100 km voor Kom op tegen Kanker te ondersteunen.
Tijdens dit unieke loopevenement, dat plaatsvindt op 15 maart in De Schorre in Boom, leggen teams van 1 tot 4 lopers samen maar liefst 100 kilometer af, allemaal ten voordele van de strijd tegen kanker.
Omdat elk team een startbedrag moet inzamelen, organiseren de leerkrachten verschillende acties. De koekjesverkoop was er één van, en wie weet kom je hen de komende weken of maanden nog wel eens tegen met een volgende creatieve actie.
Een mooie inzet van het schoolteam van Boseind – sportief én solidair. (JoHe)
Zaterdag 13 september 2025


Donderdagmorgen trokken 23 leden van
Tuinhier Overpelt er met de fiets op uit voor een dag vol
natuur, kunst en cultuur.
De eerste halte was in Kaulille, waar de
beeldentuin van Albert Vaesen met zijn koperen kunstwerken heel wat bewondering oogstte. Daarna ging het richting de
Luysmolen in Bocholt, een watermolen die nog steeds graan kan malen. Molenaar Jan uit Genk gaf de groep met veel enthousiasme tekst en uitleg.
Na een lunch in open lucht volgde een bezoek aan het
brouwerijmuseum van de familie Martens in Bocholt. Gids Wil loodste de Tuinhierders met de nodige humor door de rijke collectie: van kookketels tot paardentuigen, van mout tot de vele verpakkingsvormen die in de loop der jaren gebruikt werden.
Op de terugweg werd nog even haltgehouden voor een drankje, en uiteindelijk kreeg de groep toch een buitje over zich heen. Dat kon de sfeer echter niet bederven: de tocht werd als bijzonder geslaagd ervaren.
(Anny Truyens)Zaterdag 13 september 2025


Akabe Pelt, de scoutswerking voor kinderen en jongeren met een beperking, is dringend
op zoek naar extra leiding. “We zijn momenteel nog met een tiental, terwijl we enkele jaren geleden met ruim twintig waren,” vertellen
Kato Bex en
Jens Schuurmans.
Akabe werkt niet met leeftijdsgroepen, maar met vier takken – de Okapi’s, Jariboes, Tapirs en Sifaka’s – die zijn ingedeeld volgens leefwereld en mogelijkheden van de leden. Om de twee weken is er een activiteit op zondagmiddag en in de zomer staat er een kamp op het programma.
Een scoutservaring is absoluut geen vereiste. “Wijzelf zijn ook nooit bij de scouts geweest,” zeggen Kato en Jens. “Je leert het stap voor stap, samen met de andere leiding. Je staat er nooit alleen voor. Het belangrijkste is dat je sociaal bent en zin hebt om je te engageren.”
Maar leiding zijn bij Akabe draait niet alleen om inzet. “Je krijgt er ongelooflijk veel voor terug,” klinkt het. “De vriendschappen die je hier opbouwt, zijn hecht en vaak voor het leven. Voor ons zijn het echte vrienden geworden. We doen niet alleen activiteiten voor de leden, maar trekken ook als leiding samen naar een café of een feestje. Dat groepsgevoel is minstens even waardevol als het werken met de kinderen.”
Wie wil kennismaken, kan op zondag 21 september al eens langskomen op de startdag. Later dit najaar volgt nog een open activiteit voor wie eens wil proeven van het leiding zijn.
Geïnteresseerden (vanaf geboortejaar 2009) kunnen terecht via de Facebookpagina Scouts Akabe Neerpelt, via Instagram of via mail: akabe.neerpelt
![[!]](/img/slingeraap.gif)
gmail.com.
Vrijdag 12 september 2025
Basketbal


Op zondag 7 september organiseerde
Basketbalclub Pelt (BBC Pelt) haar jaarlijkse startdag, die heel wat bezoekers lokte. Alle ploegen werden in de kijker gezet: de club telt dit seizoen maar liefst
121 spelende leden. Spelers, trainers en ploegverantwoordelijken werden één voor één voorgesteld, en uiteraard werden er ook ploegfoto’s gemaakt.
Daarna stond een oefenwedstrijd tussen de twee herenploegen op het programma. Het werd een aangename partij die uiteindelijk gewonnen werd door de A-ploeg met 76-61.
Het bestuur trakteerde nadien iedereen op frietjes, waardoor de dag in een gezellige sfeer werd afgerond. Conclusie: BBC Pelt is helemaal klaar voor het seizoen 2025-2026!
Vrijdag 12 september 2025


Pelt verwelkomt de komende weken opnieuw de inwoners die zich het voorbije jaar in onze gemeente vestigden. Dit jaar gebeurt dat op een andere manier: in plaats van één groot onthaalmoment worden de nieuwe Peltenaren uitgenodigd
in hun eigen (kerk)dorp.
Zo leggen ze gemakkelijker contact met buurtbewoners, maken ze kennis met de plaatselijke verenigingen en voelen ze zich sneller thuis.
De eerste reeks onthaalmomenten vindt plaats op:
- Boseind/Herent: zondag 21 september om 10.30 uur in OC De Kentings
- Sint-Huibrechts-Lille: zondag 28 september om 10.30 uur in OC Sint-Hubertus
- Lindelhoeven: zondag 5 oktober om 10.30 uur in Den Drossaerd
- Neerpelt: zondag 12 oktober om 10.30 uur in zaal Dommelgalm
- Overpelt: zondag 19 oktober om 10.30 uur in ’t Pelterke
De inwoners van de andere (kerk)dorpen zijn in 2026 aan de beurt. De afgelopen weken ontvingen zo’n 500 nieuwe Peltse gezinnen een persoonlijke uitnodiging om hun dorp en buren beter te leren kennen. (Gemeente Pelt - Foto: op 26 mei 2018 werden de nieuwe inwoners van Neerpelt verwelkomd)
Vrijdag 12 september 2025


Morgen, zaterdag, start in de bibliotheek van Pelt
het nieuwe voorleesseizoen. In
Hét Verteltheater in Dé Stroming kan je van 10.30 tot 11.30 uur uitzonderlijk een volledig uur komen luisteren naar de mooiste prentenboeken.
Daarna nemen de vrijwilligers van de bib opnieuw wekelijks de fakkel op. Zij lezen voortaan elke zaterdagochtend van 10.30 tot 11 uur en woensdagnamiddag van 14 tot 14.30 uur de spannendste, grappigste en mooiste verhalen voor.
Vrijdag 12 september 2025


In de Gastentuin en in de Engelse tuin van de Achelse Kluis loopt nog tot 2 november de kunsttentoonstelling A(t)tributa – Aller(lei)heiligen. Het project is een initiatief van
Robin Nieuwenhuizen (Achel) en
Stijn Lauwers (Pelt), die samen met een vijftigtal kunstenaars de wereld van de heiligen op een eigentijdse manier tot leven brengen.
Het idee ontstond toen Robin zijn nichtje ooit uitleg moest geven over Sint-Antonius en merkte hoe ver de symboliek van heiligen uit ons dagelijks bewustzijn is verdwenen.
Meer foto's (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 11 september 2025


Het Wereldfeest van zondagnamiddag baadde opnieuw in t
ropische temperaturen. Het lijkt intussen traditie: op de eerste zondag van september zit het weer steevast mee. Bij het opruimen de dagen nadien was het even anders: toen viel de
regen met bakken uit de lucht—bijna een moesson.
Tussen de laatste opruimwerken werd ook een paar sandaaltjes gevonden. Herken je ze en liep je op blote voetjes naar huis? Laat het weten via de
Facebookpagina van Ondersteboven.
Donderdag 11 september 2025


Maandag brachten we nog hoopvol het nieuws dat de ontoegankelijkheid van station Neerpelt weldra voorbij zou zijn. Twee van de drie liften waren al maanden defect, maar de leverancier zou zelf het probleem aanpakken, vermits de onderhoudsfirma heeft opgehouden te bestaan.
Gisteren ging
Roger Verpoort ter plaatse om de liften uit te testen. Helaas: hij moest met de trap naar beneden, en even later weer met de trap naar boven. Op de deuren hangt nu een
affiche die duidelijk maakt dat de liften buiten dienst blijven… minstens tot het voorjaar van 2025. De saga gaat dus verder.
Donderdag 11 september 2025


Fietsen is populair in Pelt, en dat blijkt ook uit de cijfers: aan de
fietsteller bij Skiffel passeren gemiddeld zo’n
2.000 fietsers per dag – goed voor meer dan 500.000 fietsbewegingen per jaar. Daarmee hoort Pelt bij de absolute top in Limburg.
Die populariteit is geen toeval. Volgens een Quick Scan van Fietsberaad Vlaanderen haalt het Peltse fietsbeleid een totaalscore van maar liefst 93,6 procent. Dat is te danken aan de voortdurende inzet op goede infrastructuur, een sterk beleid en talrijke initiatieven die het fietsen stimuleren. Denk aan de deelfietsen aan het station, fietsherstelzuilen, aangepaste fietsen voor minder mobiele inwoners, de fietsbieb en Free Wielie, de VERO-routes voor leerlingen, anti-diefstalinitiatieven zoals MyBike, extra stallingen bij handelaars en fietslessen voor kansarme kinderen en volwassenen.
Schepen Liesbeth Fransen benadrukt dat dit beleid bewust is opgebouwd volgens het STOP-principe: “Eerst Stappen, dan Trappen, daarna Openbaar vervoer en pas op de laatste plaats de Privé-auto. Fietsen is gezond, zowel voor jezelf als voor het milieu. Daarom blijven we verder investeren in infrastructuur en in een betere fietsbeleving.”
De gemeente wil in de toekomst nog beter doen, onder meer door meer gegevens bij te houden over fietsgebruik en door ontbrekende schakels in de fietsverbindingen systematisch weg te werken. (Gemeente Pelt)
Donderdag 11 september 2025


Vijf dagen geleden meldden we al dat de grote buitenwerken aan het
Noorderhart ziekenhuis zo goed als afgerond waren. Sinds vandaag kunnen we dat ook officieel bevestigen: gisterenochtend begon men met het afbreken van de grote kraan. Oorspronkelijk stond dat voor maandag gepland, maar toen hing er geen mist. En laat dat net een beetje extra sfeer geven, vond onze fotograaf
Jens Veraa.
Woensdag 10 september 2025


Op zondag 14 september gidst Natuurpunt Pelt je door het Hageven tijdens een historische wandeling in het kader van
Open Monumentendag. Van 14 tot 17 uur nemen gidsen
Willy Pardon en
Jos Winters de deelnemers mee langs plekken waar natuur en geschiedenis in elkaar grijpen.
Het Hageven is vandaag een natuurgebied met heide, vennen en de kronkelende Dommel, maar eeuwenlang liet ook de mens er zijn sporen na. Turfwinning, landbouw en begrazing tekenden het landschap, terwijl oude stenen en perceelsgrenzen nog stille getuigen zijn van vroegere tijden.$$$
Bijzondere aandacht gaat naar de grenspalen die hier eeuwenlang de scheiding tussen België en Nederland markeerden. Sommige palen staan nog op hun oorspronkelijke plek, andere raakten verplaatst of verdwenen spoorloos. Recent haalde zelfs een gestolen grenspaal uit het Hageven nog het nieuws. Ze herinneren aan een tijd waarin grenzen letterlijk in steen werden vastgelegd en door grensbewakers gecontroleerd.
Verder maak je tijdens de wandeling kennis met de vloeiweides, ingenieuze graslanden die vroeger kunstmatig bevloeid werden zodat het vee in het voorjaar sneller mals gras vond. Ook markante plekken zoals de knuppelbrug, de Provincievijver en het beeld van de Verkeerde Lieve Heer komen aan bod.
“Elke steen, grenspaal of vloeiweide vertelt een verhaal,” zegt gids Willy Pardon. “Je moet alleen leren kijken om te zien hoe mensen en natuur dit landschap samen hebben gevormd.”
De wandeling start om 14 uur aan bezoekerscentrum De Wulp (Tussenstraat 10, Pelt) en eindigt rond 17 uur. Deelname is gratis. Inschrijven kan
via Natuurpunt.
Woensdag 10 september 2025


