Weekendbijdrage
In een gemeentehuis vol symboliek, met verwijzingen naar de vier deelgemeenten en hoogtepunten uit de gemeentegeschiedenis, ontvangt burgemeester van Bocholt Stijn Van Baelen ons. Op 13 oktober behaalde zijn partij VIA de absolute meerderheid, en dus blijft hij nog een legislatuur lang burgemeester. ‘Het is een eer en een voorrecht om dit te mogen doen’, zegt hij. (…)
Het hele nieuwsberichtZaterdag 28 december 2024
De verkiezingen zijn achter de rug, het schepencollege is bekend, dus eindelijk eens tijd voor een rustig gesprek met burgemeester
Stijn Van Baelen. Onze journaliste Delia Filippone peilde niet alleen naar zijn politieke drijfveren en ambities, maar ook naar de mens Stijn Van Baelen. U leest het interview morgen op Internetgazet Bocholt!
Donderdag 26 december 2024
Politiezone CARMA is tevreden over haar investeringen in geavanceerde technologieën die zowel de veiligheid als de efficiëntie van operaties aanzienlijk vergroten. De TruNarc handheld narcotics analyzer en de Faraday-koffer maken het mogelijk om verdachte stoffen snel en veilig te identificeren en digitale sporen te beschermen (…)
Het hele nieuwsbericht Woensdag 25 december 2024
Weekendbijdrage
Als een mooi liedje tijdens een ellenlange file, zo beschrijft Peltenaar
Stijn Smeets zijn werk als
cliniclown in ziekenhuizen. Al vijftien jaar speelt hij voor zieke kinderen en brengt hij hun vreugde. In België zijn er in totaal maar 33 cliniclowns, de lat om het te worden ligt hoog, maar toch doet hij het met hart en ziel. Delia Filippone had een diepgaand gesprek met Stijn, een warm artikel voor op Kerstdag: (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 25 december 2024
Wat hebben we de voorbije dagen veel warmte mogen ervaren, met vele uitingen van samenhorigheid en solidariteit. Waarbij zij die het kunnen missen, delen met diegenen die het moeilijker hebben. De Warmste Week bewees dit in gans Vlaanderen, maar ook in elk dorp of stad van Noord-Limburg zagen we dergelijke initiatieven. Helaas is het een utopie dat we dit zouden kunnen doortrekken naar die delen in de wereld waar mensen honger hebben, het koud hebben, of in angst moeten leven. Mille Vermeulen bezorgde ons voor deze dag alvast een hartverwarmend gedicht.
De Internetgazet en al zijn medewerkers wensen u prettige kerstdagen!
(…)
Het hele nieuwsbericht103 mensen samen krijgen voor een kerstfeest is een hele opdracht, maar het bestuursteam van
OKRA Bocholt is daar schitterend in geslaagd. Allemaal samen genoten ze van een heerlijke maaltijd, dessert en koffie. Alles erop en eraan.
Kindjes van het laatste kleuterklasje en de kleine meisjes en jongens van het eerste leerjaar hebben kerstliedjes gezongen voor hen. De juffen hebben hun best gedaan, een hele toer om het aan te leren. En extra aangrijpend als je achterkleinkind er ook bij is.
Opvallend dat haast iedereen die kon ook hielp. Aanbrengen, afruimen, koffie schenken, elkaar helpen. Er zijn voor iedereen. Allemaal facetten van de boodschap die de geboorte van het kindje Jezus, met zich mee brengt, zo stelde onze bron bij OKRA. Voor elk was een geschenkje voorzien, die mocht kerstman Yves uitdelen. Anderen werden in de schijnwerpers gezet en bedankt. (Yves Christiaen)
Zaterdag 21 december 2024
Sezoens Achilles Bocholt kon mits winst tegen leider Aalsmeer tot op één punt van de leider(s) komen, en begon - op het veld van Aalsmeer - ook het best aan de wedstrijd. Maar in het tweede kwartier was het toch de thuisploeg die het laken naar zich toe trok, rusten bij 19-15. In de tweede helft kwam Bocholt spectaculair terug, stond iets voor het einde van de match zelfs aan de leiding, maar dan trok Aalsmeer door en won met 34-31. Bocholt staat op een gedeelde 3e plaats (samen met Wezet) en telt 5 punten voorsprong op Sporting Pelt.
UPDATE Een uitgebreid verslag van Jörg Janssenswillen: (…)
Het hele nieuwsbericht Limburgers die tijdens oudejaarsnacht buitenshuis de gezelligheid gaan opzoeken om 2025 in te rollen, kunnen ook dit jaar gebruikmaken van
Feestbussen. “De provincie, De Lijn en heel wat Limburgse gemeenten slaan de handen in elkaar om zo veel mogelijk Limburgers veilig te vervoeren op oudejaarsnacht”, aldus gedeputeerde Laura Olaerts, bevoegd voor Mobiliteit. Of je nu van de tafel rolt na een heerlijke maaltijd of de dansvloer onveilig maakt, de bussen blijven de hele nacht rijden tot in het nieuwe jaar. (…)
Het hele nieuwsberichtOp het kruispunt Peerderbaan-Herent in Pelt heeft zich omstreeks 12 uur een zwaar verkeersongeval voorgedaan. Een fietsster kwam in aanrijding met een personenwagen. De
81-jarige fietsster uit Bocholt raakte zwaargewond en overleed niet veel later ter plaatse. Het parket stuurde een verkeersdeskundige ter plaatse om de precieze omstandigheden van het ongeval grondig te onderzoeken.
Woensdag 18 december 2024
Afgelopen zondag was
LRV Bocholt gastheer voor maar liefst 250 ruiters aangesloten bij de Limburgse Landelijke Rij Vereniging in Rijhal De Damburg.
De paardensportliefhebbers konden weer genieten in de mooie Damburghal!
Met als kers op de taart 'n overwinning van de plaatselijke ruiter in "Klasse Zwaar":
Tom Moris (LRV Bocholt) met
GreenValley's Lady C Z. (Foto's Rik Vander Sanden) Meer foto'sWoensdag 18 december 2024
Hangmatbeleggen is gekozen tot woord van het jaar, maar in december komt '
keuzestress' op het voorplan. Wat leggen we voor onze geliefden onder de kerstboom?
De Bocholtbon biedt soelaas, je geeft de bon, en diegene die 'm krijgt, mag dan de keuze maken. Doorgaans met minder of geen stress. En met zo'n Bocholtbon steun je ook nog de lokale ondernemers.
Je kan de Bocholtbon aankopen via
de webshop of aan de balie van de dienst vrije tijd, JCH ‘de Steen’, Cornelius a Lapideplein 3, en dit tijdens de openingsuren. De
deelnemende handelaars kan je hier terug vinden.
Onze fotograaf
Rik Vander Sanden is van alle fotografische markten thuis, maar in de
judo- en paardenwereld kennen wij zijn gelijke niet en dragen ze hem op handen. Een gans weekend in een sporthal langs de tatami of tussen de balken door waar de springpaarden rond hem laveren, Rik blijft scherpstellen. Het afgelopen weekend was hij op de LRV jumping in Bocholt waar hij alvast dit leuke plaatje maakte.
