Woensdag 10 december 2025


Wie op zoek is naar een origineel kerstcadeau, moet zeker eens langsgaan bij
'n Winkel Idee, de winkel van
De Klimroos in Neerpelt. Zoals elk jaar vind je er een warme en sfeervolle mix van handgemaakte geschenkjes, perfect om iemand mee te verrassen tijdens de feestdagen.
Dit jaar is er bovendien bijzondere aandacht voor het werk van
Hovsep, een jonge vluchteling uit Armenië. Hovsep is doof en kan niet spreken, maar wat hij niet met woorden kan uitdrukken, doet hij op indrukwekkende wijze met zijn
handen. Hij boetseert en schildert met een opvallend gevoel voor detail en originaliteit.
Zijn werk is eigenzinnig en authentiek, zoals dat bij echte kunstenaars hoort. Hij kleurt niet altijd binnen de lijntjes en geeft zijn eigen vormen en interpretaties mee aan de creaties die te koop worden aangeboden. Daardoor is elk stuk uniek en bijzonder.
Een bezoek aan n Winkel Idee is deze dagen dus zeker de moeite waard: niet alleen om een mooi cadeautje te vinden, maar ook om het talent en het verhaal van Hovsep te ontdekken. (Zjuul Devens)
Woensdag 10 december 2025


De
U16 van FC Esperanza Pelt mochten zaterdag met trots het kampioenschap vieren. In de hoogst mogelijke reeks van het
interprovinciale voetbal kroonden ze zich tot kampioen – een uitzonderlijke prestatie die getuigt van talent, inzet én teamspirit.
Het hele seizoen lang liet deze ploeg knappe en volwassen wedstrijden zien. De jongens toonden karakter in moeilijke duels en bewezen week na week waarom ze thuishoren op dit niveau.
Een terechte en welverdiende titel dus voor deze sterke generatie Pelter jeugd!
(Gunther Scheelen)Woensdag 10 december 2025


De
kleine wintervlinder (Operophtera brumata) is een algemeen voorkomende, onopvallende kleine spanner en een van de weinige nachtvlinders die in de
wintermaanden vliegt. Opvallend is het duidelijke seksuele dimorfisme: de vrouwtjes zijn vleugelloos en hebben enkel de voor hen zo kenmerkende halfontwikkelde vleugelstompjes.
De soort komt voor in tuinen, parken, loofbossen, boomgaarden en andere bosrijke gebieden. De mannetjes vliegen gewoonlijk pas uit na de eerste nachtvorst. De vrouwtjes bevinden zich op takken en boomstammen, waar ze rondkruipen tot de mannetjes hen opzoeken en bevruchten. Tijdens de paring nemen de mannetjes de vrouwtjes soms zelfs een stukje mee in de vlucht.
De eitjes worden op allerlei plaatsen afgezet. In het voorjaar komen de rupsjes uit, die zich door de wind naar andere bomen laten verplaatsen. Op de foto (1/12) zie je het mannetje en het vleugelloze vrouwtje, met daarnaast een lucifer die toont hoe klein het vrouwtje is.
(Frido Van Hertum)Woensdag 10 december 2025


Eind oktober werd Jamaica zwaar getroffen door orkaan Melissa. De verwoesting is enorm: in Jamaica en Cuba zijn bijna één miljoen woningen beschadigd en verschillende dorpen compleet vernield. Het gemeentebestuur van Pelt maakt daarom 3.000 euro vrij voor
noodhulp aan Rode Kruis Vlaanderen. Daarnaast gaat het overige noodsteunbudget van 2025 naar Consortium 12-12 in Gaza en Unicef in Zuid-Soedan (telkens 1.125 euro). (…)
Het hele nieuwsbericht

In het politiecommissariaat van Lommel vond de installatie plaats van de politieraad van Politie Noord-Limburg, de nieuwe politiezone die vanaf 2026 actief zal zijn in zes gemeenten: Lommel, Hamont-Achel, Pelt, Hechtel-Eksel, Peer en Leopoldsburg. In totaal legden 23 raadsleden de eed af in handen van burgemeester-voorzitter Bob Nijs.
(…)
Het hele nieuwsbericht

Op
vrijdag 19 december om 20.15 uur verwelkomt de
St.-Martinuskerk in Overpelt een bijzonder vocaal ensemble: h
et International Vocal Orchestra – Art of Voices. Het wordt geen klassiek kerstconcert, maar een zeldzame en intieme klankbeleving (“Veelstemmig Licht”) met tien professionele zangers. Tijdens een repetitie in de kerk van Overpelt spraken we met dirigent
Rob Meyboom. (…)
Het hele nieuwsbericht

Het
Metallic-team van An-Marie Notelaers stond zondag 7 december in de
finale van de
najaars-padel interclub in de reeks tot 1200 punten. De finale werd gespeeld op verplaatsing, in
Herk-de-Stad. Ondanks de afstand was de Pelter ploeg niet alleen: heel wat supporters zorgden voor een aangename sfeer en luidkeelse aanmoedigingen.
De wedstrijd verliep uiterst spannend. Na de eerste rotatie stond het 1-1, en ook na de tweede rotatie was de stand perfect in balans: 2-2. Zelfs de sets leverden geen beslissing op, met 5-5 als resultaat.
De Limburgse titel moest dus bepaald worden op basis van het aantal gewonnen spelletjes. Daarin trok Herk-de-Stad héél nipt aan het langste eind: 51-50.
Geen kampioenstitel dus voor Metallic, maar wél een schitterende prestatie en een competitie om trots op te zijn.
Het team bestond uit:
An-Marie Notelaers, Martine Nijs, An Drieskens, Peter Feijen en Erwin Loenders. Met zo’n kleine marge is er veel om naar uit te kijken voor volgend jaar!


Het team van NTC Pelt is dit weekend
Limburgs kampioen Interclub Padel 40+ geworden in de reeks 1200 punten.
Met sterke teamspirit, pittige wedstrijden en een flinke dosis enthousiasme sloten de spelers het seizoen op de best mogelijke manier af.
De Peltenaren mogen zich nu opmaken om Limburg te vertegenwoordigen op nationaal niveau, een mooie bekroning van een seizoen vol inzet en sportief plezier.
“Een fantastisch teamresultaat waar we trots op mogen zijn,” klinkt het bij de spelers.


De
U15 van
K. Breugel-Herkol SV hebben zich afgelopen zondagvoormiddag tot kampioen gekroond. In hun laatste thuiswedstrijd van het seizoen wonnen ze met
7–4 van Sporting Grote Brogel, waarna de titelviering losbarstte.
Het kampioenschap is meer dan verdiend: de ploeg sloot het seizoen af met 12 overwinningen, 1 gelijkspel en slechts 1 nederlaag. Daarnaast kunnen ook de statistieken tellen — met 89 gemaakte doelpunten en 36 tegentreffers bevestigen de jonge spelers hun aanvallende kracht en collectieve inzet.
Trainer Patrick Grobben en afgevaardigden Jürgen Collaers en Kris Vangeneugden spraken hun trots uit over deze hechte en enthousiaste groep. De staf benadrukt vooral het sterke teamwerk, de trainingsmentaliteit en de voortdurende vooruitgang die de ploeg doorheen het seizoen liet zien. De volgende seizoenshelft gaan ze een niveau hoger spelen en dit zorgt weer voor een nieuwe uitdaging voor de jongens én meisje. (JoHe)
Het is maar dat je 't weet


Aan het vernieuwde
kruispunt van de Dorpsstraat met de Ringlaan kregen we al meerdere meldingen van lezers die opmerkingen kregen omdat ze “met de fiets door het rood” zouden rijden. Maar dat hoeft dus helemaal niet verkeerd te zijn.
Met de nieuwe regeling werken de
verkeerslichten apart voor voetgangers en fietsers. Beide groepen hebben een
eigen drukknop om groen aan te vragen. Daardoor kan het perfect gebeuren dat een voetganger rood heeft (omdat er niet op de knop gedrukt werd),
terwijl een fietser wél groen krijgt omdat die de juiste knop indrukte.
Het lijkt soms verwarrend, maar de regeling is volledig volgens de regels ingesteld.
Dus: zie je een fietser doorgaan terwijl jouw licht op rood staat? Dan heeft die wellicht gewoon correct groen aangevraagd.
’t Is maar dat je ’t weet!