Op de terreinen van de familie Maes in Eksel-Statie vond afgelopen zondag het regionaal tornooi van de Landelijke Rijvereniging plaats, organisator van dienst was RV Dennenruiters Hechtel-Eksel.
In de klasse Licht (1m10) namen maar liefst 55 combinaties deel. Vijf ruiters uit Pelt verdedigden er de kleuren van hun respectieve LRV-verenigingen en streden mee voor de schaal en eremetaal:
- Anissa Pouders (LRV Neerpelt RV) met Camina Z
- Greg De Sadeleir (LRV Neerpelt RV) met Locano van de Merelhoeve
- Hendrik Verbeek (LRV Sint-Huibrechts-Lille) met Tabalout van de Brouwershoeve
- Jade Loos (LRV Overpelt RV) met O'Belle Fleur (foto boven) én Kalusha
- Jeroen Brebels (LRV Overpelt RV) met Iberlina RV
Woensdag 10 september 2025


In zijn tuin in de
Schansstraat (Overpelt) ontdekte
Frido Van Hertum een
groefkopveldwesp (Polistes nimpha). Volgens waarnemingen.be is deze soort erg zeldzaam in onze streken.
Op een tweede foto is duidelijk te zien hoe op het achterlijf van de veldwesp een opening zit tussen de segmenten. Dat is het werk van een veldwespwaaiertje (Xenos vesparum), een minuscuul insect dat parasiteert op veldwespen.
Een opmerkelijke vondst, en alweer een bewijs dat ook in de eigen tuin verrassende natuurverhalen te ontdekken zijn.
Woensdag 10 september 2025


“Glück Auf”! Zo hebben we elkaar begroet afgelopen week in Hahnenklee (Duitsland).
Beiaardier Jan Verheyen was op uitnodiging met de mobiele beiaard on tour in Hahnenklee, een gebied dat deel uitmaakt van de gemeente Goslar op ongeveer 450 km van Neerpelt, knus gelegen tussen Hannover en Göttingen. Dit project is een samenwerking van
Bells Lab en de musici van de beroemde “
Stabkirche” in Hahnenklee, met medewerking van de Vlaamse overheid. Er is al jaren een productieve samenwerking met concerten en de ontwikkeling van de klokkenspelschool (een opleidingscentrum voor beiaardiers) in Hahnenklee. Dit dorpje is ook de uitvalsbasis voor beiaardiers in spé, van heinde en ver, die hier workshops met onze beiaardier kunnen volgen. (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 10 september 2025


De kunstenares
Marianne Verbeek uit Sint-Huibrechts-Lille is dezer dagen opvallend aanwezig in de kunstscene: tegelijk hangen of staan haar werken in Attributa in
Achel, op de site Lutgart in
Beringen en in
Eben-Emael. Wij spraken haar in de Achelse Kluis, waar ze ons vertelde over haar bijzondere techniek en de weg die ze tot hier bracht.
Marianne werkt vooral met chemigrammen – een weinig bekende kunstvorm waarbij getekend en geschilderd wordt op fotopapier met ontwikkelaar, fixeer en water. “Het lijkt vaak wat geknoei, je moet veel geduld hebben en niet iedereen houdt het vol,” lacht ze
(…)
Het hele nieuwsbericht

Voor wie nog niet naar buiten keek: het regent. Zoals voorspeld trekt een brede regenzone over het oosten van België richting Nederland. Pas in de namiddag worden opklaringen verwacht. Minder goed nieuws voor wie een wandel- of fietstocht gepland had, maar
tuinliefhebbers danken de weergoden: het was broodnodig.
Ook op ’t
Hageven snakken ze naar water. Afgelopen zaterdag stelden we vast dat meerdere vennen er volledig droog bijliggen (foto's onder). Of we na de bui van vandaag daar terug water in gaan zien is nog maar de vraag.


Ze waren met velen, de Peltenaren die afgelopen zondag naar buiten kwamen (als ze omwille van het prachtige weer al niet buiten waren) om te turen naar de bloedmaan. Die liet wel langer op zich wachten dan beloofd, maar uiteindelijk kwam ze toch. Wie het hele proces van begin tot einde volgde was
Peter D'Joos, en die maakte daar een prachtig filmpje van.


Op ’t Lindel in Pelt vieren
Ellen Kerkhofs en Thomas Hamblok dit jaar een bijzondere mijlpaal: twintig jaar Bakkerij DeCaré. In een tijd waarin warme bakkers steeds zeldzamer worden, slagen zij erin om hun zaak niet alleen recht te houden, maar ook te laten bloeien.
Thomas is een bakker in hart en nieren, al leek zijn levenspad hem even elders te brengen. Zijn grootvader stond achter de oven in Lommel, zijn ouders runden jarenlang een bakkerij in Leopoldsburg. Zelf maakte hij kort een zijsprong: enkele jaren als barman in Dancing De Carré en een periode in de wegenbouw. Maar de roep van het brood was sterker.
(…)
Het hele nieuwsbericht

We zagen ze vorige week nog op de zaterdagmarkt in Neerpelt, maar dit weekend stonden ze op de planken van
CC Palethe: Jeugdkoor Timbre Het podium werd omgetoverd tot misschien wel het mooiste klooster van Europa, voor de voorstelling ‘
Niemand heeft het beter dan een non’.
Het verhaal volgt Deloris van Cartier, een diva die onverwacht moet vluchten voor de maffia en in een klooster terechtkomt. Voor haar én voor de strenge Moeder Overste lijkt dat aanvankelijk een ramp, maar muziek en nieuwe vriendschappen zorgen al snel voor warmte en humor tussen de kloostermuren. Tot een klas per ongeluk hun verblijfplaats verklapt via sociale media, en plots niet alleen Deloris en haar vriendin Tina, maar ook alle nonnen in gevaar zijn.
Een mix van komedie, spanning en meeslepende muziek maakte er een avond én een namiddag vol vaart en plezier van in Palethe.
(Foto's Albert Loos) Meer foto's

Na het succes van de afgelopen jaren stelt de gemeente Pelt ook dit jaar
gratis bomen ter beschikking van de Peltenaren. Inwoners kunnen kiezen tussen een
winterlinde, een
krentenboom of een
appelboom (variëteit ‘malus domestica’). De actie van de gemeente kadert in het doel om tegen 2030 per inwoner één extra boom te planten. (…)
Het hele nieuwsbericht

De Peltse band Floris and the Flames zal in september te zien zijn op een bijzonder internationaal podium:
de wereldtentoonstelling Expo 2025 in Osaka, Japan. Het roodharige viertal, dat de virtuositeit van klassieke muziek vermengt met de warmte van folk en de energie van rock, geeft er op 14 september een concert tijdens Belgian National Day.
“Een mooie kans om onze muziek voor het eerst in Japan te laten horen. Fijn dat we op de wereldexpo nog een staartje mogen breien aan onze muzikale zomer”, aldus de bandleden. Die festivalzomer was tot nu toe al goed gevuld met passages op onder andere Genk on Stage, Na Fir Bolg en optredens in Wenen en Warschau.
Wat verre concertreizen betreft, is de band niet aan zijn proefstuk toe. “4 jaar geleden kregen we de kans om op de wereldexpo in Dubai te spelen, een samenwerking toen met muzikanten uit heel Europa. In Osaka zetten we deze keer een volledig eigen show neer.”
Na hun passage in Japan start Floris and the Flames een goedgevuld theaterseizoen in Vlaanderen en Nederland. Organisatoren en publiek kunnen rekenen op een veelzijdige liveshow die zowel intiem, meeslepend als feestelijk is.
Benieuwd? Ontdek hun muziek, video’s en concertagenda via www.florisandtheflames.com of sociale media (Facebook, Instagram, YouTube).


Het lijkt de dag van de herstellingen: na het station is ook de
lift aan de hoofdingang van WZC Immaculata
opnieuw in gebruik. Drie weken lang konden bewoners en begeleiders er geen gebruik van maken, omdat er vervangstukken moesten besteld worden. “Die kan je niet zomaar bij Bol.com halen, waardoor de levering veel tijd vroeg,” klinkt het bij een zoon van een van de bewoners. "Gelukkig zorgde het personeel ervoor dat iedereen, indien nodig, via een andere lift naar beneden kon." Toch klinkt ook de bedenking dat bij dit soort zorgvoorzieningen cruciale onderdelen sneller beschikbaar zouden moeten zijn om lange storingen te vermijden.
Gemeenteraad


"Heel wat inwoners van Pelt dragen zorg voor een huisdier", zo start
Dominiek Heylen zijn betoog bij een agendapunt dat hij liet toevoegen aan de agenda van de gemeenteraad. "Soms gebeurt het echter dat een dier alleen achterblijft wanneer het baasje onverwacht in het ziekenhuis wordt opgenomen." Om in zulke situaties snel en correct te kunnen handelen, stelde Vlaams Belang voor om een huisdierenkaartje in te voeren.
Zo’n kaartje – ter grootte van een visitekaartje – kan in de portemonnee bewaard worden en bevat belangrijke informatie: een noodcontactpersoon en de gegevens van de dierenarts. Hulpverleners weten dan meteen dat er een dier alleen thuis is en kunnen de nodige stappen ondernemen. Dat spaart extra bezorgdheden uit bij de eigenaar.
Schepen Lien Willems reageerde positief: “Dit is een mooie aanvulling op de bestaande huisdierenstickers die de hulpdiensten vandaag al gebruiken, bijvoorbeeld bij brand. De gemeente wil graag een sjabloon voorzien dat inwoners zelf kunnen afdrukken en invullen.”
Gemeenteraadslid Benny Bax plaatste een praktische bedenking: “Gaat een hulpverlener in noodsituatie effectief op zoek naar een kaartje in de portemonnee?”
Het voorstel werd goedgekeurd door de gemeenteraad, Sofie Monsieurs (Groen), en
Frank Seutens en Kim Strzebonski (N-VA) onthielden zich. Benny Bax van N-VA keurde het voorstel wél goed, al bleek uit de gezamenlijke reactie achteraf dat dit "geen politieke gevolgen" zou krijgen.


Er lijkt eindelijk een einde te komen aan
de saga van de defecte liften in het station. Het probleem sleept al jaren aan. In 2022 kreeg het station zelfs de weinig benijdenswaardige titel van “slechtst toegankelijke station van het land”, toen twee van de drie liften buiten dienst waren.
Ook op de gemeenteraad van 26 juni kwam het dossier nog aan bod: schepen Liesbeth Fransen wees er toen op dat Infrabel verantwoordelijk was voor het herstel.
Vandaag zijn de werken dan toch gestart.
Aanvankelijk was het onderhoud uitbesteed aan een externe firma, maar die ging intussen failliet. Intussen heeft de leverancier van de liften zelf de taak opgenomen om de herstellingen uit te voeren. Hoe toekomstige defecten zullen worden aangepakt, kon men voorlopig nog niet bevestigen. (Roger Verpoort)


De maan blijft iets mythisch hebben, zoveel is zeker. Ook vanavond trokken weer heel wat nieuwsgierigen naar hogere uitkijkpunten, zoals de brug over het kanaal, om de aangekondigde bloedmaan te bewonderen. Alleen: rond 20.11 uur verscheen ze niet zoals voorspeld. Wie geduld had, kreeg een halfuurtje later wel een glimp te zien, al was de kleur veel minder rood dan verwacht. Boven de Kerkstraat was de verduistering goed zichtbaar, maar die ging grotendeels voorbij aan de meeste terrasjesgangers. (Foto's Marc Faes) Ook boven de Grote Heide werd uitgekeken naar de bloedmaan, dat deed ook Loes Verweyen die de foto onder (2e rij) maakte.


In O.C. De Kentings vond zondag het eerste
blokjesfestival van
Raak Boseind plaats. Met maar liefst 150 kilo legoblokjes en
30 kilo duploblokjes konden jong en oud zich uitleven. Meer dan 40 bouwers gaven het beste van zichzelf en toverden, met ondersteuning van Vision Art uit Pelt, indrukwekkende creaties tevoorschijn. Zowel kinderen als ouders waren urenlang in de ban van de kleurrijke steentjes.
De algemene conclusie na afloop: een geslaagde eerste editie die smaakt naar meer.
(Peter Meuwis)

Zaterdag 6 september hield Rode Kruis Pelt de
jaarlijkse huldiging van vrijwilligers en bloedgevers. Ook de geslaagde
cursisten van de EHBO-opleiding kwamen er hun brevet ophalen.
Bloedgeefster Marie-Paule Timmerman werd in de bloemetjes gezet voor haar 75ste bloedgift en kreeg een doos pralines als dank. De cursisten Nancy Peeters en Lindsey Diels mochten hun EHBO-brevet in ontvangst nemen uit handen van Marleen Willems, verantwoordelijke vorming.
Verder werd ook Eddy Dewitz geëerd als erevoorzitter. Na meer dan 25 jaar gaf hij de fakkel door aan huidig voorzitter Tom Berkmans, in aanwezigheid van provincievoorzitter Willy Van De Wauw.