Gisterenavond vond in De Damburg de derby tussen
Sezoens Achilles Bocholt en Hubo Handbal plaats. Twee ploegen die aan een aardig seizoen bezig zijn en op alle fronten nog actief zijn voor eremetaal. In een interessante en gelijk opgaande wedstrijd wist Bocholt ook deze wedstrijd naar zich toe te trekken. Het nestelt zich zo comfortabel in de
top drie. Hubo Handbal is vijfde in de stand. Een uitgebreid verslag van Jörgen Janssenswillen: (…)
Het hele nieuwsberichtZaterdag 14 december 2024
Voor de laatste match van het jaar in 2e Nationale stond een noord-Limburgse derby op het programma.
Esperanza Pelt ontving
Bocholt VV dat met een doelpunt van Jeffe Landuyt op voorsprong kwam. Tony Cinti zorgde er voor dat Esperanza Pelt geen zesde keer op rij verloor, eindstand 1-1. Esperanza blijft wel laatste in de stand, met evenveel punten als Lille United dat vanavond ook gelijk speelde. Bocholter VV staat op een 8e plaats in de reeks. De competitie wordt hervat in het weekend van 11 januari.
Woensdag 11 december 2024
Weinig verrassingen gisterenavond in de
Beker van België. Hubo Handbal won in Beyne, Visé schakelde Izegem uit en ook onze heren konden eenvoudig winnen in Kraainem. In een wedstrijd die er eigenlijk nooit een was, won Bocholt met 16-48. Een uitgebreid verslag van Jörgen Janssenswillen: (…)
Het hele nieuwsberichtPolitie Carma organiseerde vrijdag een controleactie gericht op
drugs. Op verschillende locaties in de politiezone werden 33 voertuigen en 41 personen aan een grondige controle onderworpen.
Eén bestuurder moest zijn rijbewijs onmiddellijk inleveren nadat hij betrapt werd op het gebruik van de gsm achter het stuur. Eén van de gecontroleerde bestuurders testte positief op drugs; ook zijn rijbewijs werd onmiddellijk ingetrokken. Een andere bestuurder bleek geen geldig rijbewijs te kunnen voorleggen. Daarnaast hield hij zich niet aan de snelheid, werd hij betrapt op het gebruik van de gsm achter het stuur en had hij te veel gedronken. Zijn voertuig werd geïmmobiliseerd. Een bromfiets werd getakeld omdat deze niet in orde was met de verzekering en inschrijving. Zes personen hadden een kleine hoeveelheid drugs op zak. Van één persoon nam de politie een verboden wapen in beslag.
Daarnaast stelde de politie nog twaalf verkeersinbreuken vast, waaronder voor de technische keuring, inschrijving, het niet dragen van de gordel, overdreven snelheid en onverantwoord rijgedrag.
Sezoens Achilles Bocholt won gisterenavond de wedstrijd in Panningen. Anders dan de afgelopen weken kon Bocholt van bij de start de
bovenhand nemen. Ondanks een kleine terugval diep in de wedstrijd, wonnen de Bocholtenaren zakelijk. De eindstand werd 26-32. Een uitgebreid verslag van Jörgen Janssenswillen: (…)
Het hele nieuwsberichtZes doelpunten maar geen overwinning vanavond voor Bocholter VV. In de wedstrijd tegen Wezel Sport werd het vanavond
3-3. Brulmans scoorde de 1-0 op vrijschop vanaf 20 meter. Gaethofs hing de bordjes gelijk. De ruststand was 1-1. Bij het begin van de tweede helft maakte Doms een owngoal (1-2). Kaplan zorgde voor de 2-2. Lenaerts maakte er op assist van Brulmans 3-2 van maar Yildiz scoorde de gelijkmaker. Azevedo van Bocholter VV werd uitgesloten.
Donderdag 5 december 2024
Op 24 november werd
Otis Slenders 1 jaar. Op zijn verjaardag werd deze foto van de 4 generaties gemaakt. Hij is het zoontje van Wim Slenders en Lynn Verstraeten uit Bocholt. Groot- en overgrootouders wonen in Hamont-Achel. Op de foto van oud naar jong, Mathieu, Jackie, Wim & Otis Slenders.
De Landelijke Rijvereniging Peer (LRV Peer) was afgelopen zondag gastheer voor zo'n 300 ruiters in de Damburghal te Bocholt. Bijna 12 uur (de klok rond) kon men genieten van Limburgs springtalenten. Op de foto
Pauline Geerts (LRV
Kaulille) met Endor van het Hobos Z, zij won in de Klasse ""Beginnelingen 1m00 Stijl".
Meer foto's (van Rik vander Sanden)
In het voorbije weekend stonden de Peltse zanggroepen
Just Music en
Rise Up met hun nieuwe show 'Echoes of Time' op de planken van het het GC De Kroon in
Kaulille. "Tijd is de stille metgezel van ons leven. We kunnen haar niet vasthouden, maar we kunnen wel kiezen hoe we haar gebruiken. Elke seconde is een kans om iets moois te creëren." Binnen de 3 weken waren de 600 tickets uitverkocht, velen bleven op hun honger zitten! Maar niet getreurd: op 27 en 28 september 2025 brengen ze deze show in het cc Dommelhof te Pelt!
(Sylvain Bex)Floris and the Flames stelden een paar weken terug hun recentste (en tweede) album nog voor in Pelt, gisterenavond deden ze dat opnieuw, maar dan in
De Walburg in Hamont. Voor ze het podium op gingen hadden we in hun artiestenloge nog een afspraak met
Floris, Dries, Gert en Simon. De eerste komt uit Kaulille, maar woont 'doordeweeks' in Wenen, de andere drie zijn rasechte Peltenaren. Wat er op hun rider (een verlanglijstje van wat ze allemaal in hun loge verwachten) staat, was onze eerste vraag.
Meer foto's / Een
Youtube-filmpje (…)
Het hele nieuwsbericht Handbal
Sezoens Achilles Bocholt mocht het gisterenavond opnieuw opnemen tegen de buren van Sporting Pelt, maar ditmaal in Bocholt zelf. En met hetzelfde resultaat als in de bekermatch: Bocholt won met overduidelijke cijfers, 31-22. Een uitgebreid verslag van Jörgen Janssenswillen: (…)
Het hele nieuwsberichtEen oude foto uit Kaulille, negen man en een kanonsloop? Dat moet op het vroegere
Cooppal zijn, op de destijdse schietstand van ‘de Poeier’ . Twee van die negen zijn ondertussen geïdentificeerd. Uiterst links Theodoor Schelmans, vader van de (nog) Bocholtse schepen Bert Schelmans. Vierde van links: ‘de Lange van Pikske’, officieel Leo Michels, vader van Jos en van Jaak ‘vanne Lange’. (…)
Het hele nieuwsbericht
Het overige nieuws
Het is maar dat je 't weet
Het is nog maar 31 december 2024, maar
Sterrenkundevereniging Noorderkroon heeft al haar januari-maandblad klaar. Met daarin 'verhelderend' nieuws over de achterkant van de maan. Want in tegenstelling tot de langspeelplaat van Pink Floyd, '
The dark side of the moon', is er volgens de vereniging geen donkere kant op de maan. Hoewel wij op aarde slechts één kant van de maan zien, wil dat niet zeggen dat de achterkant permanent donker is. Tenzij maar dan ook enkel en alleen als het volle maan is. Bij nieuwe maan baadt de maan in het zonlicht!