Ook dit jaar baadt de straat
Ter Biest opnieuw in een warme kerstsfeer. Heel wat bewoners zorgden met lampjes en decoratie voor gezellige winterverlichting, die bij veel voorbijgangers een glimlach op het gezicht tovert.
De straat krijgt zo elk jaar een sfeervol karakter in de aanloop naar de feestdagen.
De bewoners zijn bovendien dankbaar voor de bijdrage van de gemeente Pelt, die mee helpt om de verlichting mogelijk te maken.
(Joep Mennen)

Ook dit jaar gingen de deuren van de intussen 'gesloten'
Sint-Willibrorduskerk in ’t Herent opnieuw open voor een sfeervolle kerstmarkt. De organisatie lag, zoals traditioneel, in handen van
Tuinhier ’t Hent-Lille, die met 32 standjes de kerk tot in de nok vulden met gezelligheid, licht en lokale ambacht.
Hoewel telkens opnieuw de vraag opduikt of het de laatste editie wordt, hopen zowel bezoekers als organisatoren dat dit warme initiatief zijn plek mag behouden zolang de kerk er nog staat. Het evenement blijft een mooi symbool van verbondenheid binnen het gehucht.
Op de foto's zie je een deel van de enthousiaste medewerkers van Tuinhier, die deze kerstmarkt opnieuw tot een succes maakten.
(JoHe)

In de Open Poort in Overpelt is afgelopen zaterdag een bijzondere droom in vervulling gegaan.
Angie Keuppens, die al jaren verlangt om prinses carnaval te worden, werd uitgeroepen tot
Prinses Angie I voor het komende carnavalsseizoen bij carnavalsvereniging De Zwiebertjes. Een magisch moment voor haar, maar ook voor iedereen die aan deze droom meewerkte.
Angie heeft een spierziekte en zit in een rolstoel, maar wie haar kent, weet dat haar energie en levenslust sprankelen. Ze woont zelfstandig in de Open Poort, waar bewoners jaarlijks hun diepste wensen kunnen ophangen aan de wensenboom. Eén klein briefje viel dit jaar extra op: “Ik wil prinses carnaval worden.”
(…)
Het hele nieuwsbericht

Vorige week verzamelden alle jeugdspelers, trainers en begeleiders van
K. Breugel-Herkol SV voor een grote groepsfoto. De club telt momenteel
tien jeugdploegen, en daar zijn ze trots op.
Met dit initiatief wil de club alle schakels binnen de jeugdwerking extra in de kijker zetten: van de enthousiaste spelers tot de gemotiveerde trainers en de vele vrijwilligers die dagelijks klaarstaan.
K. Breugel-Herkol SV omschrijft zich als een echte
clubfamilie, waar inzet, plezier en ambitie hand in hand gaan. Samen bouwen ze vol overtuiging verder aan een mooie toekomst voor het lokale voetbal.
(JoHe)

Op zaterdag 20 december organiseert de parochie van Lozen een bijzonder dubbel-kerstconcert in de kerk van Lozen. Op het programma staan optredens van Just Music uit Pelt en het mannenkoor Het Volgende Punt uit Hasselt.
De parochieraad en kerkraad willen hiermee opnieuw warmte en verbondenheid brengen in de dorpskern. Sinds het wegvallen van E.H. Gerard Vinken, jarenlang een vertrouwd gezicht in de federatie Bocholt en ook goed gekend in Pelt en Sint-Oda, werden de misvieringen namelijk grondig herschikt. Elke parochie heeft nu slechts om de twee weken een viering, en de feestdagenliturgie van onder meer Kerstmis en Pasen vindt enkel nog plaats in Kaulille en Bocholt. Daardoor zijn er rond Kerstmis in Lozen geen kerkelijke vieringen meer.
(…)
Het hele nieuwsbericht

Frank Claes, afkomstig uit Het Look in Neerpelt, blaast vandaag letterlijk en figuurlijk een nieuwe wind door zijn leven. Na vijftig jaar en een druk ondernemersbestaan in België koos hij recent voor een ander tempo en een ander uitzicht. Zijn hebben en houden in België verkocht hij, zijn dromen nam hij mee naar Italië.
In het hart van de Abruzzo, vlak bij de Adriatische kust, opende hij Villa Colli, een plaats waar rust, natuur en gastvrijheid centraal staan. “Ik wil hier mensen zien genieten,” vertelt Frank. “Het is een voorrecht om zo’n streek elke dag opnieuw te mogen ervaren, en dat gevoel deel ik graag met anderen — hopelijk ook met veel Internetgazet-lezers.”
(…)
Het hele nieuwsbericht

In een regenachtige, harde maar druk bezochte derby nam
KBHSV het beste start. Na twaalf minuten kopte Michiel Jannis een hoekschop van Jordy Vandael binnen (0-1). Even later werd een poging van Simon Fonteyn nog op de lijn gekeerd.
Naar het einde van de eerste helft nam Sparta Lille het initiatief over en maakte het via een kopbal van Michiel Mertens op een vrije trap verdiend gelijk (1-1).
Na de rust bleef het een intense strijd met kansen aan beide kanten. KBHSV drukte het meest, maar miste precisie in de laatste pass. Defensief waren tussenkomsten van Ben Kees, Dieter Thijs en doelman Ozan Gurler voor de bezoekers cruciaal om een achterstand te vermijden.
Ondanks een slotoffensief van KBHSV bleef de 1-1 op het bord staan — een billijk gelijkspel in een typisch derbygevecht.
(foto boven: Rik Vander Sanden - verslag en foto's onder: JoHe) Meer foto'sDarts


Sybren Gijbels had zich knap geplaatst voor de
halve finale van het WDF Wereldkampioenschap darts in Lakeside. De Peltenaar moest in die strijd zijn meerdere erkennen in topfavoriet Jimmy van Schie, die met 5-1 won.
De eerste drie sets verliepen volgens een vast patroon: telkens 3-0. Van Schie nam de eerste, Gijbels pakte de tweede en de Nederlander kwam opnieuw op voorsprong met de derde. In set vier leek Gijbels het momentum te kunnen kantelen: hij opende met een gewonnen leg, maar van Schie antwoordde meteen en haalde alsnog de set binnen.
Na de pauze liep Van Schie verder uit, met uiteindelijk zes legs op rij. De Nederlander noteerde 8 keer 180 en een indrukwekkend gemiddelde van 93,07.
Voor Gijbels eindigt daarmee een sterk toernooi, na winst in kwartfinale en eerdere rondes.
Voor Sybren Gijbels is dit een nieuwe mijlpaal: een plaats tot in de laatste vier, iets wat maar weinig spelers lukt. Dat maakt zijn halvefinaleplaats – ondanks de nederlaag – een prestatie om trots op te zijn.


Kijk… terwijl de Sint na een drukke avond alweer koers zette richting Spanje, viel in Neerpelt het startschot voor de échte kerstperiode. En hoe! De zaterdagmarkt baadde in een gezellige drukte, maar het was vooral
Respiro, het
jeugdkoor van de Kunstacademie Noord-Limburg o.l.v. dirigente Sarah Robaeys, dat de harten verwarmde. Tussen de kraampjes klonken zachte, sprankelende kerstliederen die meteen een vleugje magie over de markt lieten dwarrelen.
Meer foto's /
Een filmpje (…)
Het hele nieuwsbericht

Vrijdagavond verzamelden een veertigtal geïnteresseerden in de Muzezaal van CC Palethe voor de vertoning van "
Feeding Tomorrow". De avond werd georganiseerd door 11.11.11-Pelt, Voedsel Anders, Oxfam en Velt, en stond volledig in het teken van de toekomst van ons voedselsysteem.
Marijke Claes lichtte namens 11.11.11-Pelt toe waarom deze documentaire vandaag zo relevant is. Ons huidige systeem kraakt onder druk van klimaatverandering, verlies aan biodiversiteit, bodemdegradatie en ongelijkheid. De film toont echter dat er wél alternatieven zijn: via verhalen van boeren, scholen, zorgorganisaties en lokale initiatieven die kiezen voor regeneratieve landbouw, korte ketens en een eerlijke voedselketen.
Die voorbeelden sluiten naadloos aan bij uitdagingen én kansen in onze eigen regio. In Pelt en Vlaanderen groeit de aandacht voor lokale landbouw, bewuste voedselkeuzes en agro-ecologie. De film riep dan ook duidelijk op tot reflectie en dialoog, en tot concrete stappen op lokaal niveau.
Het werd een avond die niet alleen de problemen scherp stelde, maar vooral hoop gaf. Feeding Tomorrow liet zien dat een duurzamer en rechtvaardiger voedselmodel mogelijk is en dat keuzes – zowel individueel als collectief – écht het verschil kunnen maken. (Patrick Van Baelen)


In Pelt vinden er begin volgende week werken plaats aan nutsleidingen in de
Dorpsstraat en wordt er op dinsdag ook tijdelijk éénrichtingsverkeer ingevoerd in de
Norbertinessenlaan. Hieronder het overzicht. (…)
Het hele nieuwsbericht

In de Stationsstraat in Pelt was het de afgelopen dagen bijzonder feestelijk.
Jo Ruffini en
Lieske Jacobs vierden er hun diamanten huwelijksverjaardag: precies 60 jaar geleden, op 1 december 1965, gaven ze elkaar het jawoord in Nederland. Een tijdje later staken ze de grens over richting Lindelhoeven, om in België samen een toekomst uit te bouwen.
Jo (82) werkte als consulent in een arbeidsbureau en verdiepte zich met veel passie in oude radio’s. Dat groeide zelfs uit tot een eigen radiomuseum – een bijzondere plek waar hij zijn kennis en verzameling met anderen kon delen. Lieske (82) werkte jarenlang als verkoopster en stond altijd klaar voor haar gezin.
Vandaag wonen ze in de Stationsstraat, waar ze onlangs het bezoek kregen van burgemeester en schepen. Die kwamen hen persoonlijk feliciteren met hun bijzondere jubileum. Jo en Lieske hebben één zoon en één dochter, drie kleinkinderen en zelfs al één achterkleinkind. Samen blikken ze dankbaar terug op zestig jaar huwelijk, gevuld met werk, hobby’s, familiegeluk en veel mooie herinneringen. Proficiat, Jo en Lieske!