De verwachtingen rond de bloedmaan waren hoog, maar voor velen werd het een teleurstelling. Door de lage bewolking verscheen ze niet bloedrood aan de horizon, maar pas later – waarbij ze al heel wat kleur verloren had. Toch leverde het nog fraaie beelden op. We vermoeden dat er heel wat foto’s gaan binnenkomen, maar weinig zullen deze prachtige opname van
Jean Vandijck evenaren. Hij wachtte de maan op aan de molen in Lille.


Bij de opening van het Wereldfeest Ondersteboven werd vandaag om 13 uur opnieuw een ‘rode lijn’ getrokken. Die symbolische actie wil aandacht vragen voor het geweld en de humanitaire crisis in Gaza.
Schepen Els Kuppens gaf het startsein: “Elke beweging telt. We willen aandacht voor alle slachtoffers, zowel in Palestina als in Israël.”
Daarna sprak Patrick Van Baelen, voorzitter van de Mondiale Raad, die de rode lijn omschreef als “een symbool van ons ongenoegen over het eindeloze geweld, de bezetting en het onmenselijke lijden dat al zo lang duurt.”
Ook Marijke, vertegenwoordigster van 11.11.11, nam het woord. Ze herinnerde eraan dat de rode lijn vandaag in heel Europa wordt getrokken en dat tientallen organisaties druk blijven uitoefenen op de regeringen om het EU-associatieverdrag met Israël stop te zetten en wapenleveringen te verhinderen.
Een Palestijnse getuige bracht het meest aangrijpende moment. Hij vertelde hoe zijn familie in Gaza dagelijks leeft met bombardementen, bedreigingen en verlies. “De dood volgt hen overal. Zolang we blijven spreken en protesteren, is er misschien hoop dat er ooit vrijheid komt in een rechtvaardige wereld.”
De actie eindigde met een (korte) rode lijn boven op de kiosk, als duidelijk signaal: stop de genocide.
Presentatrice Claudia besloot het moment met de laatste vier regels van een gedicht dat ze net van een van de medewerkers van 11.11.11 had gekregen: "Niemand is meer of beter. Er is geen wij versus zij. Er is geen menselijkheid tot iedereen veilig is en vrij."
Het vormde meteen de symbolische aftrap van een feest dat verder in het teken stond van ontmoeting, solidariteit en verbondenheid.
Meer foto'sHandbal


De dames van
Handbalclub Overpelt (DHCO) mochten gisterenavond, na de ploegenvoorstelling, aantreden tegen HC Atomix. Met een jonge ploeg was het uitkijken hoe ze zich zouden weren tegen meer ervaren tegenstanders.
In de eerste helft hield DHCO gelijke tred: 13-13 bij de rust was een logisch gevolg. Na de pauze schakelde de thuisploeg een versnelling hoger en liep ze uit tot vier doelpunten voorsprong. In het slotkwartier liet Overpelt die bonus echter weer glippen. Atomix profiteerde en ging er alsnog met de zege vandoor: 25-26.
Meer foto's

Gisteren vierden
Francis Huys (78) en Inger Handrup (72) uit het Lindelsveld hun gouden bruiloft samen met de buurt.
Het paar gaf elkaar het jawoord in augustus 1975 in Denemarken, het thuisland van Inger. Francis, afkomstig uit Knokke, vestigde zich samen met haar in Pelt, waar hij jarenlang werkte als orthopedisch arts.
Ze kregen samen één dochter en zijn de trotse grootouders van twee kleinkinderen.


Op zaterdag 20 september organiseert Wado in Overpelt een opendeurdag. Tussen 9.30 en 12 uur kan je er terecht voor een persoonlijke kennismaking met de ontwikkelaar, die je door de plannen en prijzen gidst, én voor een korte rondleiding met een makelaar. Zo ontdek je een volledig afgewerkt modelappartement in Basil en krijg je meteen ook een blik achter de schermen van Dahlia, dat volop in opbouw is. Onze fotograaf Albert Loos kon zo lang niet wachten en ging gisteren al eens een kijkje nemen.


Op
donderdag 18 september komt
Jonas Boets, de auteur van de huidige
Aspe-boeken naar De Stroming voor een lezing. Precies 30 jaar geleden debuteerde Pieter Aspe met "Het vierkant van de wraak". Sindsdien groeide de reeks uit tot tientallen boeken en miljoenen verkochte exemplaren.
In 2023 startte Jonas Boets een nieuwe reeks, waarin hij Van In en Versavel mee naar hun jonge jaren neemt. Ook toen waren de speurders al vastberaden om de moeilijkste zaken in en rond Brugge op te lossen.
Op 18 september verschijnt tegelijk Wraak, het 5e deel van de nieuwe reeks en meteen het 50e Aspe-boek. Dit jubileumdeel wordt een ode aan "Het vierkant van de wraak", met tal van verwijzingen naar het boek dat Vlaamse thrillergeschiedenis schreef.
Tijdens de lezing vertelt Boets niet alleen over Van In, Versavel en de hele Aspe-reeks, maar ook over lezen in digitale tijden. Is dat nog de moeite, of stoppen we er beter mee?
��
* Lezing Jonas Boets – donderdag 18 september, De Stroming
* De eerste 5 lezers die mailen naar wedstrijd
![[!]](/img/slingeraap.gif)
internetgazet.eu
krijgen 2 vrijkaarten (zolang de voorraad strekt).
Zaterdag 6 september 2025
Handbal


Sporting Pelt wilde sportieve revanche na de nederlaag in de seizoensfinale vorig seizoen, maar het waren de bezoekers uit
Visé die de eerste helft in handen namen. Veel balverlies bij de thuisploeg speelde daarbij een grote rol. Ook na de rust bleef Pelt achtervolgen. Pas in de slotfase leek de ommekeer in zicht toen
Robbe Spooren (foto boven) zijn ploeg op 27-26 bracht. Maar in handbal kan het snel keren: Visé vond nog de weg naar de gelijkmaker,
eindstand 27-27.
Meer foto’s Een uitgebreid verslag van Sven Spooren:l (…)
Het hele nieuwsberichtZaterdag 6 september 2025
Voetbal


Esperanza Pelt kreeg vanavond KFC Turnhout op bezoek. De bezoekers eisten in de eerste helft het meeste balbezit op en creëerden enkele goede kansen, maar doelman Wertelaers stond paraat. Halfweg de eerste helft zette
Djaier Prijor Pelt op voorsprong: hij werd foutief gestuit in de zestien en benutte zelf de strafschop (1-0).
In de tweede helft bleef het spannend tot in de slotfase. Pas in de 87ste minuut kon opnieuw Prijor de voorsprong verdubbelen: 2-0, meteen ook de eindstand.
Op De Roosen klonk het veelbetekenend: “Vorig seizoen 8 kansen, 2 punten. Dit seizoen 3 kansen en 6 punten.”
Zaterdag 6 september 2025


Op donderdag 4 september stond een delegatie van Vlaams Belang Jongeren Limburg aan de schoolpoort van de
WICO-campus Neerpelt. Ze deelden er zo’n 150 gadgets uit: een
ringlichtje voor de gsm, bedoeld om filmpjes mee op te nemen.
Met de slogan “
Zet jezelf in de spotlights en laat Vlaanderen het licht zien” wilden de jongeren de studenten een goede start van het nieuwe schooljaar wensen. De gadgets waren in een mum van tijd uitgedeeld en werden door veel leerlingen positief onthaald, aldus de lokale afdeling van Vlaams Belang Pelt die de actie steunde.
Zaterdag 6 september 2025


De
dames van Sporting Pelt zijn het nieuwe seizoen in Tweede Nationale goed gestart. In hun eerste competitiewedstrijd namen ze het op tegen
Uilenspiegel, een jonge nieuwkomer in de reeks. Het duel vond (uitzonderlijk) plaats in het College, een vertrouwde zaal uit de jeugdjaren. Ondanks het gemis van drie speelsters en de vroege seizoensstart, liet Sporting zien dat het team klaar is voor de uitdaging.
Na de overtuigende bekerwinst van vorige week tegen Hestia Bilzen wilden de dames die positieve lijn doortrekken. De eerste tien minuten waren nog aftastend en gelijk opgaand, maar daarna nam Pelt resoluut de leiding. De stevige verdediging maakte het de tegenstander moeilijk en bij de rust stond er al een comfortabele 14-7 voorsprong op het scorebord.
In de tweede helft voerde de thuisploeg het tempo verder op. Dankzij balrecuperaties in de dekking en snelle counters liep de score verder uit. Ondanks enkele slordigheden kwam de overwinning geen moment meer in gevaar. Met een duidelijke 34-15 eindstand zette Sporting Pelt een sterke collectieve prestatie neer.
Trainer Bjorn Timmermans zag zijn team overtuigend openen en kan tevreden terugblikken op deze eerste competitiematch.
(verslag: Aitana Gil) Meer foto'sZaterdag 6 september 2025


Eind vorige maand vierden
Piet Housen (86) en Bertha Tuijaerts (81) hun diamanten bruiloft. Het koppel stapte op 20 augustus 1965 in het huwelijksbootje en vierde nu samen met kinderen, kleinkinderen, familie en vrienden deze bijzondere mijlpaal.
Piet werkte als bediende, Bertha was huisvrouw. Samen kregen ze één zoon en twee dochters, en intussen zijn er ook zes kleinkinderen. De burgemeester en een schepen kwamen het diamanten echtpaar persoonlijk feliciteren en overhandigden hen de gelukwensen van het gemeentebestuur én van het koningshuis.
Zaterdag 6 september 2025


Okra Neerpelt-centrum trok er begin september vijf dagen op uit richting Assen, met een gevarieerd en gezellig programma.
Dag 1: Stipt om 8 uur vertrok de bus met 51 deelnemers. Na een korte stop onderweg volgde een prachtige boottocht in Giethoorn – een hoogtepunt dat door velen als “werkelijk de moeite” werd omschreven. Na het inchecken in hotel De Bonte Wever volgde een sfeervolle dansavond.
Dag 2: Het gezelschap bezocht het Veenpark in Barger-Compascuum. Met het treintje werd getoond hoe het veen steken vroeger verliep, aangevuld met een rondrit door het dorpje waar de geschiedenis en de armoede van toen aanschouwelijk werden gemaakt.
Dag 3: Op dag drie stond het museum van de papierknipkunst in Westerbork op het programma. Na een interessante uitleg gingen sommigen zelf creatief aan de slag.
Dag 4: Een uitstap naar de struisvogelboerderij van de familie De Kreij in Boerakker bracht veel enthousiasme. Naast struisvogels waren er ook alpaca’s – volgens de gids “donzige grasmaaiers”.
Dag 5: Na het uitchecken zette de groep de terugreis in. Vermoeid maar zeer tevreden kwamen de reizigers weer thuis. De consensus was duidelijk: dit was vijf dagen vol plezier en samenhorigheid – en de thuisblijvers hadden ongelijk.
(Denis Vandersanden) Meer foto's Zaterdag 6 september 2025


In Kleine Brogel zit de QRA-activiteit er weer op, en dus mag de drone terug de lucht in – ook in Pelt.
Jens Veraa greep die kans om eens te gaan kijken hoe de werken aan het nieuwe
Noorderhart-
ziekenhuis vorderen. En het verschil met enkele maanden geleden is duidelijk: de buitenkant is bijna afgewerkt en de laatste gevelwerken zijn volop bezig. Daarna verschuift de focus naar de binnenafwerking. Voor de drone valt er dan minder te zien, maar dit overzichtsbeeld maakt nog eens duidelijk hoe groot het nieuwe ziekenhuiscomplex wordt.
Zaterdag 6 september 2025
Gemeenteraad