(Foto Guido Swusten)Cijfer van de dag
Volgens het Provinciaal Natuurcentrum zijn er in het voorbije jaar
144 dassen doodgereden in Limburg. Dat zijn er 10 meer dan vorig jaar. Opvallend: waar er trajectcontroles zijn worden er minder dassen doodgereden.
Het gaat goed met de dassenpopulatie in onze provincie. Het aantal dassen in Limburg wordt geschat op minstens 1.500.
Dit
algemeen rechtsbeginsel bestaat al langer dan vandaag, het komt uit het
Romeinse recht en houdt in dat iemand niet kan inroepen dat hij/zij de wet niet kende om te ontsnappen aan zijn/haar aansprakelijkheid. Of om het met de woorden van Bart De Wever te zeggen: Nemo censetur ignorare legem. Maar hoe blijf je op de hoogte van de wet? Door het Belgisch Staatsblad te lezen! (…)
Het hele nieuwsbericht300 woorden van Rudi
"Een vriend zag onlangs in de Sint-Gummarus taverne in Bokrijk een foto van Felix Timmermans. Volgens hem lijk ik helemaal op de Felix Timmermans van die foto. Omdat de familienaam van mijn grootmoeder ook Timmermans is, ben ik reuze benieuwd. Ik geraak niet zo snel tot bij jullie. Kunnen jullie me de foto bezorgen?” (…)
Het hele nieuwsberichtPatiënten van het
Noorderhart Mariaziekenhuis kregen tot nu toe bij hun ontslag uit het ziekenhuis een
gevalideerd ticket om de parking te verlaten, zo ook voor revaliderende patiënten. Maar dat wijzigt vanaf 1 januari. Zij zullen de parking dienen te betalen, maar kunnen daarvoor een tienbeurtenkaart aankopen. (…)
Het hele nieuwsberichtHet is maar dat je 't weet
Vanaf
1 januari 2025 wordt een
rookverbod op allerlei plaatsen in België ingevoerd, met name op plaatsen waar
veel kinderen en jongeren komen.
Roken in attractieparken, dierentuinen, kinderboerderijen, speelpleinen en op en naast sportterreinen is vanaf 1 januari 2025 verboden.
Ook binnen een perimeter van 10 meter aan in- en uitgangen van zorg-, opvang- en onderwijsinstellingen en openbare bibliotheken zal een rookverbod gelden.
De uitbater, club of vereniging is zelf verantwoordelijk voor het plaatsen van de nodige signalisatie maar als roker draag je natuurlijk de grootste verantwoordelijkheid.
In Pelt is op 29 december Til Maas overleden, echtgenote van Louis Clysters. Zij was 82 jaar. U kan haar nog een laatste groet te brengen op donderdag 2 januari 2025 van 19.00 tot 20.00 uur bij Vanhove Uitvaartzorg in Bocholt. Het afscheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be
Het is maar dat je 't weet
Vanaf 1 januari 2025 zijn alle
ondernemingen verplicht om hun E-box te gebruiken in hun communicatie met de overheid. Vanaf dan zal de overheid dus al haar brieven (ook aangetekend) op een geldige manier verzenden via die E-box. De overheid zal die dus niet meer op papier versturen. Omgekeerd kan ook jij als ondernemer via de digitale brievenbus communiceren met de overheid. Belangrijk: jouw boekhouder kan geen toegang krijgen tot jouw E-box. Je moet dus zelf de E-box beheren, en eventuele documenten aan jouw boekhouder bezorgen.
De E-Box is gratis, maar je moet je wel registreren: https://www.eboxenterprise.be/
Het is maar dat je 't weet
Er worden dit najaar opvallend veel prijsduiven gestolen. De Koninklijke Belgische Duivenbond (KBDB) spreekt zelfs van een
diefstallenplaag. "De laatste maanden is er elke week wel een diefstal of poging tot diefstal", vertelt voorzitter Pascal Bodengien. "Er zou een bende actief zijn die rondgaat bij duivenmelkers die zeer goed presteren. Dat is een groot probleem, want voor velen is de duivensport hun inkomen en zelfs hun leven. Geen duiven betekent ook geen werk meer."
Elk jaar is er tijdens de wintermaanden wel een opflakkering van diefstallen bij duivenmelkers, maar dit jaar is het volgens de KBDB erger dan anders. "Het fenomeen is al een viertal jaar aan de gang, maar we merken dat het dit jaar wel meer gebeurt dan anders. Het is een probleem dat in alle provincies voorkomt. Ik heb weet van minstens 12 diefstallen in de laatste 2 maanden, maar er zijn ook duivenmelkers die de diefstallen niet melden, dus het kunnen er ook veel meer zijn. Het is een heel spijtige zaak."
Het is maar dat je 't weet
Op 1 januari 2025 stijgt de wettelijke pensioenleeftijd naar 66 jaar. Dit betekent dat personen die geboren zijn vanaf 1 januari 1960 ten vroegste in 2026 de wettelijke pensioenleeftijd bereiken.
Dit heeft enkele gevolgen. Zo kan je als gepensioneerde onbeperkt bijverdienen wanneer je de pensioenleeftijd hebt bereikt of een volledige loopbaan hebt. En kun je niet vervroegd met pensioen omdat je loopbaan korter is dan 42 jaar, dan moet je een jaar langer werken.
Voor wie ouder is verandert er niets.
Zaterdag 28 december 2024
In Bocholt is op 21 december
Jaak Colaers overleden, echtgenoot van Christine Nouwen. Hij was 79 jaar en medeoprichter van Fodi De Kroon
Bocholt. Het afscheid vond plaats in intieme kring. Online condoleren via www.vanhoveuitvaartzorg.be
Het was enige tijd stil rond de wolf, maar net nu
Welkom Wolf een uitgebreid verslag uitbrengt rond de wolvenpopulatie in België en Nederland werd in Peer een pony gedood door een wolf. Uit dat verslag van Welkom Wolf blijkt alvast dat er in België heel wat minder wolven zijn dan bij onze Nederlandse buren. Naar schatting telt België er zo’n 20, waarvan 3 in Vlaanderen. In Nederland schat men dat aantal op 120.