Henri L'Allemand (1868-1940), Hasselaar, was in zijn tijd een fervent fietser. In
1892 reed hij zijn eigen ‘Tour de Limbourg’, een meerdaagse toeristische tocht door onze provincie. Zijn zeer persoonlijke indrukken schreef hij neer in «En Campine, excursion d’un cycliste à travers le Limbourg belge». De eerste dag werd hij ’s ochtends vroeg in Hasselt uitgewuifd. Via Beringen, Leopoldsburg, Hechtel en Eksel fietste hij naar Kleine-Brogel, Lille, de beide Pelten en vandaar naar Achel-Statie.
Jef Vanbussel neemt ons mee op zijn fietstocht. (…)
Het hele nieuwsberichtVoetbal

Esperanza Pelt ontving vanavond
Herleving Red Star Haasdonk, de voorlaatste in de rangschikking. De start was veelbelovend voor de thuisploeg: na amper 8 minuten zette
Antonio Stankov Pelt op 1-0 via de stip, na een handsbal in de baklijn. Een half uur ver was het opnieuw raak.
Imran Lamarti scoorde zijn eerste doelpunt voor Esperanza en verdubbelde de voorsprong: 2-0.
Aan de rust stond een knappe 2-0 op het bord. Pelt was efficiënt, terwijl Haasdonk vooral goed combineerde tot aan de zestien. Keeper Stijn Wertelaers had een groot aandeel in die voorsprong: hij voorkwam al vroeg een achterstand en hield op slag van rust de nul na een kopbal aan de eerste paal.
In de tweede helft kantelde het verhaal echter volledig. De bezoekers zetten Pelt steeds meer onder druk en in de 53ste minuut viel de aansluitingstreffer: 2-1. Tien minuten later kreeg ook Haasdonk een terechte strafschop en hing de 2-2 tegen de netten.
Eindstand: 2-2. Een tweede helft om snel te vergeten. Uiteindelijk mag Pelt nog blij zijn met het punt, want de zege glipte volledig uit handen.
Handbal

Sporting Pelt moest vanavond op verplaatsing aan de bak tegen
Visé en was daarbij vrijwel de hele wedstrijd op achtervolgen aangewezen. Aan de rust stond de thuisploeg 16-12 voor. Ook in de tweede helft bleef Visé zijn voorsprong behouden, waardoor het eindsignaal op 32-27 afklokte. Concurrent Achilles Bocholt won wel zijn wedstrijd, waardoor Sporting Pelt de leidersplaats opnieuw moet afstaan. Een uitgebreid verslag van Sven Spooren: (…)
Het hele nieuwsbericht

De dag voor zijn verjaardag bracht Sinterklaas nog een bezoek aan de
Regenboogschool op de Grote Heide. Vele kinderen hadden er al weken naar uitgekeken en stonden vol enthousiasme klaar om de Sint en zijn pieten te verwelkomen.
Na zijn aankomst toonden de leerlingen trots hun versjes, liedjes, tekeningen en andere leuke dingen die ze samen met hun juffen hadden voorbereid. Sinterklaas genoot zichtbaar van alle vrolijkheid en inzet. Natuurlijk had hij ook voor elk kind een heerlijk snoepzakje meegebracht.
Het werd een bijzonder fijne dag — eentje om nooit te vergeten. Tot slot had de Sint nog een belangrijke boodschap: “Zet vanavond zeker jullie schoentje klaar… wie weet wat er dan nog komt!”
(Foto's Leon Alders) Meer foto's

Het jaarlijkse Sinterklaasfeest bij
Helibel Lille zorgde zaterdag voor extra veel plezier en spanning. Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten werden er met veel enthousiasme ontvangen, maar al snel bleek dat er dit jaar iets heel bijzonders op het programma stond.
Eén van de helpers van Sinterklaas ontpopte zich tot een echte fan van
The Masked Singer. De Parochiezaal werd voor even omgetoverd tot een tv-studio en drie mysterieuze figuren – Konijn, Papegaai en Discobal – verschenen op het podium. De kinderen, geholpen door de Pieten, kregen filmpjes, spelletjes en opdrachten voorgeschoteld om te achterhalen wie er achter de maskers schuilging.
De spanning steeg en de nieuwsgierigheid was groot, maar uiteindelijk slaagden ze er samen in om alle drie de vermomde figuren te ontmaskeren. De opluchting en vreugde waren even groot bij de kinderen als bij de verliefde Zwarte Piet, die zichtbaar genoot van het vrolijke avontuur.
Het Sinterklaasfeest in Helibel Lille werd zo een verrassende, warme en onvergetelijke dag voor jong én oud. (Linda Kuppens)


De
Soroptimisten Noord-Limburg waren zaterdagochtend opnieuw present met hun jaarlijkse kerstbomenactie op de markt van Neerpelt. Met veel warmte en engagement verkochten ze kerstbomen ten voordele van het OverKopHuis.
De actie bezorgde de zaterdagmarkt meteen een extra gezellig tintje. Bezoekers konden niet alleen hun boom voor de feestdagen kiezen, maar maakten tegelijk een mooie steunbetuiging aan een lokaal initiatief dat jongeren een veilige plek biedt.
Dankzij de inzet van de Soroptimisten en de gulle kopers krijgt de kerstperiode een extra hartelijke dimensie in Pelt.
(JoHe)

Het is 365 dagen per jaar feest in
Speciale Basisschool Pallieter, en vandaag ook met heel bijzonder bezoek.
Sinterklaas en Zwarte Piet verschenen op een wel héél creatieve manier aan de poort. Het paard was moe, de Pietenmobiel onvindbaar en het rijtuigje bezet… Maar Pallieter zou Pallieter niet zijn als er geen oplossing kwam: met behulp van een echte Dodge arriveerden Sint en Piet toch nog tijdig op school, tot groot jolijt van iedereen.
Binnen barstte het feest los. Er werd gezongen, gedanst en gerijmd – met dank aan rijmenpiet die zowat álle feestdagen doorheen het jaar in rijm liet passeren. Elk kind kreeg een cadeautje, en de Sint was duidelijk ontroerd door de vele optredens, het enthousiasme en de warme attenties. Na een daverend applaus namen Sint en Piet afscheid van alle kinderen en leerkrachten.
Piet hoopte stiekem nog een bezoekje te brengen aan de kerstmarkt op 12 december en er een praatje te slaan met “collega Kerstman”. Maar helaas is hun boot tegen dan alweer richting Spanje aan het varen. Dus geen Sint en Piet op de kerstmarkt dit jaar… misschien wel een volgende keer! (Basisschool Pallieter)


De bouw van de
nieuwe brandweerkazerne in Peer is officieel van start gegaan. Met de eerste spadesteek werd een belangrijke mijlpaal gezet in de versterking van de hulpverleningscapaciteit in
Noord-Limburg. De nieuwe kazerne, die tegen eind 2026 klaar moet zijn en begin 2027 volledig operationeel wordt, zal zorgen voor snellere interventies, een betere spreiding van middelen en een toekomstgerichte dienstverlening aan de inwoners van
Peer, Hechtel-Eksel en de omliggende gemeenten.
Meer foto's (…)
Het hele nieuwsbericht

In de Molenheidestraat vierden
Willy Neuteleers (73) en
Ria Damiaens (68) afgelopen week hun gouden bruiloft, samen met familie en vrienden. Het koppel is afkomstig van Pelt Fabriek, waar ze elkaar destijds leerden kennen. Via het voetbal en in de buurt groeide de vriendschap uit tot meer, en op 28 november 1975 stapten ze in Overpelt in het huwelijksbootje.
Vandaag zijn Willy, kwaliteitsengineer op rust, en Ria, jarenlang actief als marktkramer, trotse ouders van één zoon en grootouders van twee kleinkinderen.
Burgemeester en schepen kwamen langs om hen namens het gemeentebestuur én het koningshuis te feliciteren met hun 50 jaar huwelijk.
Proficiat aan Willy en Ria!