De gemeenteraad van Pelt keurde unaniem de toetreding goed tot het nieuw op te richten intergemeentelijk samenwerkingsverband wonen
‘IGS WelThuis’, samen met
Lommel en
Hechtel-Eksel. Dit verband gaat van start op 1 januari 2026 en loopt tot eind 2031.
Volgens schepen van Wonen Raf Drieskens sluit dit aan bij een traditie van vijftien jaar intergemeentelijke samenwerking rond wonen. “De Vlaamse overheid stimuleert lokale besturen om over de gemeentegrenzen heen samen te werken. Vanaf 2026 moeten er minstens drie gemeenten meedoen, vandaar de keuze voor deze combinatie.
(…)
Het hele nieuwsbericht
B&B De Floreffe, gelegen in het hartje van 't Lindel, is genomineerd voor de
Visit Limburg Award in de categorie
Gastvrijheid. Wie de Award naar Pelt wil brengen moet dan vandaag nog wel stemmen op De Floreffe!
Zaakvoerders Nancy en Jordy baten de B&B en het restaurant al vijf jaar uit. Daarvoor runden ze vijf jaar lang een kleinschalige B&B in de buurt. “We droomden ervan om er ons beroep van te maken. Toen dit pand op ons pad kwam, hebben we de stap gezet,” vertelt Nancy.
Vandaag ontvangen ze hun gasten in tien kamers, met in de zomermaanden ook een restaurant. Jordy staat in de keuken, Nancy in de bediening.
Hun doelgroep? Vooral fietsers en wandelaars die de natuur van Bosland en de Grote Heide komen verkennen. “We hebben een eigen fietsenstalling met tien oplaadpunten en maken zelf fietslussen. Zo ontdekken onze gasten niet alleen de natuur, maar ook het centrum van Pelt,” zegt Jordy.
Hun aanpak is bewust
heel persoonlijk: “Hier is geen zelfcheck-in. We wonen tussen onze gasten, geven tips, tekenen routes uit en helpen als er iets mis is met de fiets. Dat maakt voor veel mensen het verschil.” Stemmen kan enkel nog tot middernacht, dus wil je de Award naar Pelt en De Floreffe brtengen: breng dan vandaag nog je stem uit via
de website van Visit Limburg. Zo help je Nancy en Jordy om deze mooie erkenning voor hun gastvrijheid binnen te halen.
Gemeenteraad


De gemeenteraad van Pelt heeft het
reglement rond bewakingscamera’s geactualiseerd. Door een wijziging in de wetgeving moeten de
doeleinden van de camerabeelden voortaan
expliciet in het besluit vermeld worden. Zowel de politiezone HANO als de gemeente zelf gebruiken de beelden, elk binnen hun eigen bevoegdheden. Waar dit vroeger algemeen omschreven werd, moeten nu de concrete motieven vermeld worden. (…)
Het hele nieuwsbericht

Zondag staat Dommelhof opnieuw in het teken van de
Wereldfeesten. Voor de 23ste keer wordt het domein gevuld met muziek, dans, wereldkeuken en kinderanimatie – en dat allemaal gratis. De organisatie krijgt dit jaar een jongere ploeg mee aan het roer. “Er zijn nieuwe mensen ingestapt, met frisse ideeën en veel goesting,” vertellen
Zjuul Devens en Pierre Agten, die beiden al jaren nauw betrokken zijn. “Het logo kreeg een update, de communicatie loopt nu vooral via sociale media en er komt zelfs een heuse
muziekwandeling met drie tijdsloten door het Klankenbos. Vernieuwing dus, maar mét behoud van de vertrouwde sfeer. (…)
Het hele nieuwsberichtHandbal


Vele Peltenaren hebben er naar uitgekeken: morgen begint de
handbalcompetitie opnieuw.
Maar voor we vooruitblikken, keren we even terug naar het einde van vorig seizoen.
Op
zaterdag 31 mei 2025 speelde Sporting Pelt in Visé de eerste wedstrijd van de play-off-finale. Het werd een spannende partij die Pelt nipt verloor met 26-25. Een week later mocht Pelt het thuis proberen recht te zetten. Pelt liep toen de hele wedstrijd achter de feiten aan, maar in de slotfase kwam er toch nog een sterke remonte. Helaas was de tijd te kort: 24-26, en zo ging de titel naar Visé.
En wie is de eerste tegenstander van de competitie 2025-2026? Inderdaad: opnieuw Visé.
Bij Sporting Pelt spreken ze niet van wraak, maar ze gaan wel voor een sportieve revanche. En dat kan blijkbaar niet zonder een vurig thuispubliek. Daarom de warme oproep van de club: kom zaterdagavond naar het Dommelhof, ambiance gegarandeerd – en met de nodige steun misschien ook meteen de eerste zege.
Donderdag 4 september 2025


Het laatste weekend van augustus stond de Bronweg weer in het teken van het
jaarlijkse buurtfeest. Op vrijdagavond werd traditioneel gestart met een gezellige kaartavond. Zaterdagavond volgde een heerlijke barbecue en drie dagen lang konden de kinderen zich uitleven op straat. Het werd opnieuw een zalig weekend met veel sfeer en sympathieke buren.
Donderdag 4 september 2025

Target 177, de Peltse luchtbuksschietvereniging, mag opnieuw trots zijn, met vier trokken ze naar het wereldkampioenchap in Noord-Ierland, ze keerden met twee medailles terug.
Guido Kuppens kroonde zich in Noord-Ierland tot wereldkampioen Field Target bij de
veteranen. Voor Kuppens is het al de derde keer dat hij de hoogste titel behaalt. Eerder won hij in Italië en nog een keer daarvoor in Wales.
Drie dagen lang moesten 183 schutters uit alle continenten het beste van zichzelf geven in lastige weersomstandigheden. “De wind was verraderlijk,” vertelt Kuppens. “Je moet voortdurend inschatten, soms zelfs bewust naast het doel mikken om te raken. Dat maakt deze sport zo uitdagend.”
Ook de jongste deelnemer van de club deed het uitstekend: Jarne Klaas behaalde zilver bij de juniors, terwijl zijn vader sterk presteerde in de open klasse. Een mooie opsteker voor de toekomst van de sport.
Toch klinkt er bij Target 177 ook een duidelijke wens. Hun huidige terrein op 'den Hayenhoek' is te klein om de jeugdwerking verder uit te bouwen. “We zijn de gemeente dankbaar dat we ons huidig terrein mogen gebruiken,” zegt Kuppens, “maar voor de jeugd schieten we echt tekort. Een groter terrein zou ons toelaten betere parcours aan te leggen en de sport verder te laten groeien.”
De volgende wereldkampioenschappen vinden in 2027 plaats in Canada. Tot die tijd mag hij zich alvast twee jaar lang wereldkampioen noemen.
Donderdag 4 september 2025


Op
4 maart 1956 werd Prins Alexander – zoon van Koning Leopold III en Prinses Liliane Baels – ontvangen door het Davidsfonds in Neerpelt, dat toen het Muziekfestival organiseerde. Enkele jaren later kreeg dit festival de naam die het vandaag nog steeds draagt: het Europees Muziekfestival voor de Jeugd (EMJ).
Tijdens die ontvangst kreeg de 14-jarige prins een schilderij van de Neerpeltse kunstenaar Jac Douven, getiteld "Limburgse Kempen". Het werk werd hem overhandigd door de toen 15-jarige Peter Berben, die later voorzitter zou worden van het EMJ.
Het schilderij vond een plaats in het Kasteel van Argenteuil in Waterloo, waar Leopold III, Prinses Liliane en hun kinderen woonden. Na het overlijden van Prinses Liliane (2002) en Prins Alexander (2009) werd een groot deel van de inboedel van het kasteel geveild. Peter Berben, intussen erevoorzitter van het EMJ, kocht het doek terug en schonk het aan het festival – volgens hem de plek waar het schilderij “thuishoorde”.
Vandaag, bijna 70 jaar later, heeft het werk een prominente plaats gekregen op het EMJ-kantoor in het Festivalhuis in Oud Dommelhof in Neerpelt. (Stijn Philippe)
Donderdag 4 september 2025


Vanaf vrijdag 5 september loopt in Dommelhof een bijzondere
dubbeltentoonstelling van vader
Dirk (°1959) en dochter
Emma Janssen (°1988). Beiden wonnen de voorbije jaren de InBeeld-prijs voor beste amateurkunstenaar van Belgisch en Nederlands Limburg – Dirk in 2021 en Emma in 2023 – en tonen nu voor het eerst samen hun werk.
Dirk presenteert keramiek, Emma schilderijen en videowerk.
Daarnaast stellen ze ook enkele gezamenlijke creaties voor. Centraal staat het thema ‘patronen’: Emma laat zich leiden door ritmische, intuïtief gegroeide patronen, terwijl Dirk zijn inspiratie vindt in de wiskunde.
Een blikvanger is het gezamenlijke werk waarin vader en dochter samen een patroon uitleggen in tegels: 650 zeisvormige tegels in aardewerk (rode en witte klei) vormen een spiraal met drie armen.
De tentoonstelling opent op vrijdag 5 september om 20u en loopt tot 17 oktober. Ze is te bezichtigen tijdens de openingsuren van het theatergebouw en op zondag van 14u tot 17u.
Donderdag 4 september 2025
Gemeenteraad


Op de recentste gemeenteraad bracht raadslid
Wendy Tielemans (Vlaams Belang) een punt aan over de
studieplaatsen in De Stroming. Tijdens de examenperiode wordt die plek intensief gebruikt door studenten, maar volgens Tielemans was het in juni 2025 soms te druk en rumoerig. Zij stelde voor om tijdens de blokperiodes van juni, december en januari
extra studieplekken te voorzien in andere gemeentelijke gebouwen, met verplichte inschrijving. Zo zouden hogeschool- en universiteitsstudenten zeker zijn van een rustige plaats.
Schepen Katrien Kenis benadrukte dat het een bewuste keuze is om één kwaliteitsvolle locatie te hebben. In De Stroming zijn 99 plaatsen beschikbaar en iedereen met een studentenkaart kan lid worden van de Open-bib. Volgens haar zorgt sociale controle er mee voor dat de rust bewaard blijft, daarenboven en nemen ook jeugdcentra en groepen zelf initiatieven. Inschrijvingen ziet ze als een drempel, en niet als taak voor de gemeente.
Tielemans hield vol dat net dankzij inschrijvingen duidelijk wordt waar de noden liggen.
Bij de stemming werd het punt verworpen met 23 neen-stemmen, tegenover 4 ja-stemmen (Waldo Theuwissen, Dominiek Heylen, Wendy Tielemans en Johan Vandebosch). 3 raadsleden onthielden zich: Frank Seutens, Kim Strzebonski en Benny Bax.
Woensdag 3 september 2025


Maandag, op de eerste schooldag, trokken de OKRA-afdelingen van Grote Heide en Hasperhoven samen op
dagreis. Na een gezellige koffiestop stapte een gids mee op de bus voor een rondrit door de bijzondere grensstreek rond Baarle-Hertog en Baarle-Nassau.
’s Middags volgde een lekkere driegangenmenu, met uiteraard veel tijd voor een fijne babbel aan tafel.
In de namiddag ging het richting Merksplas, waar een bezoek aan het Gevangenismuseum en de voormalige landloperskolonie op het programma stond. Een enthousiaste gids vertelde er met vuur over het gevangeniswezen en de bijzondere geschiedenis van de kolonie. Extra boeiend was ook het verhaal van een ex-cipier, die uit eigen ervaring sprak over het leven als gevangenismedewerker. (Rik Molemans)
Woensdag 3 september 2025


In de Groenstraat is het afgelopen met gokken: het
gokkantoor werd de voorbije dagen volledig tegen de vlakte gewerkt. Ook het pand ernaast, waar vroeger “
Trends” gevestigd was, onderging hetzelfde lot. Wat er straks in de plaats zal komen, is voorlopig nog niet bekend. Buurtbewoners vragen zich alvast af wat de toekomstplannen zijn voor deze locatie.
(Foto boven: Sofie Bex-Waahw!)Woensdag 3 september 2025


De fietsenstalling bij Hoppinpunt Neerpelt station kreeg deze week een uitbreiding met vijf ruime fietskluizen. Ze zorgen voor extra veiligheid voor kostbare fietsen zoals speedpedelecs en bakfietsen. Je opent en sluit een kluis eenvoudig via een app op je smartphone, en tijdens het stallen kan de fiets ook opgeladen worden.
Er zijn drie kluizen voor gewone elektrische fietsen en speedpedelecs, en twee speciaal voor bakfietsen. Voor motoren, bromfietsen en scooters zijn ze niet geschikt.
(…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 3 september 2025
Handbal


Zaterdagavond opent Sporting Pelt het nieuwe handbalseizoen meteen met een topper tegen landskampioen Visé. Commercieel en sportief verantwoordelijke
Diederik Stollman blikt terug op vorig jaar en vooruit op de ambities van de club.
“We waren er twee keer heel dichtbij,” vertelt Stollman. “In de Belgische competitie misten we nipt de titel, en in de Super Handball League grepen we net naast de Final Four. Dat was toch een ontgoocheling na het kampioenenjaar ervoor.”
(…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 3 september 2025
Gemeenteraad


De gemeenteraad keurde een aanpassing goed aan het
reglement voor ambulante activiteiten op de openbare markten en het openbaar domein. Belangrijkste verandering is dat de vroegere machtiging of ‘
leurkaart’ voor ambulante en kermisactiviteiten verdwijnt. Dit zorgde voor een administratieve vereenvoudiging: de marktkramers hoeven niet meer langs te gaan bij een ondernemingsloket om een machtiging aan te vragen. De enige vereiste is dat de marktkramer is ingeschreven in de Kruispuntbank van Ondernemingen die ambulante activiteiten toestaat. De oude leurkaart werd vervolgens vervangen door een
QR-code, controles verlopen via scanning.
Daarnaast worden duidelijke termijnen ingevoerd: bij een wijziging van de standplaats geldt voortaan een opheffingstermijn van minstens 6 maanden, en bij definitief verlies van zowel standplaats als abonnement een termijn van minstens 12 maanden.Tijdens de bespreking verduidelijkte Niels Valkenborgh op een vraag van Dominiek Heylen dat vrijkomende plaatsen toegewezen worden op basis van strikte regels, waarbij anciënniteit een rol speelt. Volgens hem worden zulke plaatsen in de praktijk vaak ingenomen door nieuwkomers, omdat vaste marktkramers liefst hun vertrouwde stek behouden.