In Noord-Limburg hebben we enkel nog maar Noëlla, die in juli ’23 weduwe is geworden toen August verongelukte. In april kreeg zij het gezelschap van Maurice, die vanuit Nederland naar hier kwam. Het verslag:
(…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 26 december 2024
In Bocholt is op 21 december
Jan Vandewaerde overleden, echtgenoot van Tina Breukers. Hij was 92 jaar. U kan Jan nog een laatste groet brengen op zaterdag 28 december van 19.00 tot 20.00 uur
bij Vanhove Uitvaartzorg in Bocholt. De afscheidsplechtigheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.vanhoveuitvaartzorg.be
Donderdag 26 december 2024
Gezondheid
De feestdagen staan voor de deur en dat betekent vaak een overdaad aan heerlijk eten en vele verleidingen. Voor veel mensen is de kerstperiode een tijd van gezelligheid, maar ook van teveel eten en drinken. Hoe kun je deze verleidingen het hoofd bieden zonder jezelf iets te ontzeggen? En hoe blijf je
gezond en energiek door de drukke feestdagen heen? (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 25 december 2024
Kort nieuws van bij de buren
Deze namiddag rond 15 uur vatte een bestelwagen vuur aan het Stadsplein in Bree. De brandweer kon niet verhinderen dat het voertuig uitbrandde. De brand werd vermoedelijk veroorzaakt door een technisch defect.
Woensdag 25 december 2024
Raar
Groot nieuws, heet van de naald!! Jezus is na 2024 jaar nog eens herrezen! Het lijkt ongeloofwaardig, maar het is heel echt. Wij waren er als de kippen bij en kregen het allereerste interview te pakken. Lees hier onze wereldprimeur op Kerstdag!
(…)
Het hele nieuwsberichtIn Pelt is op 23 december
Pierre Truijen overleden,
echtgenoot van Truda Rynkens. Hij was 85 jaar. Het afscheid van Pierre zal in besloten kring plaatsvinden. Online condoleren via www.uitvaartzorg-severens.be
Cijfer van de dag
De gemiddelde productie van gemeentelijk afval per inwoner is in België gestegen van 683 kg in 2022 tot 694 kg in 2023. Dat is een stijging van 1,6%. Toch blijft de productie van afval per inwoner ruim onder de 760 kg die in 2021 werd waargenomen.
Op nationaal niveau werd 7.915 ton gemeentelijk afval ingezameld in 2022 en 8.117 ton in 2023. Op jaarbasis is dit een stijging van 2,5%.
In 2023 werd 45% van het gemeentelijk afval verbrand, 34% werd gerecycled, 20% werd gecomposteerd of gefermenteerd en 0,1% werd gestort.
Het is maar dat je 't weet
Traditiegetrouw deelt Kind en Gezin eind december een overzicht van de populairste voornamen van dat jaar. Al voor het derde jaar op rij is Noah de populairste jongensnaam, voor meisjes blijft Olivia het populairst. Ook in Limburg kiezen kersverse ouders het vaakst voor die namen, gevolgd door Matteo, Lowie en Lewis voor jongens en Nora, Amélie, Emma en Mila voor meisjes.
Het is maar dat je 't weet
Het aantal dagen met zware neerslag per jaar in België vertoont
een significant stijgende trend sinds de jaren 1950. Het gaat om het aantal dagen met minstens 20 millimeter neerslag per dag. In de meest recente jaren telt een jaar gemiddeld 6,1 dagen met zware neerslag . Tot de jaren 1950 was dat 3,3 dagen per jaar. Het recordjaar was het jaar 2004 met 12 dagen van zware neerslag. 2021 volgt op de 2de plaats met 10 dagen van zware neerslag. Intense neerslag komt meestal voor in de zomer omwille van zware onweersbuien die vallen in een tijdsspanne van enkele uren.
Zaterdag 21 december 2024
Het is maar dat je 't weet
Vias institute heeft in zijn eigen labo vijf vaak verkochte goedkope alcoholtesters getest. Het gaat om toestellen die online via een wereldbekende webwinkel te koop zijn. De resultaten zijn duidelijk: van de vijf apparaten zijn er vier onnauwkeurig en onbetrouwbaar. Sommige zijn zelfs gevaarlijk omdat ze het alcoholpromillage van de bestuurder onderschatten. Met de feestdagen in aantocht waarschuwt Vias institute iedereen die zo'n gadget aan zijn of haar dierbaren wil geven dat het extreem gevaarlijk is om erop te vertrouwen bij de beslissing om wel of niet achter het stuur te kruipen.
Zaterdag 21 december 2024
Chel mag het zeggen
Het is eigenlijk niet om te lachen. Jaak, een goede kennis van me, lijdt aan somnolentie. Je zou dat kunnen vertalen als ‘slaapzucht’. Hij vertoont de neiging om op de gekste momenten in slaap te vallen. En dat is dan niet zo maar een dutje, hij ronkt erbij als dat oude koffieapparaat van ons. Bovendien doet zich bij de brave man het verschijnsel ‘slaapapneu’ voor. Ken je dat? Hij houdt, áls hij slaapt, om de haverklap korte tijd op met ademen. Een seconde of tien duurt dat angstaanjagende verschijnsel. Weten jullie hoe lang tien seconden kunnen duren? Net als je besluit om toch maar tot reanimatie over te gaan, komt de volgende diepe hap naar lucht. En er is een rechtstreeks verband tussen al die symptomen en het aantal biertjes dat hij consumeert. (…)
Het hele nieuwsberichtZaterdag 21 december 2024
Het is maar dat je 't weet
De trendlijn van de jaargemiddelde temperatuur geeft aan dat het in Ukkel in 2023 gemiddeld 2,9 graden Celsius warmer was dan in de pre-industriële periode (periode 1850-1899). De 26 warmste jaren sinds het begin van de metingen in Ukkel (in 1833) liggen allemaal in de periode 1989-2023. 2022 liet net als 2020 een absoluut record optekenen, met een jaargemiddelde temperatuur van 12,2°C. 2023 volgde daar net achter met 12,1°C. De top 5 van warmste jaren wordt vervolledigd door 2014 en 2018, beide met een jaargemiddelde van 11,9°C.
Vanaf volgend schooljaar komt er een smartphoneverbod in Vlaamse lagere én middelbare scholen. Vlaams minister van Onderwijs Zuhal Demir gaat daarmee een stap verder dan het regeerakkoord. Daarin was enkel sprake van een verbod in het basisonderwijs, maar dit wordt nu doorgetrokken naar het middelbaar. Voor de derde graad secundair zal het enkel gelden tijdens de lesuren.
Het verbod zal gelden voor smartphones, maar ook voor andere zogenaamde ‘smart devices’, zoals bijvoorbeeld smartwatches. Doordat de regelgeving nu al bekend raakt, hebben scholen de tijd om zich hierop voor te bereiden.