Het mag dan voor de kinderen hét moment van het jaar zijn, ook in
Dienstencentrum Pelle Melle genoten ze deze namiddag van een warm en vrolijk bezoek. Sinterklaas en zijn Piet kwamen langs voor een gezellige babbel, heel wat lachmomenten én een fijne fotosessie.
De sfeer zat helemaal goed: blije gezichten, verhalen, humor en een tikkeltje nostalgie. De Sint nam ruim de tijd voor iedereen, en dat werd duidelijk geapprecieerd.
(Foto's Paul Smeets)Darts


Sybren Gijbels blijft indruk maken op het
WDF Wereldkampioenschap in Engeland. Vandaag speelde – én won – hij zijn kwartfinale tegen James Beeton. Met een sterke 4-1 zege plaatste de speler uit Pelt zich voor de halve finales van Lakeside.
De openingsset ging naar Gijbels, nadat Beeton een setpijl op de bullseye miste. In de tweede set antwoordde de Engelsman met knappe finishes van 96 en 75, waardoor de stand 1-1 werd. Set drie was opnieuw voor Gijbels: met twee 100-finishes hield hij zijn eigen set en ging hij met 2-1 rusten.
De vierde set was erg spannend. In de beslissende leg gooide Gijbels 78 uit en liet hij zo als eerste speler in de wedstrijd een setbreak noteren – goed voor 3-1. Ook de vijfde set trok hij richting zich toe, waardoor hij zeker is van een plek in de halve finales.
De uitstekende vorm van Gijbels krijgt zo een vervolg.


Vandaag werd in
Noorderhart een medische primeur genoteerd:
Dr. Baetens voerde er de allereerste
ballondilatatie van de buis van Eustachius uit. Voor deze innovatieve ingreep werd beroep gedaan op het Tubavent-systeem van de firma Spiggle & Theis.
De procedure richt zich tot patiënten met een chronische Eustachiusdysfunctie – een aandoening waarbij de buis van Eustachius langdurig niet goed opent of sluit. Dat kan leiden tot vervelend en soms pijnlijk oordrukgevoel, gehoorverlies of terugkerende oorontstekingen.
Hoe verloopt de ingreep?
De patiënt wordt onder narcose gebracht. Via de neus brengt de chirurg eerst een endoscoop in om de juiste positie te bepalen. Vervolgens schuift hij een instrument met een klein ballonnetje op tot in de buis van Eustachius. Een inflationpomp blaast dit ballonnetje gedurende twee minuten op. Daarna wordt het weer leeggelaten en verwijderd.
Omdat de onderliggende oorzaak wordt aangepakt, kan deze relatief eenvoudige ingreep op lange termijn veel klachten wegnemen en opnieuw comfort bieden.
Een knappe primeur én een mooie stap vooruit in de oorheelkunde binnen Noorderhart.


De beiaard van Neerpelt bestaat tien jaar, en dat werd gisterenavond op bijzondere wijze gevierd. Het iconische instrument – typisch voor de Lage Landen en sinds 2014 Unesco-erkend als immaterieel erfgoed – blijft een bron van bewondering én mysterie. Logisch, want de tientallen klokken hangen meestal hoog in de toren verstopt.
Maar gisteren niet: er stond een
beiaard met 44 klokken op het podium van Palethe, samen goed voor 1.200 kilo brons. Beiaardier
Jan Verheyen (Hasselt en Pelt), docent aan de Koninklijke Beiaardschool in Mechelen en bezieler van Bells Lab, ontsluierde alle geheimen van het instrument. Hij nam het publiek mee door de geschiedenis, bracht anekdotes en sprak over de toekomst van de beiaardmuziek.
Dat verhaal werd afgewisseld met muziek, van de vroegste composities tot hedendaagse creaties en verrassende bewerkingen.
(Foto’s: Albert Loos) Meer foto's

Volgens
Peter D’Joos is het opnieuw bijzonder druk op onze dichtstbijzijnde ster. Hij merkt op: “Het is weer feest op de zon!” – en dat heeft alles te maken met opvallend
grote zonnevlekken die de afgelopen dagen te zien zijn.
Zonnevlekken ontstaan door zeer sterke magneetvelden die de circulatie van het plasma net onder het zonneoppervlak hinderen. Daardoor geraakt de warmte die van het binnenste van de zon opstijgt moeilijker naar buiten. Op die plaatsen is de zon ongeveer 1.000 à 1.500 °C koeler, wat zichtbaar wordt als donkere vlekken. Hoe meer van die vlekken we zien, hoe actiever de zon op dat moment is.
De zonnevlekken lijken te “wandelen” over het oppervlak omdat de zon – net als de aarde – rond haar as draait. Dat doet ze in ongeveer 25 dagen ter hoogte van de evenaar; aan de polen duurt een volledige rotatie zowat 30 dagen.
Elke zonnevlek krijgt ook een
nummer. Wie wil weten welke exemplaren momenteel te bewonderen zijn, vindt een overzicht op de website van het
SOHO-ruimteobservatorium.


Was het vanochtend nog helder met een prachtige maan aan de horizon, dan is ondertussen de
mist komen binnensluipen. De oorzaak ligt bij de afkoeling onder de opklaringen.
In de loop van de dag zou de zon zich af en toe laten zien, en we halen zo’n 8 graden. Morgen neemt de kans op regen fors toe, en dat geldt eveneens voor zondag.
Het positieve nieuws? Voor deze tijd van het jaar blijft het zacht.


Al bijna vijftig jaar is
Pierre Lenders uit de Grote Heide, maar nu wonend in ’t centrum,
één van de trouwste helpers van Sinterklaas in Pelt. Hij regelt bezoeken, zorgt voor de Pieten, bewaakt de afspraken en luistert als geen ander naar de kinderen.
Het verhaal begint op 11 september 1976, op een drukke dag met gemeenteraadsverkiezingen én een huwelijksfeest. Pierre deed toen al “animatie”: playbackacts, mopjes, sketches – hij kon zonder moeite een volle zaal twee uur lang boeien. In de pauze van dat trouwfeest spreekt Jaak Peeten hem aan in het café.
(…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 4 december 2025
Darts


Sybren Gijbels heeft zich op het
WDF Wereldkampioenschap in Engeland geplaatst voor de
kwartfinale. Tegen de Sloveen Benjamin Pratnemer – vooraf getipt als favoriet – speelde de Peltse darter
een sterke en volwassen partij.
De eerste set ging volledig gelijk op, met breaks aan beide kanten. Bij 2-2 miste Pratnemer één pijl op dubbel 16 om zijn set te verzilveren. Gijbels profiteerde optimaal en gooide 54 uit voor een 18-darter: 1-0.
Ook set twee werd een thriller. Gijbels hield zijn eigen leg in 17 pijlen, maar zag de Sloveen daarna uitpakken met een 15- en 12-darter. Onze landgenoot brak meteen terug in 16 pijlen en hield vervolgens zijn eigen leg, opnieuw dankzij missers van Pratnemer. Zo kwam Gijbels op een knappe 2-0 voorsprong.
In de derde set was de Sloveen duidelijk sterker. Gijbels pakte nog wel de tweede leg, maar zag de set met 3-1 naar Pratnemer gaan, die zo weer aansluiting vond.
Van een comeback kwam het echter niet. In set vier gingen de eerste drie legs met de darts mee. In leg vier plaatste Gijbels de beslissende break via een knappe 15-darter, goed voor winst én een ticket naar de kwartfinale.
Donderdag 4 december 2025


Groot feest vandaag op het Boseind want daar wordt
Anneke Das 100 jaar. Anneke werd op 4 december 1925 in Bree geboren. Ze vond met Jan Vandijck de liefde in Beek, nabij Bree, en samen begonnen ze een
slagerij op het Boseind. Van ’s morgens tot ’s avonds werd er hard gewerkt om de inwoners van vers vlees te voorzien. Doorheen de jaren kregen ze 1 zoon en 1 kleinzoon. Na het overlijden van Jan in 1988 bleef Anneke in het huis langs de slagerij in de Boseindstraat wonen, en daar woont ze nu nog steeds.
De burgemeester en enkele schepenen kwamen de eeuwelinge namens alle Peltenaren en het Koningshuis feliciteren met haar 100ste verjaardag. Later deze week staat er nog een gezellig familiefeest op de planning. Het gemeentebestuur wenst Anneke een héél gelukkige verjaardag toe en een goede gezondheid de komende jaren. En dat het goed leven is in Pelt is bij deze weer bewezen want Anneke is maar liefst de 6de 100-jarige die dit jaar in onze gemeente gevierd wordt.”
Donderdag 4 december 2025


Woensdagmorgen bracht Sinterklaas een feestelijk bezoek aan
Basisschool Helibel-Herent. Hij arriveerde op een opvallende manier: met de
tractor reed hij de speelplaats op, waar hij hartelijk werd begroet door de enthousiaste kinderen. Daarna bezocht hij de kleuterklassen, waar de allerkleinsten hem verrasten met prachtige Sinterklaasliedjes. Ook bij de oudere leerlingen ging hij langs. Zij trakteerden de Sint op mooie gedichten en leuke optredens.
(JoHe)Donderdag 4 december 2025


De Sint en zijn Pieten trokken gisteren de volledige dag uit om de bewoners van
Sint-Oda te bezoeken. Stipt om 9.00 uur begon de goedheilige man aan zijn ronde doorheen de verschillende afdelingen. Overal waar hij verscheen, werd hij enthousiast onthaald door bewoners én medewerkers.
Met veel aandacht voor elk individu nam de Sint ruim de tijd om iedereen persoonlijk te begroeten. Zijn Pieten zorgden ondertussen voor vrolijke sfeer, kleine grapjes en hier en daar een zakje lekkers. De hele dag door bleven de ontmoetingen hartelijk, warm en oprecht — precies zoals de Sint het graag heeft.
Rond 16.30 uur zat zijn taak er op Sint-Oda erop. Maar rusten zat er voor de Sint niet meteen in: ongetwijfeld stond elders alweer een groep kinderen of bewoners vol verwachting op zijn komst te wachten.
Een mooi en hartverwarmend bezoek dat in Sint-Oda nog lang zal nazinderen.
(Foto's Paul Smeets)Donderdag 4 december 2025