Wie deze namiddag de kans had om even naar boven te kijken, kon er niet omheen: overal sierden
prachtige witte wolken de
blauwe hemel. Een spectaculair uitzicht dat zowel vanuit de redactie van Internetgazet op het Marktplein (foto's onder) als rond ’t Heserke (foto boven van Theo Savelkouls) in beeld werd gebracht. Even stilstaan en genieten – soms hoeft natuurpracht niet verder gezocht te worden dan gewoon boven ons hoofd.


Zin om je eerste danspassen te zetten in
salsa of bachata? Dan ben je donderdagavond welkom in De Kentings voor een gratis initiatieles salsa, en zondagavond voor bachata. De lessen worden gegeven door
Wim Geens en Janna Torfs, de bezielers van dansschool Salsación. “Je hebt absoluut geen ervaring nodig,” benadrukken Wim en Janna. “We beginnen helemaal vanaf nul. Iedereen kan dus meedoen – jong of oud, alleen of met partner. (…)
Het hele nieuwsbericht

Ook dit jaar trokken de
jeugdploegen van handbalclub DHCO op hun jaarlijkse stage. Plaats van afspraak was Domein Heideven, waar de spelers en hun begeleiders een weekend lang sport en plezier combineerden.
Op het programma stonden stevige trainingen, oefenwedstrijden, een fietstocht en zelfs een dansmoment. Natuurlijk was er ook tijd om samen te tafelen en te genieten van de gezellige sfeer.
Het werd opnieuw een geslaagd weekend waarin niet alleen de conditie maar ook de teamspirit versterkt werd.
(DHCO)

Vrijdag meldden we al dat er op 'de Kaadijk' met wandelvoetbal zou worden begonnen. En dat nieuws viel duidelijk niet in dovemansoren: er waren genoeg kandidaten opgedaagd om meteen een eerste wedstrijd te spelen.
De aanwezige dames waren misschien net wat jonger dan de vereiste 50 jaar om officieel te mogen meedoen, zij supporterden dan maar langs de kant voor de
55+ heren die er vol enthousiasme tegen aan gingen. Een jonge scheidsrechter van amper 20 leidde de wedstrijd in goede banen.
Het werd een levendig duel met verrassend veel doelpunten. Eindstand: 9-7 in het voordeel van de oranje ploeg.
(Foto's Albert Loos) Meer foto'sGemeenteraad


Raadslid
Benny Bax (N-VA) stelde in de gemeenteraad voor om de vrijgekomen ruimte na de afbraak van de oude bibliotheek en het voormalig PMS-gebouw in te richten als een soort
Park van Neerpelt. Zijn voorstel is om de site om te vormen tot een groene ontmoetingsplek, naar analogie met de Pastorietuin in Overpelt en het Park van Lille. Daarbij zouden biodiversiteit, ontharding, sociale cohesie en zelfs een herplaatsing van het standbeeld van Sooi Willems centraal staan.
Burgemeester Dennis Fransen merkte in zijn eerste reactie op dat Neerpelt eigenlijk al een park heeft met het Dommelhofpark, al voegde hij er direct aan toe dat dit een provinciaal domein is. Hij benadrukte dat men het idee van een tijdelijke groene invulling steunt, maar geen permanent karakter wil vastleggen. In het beleidskader Peltorama is er immers nog ruimte voorzien voor mogelijke toekomstige ontwikkelingen, zoals een uitbreiding van het zorgcentrum.
Volgens Bax is het vooral belangrijk om te vermijden dat er “mastodonten” gebouwd zouden worden en om op dit moment iets terug te geven aan de Peltenaar.
“Het terrein zal altijd een groen karakter behouden, maar we mogen toekomstige opties niet hypothekeren”, was de reactie van de burgemeester.
Bij de stemming stemden N-VA, Samen Pelt en Groen voor het voorstel, Vlaams Belang onthield zich en de meerderheid verwierp het plan.


In de Bakenhofweg werd de eerste schooldag opnieuw gezellig ingezet. Zoals elke ochtend het vorige schooljaar trokken de kinderen ook vandaag samen naar de
Corneliusschool in het Lindel, een
traditie die intussen is uitgegroeid tot een vrolijke bende van dertien. Ook vandaag stapten ze vol energie samen naar de schoolpoort!
(Femke Timmerman)Het Hageven: elke maand anders


In deze rubriek worden de schijnwerpers gericht op
prachtige plekken in het Hageven. Elke maand ontvouwt zich hier een nieuw hoofdstuk, waar de natuur haar magie toont in een steeds veranderend decor.
Guido Swusten heeft sfeerbeelden gemaakt in de voorbije maand augustus, waarvan je hieronder een selectie kunt bewonderen (en via de link hieronder kan je ze allemaal bekijken).
Het voorbije jaar nam de reeks “Het Hageven: elke maand anders” je mee op ontdekkingstocht door dit prachtige natuurgebied in Neerpelt. Bekende hoekjes, verborgen pareltjes, vogels die zich graag lieten zien (of net niet) en insecten die soms zelfs ongevraagd model wilden staan: alles passeerde de revue. De foto’s bewezen keer op keer dat dit landschap met de seizoenen van outfit wisselt.
En nu… augustus 2025, de grande finale. Want ja, zelfs aan natuurreportages komt ooit een eind (al was het maar omdat de fotograaf ook eens vakantie verdient).
Augustus was die maand waarin de zomer nog even stoer probeerde te doen, maar de herfst al zachtjes fluisterde: “Ik kom eraan.” De heide kleurde prachtig paars. Hier en daar toonden bomen al hun eerste voorzichtige herfstkleuren, de dagen werden korter en de ochtenden kregen soms een mysterieus nevelsfeertje: ideaal voor wie graag fotografeert of gewoon een tikje dramatiek waardeert. Overdag bleef de zon nog flink van zich afbijten, maar zodra de avond viel, zag je vaak nog een mooie zonsondergang.
(Guido Swusten) Meer foto's Gemeenteraad


Tijdens de gemeenteraad van afgelopen donderdag werd een addendum goedgekeurd bij de bestaande samenwerkingsovereenkomst met SyntraPXL. Het gaat om de realisatie van een
tweede campusgebouw op de site van
Talent Campus Pelt in de Hoekstraat.
Talent Campus Pelt wordt het centrale gebouw van de site en focust op techniekopleidingen en repairtechnieken. In een state-of-the-art technieklabo komen flexibele opstellingen voor onder meer elektro, mechanica, textiel, metaal en mobiliteit. Het gaat om een oppervlakte van 2.400 m².
(…)
Het hele nieuwsbericht
Het overige nieuws
Maandag 15 september 2025

Op 13 september is
Elza Breemans overleden, echtgenote van Johan Schildermans. Zij was 81 jaar. De afscheidsdienst vindt plaats op
vrijdag 19 september 2025 om 11.00 uur
in crematorium Stuifduin in Lommel.
Samenkomst in de ontvangstruimte vanaf 10.30 uur.
U kan Elza nog een laatste groet brengen
op donderdag 18 september 2025 van 19.30 uur tot 20.00 uur
in uitvaartcentrum Severens in Pelt. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Maandag 15 september 2025
Cijfer van de dag


In 2024 waren 1.462.542 inwoners van het Vlaamse Gewest lid van minstens 1 sportclub aangesloten bij een erkende of gesubsidieerde Vlaamse sportfederatie. Dat is 20 procent meer dan in 2014. In 2024 was 4 op 10 leden een vrouw.
(…)
Het hele nieuwsberichtMaandag 15 september 2025


Na de natte start van de Sunset Airshow, die zaterdagavond zo’n 15.000 toeschouwers trok, was het
zondag dubbel zo druk op de Sanicole Airshow. Ideaal weer, volgens de meeste aanwezigen, met prachtige wolken als decor. Ook gisteren was de Griekse
F4 Phantom de blikvanger, zeker voor de vliegtuigfanatici. Het Italiaanse
Frecce Tricolori-team sprak dan weer een heel breed publiek aan met hun stunts. Ook hun Britse collega's
The Red Arrows waren van de partij, al moesten zij wel 'wat rook' sparen voor hun geplande overvlucht over Londen tijdens het bezoek van Trump de komende dagen.
“Altijd leuk als een van de F4-piloten je herkent en even vriendelijk zwaait,” aldus fotograaf Martin Lacey, die genoot van het programma en weer met een massa prachtige foto's thuis kwam. Met twee van Europa’s beste demoteams, een F4 in de lucht en een reeks unieke warbirds mochten de bezoekers zich zeker niet beklagen. De editie 2025 was een succes, en men kijkt nu al uit naar 2026!
Maandag 15 september 2025


René is aal e stuk inne taggetich, mer hij hèlt zich joonk. Hij hit e now lief.
Lüstert.
En had öllie goed eh!
Tot tekomede móndig.
Fons
Voetbal

Een
supporter van
Heidebloem Wijshagen stampte een speler
van Sparta Lille tegen het hoofd. Dat gebeurde tijdens de wedstrijd tussen de reserven van Sparta Lille en Heidebloem Wijshagen.
In het ziekenhuis werd een lichte hersenschudding vastgesteld. Na de feiten reed de dader met zijn auto weg. Supporters konden de kentekenplaat van zijn voertuig noteren en speelden die door aan de politie.
De speler van Lille had een overtreding gemaakt en bleef net als de andere speler op de grond liggen. De dader sprong over de reclameborden en schopte de speler twee keer tegen het hoofd.

Voor Dames Handbal Club Overpelt stonden dit weekend verschillende wedstrijden op het programma. De
Beloften trokken naar Sprimont en haalden er een knappe zege: 22-26 (rust 8-11).
Dames 1 kwamen in Sprimont uit tegen een sterk en snel spelende thuisploeg. Ze moesten de duimen leggen met 42-27 (rust 20-12).
Dames 2 (2de Nationale) ontvingen in eigen huis HC Schoten en pakten de overwinning met duidelijke cijfers: 36-28 (rust 13-12).