In Bocholt is op 18 december
Margriet Debackere overleden, echtgenote van Bernard De Croock. Zij was 87 jaar. U kan haar nog een laatste groet brengen op donderdag 26 december van 20.00 tot 21.00 uur
bij Vanhove Uitvaartzorg in Bocholt. De afscheidsplechtigheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.vanhoveuitvaartzorg.be
Donderdag 19 december 2024
In het Woon- en Zorgcentrum 'De Voorzienigheid' te Bocholt is op 18 december
zuster Béatrice Hubertine Vanspauwen overleden, zij was 88 jaar. Zij werd op 4 mei '60 als kloosterling gewijd in de Congregatie van de Zusters van de Voorzienigheid. De afscheidsdienst van zuster Béatrice zal plaatsvinden in de Sint-Laurentiuskerk van Bocholt op
maandag 23 december 2024 om 10.30 uur. Samenkomst en gelegenheid tot groeten vanaf 10.00 uur in de kerk. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be
Donderdag 19 december 2024
In Bocholt is op 18 december
Martinus 'Tinus' Wils overleden, echtgenoot van Annie Verhees. Hij was 90 jaar. U kan Tinus nog een laatste groet brengen op zaterdag 21 december 2024 van 18u tot 19u bij Vanhove Uitvaartzorg te Bocholt. De afscheidsplechtigheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be
Donderdag 19 december 2024
In 2023 varieerde het uitgavenniveau van de gemeentebesturen en OCMW’s in het Vlaams Gewest tussen 1.341 euro en 6.225 euro per inwoner. In Bocholt bedroeg dit 1.997 euro.
Donderdag 19 december 2024
Uit de meest recente bevraging van Voka - KvK Limburg blijkt dat de economische malaise en de ongerustheid bij bedrijven verder uitbreidt. Meer dan 6 op de 10 bedrijven geeft aan dat de economische situatie negatief tot erg negatief is. In de energie-intensieve industrie is de situatie bijzonder problematisch: de vraag blijft afnemen en bedrijven stellen herstructureringsplannen op. 2025 brengt niet meteen beterschap want meer dan de helft ziet de situatie volgend jaar nog verslechteren.
Donderdag 19 december 2024
Cijfer van de dag
De Belgische mediaanprijs voor een huis in gesloten of halfopen bebouwing bedroeg in het derde kwartaal van dit jaar 275.000 euro. Voor een huis in open bebouwing betaalde men 380.000 euro. Het Waals Gewest is het goedkoopste met een mediaanprijs van 185.000 euro voor huizen in halfopen of gesloten bebouwing en 310.000 euro voor huizen in open bebouwing. Daarna volgt het Vlaams Gewest. Huizen in gesloten of halfopen bebouwing kostten er 305.000 euro, huizen in open bebouwing 419.900 euro. Het Brussels Hoofdstedelijk Gewest is het duurste gewest voor alle types woningen. Huizen in gesloten of halfopen bebouwing kostten 505.000 euro. Voor huizen in open bebouwing bedroeg de mediaanprijs er 1.020.250 euro.
Woensdag 18 december 2024
In het eerste trimester leerden de leerlingen van 3BIO en 3BT van het
Biotechnicum welke scheidingstechnieken het best gebruikt worden om mengsels uit elkaar te halen. Zo haalden ze bijvoorbeeld alcohol uit rode wijn via een destillatie en leerden ze welke scheidingstechnieken aan bod komen bij het zetten van een kopje koffie. Door deze technieken zelf te mogen uitvoeren en toe te passen in het dagelijkse leven kunnen ze de theorie ook beter verwerken.
Woensdag 18 december 2024
Partnerbijdrage
De iPhone 13 en de iPhone 13 Pro zijn beide populaire keuzes onder smartphonegebruikers vanwege hun geavanceerde functies en stijlvolle ontwerp. Echter, nieuwe modellen kunnen behoorlijk prijzig zijn. Gelukkig is er een alternatief: refurbished toestellen. Een
refurbished iphone 13 of iPhone 13 Pro biedt dezelfde functionaliteit en kwaliteit als een nieuwe telefoon, maar tegen een veel lagere prijs. Dit maakt het een aantrekkelijke optie voor consumenten die op zoek zijn naar een premium smartphone zonder de hoge kosten. (…)
Het hele nieuwsbericht Woensdag 18 december 2024
In Limburg werden dit jaar tot november al 7 drugslabo's en 5 stortplaatsen van drugsafval gevonden. Dat is een kwart van alle ontdekte labo's in Vlaanderen en zelfs een derde van alle locaties waar drugsafval is gedumpt. Vaak staan gemeenten eerst zelf in voor het opruimen van dat chemisch afval en dan komt de rekening bij Justitie terecht. Vlaams minister van Omgeving Jo Brouns (CD&V) wil een
drugsboetefonds oprichten, zodat drugscriminelen zelf kunnen opdraaien voor de kosten.
(Radio 2)Woensdag 18 december 2024
In Pelt is op 15 december
Frans Vandijck overleden, echtgenoot van Josee Heynickx. Hij was 78 jaar. U kan nog een laatste groet brengen aan Frans op woensdag 18 december 2024 van 19.00 tot 20.00 uur bij Vanhove Uitvaartzorg in Bocholt. De afscheidsplechtigheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be
Woensdag 18 december 2024
Raar
2024 is het jaar dat artificiële intelligentie doorbrak tot bij het gewone volk. Of was dat toch al eerder en loop ik weer achter? Ik herinner me in ieder geval wel dat AI dit jaar nog steeds zorgt voor veel ai ai-reacties. Ik wil wel eens weten waar dit naartoe gaat. Daarom kruip ik in mijn teletijdmachine en reis ik naar het jaar 2084. Ik ben er getuige van een gesprek tussen mijn jongste zoon – dan 72 jaar jong – en zijn kleinzoon. Het is een scharniermoment in het leven van dat ventje en al snel gaat het gesprek ook over ‘den goeien ouwen tijd’. (…)
Het hele nieuwsberichtIn 2023 hadden de Vlaamse gemeentebesturen en de openbare centra voor maatschappelijk welzijn (OCMW’s) samen een geconsolideerde schuld van ruim 8,5 miljard euro. In Bocholt bedroeg die 1.140 euro per inwoner.
De leerlingen van het eerste jaar AB van het
Biotechnicum sloten hun les over appels op een praktische manier af. Na te hebben geleerd over de verschillende soorten appels en hun toepassingen, konden ze hun kennis omzetten in actie. Ze hebben zelf appelmoes gemaakt. Na het schillen en het bereiden was een heerlijk potje appelmoes het eindresultaat. Iedereen nam de eigen productie mee naar huis.
Cijfer van de dag
In 20 jaar tijd is het aantal krantenwinkels in ons land met driekwart gedaald. Hun aantallen dalen jaar na jaar, net zoals de omzetten die ze halen uit de verkoop van kranten en sigaretten. In 2005 telde België 4.103 dagbladwinkels, nu zijn dat er nog maar 1.518. Een op de vijf krantenwinkels verdween tussen 2018 en 2023.
Door een syndicale actie bij een aantal van onderaannemers van De Lijn is het
busverkeer in de provincie Limburg verstoord.