Op de feestdag van patroonheilige Sint-Barbara heeft de Hulpverleningszone Noord-Limburg gisteren vijf gloednieuwe autopompen officieel in dienst genomen. De voertuigen – Mercedes 1630F 4x2 Atego type G – worden verdeeld over de posten Bree, Pelt, Leopoldsburg, Lommel en de toekomstige post Peer.
Zonecommandant Jan Jorissen spreekt van “een investering in veiligheid, betrouwbaarheid en ergonomie – voor onze manschappen én voor de inwoners van Noord-Limburg”.
(…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 4 december 2025
Gemeenteraad


Op de gemeenteraad stelde raadslid
Dominiek Heylen (Vlaams Belang) een vraag over de stand van zaken in het dossier van de windturbines op Nolimpark. Hij wilde weten hoe het momenteel zit met de vergunningsprocedure, en welke stappen de gemeente intussen nog heeft ondernomen.
"Geen", stelde schepen
Leen Gielen: het college is immers in beroep gegaan tegen de vergunningsaanvraag, en nu is het wachten op de behandeling daarvan. “Alle bezwaren werden grondig bestudeerd door onze stedelijke diensten, en op basis daarvan hebben we een negatief advies geformuleerd,” aldus Leen. De dienst Omgeving is het negatieve advies persoonlijk gaan toelichten bij de Vlaamse overheid.
De procedure loopt dus nog steeds: “Er is op dit moment nog altijd geen uitvoerbare vergunning,” voegde zij er aan toe. “Als gemeentebestuur hebben we gedaan wat mogelijk is en geluisterd naar de bezorgde inwoners.”
Dominiek had daarnaast vragen over mogelijke belangenconflicten in dit dossier en wilde weten welke maatregelen worden genomen om belangenvermenging te vermijden.
Burgemeester Dennis Fransen reageerde daarop: “We zetelen inderdaad in verschillende intercommunales, dat hoort bij het mandaat van een lokaal bestuur. Maar voor deze windmolens gaat het om aanvragen van bedrijven, niet van intercommunales.”
Hij benadrukte dat de algemeen directeur toeziet op de naleving van de deontologische code. Bovendien is het college een collegiaal orgaan, en dat college gaf unaniem een negatief advies over de aangevraagde windturbines.
Donderdag 4 december 2025


In Rijhal De Damburg in Bocholt was het afgelopen weekend opnieuw volle bak jumping, zo meldt fotograaf
Rik Vander Sanden. Tussen al dat springgeweld zette ook de
Peltse amazone Noa Oudermans knappe prestaties neer. Ze reed er twee keer naar de prijzen: een vierde én een zesde plaats – en dat met een paard dat amper vier jaar oud is.
Noa gaf ons wat extra uitleg bij haar wedstrijd:
“De proef werd gereden op een hoogte van 1 meter. In de
eerste ronde krijg je punten op stijl. Daar draait het om een ontspannen paard en een ruiter die netjes en paardvriendelijk rijdt. De
tweede ronde is een basisparcours van meestal negen hindernissen. Als je dat foutloos aflegt, start de tweede fase en gaat het op snelheid. De snelste én foutloze combinatie wint.”
De jonge merrie
Valenta L, waarmee Noa dit weekend reed, werd gefokt door Antoon Loos uit Overpelt, die ook eigenaar is. Noa heeft al eerder succes geboekt met paarden van hem: “Dit jaar won ik met een ander paard van hem de 1m20-proef en nog verschillende andere mooie resultaten. Dat paard is inmiddels verkocht naar Italië.”
Over Valenta L is ze bijzonder enthousiast:
“Ze is heel werkwillig en eigenlijk al erg volwassen voor haar leeftijd. Een echt genot om mee te werken.”
Een beloftevolle combinatie om in het oog te houden!
Meer foto's

Neem een handvol
oude postkaarten, voeg daar een flinke scheut
artificiële intelligentie aan toe, en bekijk het geheel door de ogen van een
kunstenaar… Het resultaat? Een filmpje dat je met open mond naar je scherm doet staren.
De kunstenaar in kwestie is niemand minder dan
Ief Claessen, alias
Gideon Kiefer. Hij mag Neerpelt intussen verlaten hebben, maar één ding is duidelijk: zijn hart blijft hier stevig verankerd. In zijn nieuwste creatie laat hij oude beelden herleven met een bijna magische diepgang.
Door de combinatie van AI en zijn eigen artistieke blik wekt Kiefer vergeten plekken en momenten opnieuw tot leven. De straten, mensen en vergezichten van weleer lijken plots opnieuw te bewegen, te ademen… en ons even mee te nemen naar een Pelt van lang geleden.
Geniet mee van dit prachtig nieuw filmpje vol nostalgie en verwondering!


Het jaarlijkse toneel van KLJ Herent was opnieuw een groot succes. Met
De Dorstige Kelen bracht de groep wederom een geslaagde productie op de planken. Vier dagen lang zat OC De Vranken volledig vol, goed voor in totaal
1.269 bezoekers – opnieuw een recordbrekende opkomst.
De enthousiaste spelers en de sterke organisatie zorgden voor een prachtige voorstelling die door het publiek warm onthaald werd. KLJ Herent mag met trots terugblikken op een bijzonder geslaagde editie en ze kijken daar op 't Hent alvast weer uit naar volgend jaar.
(JoHe)Darts


Sybren Gijbels heeft zich op indrukwekkende wijze geplaatst voor de laatste 16 op het
WDF-Wereldkampioenschap in het Engelse Lakeside. Na een moeizame start – invaller Marcus Maier pakte meteen de eerste set met 3-1 – herpakte de Peltenaar zich sterk.
Met hogere scores en een strakke 87-finish trok hij set twee naar zich toe, waarna hij in de derde set opnieuw met 3-1 de bovenhand had. In de vierde set was het verzet van Maier gebroken en snelde Gijbels zonder legverlies naar 3-0.
Met een gemiddelde boven de 80 verzekerde hij zich zo van een plek bij de laatste 16. Daar wacht hem een duel tegen de Sloveen Benjamin Pratnemer, met een ticket voor de kwartfinales als inzet.


Vrijdagavond was het feest in de kantine van Lindelhoeven VV, waar
Pol Keunen het Sinterklaasweekend opende met zijn fantastisch
poppentheater. De kinderen – en eerlijk gezegd ook heel wat volwassenen – genoten volop van de speelse, grappige en warme voorstelling.
Maar de echte verrassing volgde even later. Tijdens hun jaarlijkse ronde maakten Sinterklaas en zijn Pieten namelijk een feestelijke tussenstop bij de club. Alle spelertjes, en ook hun broertjes en zusjes, kregen een goed gevulde snoepzak mee naar huis.
Voor de jonge voetballers werd het opnieuw een avond om nooit te vergeten.
Gemeenteraad


Op zondag 9 november ontstond op het terrein van
WICO Campus Overpelt een kleine brand. Dankzij de snelle reactie van alerte buurtbewoners bleef de schade beperkt. Uit verschillende reacties die het
Vlaams Belang ontving, blijkt dat het terrein een populaire plek is om rond te hangen. Dat mag op zich, maar wanneer het gedrag escaleert tot vandalisme – banken vatten niet vanzelf vuur – rijst bij de partij de vraag of bijkomende maatregelen nodig zijn. (…)
Het hele nieuwsbericht

Opgelet voor de Peltenaren die vanuit de Grote Heide en meer bepaald via de
Achelsendijk naar Achel rijden. zij kiezen vanaf morgen beste een andere route. Vanaf woensdag 3 december wordt het
kruispunt Ven–Bien immers
volledig afgesloten voor alle verkeer. De aannemer start dan met onderhouds- en herstellingswerken in aanloop naar de grote wegenwerken die later gepland staan. De werken zullen ongeveer tien dagen duren. Tijdens deze periode geldt een
omleiding.