Op het moment dat de weide van Sanicole opnieuw volloopt voor de
Internationale Sanicole Airshow, blikken we nog even terug op de
Sunset Airshow van vrijdagavond. Het eerste uur bleef het droog en leefde de hoop dat de regen net naast het terrein zou passeren. Helaas gooiden de hemelsluizen alsnog roet in het eten. De organisatie moest het programma uitstellen en herschikken, maar wist het publiek toch nog een flinke portie spektakel te bieden. De uittocht verliep vlotter dan anders, al kwam dat vooral omdat heel wat doorweekte bezoekers het vuurwerk niet meer hebben afgewacht. Voor de fietsers was er geen probleem: zij kregen bij aankomst zelfs een mooi aandenken mee, meteen een
collector’s item van deze natte editie.
Vandaag staat de Internationale Sanicole Airshow gepland tot 18 uur. Wie er met de wagen niet moet zijn, blijft best uit de buurt: vanmorgen stonden er al flinke files op de toegangswegen. De uittocht zou nog meer problemen kunnen geven.
Meer foto’s van Jens Veraa.
Soulmates


Cartoon: Caryl Strzelecki
Cijfer van de dag


Ongeveer de helft van de inwoners van 18 jaar en ouder van het Vlaamse Gewest gaf in het voorjaar van
2025 aan minstens wekelijks niet-inwonende familie thuis of elders te ontmoeten (49%) en minstens wekelijks met de buren te praten (44%). 37% ontmoet minstens wekelijks vrienden of kennissen. Vrouwen en 65-plussers ontmoeten het vaakst minstens wekelijks niet-inwonende familie. Hooggeschoolden ontmoeten vaker vrienden of kennissen. Ouderen praten vaker met buren. 35- tot 49-jarigen communiceren vaakst met familie.
Zaterdag 13 september 2025
Molleke


Molleke (Dirk Van Bun)
Zaterdag 13 september 2025
Cijfer van de dag


Vier op de tien werklozen
uit het tweede kwartaal van 2024 zijn een jaar later nog steeds werkloos. 30,9% van de werklozen van een jaar geleden stroomde door naar werk. 28,8% van de werklozen werd niet-beroepsactief. De meesten onder hen zijn ofwel gepensioneerd, ofwel student en dus niet onmiddellijk beschikbaar voor de arbeidsmarkt. 93,4% van de mensen die vorig jaar aan het werk waren, zijn nog steeds aan het werk. Het percentage werklozen dat werkloos bleef, daalt duidelijk ten opzichte van vorig kwartaal: van 46% naar 40,3%.
Zaterdag 13 september 2025
Chel mag het zeggen

Ik ben nog niet zo lang terug uit het nog steeds zeer katholieke Ierland en bij een bezoek aan een klein maar mooi kerkje in Eyeries in West Cork stelde ik vast dat een rij gelovigen geduldig op hun beurt wachtten aan de biechtstoel. Ja, die was bemand! En het ging vrij vlot vooruit. (…)
Het hele nieuwsberichtZaterdag 13 september 2025


Overpelt Centrum maakt zich op voor de
septemberkermis. Van zondag 14 tot en met dinsdag 16 september staan de attracties opgesteld op de Oude Markt.
De kermis start zondag in alle rust, met een
prikkelarm uurtje van 14 tot 15 uur. Gedempte luidsprekers, gedimde lichten en geen flikkereffecten zorgen er dan voor dat ook bezoekers die gevoelig zijn voor felle lichten en harde geluiden volop van de kermis kunnen genieten.
Zo wordt de kermis écht een feest voor iedereen.
(Gemeente Pelt)Zaterdag 13 september 2025
Voetbal
Zaterdag 13 september - Kadijk SK B – K.Sp. Wijchmaal 1-4
- KRC Peer B – Sparta Lille 1-1
- SC City Pirates. – Esperanza Pelt 1-2
- Kadijk SK – K. Lindelhoeven VV 2-4
Zondag 14 september
- Sp. Grote Heide – Kaulille FC 1-3
- Bolderberg FC – K. Lindelhoeven VV B 1-2
Dinsdag 16 september
- Esperanza Pelt B – Breugel-Herkol SV 2-4
Vrijdag 12 september 2025

Op 8 september is
Katarzyna Weltens overleden,
echtgenote van
Guido Weltens. Zij was 38 jaar. De afscheidsdienst vindt plaats op dinsdag 16 september 2025 om 10.30 uur in de parochiekerk
Sint-Monulphus en Gondulphuskerk in Sint-Huibrechts-Lille. Samenkomst in voornoemde kerk vanaf 10 uur.
U kan haar nog een laatste groet brengen
op maandag 15 september 2025 tussen 19u30 en 20 uur
in uitvaartcentrum Severens in Pelt.
Online condoleren www.uitvaartzorg-severens.be
Vrijdag 12 september 2025
Het is maar dat je 't weet
De Noord-Limburgse gemeenten moeten tegen 2042 682 extra sociale woningen bouwen. In Pelt gaat het om 166 woningen, in Lommel om 144, in Oudsbergen om 124, in Hamont-Achel om 90, in Hechtel-Eksel om 73, in Peer om 61 en in Bocholt om 28. Bree heeft voldoende sociale woningen.
Gemeenten die onvoldoende inspanningen leveren worden financieel gestraft.
Vrijdag 12 september 2025

Op 11 september is
Jos Cuypers overleden, echtgenoot van Hilda Haex. Hij was 78 jaar. Naar zijn wens heeft het afscheid van Jos plaats in alle intimiteit.
Vrijdag 12 september 2025
Partnerbijdrage


Een nieuwe camera kiezen voelt snel als een speurtocht door een doolhof. Met een paar heldere aandachtspunten wordt het ineens overzichtelijk. Hieronder staat alles wat je nodig hebt om zonder gedoe een goede keuze te maken die past bij hoe jij fotografeert. (…)
Het hele nieuwsberichtVrijdag 12 september 2025

Op 10 september is
Francine Vos overleden,
echtgenote van
Robert Willems (†). Zij was 74 jaar. De afscheidsviering van Francine heeft plaats in
crematorium Stuifduin in Lommel
op woensdag 17 september 2025 om 11.00 uur.
U kan Francine nog een laatste groet brengen
op dinsdag 16 september 2025 van 19.30 tot 20.00 uur
in uitvaartcentrum Severen in Pelt.
Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Vrijdag 12 september 2025
Cijfer van de dag


In
2024 bezat 72% van de Belgische huishoudens ten minste één auto. Terwijl dit percentage tot bijna 90% stijgt voor koppels met kinderen, bedraagt dit slechts 70% voor alleenstaande ouders. Bovendien bezit één op de twee alleenwonenden geen wagen.
Vorig jaar hadden in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest het hoogste aandeel huishoudens (56,4 %) geen auto. Wallonië en Vlaanderen volgden met respectievelijk 24,7% en 23,6%. In 2024 bezaten Belgische huishoudens gemiddeld 1,06 auto's.
Vrijdag 12 september 2025
Gezondheid

Vasten is de laatste tijd een veelbesproken onderwerp in de media. Van gezondheidsgoeroes tot dieetprogramma's, het lijkt wel of iedereen aanbeveelt om af en toe vasten toe te passen voor een gezonder lichaam. Maar is dat wel echt zo? Vooral als we kijken naar de wens van veel mensen om af te vallen, rijst de vraag: is vasten wel de juiste oplossing? (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 11 september 2025

Woensdag 10 september gebeurde rond 16.00 uur een aanrijding op het kruispunt van de
Lindelsebaan en de
Neuserdijk in Pelt. Twee personenwagens botsten er. Brandweer en ambulance kwamen ter plaatse. Een 68-jarige vrouw uit Pelt, passagier in een van de wagens, raakte gewond. De bestuurders, een 50-jarige man uit Balen en een 42-jarige vrouw uit Pelt, bleven ongedeerd.
Op hetzelfde ogenblik moest de brandweer uitrukken naar de Wittenberg in Hamont-Achel, waar brand was uitgebroken in een leegstaande chalet. Het vuur kon snel geblust worden. Mogelijk gaat het om brandstichting; de politie onderzoekt de zaak.
Donderdag 11 september 2025

Op 11 september is
Mathilda Bergmans overleden, echtgenote van Giel Vangeneugden († 1973). Zij was 96 jaar. De plechtigheid van Mathilda heeft plaats in intieme kring.
U kan nog een laatste groet brengen aan de urne op woensdag 17 september 2025 tussen 18u30 en 19u in uitvaartcentrum Severens in Pelt. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Donderdag 11 september 2025

Sporting Atletiekclub Neerpelt (SACN) nam woensdag 10 september afscheid van
trainer Ronald Becker, jarenlang de vaste coach van de
kogelstoters en
discuswerpers.
Om gezondheidsredenen kan Ronald de wekelijkse trainingen in Pelt niet langer volhouden. De verplaatsing vanuit Stein bij Sittard – goed voor zo’n 130 kilometer heen en terug, vaak in druk spitsverkeer – werd te belastend.
Becker stond jarenlang op de piste in Pelt en haalde telkens het beste uit zijn atleten. Onder zijn begeleiding behaalden SACN-werpers tal van podiumplaatsen op Vlaamse en Belgische kampioenschappen.
De club en de atleten bedanken Ronald voor zijn tomeloze inzet en wensen hem vooral een goede gezondheid toe.
(SACN)Donderdag 11 september 2025


Gisterenavond bracht de
Comedy Club opnieuw een flinke portie humor naar CC Palethe.
Jasper Posson testte nieuw materiaal uit voor zijn tweede show en maakte het publiek laaiend enthousiast.
Karim Shatla zorgde met scherpe observaties en een gitaarriff voor de nodige afwisseling, terwijl
Bregje Iding met haar frisse blik en grensverleggende humor de zaal verraste.
MC Tom Cools praatte de avond vlot aan elkaar, en
Albert Loos maakte wederom de foto's.
Meer foto'sDonderdag 11 september 2025
Cijfer van de dag


42% van de bevolking van 18 jaar en ouder van het Vlaamse Gewest gaf in het voorjaar van 2025 aan minstens maandelijks informele zorg te verlenen. Het gaat om hulp of zorg voor een ziek, gehandicapt of bejaard familielid, kennis of buur. In vergelijking met het voorjaar van 2021 is het aandeel van de bevolking dat minstens maandelijks informele zorg biedt toegenomen: van 34% in 2021 tot 42% in 2025.
(…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 11 september 2025
Raar

Stelt u zich even een brandweerwagen voor. Welk beeld krijgt u dan? Waarschijnlijk een zware vrachtwagen met een cabine met dubbele zetelrij, slangen, verlengstukken, misschien een ladder bovenop… Helderrood met witte letters: REEWDNARB, want je ziet ze in je spiegel aankomen met hun blauwe zwaailicht en loeiende sirenes. Best wel stoer eigenlijk. (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 10 september 2025

Dinsdagavond rond 21 uur vatte in de
Mulk in Hamont-Achel een oude koelkast vuur. De brandweer kwam snel ter plaatse en had de brand vlug onder controle. De schade bleef beperkt.
Woensdagmiddag rond 14.40 uur gebeurde er een aanrijding tussen een personenwagen en een fietser aan het kruispunt
Winterdijk/Willebrordusstraat in Pelt. De fietser, een 67-jarige man uit Pelt, raakte lichtgewond en is naar het ziekenhuis gebracht.
Woensdag 10 september 2025
300 woorden van Rudi

Als we om iets na zes uur samen naar de tv keken, zei ze wel eens dat ik op de tv-kok leek, als ze hem bezig zag. Die uit Leuven. "Misschien moet je voortaan toch een bril opzetten om naar tv te kijken", lachte ik dan.
Wat wel is: het pottenroeren heb ik van haar geleerd. Met nieuwjaar of met de kermis stond er zo veel op het vuur te pruttelen dat het wel een symfonie leek. Elke pot, pan en kastrol had een andere geur en geluid. Stoofvlees klinkt anders dan bloemkool. Pruttelende kroketten, dat is muziek.
(…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 10 september 2025
Cijfer van de dag


In het Vlaamse Gewest hebben
14 procent bedrijfshoofden (ouder dan 50 jaar) van land- en tuinbouwbedrijven een vermoedelijke opvolger. Uit de indeling van de bedrijven volgens economische bedrijfsgrootte blijkt dat er in grotere bedrijven nog vaker dan in kleinere bedrijven een vermoedelijke opvolger is. De opvolging is ook sectorafhankelijk. De opvolging op land- en tuinbouwbedrijven met een bedrijfshoofd ouder dan 50 jaar is het vaakst gegarandeerd op bedrijven gespecialiseerd in melkproductie.
Kerk


Alle Limburgse parochies nemen deel aan het
Festival van de Hoop dat het katholiek onderwijs en het bisdom Hasselt op
vrijdag 19 september (vanaf 17.30 uur) organiseren in het Atlascollege in Genk. Er zullen onder meer muzikale optredens zijn maar ook boeiende workshops, hoopvolle getuigenissen, interessante sprekers, foodtrucks, een inspiratiebeurs en momenten van bezinning.
"Hopen is een werkwoord: het gaat om telkens opnieuw kansen geven, geduldig zijn en vertrouwen geven. Net drie zaken die niet altijd eenvoudig zijn", zegt Els Agten uit Peer die bij de organisatie van het festival betrokken is.