300 woorden van Rudi
“Je leek er echt op. Niet een beetje. Iedereen zei het.” Het was een vriend die me dit vertelde net voor de film begon. Hij had in Bokrijk een foto gezien en de man op de foto leek als twee druppels water op mij. Of toch ten minste anderhalve. Het bleek om Felix Timmermans te gaan, de schrijver uit Lier die een paar keer naast de Nobelprijs voor Literatuur had gegrepen. (…)
Het hele nieuwsberichtIn Bocholt hebben 39 personen de Vlaamse premie van 5.000 euro voor de aankoop van een elektrische wagen aangevraagd. Dat komt overeen met 2,8 aanvragen per 1.000 inwoners. Het gemiddelde over het hele Vlaamse gewest ligt op 2,6 aanvragen per 1.000 inwoners.
Dit najaar vond, voor de 41ste, maar ook laatste keer, de Najaarsactie van het
Steunfonds Filipijnen Overpelt (SFO) plaats: de verkoop van speculaas aan Noord-Limburgse kerken (Lommel, Pelt, Hechtel-Eksel, Bocholt en Hamont-Achel) en door vrijwilligers van verenigingen. (…)
Het hele nieuwsberichtKerstavond 24 december
20 uur kerk Bocholt
Kerstdag 25 december
9 uur kerk Kaulille
Tweede kerstdag 26 december
10 uur WZC De Voorzienigheid
Op 14 december is
Lieske Ruttens overleden, echtgenote van Max Desair. Zij was 87 jaar. De uitvaartdienst vindt plaats in besloten kring. Online condoleren via www.uitvaartcentrum-vandebosch.beZaterdag 14 december 2024
Zaterdag 14 december: - Bocholter VV B Dames – KVV Vlug & Vrij Stokkem 1-3
- K. St. Elen – Bocholter VV Dames 2-4
- Esperanza Pelt – Bocholter VV 1-1
Zondag 15 december:
- Opitter FC – Kaulille FC 1-1
- Verbr. Lommel – Bocholter VV B 0-0
Zaterdag 14 december 2024
Op 10 december is
Pierre Vanchaze overleden, echtgenoot van Marie-Josée Lemmens. Hij was 77 jaar. U kan Pierre nog een laatste groet brengen op maandag 16 december 2024 van 19u tot 20u bij Vanhove Uitvaartzorg te Bocholt. Het afscheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be.
Kort nieuws van bij de buren
Vanmiddag is in Bree de diefstal van vijf elektrische fietsen ontdekt uit de gemeenschappelijke garage van een appartementsgebouw aan de Millenstraat.
De klare kijk van Tante Claus
Ik doe niet echt aan sport, maar ik worstel wel vaak. Met mezelf dan. En meestal verlies ik. Van al mijn slechte eigenschappen is knopen doorhakken misschien wel de vervelendste. Ik kan niet kiezen. Als we vakantieplannen maken, kom ik met een voorstel. Berlijn! Ja! Of nee, wat denk je van Madrid? Of de Waddeneilanden? Oh, er zijn nog zoveel plekken waar ik naartoe wil. Kiezen is verliezen. Je kan maar op een plaats tegelijk zijn. (…)
Het hele nieuwsberichtCijfer van de dag
Bij de 15-24-jarigen die actief zijn op de Belgische arbeidsmarkt is bijna een vijfde, of 19,9%, werkloos in het derde kwartaal van 2024. In het derde kwartaal van 2023 was dat nog 18,7%, en in het tweede kwartaal van 2024 ging het om 16,1%. De toename is een gevolg van afgestudeerden die actief op zoek gaan naar een job. Dat blijkt uit de laatste resultaten van de Enquête naar de Arbeidskrachten (EAK) van Statbel, het Belgische statistiekbureau.
De Wereld
Een van onze lezers is momenteel op '
city-trip' in Rome, maar hij meldt alvast dat wie de zone van de officiële regeringsgebouwen wil bezoeken, wat geluk moet hebben. De zone errond wordt frequent afgesloten, is het niet omwille van een
betoging, dan wel doordat iemand heel belangrijk op bezoek komt. Gisteren was dat
Koning Felipe VI van Spanje. Op dit moment regent het pijpenstelen in Roma, de betogers zullen dan wel iets anders gaan doen...
Donderdag 12 december 2024
In juni volgend jaar moet een 46-jarige Slovaak voor de Tongerse assisenjury verschijnen omdat hij op 30 juli 2022 in een woning aan de
Kaulillerweg een 25-jarige Kosovaar sloeg met een honkbalknuppel. De Kosovaar bezweek in het ziekenhuis aan de opgelopen verwondingen. Het slachtoffer had een date met de ex van de beschuldigde. Voor de behandeling van deze zaak worden vijf dagen uitgetrokken. (PG)
Donderdag 12 december 2024
Gisterennamiddag rond 15.45 uur is een 76-jarige fietser uit de gemeente door een lichte vrachtwagen aangereden in de
Dorpsstraat. De vrouw uit raakte daarbij gewond.
Donderdag 12 december 2024
Tribunaliteiten
In een grasberm trof een wandelaar het levenloze lichaam van een man aan. Rond de nek een witte koord, zijn lichaam op meerdere plaatsen verbrand. J.B. (fictieve initialen) was één van de verdachten. Negen jaar later werd hij met drie anderen gedagvaard voor de correctionele rechtbank wegens moord en lijkverberging. (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 12 december 2024
Gezondheid
Veel mensen kiezen voor biologisch voedsel omdat ze denken dat het gezonder is. Maar is biologisch eten echt beter voor je gezondheid? We kijken naar de voordelen van biologisch voedsel en vergelijken het met niet-biologisch voedsel. (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 11 december 2024
Op 4 december is
Maria Coart overleden, echtgenote van Mathieu Hillen (†2001). Zij was 89 jaar. U kan Maria nog een laatste groet brengen op zondag 15 december van 14.00 tot 16.00 uur, bij haar thuis, Eilandweg 4 in Bocholt. De afscheidsviering vindt plaats in de Sint-Laurentiuskerk van Bocholt op maandag 16 december om 11.30 uur. Online condoleren via www.vanhoveuitvaartzorg.be
Woensdag 11 december 2024
Raar
Dat er in het aardse leven rare dingen gebeuren, dat weten we al. Maar in ons onderbewuste leven gaat het er nog raarder aan toe, meer bepaald in de droomwereld. Graag deel ik mijn droom van enkele dagen geleden. (…)
Het hele nieuwsberichtDe U19 van
Bocholter VV kroonden zich tot top of the league na een vlotte overwinning in Rotselaar. Een veelbelovende generatie. Bij de U17 mocht er eerder al gevierd worden en ook in het eerste elftal maakten verschillende jongens al minuten.
Tijdens de ‘
Week van Kwaliteit’ (9/12-15/12) staan ze in Noorderhart extra stil bij het belang van
bejegening, respect en vertrouwen in de zorg. Het is een week waarin we nadenken over hoe we samen werken aan een zorgomgeving waarin de patiënten centraal staan en zich gehoord, gewaardeerd en ondersteund voelen. Meer toelichting vanwege Noorderhart: (…)
Het hele nieuwsberichtPartnerbijdrage
De levendige cultuur van België, met bijzondere nadruk op regio’s zoals Tongeren, biedt een schat aan inspiratie voor
fotografen en kunstenaars. De rijke geschiedenis en diverse kunstscène creëren een unieke mix van creativiteit en gemeenschapsbetrokkenheid.