Deze dagen nodigt het gezelschap '
Het Wolk' alle kinderen van de
eerste kleuterklassen in Pelt uit voor de voorstelling '
Plak'. In een intieme setting op het podium nemen Sarah Van Overwaelle en Bert Wijmeersch de jonge kijkers mee in een wereld die letterlijk aan elkaar wordt geplakt.
Centraal staat een fascinerend vrouwtje dat leeft volgens het motto: alles kan geplakt worden. In haar kleverige universum lijkt niets voorgoed kapot te kunnen gaan. Alles kan hersteld, vastgezet of opnieuw verbonden worden… al blijkt dat soms toch minder eenvoudig dan gedacht.
De tribune staat uitzonderlijk op het podium, waardoor de kinderen vlak bij de acteurs zitten. Die nabijheid zorgt voor een bijzondere interactie: verwonderde ogen, spontane reacties en adembenemend mooie momenten tussen spelers en publiek.
Met Plak bewijst Het Wolk opnieuw hoe magisch en krachtig theater kan zijn voor de allerkleinsten. (Foto's Sonja Sleurs)


Zo’n tien dagen geleden liet
Marcella Stappers al weten dat ze een buizerd had gehoord, en hem uiteindelijk in de verte op een telefoonmast had zien zitten. Maar recent had ze meer geluk: dit keer slaagde ze erin om dichterbij te komen en de roofvogel prachtig in beeld te brengen.
Al kan het natuurlijk ook omgekeerd zijn geweest… Misschien was het net de buizerd die besloot wat dichter te komen kijken.
Hoe dan ook: een mooie waarneming én een knappe foto!


Na alweer een welgevuld loopseizoen vierden de
Boseindrunners feest bij een 'hapje en drankje'. De twee bekende looporganisaties: de
Teutenbosloop in januari en de
Boseindrun op pinkstermaandag werden nog even onder de loep genomen, maar er werd ook al vooruitgekeken naar het nieuwe seizoen 2026 dat er nu snel zit aan te komen.
De prijzen voor de meest actieve lopers gingen dit keer naar Marie Peeten, Lien Molemans en Inge Molemans (dames) en Willy Molemans, Chris Peeten en Louis Peeten (heren), maar de fiere voorzitter had natuurlijk ook voor alle leden een kleine attentie voorzien. De aanwezigheid van enkele nieuwe, jonge leden werd erg gewaardeerd, zodat er met gerust gemoed naar de toekomst kan gekeken worden. De Boseindrunners zijn dus nog steeds 'alive and kicking'. (Willy Molemans)


De maand november – beter bekend als
Movember – stond ook bij de
Sporting boys volledig in het teken van aandacht voor prostaatkanker, teelbalkanker en de mentale gezondheid van mannen. Een thema dat ze niet zomaar lieten passeren.
De spelers lieten de voorbije weken hun
snor staan en koppelden daar een extra initiatief aan: na elke gewonnen wedstrijd schonken ze een bedrag aan het
goede doel. En wie de resultaten een beetje volgde, weet dat dat in november meer dan eens het geval was.
Een mooie en warme actie van deze Sporting boys, die niet alleen op het veld, maar ook daarbuiten het verschil wilden maken. Mooie geste, mannen!


Tijdens de eerste weken van december worden in Pelt opnieuw enkele wegherstellingen uitgevoerd. De planning blijft afhankelijk van het weer, maar overal waar gewerkt wordt, zal er tijdelijk plaatselijke hinder zijn voor het verkeer. De werken staan gepland
in de volgende straten: Polsstraat, Achelsendijk, Broekkant, Kapelstraat, Ringlaan, Skiffel, Moldershoevenstraat, Kaulillerweg, Kapelstraat en Langstraat. (…)
Het hele nieuwsbericht

De gemeente Pelt ontvangt de voorbije dagen heel wat telefoons met de vraag
hoelang de ophokplicht nog van kracht blijft. Die vraag leeft duidelijk bij heel wat inwoners met pluimvee of hobbydieren.
Volgens de instructies van het FAVV blijven de zones voorlopig als volgt afgebakend:
- beschermingszone (3 km): minstens tot 16 december 2025;
- bewakingszone (10 km): minstens tot 25 december 2025.
Dit is dan wel op voorwaarde dat er zich geen nieuwe uitbraken voordoen.
Concreet betekent dit dat de ophokplicht voor iedereen minstens tot na Kerstmis blijft gelden.
Zodra het FAVV nieuwe informatie doorgeeft, communiceert de gemeente opnieuw.


De Sint bracht afgelopen zaterdagavond een feestelijk bezoek aan de
jeugdwerking van K. Breugel-Herkol SV. Zoals altijd was hij uitstekend op de hoogte van alle jeugdteams van KBHSV – de spiekpieten hadden duidelijk knap scoutingswerk verricht! Na een ontmoeting met de jonge spelers en hun begeleiders, nam de Sint van de gelegenheid gebruik om de aftrap te geven in Sportpark Achter de Run-Inn van de wedstrijd tegen Achel VV B.
(JoHe)

Na de succesvolle editie in het voorjaar trokken de leden van OKRA Grote Heide op zaterdag 29 november opnieuw naar Altweert voor een gezellige namiddag
beugelen. Tien enthousiaste beugelaars en vier trouwe supporters stonden paraat om er samen een sportieve én ontspannende namiddag van te maken.
Eerst kwamen de mannen tegen elkaar in actie, waarna de dames onderling hun kunde mochten tonen. Daarna volgden enkele gemengde partijtjes, steeds luid aangemoedigd door de supporters langs de kant.
Na de wedstrijden werd bij een tas koffie of thee met een stuk taart nog lang nagepraat over de mooiste worpen en spannendste momenten.
Door het enthousiasme en de fijne sfeer staat deze activiteit ook in 2026 opnieuw op het programma van OKRA Grote Heide.
(Rik Molemans)

Tijdens de voorstelling van de
Boslandtrail 2026 poseerde de
Club18 (foto onder) de 18 deelnemers die sinds de allereerste editie elk jaar trouw aan de start verschenen. Een mooi groepje doorzetters – maar één iemand steekt er nog nét iets bovenuit.
Dat is
Stefan Agten uit Hechtel-Eksel (op de foto boven in het midden). Hij mag zich met recht en reden een
uitzonderlijke Boslandtrailer noemen. In het coronajaar, toen de organisatie een alternatieve formule voorzag, wandelde Stefan namelijk
zowel de 100 km als de 50 km. Een prestatie die niemand hem nadeed.
Binnen de organisatie gaat hij dan ook voortaan door het leven als
Stefan “Boslander” Agten – een bijnaam die perfect past bij zijn onvermoeibare inzet en jarenlange verbondenheid met het evenement.
(Foto's Jens Veraa)

Op donderdag 27 november openden de leerlingen van het
zesde jaar Decor, etalage en publiciteit van
WICO campus Overpelt officieel hun eigen leeronderneming. In een tot winkel omgetoverd klaslokaal van het pas gerenoveerde klooster mochten zij ouders, familie en stagebedrijven verwelkomen voor een feestelijke opening.
Het lokaal werd door de leerlingen volledig ingericht als een authentieke winkelruimte. Daar presenteren ze hun zelf ontworpen producten: t-shirts, hoodies, totebags, mokken, wenskaarten en andere geschenkartikelen. Elk stuk is uniek en draagt een ontwerp dat van begin tot eind door de leerlingen werd bedacht.
(…)
Het hele nieuwsbericht
Het overige nieuws
Woensdag 10 december 2025


In aanslagjaar
2024 gaven bijna 9,6 miljoen inwoners van België hun inkomens uit 2023 aan. Het totale
netto belastbaar inkomen bedraagt bijna 275 miljard euro. Daarop werd 62,8 miljard euro belasting betaald. Dat blijkt uit de nieuwe fiscale statistieken van Statbel, het Belgische statistiekbureau.
In totaal werden 7.369.956 aangiftes ingediend, waarvan 5.140.293 individuele en 2.229.663 gemeenschappelijke aangiftes. Alles samen genomen hebben 9.599.619 personen een aangifte ingediend. Het totale netto belastbaar inkomen van deze personen bedraagt bijna 275 miljard euro (274.707.991.587 euro).Daarop werd in totaal bijna 63 miljard euro (62.840.116.134 euro) belasting betaald.
Woensdag 10 december 2025
Raar

Beste Fifa,
Tot mijn verbijstering heb ik vastgesteld dat u op eenvoudig vriendelijk verzoek nieuwe prijzen in het leven roept en die dan ook nog eens toebedeelt aan de mens die de persoonlijke behoefte voor de prijs heeft uitgesproken. Ik kan dit alleen maar toejuichen. U onderscheidt zich van andere organisaties doordat u ver buiten uw eigen vakgebied deskundig prijzen uitreikt. Dit getuigt van een uitzonderlijke grootsheid. Het siert u verder dat u dit volledig onbaatzuchtig doet, ook al zou u er zich misschien mee in eigen doel schieten.
(…)
Het hele nieuwsbericht
Een 42-jarige bromfietser uit Pelt is zwaargewond geraakt bij een aanrijding in het centrum van Neerpelt. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
Het ongeval gebeurde vanmorgen rond 8.30 uur op het kruispunt van de Heerstraat en de Stationsstraat. Het parket heeft een verkeersdeskundige de opdracht gegeven om de precieze omstandigheden van het ongeval te onderzoeken.