In Springfield (VS) overleed op 5 september
Denise Pastreck-Eben, geboren Eben, op de leeftijd van 82 jaar. Denise werd in Neerpelt geboren als dochter van Roman Eben en Gertrude Molemans en verhuisde in 1967 naar de Verenigde Staten, waar ze huwde met wijlen David A. Pastreck.
In Amerika vond ze een warme vriendenkring, maar haar hart bleef altijd bij Neerpelt. Vanuit de andere kant van de oceaan volgde ze dagelijks trouw het nieuws via de Internetgazet. Wij wensen haar familie in de Verenigde Staten en in België veel sterkte toe.


Vanuit Nederland wordt beroep aangetekend tegen de
nieuwe milieuvergunning die zinkverwerker Nyrstar in Pelt onlangs kreeg van de provincie Limburg. Waterschap De Dommel vreest dat de lozingen van het bedrijf de gelijknamige rivier te zwaar blijven belasten.
De provincie Limburg verleende vorige week een tijdelijke verlenging van de vergunning tot eind 2027. Daarbij werden wel strengere voorwaarden opgelegd voor bepaalde stoffen.
Toch stapte het Nederlandse waterschap, in overleg met vijf gemeenten langs de Dommel en de provincie Noord-Brabant, naar Vlaams minister van Omgeving Jo Brouns (CD&V).
Cijfer van de dag

Het deeltijds kunstonderwijs telde
in het schooljaar 2024-2025 bijna 211.000 inschrijvingen. Het gaat om inschrijvingen die voldoen aan de voorwaarden voor financiering: de leerling heeft het inschrijvingsgeld voor 1 november betaald, volgt regelmatig de lessen en heeft binnen een graad ten hoogste 1 leerjaar overgezeten. Tot en met schooljaar 2019-2020 steeg het aantal financierbare inschrijvingen elk jaar. Na een daling in 2020-2021 nam dat aantal in de daaropvolgende schooljaren opnieuw toe. (…)
Het hele nieuwsberichtZebra Cinema


Jessica, Perla, Julie, Ariane en Naïma zijn vijf tienermoeders. Ze komen uit kansarme gezinnen, staan voor een ingewikkeld levenspad, maar hunkeren allemaal naar veiligheid en geluk. Het moederhuis waar de levens van deze vijf jonge vrouwen mekaar kruisen, lijkt een bastion van hoop. Hier wordt nog geloofd in veerkracht, geduld en mededogen.
Nog steeds volgens hetzelfde recept met een hoge graad van levensechtheid, vooral dankzij de onervaren maar authentieke acteurs, is dit misschien wel een van de beste films van de broers Dardenne. Ook nu weer speelt de film zich af in het Waalse Seraing, waar de twee broers zich zoals altijd het lot aantrekken van de zwaksten in de samenleving.
Vanavond om 20u15 in het Dommelhof
Jean-Pierre & Luc Dardenne, België, 104 minuten

Op maandag 8 september omstreeks 14.45 uur gebeurde er een verkeersongeval op de
Leopoldlaan. Daarbij kwamen een personenwagen en een fietster met elkaar in aanrijding. De fietster, een 66-jarige vrouw uit Pelt, werd met lichte verwondingen overgebracht naar de spoeddienst van het ziekenhuis in Pelt. De bestuurster van de wagen, een 29-jarige vrouw eveneens uit Pelt, bleef ongedeerd.
Flash-bericht


Het KMI geeft een waarschuwing voor regen van
maandagavond 8 september (23u) tot dinsdagmiddag 9 september (16u).
Tijdens die periode trekt een actieve regenzone van zuid naar noord over de oostelijke landshelft. Vooral in de provincies Luxemburg, Luik en Limburg wordt op ruime schaal meer dan 25 liter per vierkante meter verwacht.
Lokaal kan dat oplopen tot 50 liter of meer, wat plaatselijk
wateroverlast kan veroorzaken.
(KMI)
WICO Campus Overpelt organiseerde klasvormingsactiviteiten. Een middel om elkaar wat beter (en anders) leren te kennen.
(TB)Darts


Afgelopen weekend stond in
Bocholt het Martens-toernooi darten op het programma.
Op
zaterdag bij de koppels bereikte Sybren Gijbels samen met Davyd Vencken de halve finale, maar daar moesten ze nipt de duimen leggen tegen het duo Mandiau-Bullen.
Zondag ging Sybren solo aan de slag. Hij dartte zich knap naar de finale, maar ook daar moest hij uiteindelijk zijn meerdere erkennen.

Afgelopen weekeinde ging in Hazewinkel het
Belgisch kampioenschap kajaksprint door over 200m, 500m en 1000m. De Neerpeltse Watersport Club trok met jong en oud naar de Watersportbaan van Sport Vlaanderen aldaar en bracht een karrenvracht medailles mee naar huis. De NWC-ers behaalden er
49 nationale titels. De overige nationale titels gingen naar de clubs van Geel (15), Zwevegem (12), Mechelen (7), Kortrijk (4) en Gent (2).
Cijfer van de dag


In 2024 waren er
16.673 sportclubs aangesloten bij een erkende of gesubsidieerde Vlaamse sportfederatie actief in het Vlaamse Gewest. Dat zijn er 327 minder dan in 2023. Tussen 2014 en 2024 steeg het aantal sportclubs met 1.400. Tussen 2017 en 2023 wijzigde het aantal sportclubs slechts beperkt. (…)
Het hele nieuwsberichtVoetbal


Zondagochtend zorgden de
U12-teams van
Breugel-Herkol (KBHSV) en
Lindelhoeven VV voor een bijzonder spannende wedstrijd. De supporters kregen een match vol strijd en doelpunten voorgeschoteld.
KBHSV nam in het eerste deel het initiatief en kwam op voorsprong, maar na de korte pauze herpakte de thuisploeg zich en draaide de rollen helemaal om. In het derde deel bleef het gelijk opgaan, al kon Lindelhoeven VV de voorsprong nog wat uitbouwen.
In het slotgedeelte leek KBHSV de zege te grijpen na twee knappe treffers en een korte voorsprong. Maar in de absolute slotfase maakte Lindelhoeven VV er nog
8-8 van. Een spannende, sportieve match die terecht eindigde in een gelijkspel – en dat werd nadien vastgelegd op een mooie overwinningsfoto met beide teams samen.
(JoHe)

Op het
Belgisch kampioenschap voor juniors en beloften in Nijvel kwamen zondag
vijf SACN-atleten in actie. Met twee bronzen medailles keert de club tevreden terug.
- Lowie Wouters pakte brons op de 800m.
- Kato Vandervelden verbeterde haar persoonlijk record in het discuswerpen en werd daarvoor beloond met brons. In het kogelstoten eindigde ze vijfde.
- Jolan Vreysen haalde de zesde plaats in het hinkstapspringen.
- Zjef Ceunen moest helaas opgeven in de 5000m.
- Imke Beks liep naar plaats 18 op de 100m en werd 20ste op de 200m.
Een mooie afsluiter van het BK-seizoen voor SACN!


De juffrow vant zèsde stèlt Zjefken ‘n vroag.
Lüstert.
En … euh, hittie gi geliêk, oas Zjefke?
Had öllie goed en tot tekomede móndig.
Fons

In Neerpelt is op 3 september
Thoke Willekens overleden,
echtgenote van Martin Van Hout. Zij was 88 jaar.
Volgens de wens van Thoke zal de afscheidsdienst
plaatsvinden in besloten kring.
U kan Thoke nog een laatste groet brengen
op woensdag 10 september 2025 tussen 19.30 en 20.00 uur
in uitvaartcentrum Severens in Pelt.
Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be

In Pelt is op 6 september
Louis Swinnen overleden,
echtgenoot van Mia Schildermans. Hij was 87 jaar. De afscheidsviering van Louis vindt plaats in familiekring.
U kan Louis nog een laatste groet brengen
op vrijdag 12 september 2025 tussen 19.30 en 20.00 uur
in uitvaartcentrum Severens in Pelt.
Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be


In Lommel werden op 6 september de
Limburgse kampioenschappen 10.000 meter gelopen. Vier atleten van SACN kwamen er aan de start, en ze keerden samen terug met drie gouden en één zilveren medaille – een knap resultaat!
- Frieda Hendrikx (W70) – goud
- Margo Swinnen (W60) – goud
- Stefaan Cools (M55) – goud
Debbie Simons (senioren) – zilver
Meer moet dat niet zijn! (SACN)
Soulmates


Cartoon: Caryl Strzelecki

KBHSV won zaterdagavond de derby tegen
Sporting Grote Brogel met 1–0. Na een sterk begin en veel gemiste kansen waaronder 2 doelpogingen die op de doelpaal belandden, scoorde
Pieter Pinxten het enige doelpunt in de 17e minuut. De tweede helft verliep moeizamer, met meer druk van de tegenstander, maar de thuisploeg hield stand en behaalde verdiend de drie punten.
Op dit moment zijn er in 4de provinciale nog maar 2 ploegen met het maximum der punten: Breugel-Herkol en Achel VV B. Meer info op www.kbhsv.be (JoHe)
Cijfer van de dag

In het eerste kwartaal van 2025 werden 3,7 miljoen buitenlandse reizen gemaakt. 3 miljoen reizen gingen naar een ander EU-land, 0,3 miljoen naar een Europees land buiten de EU en 0,4 miljoen naar een niet-Europees land. (…)
Het hele nieuwsberichtZaterdag 6 september 2025

Kadijk SK is vanavond met
0-1 gaan winnen op het veld van Zonhoven United. Het doelpunt viel in de 78ste minuut en werd gescoord door Molenberghs. Azevedo en Janssen van Kadijk SK pakten geel. Zaterdag 13 september ontvangt Kadijk SK Lindelhoeven VV.
Zaterdag 6 september 2025

Lindelhoeven VV en Torpedo Hasselt hebben vanavond mekaar in evenwicht gehouden. Uitslag
0-0. J. Meeus van Lindelhoeven VV kreeg geel. Zaterdag 13 september speelt Lindelhoeven VV uit bij Kadijk SK.
Zaterdag 6 september 2025

In Pelt is op 5 september
Mia Loos overleden, echtgenote van Michel Peeten. Zij was 92 jaar. De afscheidsviering van Mia vindt plaats in familiekring.
U kan Mia nog een laatste groet brengen
op donderdag 11 september 2025 tussen 19.30 en 20.00 uur
in uitvaartcentrum Severens in Pelt. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Zaterdag 6 september 2025
Voetbal
Woensdag 3 september - K Peer SV – K. Lindelhoeven VV B 8-2
- Lutlommel VV B – K. Breugel-Herkol SV 0-2
- Sporting Grote Brogel – Sparta Lille 1-3
- Esperanza Pelt B – Achel VV B 1-4
Zaterdag 6 september
- Kab. Opglabbeek B – Sp. Grote Heide 0-4
- K.Lindelhoeven VV B – KFC Ham United 2-2
- Breugel-Herkol – Sp. Grote Brogel 1-0
- Esperanza Pelt – KFC Turnhout A 2-0
- K. Lindelhoeven VV – Torpedo Hasselt 0-0
- Zonhoven United – Kadijk SK 0-1
Zondag 7 september - SSD Opoeteren – Kadijk SK B 2-6
- Sparta Lille – Esperanza Pelt B 0-5
Zaterdag 6 september 2025
Molleke


Molleke (Dirk Van Bun)
Zaterdag 6 september 2025
Cijfer van de dag

42,3% van de werknemers in de horeca werkt deze zomer via een vast contract. Maar hoewel vaste werknemers in de sector dus de basis blijven, is het aantal vaste contracten de voorbije vijf jaar wel gedaald (-7,8%). Het aantal flexi-jobbers is de voorbije vijf jaar dan weer fors gestegen: + 40%. Het aantal studenten aan de slag in de Belgische cafés en restaurants is in dezelfde periode ook teruggevallen: -8,7%. Dat alles blijkt uit een analyse van de tewerkstelling in de Belgische horeca door hr-dienstverlener Acerta.
Zaterdag 6 september 2025
Het is maar dat je 't weet
Huurbarometer heeft de gemiddelde huurprijs in het voorjaar van 2025 via een vastgoedkantoor gepubliceerd. Daaruit blijken de verschillen per gemeenten. In Noord-Limburg ligt de gemiddelde huurprijs met 991 euro het hoogst in Oudsbergen. In Lommel bedraagt die 976 euro, in Hamont-Achel 973 euro, in Hechtel-Eksel 961 euro, in Beringen 938 euro, in Bree 924 euro, in Bocholt 914 euro, in Pelt 888 euro, in Leopoldsburg 842 euro en in Peer 835 euro.