Het begrijpen van de impact van lokale evenementen opent nieuwe dimensies voor artistieke expressie. Dit versterkt de verbinding met de omgeving en biedt talloze mogelijkheden voor creatief werk.
(…)
Het hele nieuwsberichtEen 55-jarige fietser uit Bocholt raakte gewond toen hij gisterenvoormiddag rond 11.30 uur aangereden werd door een auto. Het ongeval gebeurde in de Toleikstraat in Bree.
Vrijdag 6 december - Bocholter VV Dames – K. St. Truidense VV: 1-2
Zaterdag 7 december
- Bocholter VV B Dames – V. ‘s Herenelderen: 0-4
- Bocholter VV B – K.ESK Leopoldsburg: 1-1
- Kaulille FC – Exc. Hamont: 0-3
- Bocholter VV – FC Wezel Sport: 3-3
In Bree is op 4 december
Lena Vossen overleden, echtgenote van Jef Walraven (†2008). Zij was 92 jaar en lid van Anders Jong. U kan Lena nog een laatste groet brengen op maandag 9 december van 19.00 tot 20.00 uur
bij Vanhove Uitvaartzorg in Bocholt. Het afscheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.vanhoveuitvaartzorg.be
Soroptimist International is een wereldwijde organisatie die zich inzet voor de verbetering van de levens en positie van vrouwen en meisjes, en werd in 1921 opgericht in de VS. In die tijd werden ook Rotary, Lions en Kiwanis boven het doopvont gehouden, maar bij de Soroptimistenclubs zijn enkel vrouwen toegelaten. In 1930 werd de eerste club in België opgericht, in Antwerpen. In het
noorden van Limburg maakten ze hun intrede in 2001, met een hoofdzetel in Hamont-Achel, maar met leden uit gans het noorden van Limburg. Om het goede doel te steunen verkochten ze dit jaar
decoratieve kerstbomen, zo'n 350 hadden ze er zelf aangekocht. Maar toen we deze dames op de markt in Neerpelt tegenkwamen, hadden ze er nog maar 18 in voorraad. Het goede doel vaart er dus wel bij.
Chel mag het zeggen
Het lijkt nergens op. Ik ben er me van bewust hoor! Het past hoegenaamd niet dat ik me, in deze aanlooptijd naar het wereldfeest van de vrede dat kerstmis heet, over futiliteiten opwind. Maar ik kan het niet helpen. Hoe ik ook mijn best doe. (…)
Het hele nieuwsberichtDe Sint is terug naar huis, en dus mag de kerstboom bovengehaald worden. Alhoewel, sinds corona en de drang naar gezelligheid staat die bij meer en meer gezinnen al lang voor de Sint weer naar Tenerife is vertrokken. Vanaf vandaag, drie weken lang, draaien ze bij
FM Goud, de populairste regionale zender van Noord-Limburg, weer
uitsluitend kerstnummers, al voor de twintigste keer op rij! En radiobaas Michel Vanderfeesten heeft nog meer voorzien, want vandaag vertrekken ook twee bussen naar de kerstmarkt in Dortmund. Helaas kunnen gegadigden niet meer mee, want de plaatsen op de bussen waren al lang volzet. Bij de kerstperiode horen ook cadeautjes, en daar hebben ze bij FM Goud ook aan gedacht: er wordt voor maar liefst 10.000 euro aan prijzen uitgedeeld de komende weken via de facebookpagina van het radiostation. Alle info is te vinden op
www.goudenkerst.beCijfer van de dag
In de eerste elf maanden van dit jaar gingen er in het Vlaamse Gewest 6.112 bedrijven failliet. Dit is het hoogste aantal ooit (+5,74%). Van alle provincies is Limburg er het slechtst aan toe. Het aantal faillissementen (759) betekent een stijging van maar liefst 17,13%.
De klare kijk van Tante Claus
Ze komen naar de toneelles met hangende schouders en donkere wallen. Sloffend en zuchtend pakken ze hun tekst uit hun tas en ploffen neer op hun stoel. Ik probeer ze een beetje op te vrolijken met een babbel en een grapje maar ze lijken wel tachtig in plaats van dertien jaar. Al na een paar zinnen in hun tekstbrochure, voel ik dat het vandaag niks gaat worden. “Wat is er, jongens. Is de fut eruit?” Eén van hen moet bijna huilen. Ze had een slechte toets en geen idee hoe ze dat moet ophalen. (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 5 december 2024
Het is maar dat je 't weet
Nergens anders in Vlaanderen worden zoveel drugs geproduceerd als in Limburg en steeds vaker worden er minderjarigen ingezet om drugsgeweld te plegen. Er zijn meldingen van
11-jarige verdachten. Dat blijkt uit een nieuw rapport van het Vlaams Vredesinstituut.
Een nog veel zorgwekkender statistiek komt verderop in het verslag aan bod. In Limburg valt het namelijk op dat de daders van het drugsgeweld vaak erg jong zijn. Enerzijds gaat het om jongeren uit Nederland die de grens oversteken en hier criminele feiten plegen. Anderzijds gaat het ook om lokale jongeren. Zij worden zowel op straat als via sociale media geronseld. Er zijn daders van 15 à 16 jaar, maar er zijn ook al rapporten over daders van 13 of 11 jaar. Gelukkig zijn die zeer jonge leeftijden nog steeds een uitzondering.
Donderdag 5 december 2024
Vandaag gelezen
‘In Zweden bellen ze de politie als ze iemand dronken achter het stuur zien kruipen. Bij ons bellen mensen de chauffeur om hem te waarschuwen waar er alcoholcontroles zijn.”
(Annemie Hemelaers, voorzitter Ouders van Verongelukte Kinderen-SAVE vzw)
Donderdag 5 december 2024
Tegenligger
Het was me al enkele maanden geleden opgevallen : de NMBS heeft de zetels van de eerste klasse in de oude dieselwagons vernieuwd. De boodschap is dan ook duidelijk : we zullen het nog een tijdje moeten doen met die oude dieselstellen. Blijkbaar moet de NMBS het nog even zuinig aandoen als het gaat om de treinen tussen noord-Limburg en Antwerpen. (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 5 december 2024
In Hasselt is op 3 december
Maria Gerarda Gielkens (Zuster Brigitte) overleden, zij was 94 jaar. Dit melden u met droefheid haar broers, zus en naaste familie.
Naar wens van Zuster Brigitte vindt de uitvaart plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be
Donderdag 5 december 2024
Partnerbijdrage
Een slaapkamer is veel meer dan alleen een plek om te slapen. Het is een ruimte waar je ontspant, tot rust komt en oplaadt voor een nieuwe dag. Het inrichten van die ruimte verdient daarom de nodige aandacht. Vaak worden dezelfde essentiële elementen vergeten. Lees snel verder om te weten te komen welke dat zijn, zodat je zeker niet dezelfde fouten maakt! (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 5 december 2024
De
kermiscultuur in België en Frankrijk is officieel ingeschreven op de Representatieve Lijst van het Immaterieel Cultureel Erfgoed van de Mensheid door Unesco. Dit werd beslist tijdens de 19de bijeenkomst van het intergouvernementeel comité van de Unesco Conventie 2003.