Op 8 december is
Toine Meylaers overleden, echtgenoot van Yvonne Bonneu. Hij was 95 jaar.
De afscheidsviering van Toine vindt plaats in intieme kring.
U kan Toine nog een laatste groet brengen
op vrijdag 12 december 2025 tussen 18.00 en 18.30 uur
in uitvaartcentrum Severens in Pelt.
Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Brievenpost van Dinges


Beste programmamakers
We kijken heden ten dage naar de tiende editie van 'Blind Getrouwd'. Dat is behoorlijk lang voor een tv-programma. Maar nog niet lang genoeg voor een plaats in de top 10 van de langst lopende tv-programma's in Vlaanderen. In die lijst staan zeepprogramma's zoals Thuis en Familie, maar ook Duitse krimi’s à la Tatort en Derrick. Waar is de tijd naartoe, dat we hier nog naar Duitse series keken. "Hände hoch!", riepen we dan op de speelplaats.
Maar we wijken behoorlijk af. Ik schrijf u deze brief omdat ik u wil vragen om te stoppen met 'Blind Getrouwd'. Ik geef toe, dat is geen klein verzoek. Maar ik vertel u graag waarom mijn verzoek gefundeerd is.
(…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag


In het tweede kwartaal van 2025 bedroeg de totale hoeveelheid geloste goederen in de Belgische zeehavens
bijna 38 miljoen ton. Dat is een stijging van 2,7% ten opzichte van het vorige kwartaal en een daling van 2,7% ten opzichte van hetzelfde kwartaal van 2024. Dat blijkt uit de nieuwe resultaten van Statbel, het Belgische statistiekbureau.
Het spreekwoord

Spreekwoorden. We kennen er allemaal wel een paar, toch? Of beter gezegd: we denken dat we ze kennen… Al blijkt dat in de praktijk soms wat tegen te vallen. Dat werd duidelijk in aflevering nummer 6.620 van
Blokken (17 juni 2025), toen een kandidaat op de vraag “Dat komt hem goed van pas, dat is koren op zijn ...” enthousiast “kaf” antwoordde. Dat moment was de aanleiding tot de uitwerking van de rubriek ”
Herken jij het spreekwoord”. (…)
Het hele nieuwsberichtZebra Cinema


Dit is het verhaal van het soloconcert in de opera van Keulen in 1975 dat het legendarische bestselleralbum ‘The Köln Concert’ van Keith Jarrett opleverde – of beter gezegd, het verhaal achter het concert. Want de echte focus van deze film ligt op Vera Brandes, de jonge jazzfan die – tegen alle verwachtingen in – het evenement mogelijk maakte.
De film is bijzonder goed gemaakt, speels, spannend en emotioneel. Tegelijk is het ook een schitterend tijdsbeeld van het conservatieve Duitsland van de jaren ’70.
Ido Fluk | Duitsland | 112 minuten
Vanavond om 20u15 in het Dommelhof
Handbal


Door weer en wind trok
Sporting Pelt 2 zaterdagavond naar Kraainem, waar ex-Sportingboys Louis en Tanguy Delpire hun roots hebben. De wedstrijd van vorige week tegen Elita Lebbeke liet bij enkele spelers nog sporen na. Drie spelers liepen toen letsels op: Door kwam ongelukkig ten val, had last van zijn voet en bleef deze week in de ziekenboeg. Ancien 1, Benji, blesseerde zijn hiel. Ancien 2, Lode, kreeg een blok van zo’n 90 kilogram (speler van Elita) loodrecht op zijn vinger, waardoor die er mooi schots en scheef bij hing. De opwarming zou oordelen of de twee anciens speelminuten konden maken. Een uitgebreid verslag van Sven Spooren: (…)
Het hele nieuwsbericht
Op 6 december is
Petra Verstappen overleden, echtgenote van Ferdi Bastiaens. Zij was 60 jaar. U kan afscheid nemen van Petra tijdens de begroeting
op vrijdag 12 december 2025 van 19.30 tot 20.00 uur
in uitvaartzorg Severens in Pelt. De afscheidsdienst
zal in familiekring plaatsvinden. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Het is maar dat je 't weet

Deze week controleert de politie
in heel Limburg op de verlichting van zwakke weggebruikers. Zowel fietsers, bromfietsers als voetgangers worden aangesproken als zij niet goed zichtbaar zijn.


Zondag 7 december stond Bree in het teken van de
4de LCC-cross. Al vóór de eerste start lag de lat hoog: SACN had al twee gouden medailles binnen én eerder deze week kreeg SACN het
Gouden Label voor beste jeugdsportclub van Vlaanderen. De organisatie mocht maar liefst 507 atleten verwelkomen. SACN was opnieuw massaal aanwezig met 85 deelnemers, waarvan 72 jeugdatleetjes – meteen de grootste delegatie van de dag. (…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag


In
2023 bedroeg het gemiddeld inkomen in Hamont-Achel 27.792 euro. In Leopoldsburg bedroeg dit 29.103 euro, in Beringen 29.806 euro. De andere gemeenten: Bocholt (30.200 euro), Bree (30.408 euro), Pelt (30.618 euro), Lommel (30.722 euro), Hechtel-Eksel (30.958 euro), Peer (30.983 euro) en Oudsbergen (31.600 euro). Dit blijkt uit de financiële statistieken van Statbel, het Belgische statistiekbureau.


Miel en Nol, deh zien twieë agente van de polies. Echte helden.
Lüstert.
En had öllie.
Tot tekomede móndig hei op Internetgazet.
Fons
Voetbal


Kadijk SK kwam gisterenavond 0-2 achter tegen St. Elen maar won uiteindelijk met 6-4. Jorne Thys van Kadijk kreeg in de 71ste minuut een rode kaart en mocht gaan douchen.
In de laatste vijf wedstrijden behaalde Kadijk SK twee overwinningen, speelde het één kleer gelijk en verloor het twee keer.
Zaterdag 13 december speelt Kadijk SK thuis tegen Zonhoven United. Albert Loos maakte foto's van
deze wedstrijd, maar ook van de
B-ploeg. Die match tegen Hechtel eindigde op 1-1.
Soulmates


Cartoon: Caryl Strzelecki

Lindelhoeven VV heeft vanavond een zware
0-5 nederlaag geleden tegen FC Helson uit Helchteren. Aan de rust leidde FC Helson met 0-3.
Lindelhoeven VV heeft in de laatste vijf wedstrijden één keer gewonnen, één keer gelijkgespeeld en drie keer verloren.
Zondag 14 december speelt Lindelhoeven VV uit bij Kortessem VV.
Chel mag het zeggen

Voelen jullie het ook? Het nadert onafwendbaar, het feest van de volmaakte vrede. Nog achttien keren slapen en alle oorlogen houden op. O, je gelooft het niet? Is het dan zo onwaarschijnlijk dat, in de nacht van 24 op 25 december Poetin Zelenski snikkend in de armen valt en dolle Donald de president van Venezuela, Nicolás Maduro, uitnodigt op het grootste oorlogschip ter wereld, de USS Gerald R. Ford – dat ligt daar toch toevallig in de buurt – om hem daar zo ongeveer morsdood te knuffelen? En intussen speelt op de achtergrond een militaire muziekkapel ‘De herderkens…’ (…)
Het hele nieuwsbericht
Op 4 december is
Jef Morren overleden,
echtgenoot van Helena Van Hooff (†2012). Hij was 84 jaar. Er wordt in intieme kring afscheid genomen van Jef.
U kan nog een laatste groet brengen aan de urne van Jef in het funerarium Witters in Lommel, op dinsdag 9 december 2025 van 19.00 tot 19.30 uur.
Cijfer van de dag

In het tweede kwartaal van 2025 vervoerden binnenschepen 39,4 miljoen ton goederen op de Belgische waterwegen, in plaats van 40,2 miljoen ton in het eerste kwartaal van 2025. Dat is een daling van 2,0% ten opzichte van het vorige kwartaal, en een daling van 6,3% ten opzichte van het tweede kwartaal van 2024. Dat blijkt uit de nieuwe resultaten van Statbel, het Belgische statistiekbureau.
Het containervervoer door binnenschepen is gedaald naar 3,6 miljoen ton, dit is een daling van 3,3% ten opzichte van het vorige kwartaal en een daling van 10,0% ten opzichte van het tweede kwartaal van 2024.
Molleke


Molleke (Dirk Van Bun)

Op 4 december is
Irene Carpentier overleden, echtgenote van André Vanderhoydonks. Zij was 74 jaar.
Volgens de wens van de familie zal het afscheid van Irene
in intieme kring plaatsvinden.
Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be

De Federale Gerechtelijke politie heeft dit jaar al veertien synthetische drugslabo's ontdekt. De jongste vondst vond gisteren plaats. Het betrof een
amfetaminelabo in de kelder van een garage in Heppen (Leopoldsburg).