In Pelt is op 5 september
Rien Klarenbeek overleden, echtgenote van Marianne van de Rijt. Hij was 85 jaar. Volgens de wens van Rien vindt de plechtigheid plaats in strikte intimiteit. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be


Team Lucky Dice, met piloot
Thom Waterschoot, nam afgelopen weekend deel aan de Nitrolympx in Hockenheim. Het werd een editie met meer pech dan geluk.
Op vrijdag doken er meteen mechanische problemen op en ook zaterdag bleek het onmogelijk om de motor optimaal af te stellen op de strip. Toch wist het team zich nog te kwalificeren op plaats 15. In de 1/8 finale kwam er jammer genoeg een vroegtijdig einde aan het weekend door aanhoudende problemen.
Ondanks de tegenvallende resultaten heeft 2025 voor Team Lucky Dice een bijzondere betekenis: het markeert het 10-jarig bestaan van het team. Een decennium vol inzet, passie en onvergetelijke momenten in de sport.
Het team wil nu de tijd nemen om te evalueren en zich klaar te stomen voor een sterker seizoen 2026. “We bedanken al onze sponsors en supporters voor hun onmisbare steun – zonder hen was dit avontuur nooit mogelijk geweest,” klinkt het bij Team Lucky Dice.
Het is maar dat je 't weet
Sinds 1 juli hebben al een 270-tal mensen een wolfwerende omheining aangevraagd. Dat meldt het kabinet van minister van Omgeving Jo Brouns (CD&V). Op het wolvenoverleg vorige week benadrukte de minister dat de wolfwerende omheining de belangrijkste bescherming tegen wolven vormt. "Deze week krijgen we tot 30 aanvragen per dag", meldt het kabinet van Jo Brouns.
Brievenpost van Dinges


Geachte heer Verhulst
Beste Gert
Ik weet niet of u nog vaak brieven krijgt. Vroeger wel natuurlijk, toen u samen met uw hond dat programma presenteerde. Toen schreven de mensen nog brieven en verstuurden ze gele briefkaarten.
Maar ik moet eerlijk zijn, ik had deze brief ook naar iemand anders kunnen sturen. Naar een presentator van het journaal bijvoorbeeld. Gezien het onderwerp van deze brief moest het een BV zijn, maar u geniet duidelijk mijn voorkeur.
(…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag


Pas afgestudeerden die voor het eerst op de arbeidsmarkt aan een voltijdse job beginnen, verdienen
gemiddeld 2.510 euro bruto. Dat is zo’n 14% meer in vergelijking met drie jaar geleden. (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 4 september 2025
Het is maar dat je 't weet
De huurprijzen in Vlaanderen en Brussel zijn gestegen met ongeveer
2 procent, heel wat minder snel dan de voorbije jaren. Dat blijkt uit de halfjaarlijkse huurbarometer van beroepsvereniging CIB en Korfine. Het Brussels gewest blijft de duurste regio, van de Vlaamse steden is Antwerpen het duurst. (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 4 september 2025
Tien van de achttien trainers in vierde provinciale B zien K. Breugel-Herkol SV als titelfavoriet nummer één. Vier trainers tippen op Peer SV, twee op Achel VV en telkens één op KFC Anadol B en KFC Hamont 99 B.Donderdag 4 september 2025

De brandweer rukte gisterenavond rond 22 uur uit voor een brand op een werf aan de
Jaak Tassetstraat. Er kwamen vonken uit een kabel aan een elektriciteitskast.
Donderdag 4 september 2025

In Bree is op 1 september
Koen Hendrikx overleden. Hij was 44 jaar. U kan Koen nog een laatste groet brengen
op dinsdag 9 september tussen 19.30 en 20.00 uur
in uitvaartcentrum Severens in Pelt. De afscheidsviering vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Donderdag 4 september 2025
Cijfer van de dag


Nooit waren er zoveel 60-plussers in Limburg lid van een sportclub als vandaag. Het afgelopen jaar kregen de Limburgse sportclubs er meer dan 700 leden bij die ouder zijn dan 60. In vergelijking met 10 jaar geleden zijn er nu zelfs
88% meer 60+’ers, 70+’ers en 80+’ers aangesloten bij een sportclub in de provincie. Dat blijkt uit een analyse van de meest recente ledencijfers van de sportclubs door de Vlaamse Sportfederatie, de koepelorganisatie voor sportfederaties en hun sportclubs in Vlaanderen (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 4 september 2025

KBHSV trok in de midweek naar
Lutlommel VV B en haalde onder zware regenomstandigheden een knappe
0-2 zege. Joren Vrijsen opende de score in minuut 14 en vlak voor rust kopte Simon Fonteyn de 0-2 binnen. In de tweede helft troffen de bezoekers nog de lat en de thuisploeg de paal, maar beide verdedigingen hielden stand. Met 9 op 9 is KBHSV uitstekend gestart aan de competitie. Zaterdag wacht de derby op sportpark Achter de Run-Inn tegen Sporting Grote Brogel.
(JoHe)Woensdag 3 september 2025
Grensgevallen


De Nederlandse provincie Noord-Brabant investeert bijna 950.000 euro in het
herstel van natuurgebied De Plateaux, grenzend aan het Hageven en onderdeel van het Natura 2000-gebied Leenderbos, Groote Heide & De Plateaux. Het gebied lijdt sterk onder verdroging, slechte waterkwaliteit en stikstofneerslag. (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 3 september 2025
Handbal


Voor verschillende ploegen stonden de laatste oefentoernooien en wedstrijden op het programma. Van Tongeren tot Hasselt en Antwerpen: overal trokken de Pelter handballers hun sporttas open. Er werd hard gewerkt, veel geleerd en af en toe al een beker of podiumplaats mee naar huis gebracht. (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 3 september 2025

In Pelt is op 3 september
Lisette Philipsen overleden, echtgenote van Jean Loenders († 2022). Zij was 70 jaar. U kan Lisette nog een laatste groet brengen op
maandag 8 september tussen 19.30 en 20.00 uur
in uitvaartcentrum Severens in Pelt. De afscheidsviering vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Woensdag 3 september 2025
Raar

We zijn gaan eten in een restaurant dat me de wenkbrauwen heeft doen fronsen. Even kaderen: we zijn in het Harzgebergte in centraal Duitsland, waar ik al eens vaker vertoef en waar ik steeds op zoek ben naar wandelingen die ik nog niet ken en zo kwamen we gisteren rond de middag in het dorpje Lautenthal terecht. Het is een oud mekka van mijnbouw, maar ook van vergane glorie in de toeristische sector: verschillende hotels, restaurants, pensionnetjes staan er jammer genoeg stof te vergaren. (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 3 september 2025
Cijfer van de dag


Na een daling van tien jaar zijn de zorgboerderijen weer in opmars in Vlaanderen. Steeds meer mensen vinden rust en structuur tussen koeien en akkers. Met 53 zorgboerderijen is de stijging in Limburg het grootst.
(…)
Het hele nieuwsbericht
In Genk is op 1 september
Mia Vanhamond overleden,
echtgenote van Theo Sontrop. Zij was 79 jaar.
De afscheidsviering zal volgens de wens van Mia
plaatsvinden in intieme kring.
U kan Mia nog een laatste groet brengen
op dinsdag 9 september 2025 tussen 19.30 en 20.00 uur
in uitvaartcentrum Severens in Pelt. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Een defect voertuig op de Noord-Zuidverbinding in Houthalen heeft vanavond een zware avondspits veroorzaakt in de richting van Noord-Limburg. Op een bepaald ogenblik was er sprake van een vertraging tot een uur.

In Lommel is op 1 september
Sonja Verhoeven overleden, echtgenote van Jos Van Bommel. Zij was 68 jaar. U kan haar nog een laatste groet brengen op
zondag 7 september tussen 18.00 en 19.00
in uitvaartcentrum Severens in Lommel. De afscheidsviering vindt plaats in besloten kring. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be


New York, begin jaren ’60. De 19-jarige Bob Dylan uit Minnesota komt aan in New York. We volgen hem vanaf zijn eerste ontmoeting met zijn muzikale held Woody Guthrie tot aan zijn optreden in 1965, waarin hij breekt met zijn akoestische beginjaren en met een volledige band de elektrische weg inslaat.
Timothée Chalamet zet een overtuigende Dylan neer in deze klassiek geschoeide filmbiografie met veel muziek, die je achteraf zeker opnieuw wil beluisteren.
Vanvond om 20u15 in het Dommelhof
James Mangold, Verenigde Staten, 145 minuten
Cijfer van de dag

Er zijn
58.770 publieke en semi-publieke laadpunten in het Vlaamse Gewest. Een laadpunt is een individuele stekker. Er kunnen meerdere laadpunten aanwezig zijn op eenzelfde laadpaal.
Om de overstap naar (meer) elektrisch rijden te ondersteunen, kunnen lokale besturen, netbeheerders en bedrijven laadvoorzieningen aanleggen. Publieke laadpunten zijn voor iedereen te allen tijde toegankelijk. Semipublieke laadpunten zijn voor iedereen toegankelijk, maar omdat ze gevestigd zijn op een privédomein zoals een winkelcentrum of ziekenhuis zijn ze soms enkel toegankelijk tijdens de openingsuren van deze bedrijven of instellingen.


In het Hongaarse Györ nam NWC’er
Erwin Smids op 1 september deel aan het Wereldkampioenschap kajakmarathon voor masters. In de categorie 50-54-jarigen stond een afstand van 18 km op het programma.
Onder warme omstandigheden leverde Erwin een sterke prestatie: hij finishte als vijfde in 1u24’56”. Clubgenoot Geert Iven, woonachtig in Nyköping en uitkomend onder Zweedse licentie, nam ook deel en werd 24ste in 1u44’38”.
(Peter Van Lishout)
Tweehonderd toeschouwers zagen Lindelhoeven VV met
1-2 winnen op het veld van Green Star Bree-Beek. Jan Smolders bracht de bezoekers in de 37ste minuut op voorsprong. Adriaans hing vijf minuten later op strafschop de bordjes gelijk. Jonas Meeuws legde in de 53ste minuut de eindcijfers vast. In de 56ste minuut pakte Glenn Jacobs van GS Bree-Beek rood. De thuisploeg, die het goed deed in de oefenwedstrijden, legde tegen Lindelhoeven VV een ondermaatse prestatie op de mat.
De visie van Fobie


Het was vandaag de eerste schooldag, en het was visionair Fobie ook niet ontgaan dat het niet alleen de mama's waren die de kinderen uit wuifden...


Sint-Niklaas vormde zondag het decor voor het Belgisch kampioenschap masters hamer- en gewichtwerpen. SACN werd er vertegenwoordigd door
Pascal Snoeks, die uitkwam in de categorie M50.
Pascal zette sterke prestaties neer, maar miste telkens nipt het podium: zowel in het hamerslingeren als in het gewichtwerpen eindigde hij op de ondankbare vierde plaats.

In Pelt is op 30 augustus
Ingrid 'Duifje' Blok,
echtgenote van Fred Boers. Zij was 71 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Ingrid.
Er is gelegenheid tot groeten in het funerarium Witters in Eksel op woensdag 3 september 2025 van 19.00 tot 19.30 uur.


Het is vandaag maandag 1 september, en dat betekent: de eerste schooldag.
Voor schrijfster en dichteres
Mille Vermeulen is dat ondertussen verleden tijd, maar een vleugje heimwee naar die periode klinkt duidelijk door. Ze verwoordde het in een warm gedicht vol herinneringen, kriebels in de buik en de magie van een nieuw begin.
Leef, beleef en maak herinneringen voor het leven. Want leerling ben je maar even.
Cijfer van de dag


Een huishouden in het Vlaamse Gewest beschikte in
2024 gemiddeld over 2,47 fietsen. Dat aantal ligt iets hoger dan het gemiddeld aantal leden per huishouden (2,28). In 2024 was 27% van de fietsen bij de huishoudens elektrisch, 73% van de fietsen was niet-elektrisch.


Zjef en Zjang zien in Sevilla nò e stieregevêcht gewist. Mè aal terop en teroan.
Lüstert.
En zoe is de vekansie awwir vurbij!
Had öllie goed, èh.
Tot tekomede wèèk.
Fons