“Het is ontzettend belangrijk om ook ons immaterieel erfgoed te eren en beschermen voor toekomstige generaties. In een wereld waarin alles voortdurend verandert, zijn kermissen grotendeels hetzelfde gebleven: ze blijven plekken waar écht iedereen samenkomt en zich kan amuseren. Zowel in grote steden als in kleinere gemeenten is het een vaste traditie waar mensen elk jaar naar uitkijken. Met de erkenning door Unesco als immaterieel cultureel erfgoed zorgen we ervoor dat die traditie nog vele jaren kan worden doorgezet", zegt Vlaams minister van Cultuur Caroline Gennez.
België telt ongeveer 7.000 kermisarbeiders in 850 familiebedrijven. (Foto Sonja Bruggeman)
Donderdag 5 december 2024
Cijfer van de dag
Vorig jaar waren er in ons land 3.907 letselongevallen waarbij een bestuurder onder invloed was, ofwel een daling met 5% ten opzichte van 2022. Tijdens de eindejaarscampagne 2023-2024 werden gemiddeld elke dag 7.700 bestuurders gecontroleerd. 1,6% van de bestuurders blies positief.
Even voor de middag wilde een patrouille van politiezone CARMA een motorrijder controleren in de
Lozerstraat maar die reed de grens over en belandde op de Lozerweg in Weert tegen een hekwerk. De Nederlandse politie die inmiddels gealarmeerd was kon hem inrekenen. Snel werd duidelijk dat de motor, voorzien van een Belgisch kenteken, gestolen was.
Cijfer van de dag
In 2023 telde ons land 80 ondernemingen die als hoofdactiviteit een zaal voor cinematografische voorstellingen uitbaten. Er waren 15.543.816 toeschouwers. Dat is een stijging van 14% ten opzichte van 2022 (13.683.579 toeschouwers). Ook de bruto ontvangsten exclusief btw stegen naar 145,7 miljoen euro, een stijging van 18% ten opzichte van 2022 (124 miljoen euro). Het Vlaams Gewest was goed voor 45% van de toeschouwers, het Brussels Gewest voor 17% en Wallonië voor 38%.
Raar
De afgelopen weken zijn er onnoemlijk veel brieven aan Sinterklaas geschreven. Wij kregen van de Heilige man exclusieve toegang tot zijn archief en haalden er deze bijzondere ietwat eigenzinnige brief uit:
(n.v.d.r.: voor het leesgemak haalden we de spellingsfouten eruit, al kan er hier of daar nog een zijn blijven staan, waarvoor onze excuses)
(…)
Het hele nieuwsberichtDe leerlingen van 4BIO van het
Biotechnicum tonen dat ze echte natuurhelden zijn! Met hun handen uit de mouwen en een flinke dosis enthousiasme hebben ze het
Mini Bos tot leven gebracht. Dit is niet zomaar een stukje groen: het is een project met een Mega Effect! Door bomen, struiken en bloemen te planten, zorgen ze voor meer biodiversiteit. Zo zal het Mini Bos dieren aantrekken, helpt het regenwater beter in de grond te laten dringen en verbetert het de kwaliteit van de bodem. Dit prachtige initiatief kadert in het internationale programma ‘Learning About Forests’, dat jongeren aanmoedigt om in harmonie met de natuur te leven.
In Genk is op 30 november
Jos Hurkmans overleden, echtgenoot van Amanda Dreesen († 2017). U kan Jos nog een laatste groet brengen op woensdag 4 december 2024 van 19.00 tot 20.00 uur bij Vanhove Uitvaartzorg te Bocholt. De afscheidsplechtigheid vindt plaats in intieme kring. Online condoleren via www.uitvaartzorgvanhove.be
300 woorden van Rudi
Moeder had een heilige schrik van techniek. Vooral op knopjes was ze niet gesteld. Huishoudelijke apparaten zoals het fornuis, de stofzuiger of het koffiezetapparaat waren geen probleem, maar de liftknop was iets anders. Of de videofoon aan haar appartement. Je moest meteen tegen de deur duwen als de zoemer ging, want ze drukte nooit lang genoeg. "Het is weer kapot", zei ze telkens. Wat ook schattig was. (…)
Het hele nieuwsberichtEr werd weer stevig gekiend in de polyvalente zaal en de studiezaal van het
Biotechnicum. Maar liefst 1.100 kieners waagden hun kans.
Op dinsdag 10 december bundelen
VDAB, Focus Noord vzw en Welzijnsregio Noord-Limburg opnieuw de krachten voor de organisatie van een jobbeurs. Ditmaal is Hechtel-Eksel gastgemeente, met De Schans als beurslocatie. Naar verwachting zullen er in de voormiddag
120 asielzoekers van de lokale opvangcentra komen solliciteren voor een job. In de namiddag is de jobbeurs geopend voor alle
andere werkzoekenden uit de regio.
35 bedrijven uit de buurt verwelkomen alle kandidaten met open armen. (…)
Het hele nieuwsberichtNa het zand vorige week in de Scheldecross in Antwerpen, de eerste Wereldbekercross van het seizoen, was er vandaag de tweede manche in Dublin. Op een relatief droog parcours werd het een duel tussen de twee Nederlandse veldcrossers Fem van Empel en Lucinda Brand. Deze laatste, die nochtans haar start miste, was nadien beresterk en reed haast solo naar de eindstreep, van Empel werd tweede. De Britse Zoë Bäckstedt vervolledigde het podium.
Fleur Moors, die onlangs besliste haar studies voedings- en dieetkunde op te geven en alles op het wielrennen te zetten, werd uiteindelijk verdienstelijk 12de en was tweede Belgische, na Marion Norbert Riberolle die als achtste over de meet ging. In de zomer zal ze beslissen of ze de combinatie wielercarrière-studeren opnieuw oppikt. Als afleiding van het wielrennen heeft ze zich nu op tekenen gestort.
Vrijdag 29 november - Patro Eisden Maasmechelen B – Bocholter VV Dames: 2-2
- D.Fufo-Beringen – Bocholter VV B Dames: 0 - 0
Zaterdag 30 november
- Bocholter VV B – E. Louwel 0-2
- Bocholter VV – K.Diegem Sport 1-1
Zondag 1 december
- SLW Maaseik – Kaulille FC: 1-3
Cijfer van de dag
De uitgaven van de Vlaamse overheid lagen in 2023 op 59,6 miljard euro. Dat is een toename met 9,1% ten opzichte van 2022. De sterkste stijging van de uitgaven in de afgelopen jaren deed zich voor in 2015. De uitgaven stegen toen met 36% door de overheveling van een aantal federale bevoegdheden naar Vlaanderen.