Op 4 december is
Krista
Van den Broek overleden, echtgenote van Stijn Knevels. Zij was 56 jaar. U kan haar een laatste groet brengen
op dinsdag 9 december 2025
van 19.00 tot 20.00 uur bij Vanhove Uitvaartzorg in Bocholt.
De afscheidsplechtigheid zal plaatsvinden
in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be
Voetbal
Vrijdag 5 december - Kadijk SK Dames – V&V Stokkem B 5-0 (ff)
Zaterdag 6 december
- Kadijk SK B – Hechtel FC 1-1
- K. Lindelhoeven VV B – Sp. Grote Brogel 4-3
- FC Eksel B – Esperanza Pelt B 1-3
- Esperanza Pelt – HRS Haasdonk 2-2
- Kadijk SK – K. St. Elen 6-4
- K. Lindelhoeven VV – KFC Helson 0-5
Zondag 7 december
- SLW Maaseik – Sp. Grote Heide 3-2
- Sparta Lille – Breugel-Herkol 1-1
Cijfer van de dag


In België ondervindt
6% van de bevolking tussen 15 en 64 jaar ernstige hinder bij dagelijkse activiteiten omwille van een handicap, een aandoening of ziekte en dat sinds 6 maanden of langer. Dat gaat om
473.000 personen. Ouderen zijn oververtegenwoordigd: 55% van hen is tussen 50 en 64 jaar, terwijl ze slechts 31% van de totale bestudeerde bevolking vertegenwoordigen. De ernstige langdurige hinder is ook iets meer aanwezig bij vrouwen. Dat blijkt uit cijfers van Statbel, het Belgische statistiekbureau. (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 4 december 2025

Achttien maanden celstraf met uitstel onder voorwaarden: dat is de straf voor
een veertiger uit Pelt die een keukenmes op de keel van zijn vriendin zette. Op het ogenblik van feiten had de man gedronken. De feiten dateren van 19 januari. Momenteel vormen dader en slachtoffer nog steeds een koppel.
(PG)Donderdag 4 december 2025

Op 30 november is
Ludwig Demandt overleden, echtgenoot van
Toos Demandt-op den Buijs. Hij was 90 jaar. U kan afscheid nemen van Ludwig in uitvaartcentrum Severens in Pelt (B) op vrijdag 5 december van 19.30 tot 20.00 uur.
De afscheidsdienst wordt gehouden op zaterdag 6 december om 16.00 uur
in aula Strabrecht van crematorium Heezervenne DELA in Heeze (NL). Samenkomst in de ontvangkamer van het crematorium,
waar gelegenheid is tot schriftelijk condoleren. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Donderdag 4 december 2025


Op 30 november waren
221.887 werkzoekenden zonder werk (WZW) met een verblijfplaats in Vlaanderen ingeschreven bij VDAB. Dat is een stijging met 7% tegenover november 2024.
De werkzoekendengraad was 6,8% in november 2025 tegenover 6,5% één jaar eerder. De werkzoekenden zonder werk in Vlaanderen bestaan voor 52% uit werkzoekenden met een werkloosheidsuitkering of een aanvraag hiervoor. 42% van de werkzoekenden zijn voormalig niet-beroepsactieven en de jongeren in beroepsinschakelingstijd staan voor 6%.
Ongeveer 28.000 Vlaamse werkzoekenden riskeren hun werkloosheidsuitkering te verliezen in de eerste helft van 2026.
Donderdag 4 december 2025
Raar

Ik ben in Hasselt en sta aan te schuiven voor het rode licht op de Sint-Truidersteenweg om de Ring over te steken. Het is vrij druk, dus ik mag nog een paar wisselende kleurenpatronen op de verkeerslichten zien passeren. Maar ik vind het niet erg. Ik kan er toch niets aan veranderen en het ergste wat er kan gebeuren, is dat ik wat later aankom. Dus ik geniet van deze extra tijd. Dit is me-time, mij gratis aangeboden door het departement verkeer en wegen! (…)
Het hele nieuwsbericht
Op 1 december is
Michel Wijnen overleden, echtgenoot van Alda Vlassak. Hij was 92 jaar. De afscheidsdienst zal in intieme kring plaatsvinden. Gelegenheid om afscheid te nemen van Michel in het uitvaartcentrum Creemers in Hamont op vrijdag 5 december 2025 van 17.30 tot 18.30 uur. Online condoleren via www.begrafenissencreemers.be
300 woorden van Rudi

"Ik lees niet meer", zegt de vrouw aan de toog van het café. Ze kijkt naar de man die aan het tafeltje bij het raam een boek leest. Wat leest ze niet meer? Geen boeken? Of tijdschriften? Geen bijsluiters van geneesmiddelen? Geen ondertitels?
"Het weer is halfweg", zegt de man die naast de niet-lezende vrouw zit. Haar man, vriend of een kennis. Hij heeft niet gehoord wat ze zei. Denk ik. Omdat hij over iets anders begint.
(…)
Het hele nieuwsbericht

In
2025 gebruikt meer dan 1 op de 3 bedrijven (34,5%) ten minste één artificiële intelligentietechnologie. Dit percentage stijgt tot 3 op de 4 bij bedrijven met meer dan 250 werknemers, wat bevestigt dat AI een strategische tool aan het worden is voor grote bedrijven. Technologieën voor de automatische analyse van geschreven taal behoren tot de meest voorkomende toepassingen en worden door bijna een kwart van de bedrijven (23%) gebruikt.

Op 30 november is
Frida Boonen overleden,
echtgenote van
Jaak Aerts (†2016). Zij was 93 jaar. U kan afscheid
nemen tijdens de uitvaartliturgie in de Sint-Laurentiuskerk
in Hamont op zaterdag 6 december 2025 om 10.30 uur.
Samenkomst en gelegenheid tot condoleren in
voornoemde kerk vanaf 10.00 uur. Online condoleren via
www.begrafenissencreemers.be


Aardgas is belangrijkste energiebron voor verwarming van woningen. In
2024 was 55% van het energiegebruik voor de verwarming van woningen toe te schrijven aan aardgas. Dat is duidelijk meer dan in 2000, toen aardgas goed was voor 41% van het energieverbruik voor verwarming. (…)
Het hele nieuwsberichtZebra Cinema


Maria is constant op zoek naar de juiste balans tussen haar succesvolle carrière en haar verantwoordelijkheid als moeder. Haar tweede echtgenoot Sigmund is vaak afwezig omdat hij veel moet reizen voor zijn job. Hoe harder Maria probeert om alle ballen in de lucht te houden, hoe meer hun relatie onder druk komt te staan.Wanneer Sigmund aankondigt dat hij wil scheiden, wordt Maria geconfronteerd met een zwarte afgrond.
De Noorse filmmaker levert een dappere en eerlijke debuutfilm af, die veel dieper graaft dan gelijkaardige films over een huwelijkscrisis en een rauwe kijk biedt op de warrige realiteit van relaties en gevoelens.
Lilja Ingoflsdottir | Noorwegen | 104 minuten
Vanavond om 20u15 in het Dommelhof
Vandaag gelezen
Volgens de laatste cijfers zijn er in Vlaanderen 187.000 kandidaten voor een sociale woning. De gemiddelde wachttijd is bijna vijf jaar. Voor grote gezinnen in de grote steden kan dat oplopen tot tien jaar.
Atletiek


In Hulshout werd op 30 november het Belgisch kampioenschap veldlopen gelopen. Onder de maar liefst
1.937 deelnemers stonden ook z
even atleten van SACN aan de start – en die lieten zich bijzonder knap opmerken in hun categorie.
Bij de miniemen liep Wout Claes naar een 40ste plaats, terwijl Robbe Faes mooi 26ste werd. Bij de meisjes finishte Yfke Stessens knap als 7de, en Roos Verheyen eindigde sterk op plaats 19.
De cadetten werden vertegenwoordigd door Nienke Mennen (foto), die een degelijke 35ste plaats behaalde.
Bij de juniores stonden er 116 deelnemers aan de start. Nand Put liep een uitstekende wedstrijd en werd 13de, terwijl Lowie Wouters als 21ste over de streep kwam.
Voor alle SACN-atleten samen opnieuw een reeks mooie prestaties op nationaal niveau!

Zes maanden cel, een boete van 4.000 euro en een jaar rijverbod: dat is de straf die de politierechter in Beringen vandaag uitgesproken heeft tegen de Peltse acteur
Matthias Schoenaerts omdat hij vorig jaar in Pelt twee keer betrapt werd op rijden zonder rijbewijs.
Schoenaerts is voor vandaag al elf keer veroordeeld in de politierechtbank. Volgend jaar moet de acteur zich weer voor de politierechtbank verantwoorden, onder meer omdat hij bij een controle vorige maand geen geldig rijbewijs kon voorleggen en een alcholtest weigerde.
Cijfer van de dag


Sinds 2010 bleef het verbruik van leidingwater ongeveer constant, maar de laatste twee jaar was er telkens een daling met 2,1% (2022) en 3,9% (2023). De huishoudens hadden in 2023 het grootste aandeel in het verbruik van leidingwater (65%) en hemelwater (51%). In het totaal waterverbruik zonder koelwater hadden huishoudens een aandeel van 33%.
De energiesector had het grootste aandeel in het verbruik van koelwater (76%) en oppervlaktewater (55%). De grootste verbruiker van ander water (90%) en het totaal waterverbruik zonder koelwater (35%) was de industrie. De landbouw was de grootste verbruiker van grondwater (54%).


De miester hit ne moeileken oêtleg over ziektes, en over … virussen en zoeë.
Mer Zjefke weget awir.
Lüstert.
Tot tekomede móndig!
Fons